1. Тема: Розв язування задач і вправ
Мета: організуватидіяльністьучнів для повтореннядій з раціональними числами,
звичайними та десятковимидробами; створитиумови для
розвиткуфункціональногомислення ( зв’язокміж числом та буквою);
показатимовнийзв’язок; підготуватиучнів до темататичногооцінювання;
розвиватикомунікативніздібності, вміння вести діалог; виховуватиінтерес до природи
та оточуючий нас рослинний та твариннийсвіт.
Тип уроку: повторення та систематизаціїзнань, умінь та навичок.
Обладнання: малюнок дерева з яблуками (на дошці), малюнки комах, термометра,
рослин; картки для учнівіззавданнями
Хід уроку
І. Організаціякласу. Повідомлення теми та мети уроку.
Мотиваціянавчальноїдіяльностіучнів. (3 хвилини)
Вчитель: сьогодні у нас незвичайний урок – цеподорож до краіниРаціональних Чисел.
Нам необхідно буде зробитидекільказупинок та подолати на своєму шляху
різніперешкоди.
ІІ. Повтореннявивченогоматеріалу (35 хвилин)
Перша зупинка
«СПОЧАТКУ ПРИГОДАЙМО» ( Гра-опитування. Пропонуєтьсяучнямвийти до дошки,
«зірвати» однеяблуко, на якому написано питання, на яке треба дативідповідь,
знайтивідповідний приклад і порахуватийого.) - усно
•
Правила додавання чисел ізрізними знаками.
•
Правила додавання чисел з однаковими знаками.
•
Правила відніманняраціональних чисел.
•
Правила віднімання та додаваннядесяткових чисел з однаковимизнаменниками.
-2+16 -2+12
-222+(-6)
-38-79
-15-(-15)
-9+(-27)
Друга зупинка
2. Задача. Борошнянікомахивитримують температуру -19 градусів, а жуки –древоточці
на 1,4 градусівнижче. Яку температуру вонивитримують? - усно
Борошнянакомаха
Древоточець
Третязупинка
Задача. Гілкисмородинивитримують температуру -195 градусів, а
післязагартовування - на 58 градусівнижче. Яку температуру зможевитримати
смородина? - усно
Четвертазупинка (письмово)
«Історична»
Відгадайте слово, яке зашифровано:
-21-(-19)=
-46 – 30 =
відповідна буква
6,7
-5,6-(-3,1)=
-25,7+32,4=
-5,5-3,7 =
-3 + 49 =
(СЛОВО:ЕВРИКА)
-9,2
-7,6 -2
и
-2
к
-2
в
е
а
р
3. Додатковийматеріал (до уроку готуєучень)
Більше як двітисячіроків тому уСіракузах (Греція) жив царГієрон.
Вінповелівсвоємуювеліровізробитийому золоту корону. Вінвиконав наказ, але
царГієронзапідозрив, щоювелірпідмішав у золото-срібло та зобов’язавперевіритице
математику Архімеду.
Довго, але без успіхувінміркував над розв’язаннямцієїзадачі.
Вінзвернувувагу на те, що, коли вінзанурюється у ванну, йоготілостає
легшим.Архімедзрозумів!!! Зовсімголий з криком: ”ЕВРИКА”(я знайшов!) вінприбіг до
царя.
Так буввідкритийдужеважливий закон фізики. А Архімеддовів, що в коронічастина
золота булазаміненасріблом.
П`ятазупинка (письмово)
«ЛІТЕРАТУРНА»
Чому ми так говоримо?
Цейвислівзашифрований прикладами. Розв’яжітьїх, замінітьвідповіді
буквами й отримаєтевислів. Він написаний російськоюмовою.
-20+9,7=
24-27=
63-100=
-10,3+15,6= 58-95=
-12+11,5=
-0,2-1=
0+13=
0-3= -10+10,5=
108-102,7=
28-22,7=
-5,2+7,2=
2
-3
5,3
-1,2 1/2
-0,5 -37
-10,3 1/3
я
к
а
р
т
х
с
(Вислів: ”ХИТРАЯ КАК ЛИСА’’)
Доповідьучня:
Цейвислівізкитайськоїказочки.
и
л
4. Якосьпіймав тигр лисицю, а вона хитра, махнула хвостиком, підняла до верха носик та
й каже:’’Не посмієш мене з’їсти! Я посланець повелителя лісу!’’
Тигр подивився на маленьку лисичку й не повірив.
-Не віриш? Ходімозі мною до лісу й побачиш, як мене всізвірі бояться.
Тигр погодився. Лисицяповажнойшлапопереду, а тигр позаду. Усізвірі, побачивши
тигра, тікали, а лисичка тількивище задирала носика.
-Нущо? Побачив, як мене всізвірі бояться!
(Цяказкабуласкладенадвітисячіроків тому.)
Шостазупинка (письмово)
Зупинкарівнянь
-3+Х=8
-7+Х=-46
-6,5-Х=9
Сьомазупинка (усно)
«ВІДПОЧИВАЛЬНА»
Складіть за двіхвилиниякомогабільшеслівзі слова АРИФМЕТИКА
1. метка
2. миф
3. рак
4. кара
5. метр
6.
7.
8.
ІІІ. Підсумок уроку. Оцінюванняучнів (3 хвилини)
ОСЬ І ДОБІГЛА КІНЦЯ НАША ПОДОРОЖ. МИ З ВАМИ ПОВТОРИЛИ ПРАВИЛА,
ВОДНОЧАС ЗАСТОСУВАЛИ ЇХ ДЛЯ РОЗВ`ЯЗУВАННЯ РІЗНИХ ЗАДАЧ. ВІТАЮ ВСІХ, ХТО
УСПІШНО ПОДОЛАВ ПЕРЕШКОДИ.
1. ЩО ВАМ СПОДОБАЛОСЯ НА УРОЦІ?
2. ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИЯВИЛИСЯ ДЛЯ ВАС СКЛАДНИМИ?
5. 3. НАД ЧИМ ВАМ ПОТРІБНО ПОПРАЦЮВАТИ?
ІV. Домашнєзавдання (4 хвилини