SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Тема. Звичайні дроби. Урок у 5 класі.
Мета: перевірити знання,вміння і навички учнів з теми; навчити
застосовувати здобуті знання в нестандартних ситуаціях; розвивати логічне
мислення учнів; виховувати любов до спорту та прагнення до здорового
способу життя.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Вчитель. 2012 рік в нашій країні оголошено Роком спорту та
здорового способу життя. Тому сьогоднішній урок присвячений
спорту та здоровому способу життя.
I. Актуалізація опорних знань.
Учитель. Сьогодні у нас свято. Розпочався у нас в школі місячник
математики та військово-спортивних знань. До цього свята голова
батьківського комітету класу спекла великий торт, поділила його на 29
рівних частин, щоб почастувати всіх учнів нашого класу.
1. Яку частину торта одержав кожний учень?
2. Яку частину торта одержали два учні разом?
3. Яку частину торта одержали учні першого ряду?
4. Як називаються такі числа? (Дробові.)
5. З чого складається дріб? (З чисельника, знаменника і дробової риски.)
6. Що показує знаменник дробу? ( На скільки рівних частин поділено ціле.)
7. Що показує чисельник дробу? (Скільки рівних частин узято.)
8. Що означає дробова риска? (Дію ділення.)
9. Якими компонентами ділення є чисельник і знаменник дробу? (чисельник –
ділене, знаменник – дільник.)
10. Які бувають дроби? (Правильні і неправильні.)
11. Який дріб називається правильним? (У якого чисельник менший, ніж
знаменник.)
12. З ряду дробів виберіть і прочитайте правильні.
13. Чи записано в порядку зростання дроби?
14. Який дріб називається неправильним? (У якого чисельник більший,
ніж знаменник або дорівнює йому.)
15. З ряду дробів виберіть і прочитайте неправильні.
16. Чому дорівнює дріб, у якого чисельник і знаменник рівні? (Дорівнює
1.)
17. Чи всюди цілу і дробову частини виділено правильно?
18. Чи всюди мішане число правильно подано у вигляді неправильного
дробу?
Серед чисел 17-го і 18-го запитань, є числа, які допоможуть вам відповісти на
запитання пов’язані з ЄВРО 2012.
Скільки гравців в команді по футболу? Число букв у назві української
футбольної команди, яка виграла Кубок володарів кубків (1975, 1986) та
Суперкубок Європи (1975)? (Команда київського «Динамо») Скільки
українських футболістів ставали володарями почесного європейського призу
«Золотий м’яч»? (Олег Блохін, Ігор Бєланов, Андрій Шевченко.)
II. Мотивація та оголошення теми і мети уроку.
Учитель. Для приготування кулінарних страв у харчовій промисловості,
для виготовлення сплавів у чорній і кольоровій металургії, для виготовлення
ліків у фармакології використовують звичайні дроби та дії їх додавання і
віднімання. Сьогодні на уроці ми додаватимемо й відніматимемо звичайні
дроби під час розв’язування різних вправ.
III. Розв’язування задач і вправ.
Вправа1. Знайдіть невідомі числа в ланцюжку обчислень
Учнів класу поділяють на 3 групи (за рядами). Учні першого ряду в
ланцюжку обчислень шукають невідоме х, другого – невідоме у, а третього –
невідоме z.
У розв’язаних рівняннях деякі числа допоможуть вам відповісти на
запитання, пов’язані з участю українських спортсменів у Олімпійських іграх.
Назвіть кількість Олімпійських ігор на яких Україна виступала окремою
командою ? (7. ХVII зимові Олімпійські ігри. Ліллехаммер, 1994 (Норвегія);
Ігри ХХVI Олімпіади, Атланта, 1996 (США); XVIII зимові Олімпійські ігри,
Нагано, 1998 ( Японія); Ігри XXVIIОлімпіади, Сідней, 2000( Австралія); Ігри
XXVIIIОлімпіади, Афіни, 2004 (Греція); ХХ зимові Олімпійські ігри, Турин,
2006 (Італія); Ігри ХХIХ Олімпіади, Пекін, 2008 (Китай).) Назвіть тих, хто
удостоївся 4 і більше найвищих олімпійських нагород. ( Спортивна
гімнастика: Лариса Латиніна – 9, Борис Шахлін – 7, Віктор Чукарін – 7,
Поліна Астахова – 5, плавання: Яна Клочкова– 4.)
Вправа 3. Гра «Хто запалить Олімпійський вогонь?»
Серед цих 9 відповідей ви знайдете числа, які допоможуть вам
відповісти на запитання, пов’язані із нагородами спортсменів
України на Іграх Олімпіад та зимових Олімпійських іграх.
Скільки медалей здобули спортсмени України на зимових
Олімпійських іграх за 1994 – 2006 роки? ( На зимових Олімпійських
іграх спортсмени України здобули за 1994 – 2006 роки 5 медалей – 1
золоту, 1 срібну, 3 бронзових.) Скільки золотих медалей здобули
спортсмени України на Іграх Олімпіад ? (За 1996 -2004 роки
спортсмени України здобули на Іграх Олімпіад 69 медалей різного
ґатунку, з яких 21 – золота.) Хто зараз очолює національний
олімпійський комітет України? (З 2005 р. Національний олімпійський
комітет України очолює шестиразовий чемпіон світу, 35- разовий
рекордсмен світу, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка.)
Вправа 4. Що впливає на здоров’я?
Який висновок можна зробити? Що ж найбільше впливає на здоров’я?
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Учитель читає завдання, а учні відповідають.
1) Якщо відповідь правильна, то піднімають руки вгору, а якщо неправильна –
витягують вперед.
1) Якщо відповідь правильна, учні виконують поворот праворуч, а якщо
неправильна – ліворуч.
Вправа 5.
Лікарі рекомендують денну норму їжі розподілити на чотири прийоми:
Який висновок щодо розподілу денної норми їжі ми можемо зробити для
себе?
Розв’язати задачу.
Ранком бабуся поділила порівну між чотирма онуками два яблука, в обід –
шість, а ввечері – три. Скільки яблук одержав кожний онук за день?
Вправа 7. Дроби в нашому житті
Кругові діаграми ми з вами будемо вивчати у 6 класі. Але ваших знань
вистачить, щоб за допомогою транспортира побудувати кругову
діаграму «На що ми витрачаємо свій час». Як це зробити?
Вправа 8.
Назви талісманОлімпійської команди України? (Пара лелеченят)
Вправа 9. Покажи на макеті годинника сприятливі години протягом
доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну.
Протягом доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну є сприятливі і
несприятливі години.
Сон - 21.00 – 6.00
Навчання – 10.00-13.00 та 15.00-18.00
Заняття фізкультурою – 8.00 – 12.00 та 14.00-17.00
Вживання їжі – 8.00 ; 13.00 ; 16.00 та 19.00
Підсумок уроку. Чи сподобався вам урок? Що нового ви дізналися з
цього уроку? Великий російський письменник Л. Толстой писав, що
людину можна оцінювати дробом, знаменник якого становить те
хороше, що вона думає про себе сама, а чисельник – те хороше, що
думають про неї інші. А як ви вважаєте? Чи правильно це?
Домашнє завдання. Скласти кросворд по темі «Звичайні дроби»,
присвячений року спорту та здорового способу життя.
Домашнє завдання. Скласти кросворд по темі «Звичайні дроби»,
присвячений року спорту та здорового способу життя.

More Related Content

Viewers also liked

"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників) "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)sveta7940
 
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералів
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералівПрезентаціяч:Урок подорож в країну мінералів
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералівsveta7940
 
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"sveta7940
 
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"sveta7940
 
Презентація до уроку "звичайні дроби"
Презентація до уроку "звичайні дроби"Презентація до уроку "звичайні дроби"
Презентація до уроку "звичайні дроби"sveta7940
 
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"Розв"язування задач по темі "Теплові явища"
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"sveta7940
 
Урок-подорож "Звичайні дроби"
Урок-подорож "Звичайні дроби"Урок-подорож "Звичайні дроби"
Урок-подорож "Звичайні дроби"sveta7940
 
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивості
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивостіПрезентація:Графічні об"єкти та їх властивості
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивостіsveta7940
 
Вікторина(7-8 класи)
Вікторина(7-8 класи)Вікторина(7-8 класи)
Вікторина(7-8 класи)sveta7940
 
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...sveta7940
 
ОПИС ДОСВІДУ з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...
ОПИС  ДОСВІДУ  з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...ОПИС  ДОСВІДУ  з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...
ОПИС ДОСВІДУ з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...sveta7940
 
Звичайны дроби
Звичайны дробиЗвичайны дроби
Звичайны дробиsveta7940
 
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...sveta7940
 
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"sveta7940
 
Потенциальная и кинетическая энергия
Потенциальная и кинетическая энергияПотенциальная и кинетическая энергия
Потенциальная и кинетическая энергияsveta7940
 
Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"sveta7940
 
Вікторина (5-6 класи)
Вікторина (5-6 класи)Вікторина (5-6 класи)
Вікторина (5-6 класи)sveta7940
 
Презентація: Лінійна функція
Презентація: Лінійна функціяПрезентація: Лінійна функція
Презентація: Лінійна функціяsveta7940
 
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"sveta7940
 
Презентация:Механическая работа
Презентация:Механическая работаПрезентация:Механическая работа
Презентация:Механическая работаsveta7940
 

Viewers also liked (20)

"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників) "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералів
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералівПрезентаціяч:Урок подорож в країну мінералів
Презентаціяч:Урок подорож в країну мінералів
 
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"
Урок-подорож "Додавання та віднімання звичайних дробів"
 
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"
Презентація: Урок-подорож "Звичайні дроби"
 
Презентація до уроку "звичайні дроби"
Презентація до уроку "звичайні дроби"Презентація до уроку "звичайні дроби"
Презентація до уроку "звичайні дроби"
 
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"Розв"язування задач по темі "Теплові явища"
Розв"язування задач по темі "Теплові явища"
 
Урок-подорож "Звичайні дроби"
Урок-подорож "Звичайні дроби"Урок-подорож "Звичайні дроби"
Урок-подорож "Звичайні дроби"
 
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивості
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивостіПрезентація:Графічні об"єкти та їх властивості
Презентація:Графічні об"єкти та їх властивості
 
Вікторина(7-8 класи)
Вікторина(7-8 класи)Вікторина(7-8 класи)
Вікторина(7-8 класи)
 
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...
Презентація:Узагальнення знань про періодичний закон і періодичну систему хім...
 
ОПИС ДОСВІДУ з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...
ОПИС  ДОСВІДУ  з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...ОПИС  ДОСВІДУ  з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...
ОПИС ДОСВІДУ з реалізації науково-методичної проблеми «Формування ключових ...
 
Звичайны дроби
Звичайны дробиЗвичайны дроби
Звичайны дроби
 
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...
Формування пізнавальних інтересів творчого розвитку та критичного і креативно...
 
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"
Урок-турнір "Додавання та віднімання раціональних чисел"
 
Потенциальная и кинетическая энергия
Потенциальная и кинетическая энергияПотенциальная и кинетическая энергия
Потенциальная и кинетическая энергия
 
Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"
 
Вікторина (5-6 класи)
Вікторина (5-6 класи)Вікторина (5-6 класи)
Вікторина (5-6 класи)
 
Презентація: Лінійна функція
Презентація: Лінійна функціяПрезентація: Лінійна функція
Презентація: Лінійна функція
 
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"
Внеклассное мероприятие"Открытая лаборатория"
 
Презентация:Механическая работа
Презентация:Механическая работаПрезентация:Механическая работа
Презентация:Механическая работа
 

Similar to Урок:"Звичайні дроби "

віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17Александр Дрон
 
«Бережи здоров’я змолоду»
«Бережи здоров’я змолоду»«Бережи здоров’я змолоду»
«Бережи здоров’я змолоду»Ковпитська ЗОШ
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 класurvlan
 
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"sveta7940
 
погоджено1 1
погоджено1  1погоджено1  1
погоджено1 1pr1nc1k
 
журнал №4 листопад 2017 1
журнал №4 листопад 2017 1журнал №4 листопад 2017 1
журнал №4 листопад 2017 1pr1nc1k
 
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класиФізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи270479
 
Розробка уроку у 6 класі
Розробка уроку у 6 класі Розробка уроку у 6 класі
Розробка уроку у 6 класі ekaterinapronoza
 
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-2
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-24 klas-matematyka-skvortsova-2021-2
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-2cgf gfgfg
 
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)Людмила Шведенко
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
тема складання правил здорового способу життя
тема складання правил здорового способу життятема складання правил здорового способу життя
тема складання правил здорового способу життяЛюдмила Шведенко
 

Similar to Урок:"Звичайні дроби " (20)

263,23.docx
263,23.docx263,23.docx
263,23.docx
 
Спортивне свято
Спортивне святоСпортивне свято
Спортивне свято
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
«Бережи здоров’я змолоду»
«Бережи здоров’я змолоду»«Бережи здоров’я змолоду»
«Бережи здоров’я змолоду»
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Відкритий урок
 
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
 
Конспект 2 (1).docx
Конспект 2 (1).docxКонспект 2 (1).docx
Конспект 2 (1).docx
 
погоджено1 1
погоджено1  1погоджено1  1
погоджено1 1
 
журнал №4 листопад 2017 1
журнал №4 листопад 2017 1журнал №4 листопад 2017 1
журнал №4 листопад 2017 1
 
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класиФізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи
Фізико – математичний брейн – ринг. 10, 11 класи
 
Розробка уроку у 6 класі
Розробка уроку у 6 класі Розробка уроку у 6 класі
Розробка уроку у 6 класі
 
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-2
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-24 klas-matematyka-skvortsova-2021-2
4 klas-matematyka-skvortsova-2021-2
 
подорож
подорожподорож
подорож
 
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)
відкритий урок з осн. зд. в 2кл.(2014)
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
газета лідерів
газета лідерівгазета лідерів
газета лідерів
 
ми здорове покоління!!!
ми здорове покоління!!!ми здорове покоління!!!
ми здорове покоління!!!
 
тема складання правил здорового способу життя
тема складання правил здорового способу життятема складання правил здорового способу життя
тема складання правил здорового способу життя
 
Посібник_Математичний марафон (1).pdf
Посібник_Математичний марафон (1).pdfПосібник_Математичний марафон (1).pdf
Посібник_Математичний марафон (1).pdf
 

More from sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікsveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмахsveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваsveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіsveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг водиsveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про водуsveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атомsveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуsveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьsveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетикиsveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиsveta7940
 

More from sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Урок:"Звичайні дроби "

  • 1. Тема. Звичайні дроби. Урок у 5 класі. Мета: перевірити знання,вміння і навички учнів з теми; навчити застосовувати здобуті знання в нестандартних ситуаціях; розвивати логічне мислення учнів; виховувати любов до спорту та прагнення до здорового способу життя. Хід уроку I. Організаційний момент. Вчитель. 2012 рік в нашій країні оголошено Роком спорту та здорового способу життя. Тому сьогоднішній урок присвячений спорту та здоровому способу життя. I. Актуалізація опорних знань. Учитель. Сьогодні у нас свято. Розпочався у нас в школі місячник математики та військово-спортивних знань. До цього свята голова батьківського комітету класу спекла великий торт, поділила його на 29 рівних частин, щоб почастувати всіх учнів нашого класу. 1. Яку частину торта одержав кожний учень? 2. Яку частину торта одержали два учні разом? 3. Яку частину торта одержали учні першого ряду?
  • 2. 4. Як називаються такі числа? (Дробові.) 5. З чого складається дріб? (З чисельника, знаменника і дробової риски.) 6. Що показує знаменник дробу? ( На скільки рівних частин поділено ціле.) 7. Що показує чисельник дробу? (Скільки рівних частин узято.) 8. Що означає дробова риска? (Дію ділення.) 9. Якими компонентами ділення є чисельник і знаменник дробу? (чисельник – ділене, знаменник – дільник.) 10. Які бувають дроби? (Правильні і неправильні.) 11. Який дріб називається правильним? (У якого чисельник менший, ніж знаменник.) 12. З ряду дробів виберіть і прочитайте правильні. 13. Чи записано в порядку зростання дроби? 14. Який дріб називається неправильним? (У якого чисельник більший, ніж знаменник або дорівнює йому.) 15. З ряду дробів виберіть і прочитайте неправильні. 16. Чому дорівнює дріб, у якого чисельник і знаменник рівні? (Дорівнює 1.) 17. Чи всюди цілу і дробову частини виділено правильно? 18. Чи всюди мішане число правильно подано у вигляді неправильного дробу?
  • 3. Серед чисел 17-го і 18-го запитань, є числа, які допоможуть вам відповісти на запитання пов’язані з ЄВРО 2012. Скільки гравців в команді по футболу? Число букв у назві української футбольної команди, яка виграла Кубок володарів кубків (1975, 1986) та Суперкубок Європи (1975)? (Команда київського «Динамо») Скільки українських футболістів ставали володарями почесного європейського призу «Золотий м’яч»? (Олег Блохін, Ігор Бєланов, Андрій Шевченко.) II. Мотивація та оголошення теми і мети уроку. Учитель. Для приготування кулінарних страв у харчовій промисловості, для виготовлення сплавів у чорній і кольоровій металургії, для виготовлення ліків у фармакології використовують звичайні дроби та дії їх додавання і віднімання. Сьогодні на уроці ми додаватимемо й відніматимемо звичайні дроби під час розв’язування різних вправ. III. Розв’язування задач і вправ. Вправа1. Знайдіть невідомі числа в ланцюжку обчислень Учнів класу поділяють на 3 групи (за рядами). Учні першого ряду в ланцюжку обчислень шукають невідоме х, другого – невідоме у, а третього – невідоме z. У розв’язаних рівняннях деякі числа допоможуть вам відповісти на запитання, пов’язані з участю українських спортсменів у Олімпійських іграх.
  • 4. Назвіть кількість Олімпійських ігор на яких Україна виступала окремою командою ? (7. ХVII зимові Олімпійські ігри. Ліллехаммер, 1994 (Норвегія); Ігри ХХVI Олімпіади, Атланта, 1996 (США); XVIII зимові Олімпійські ігри, Нагано, 1998 ( Японія); Ігри XXVIIОлімпіади, Сідней, 2000( Австралія); Ігри XXVIIIОлімпіади, Афіни, 2004 (Греція); ХХ зимові Олімпійські ігри, Турин, 2006 (Італія); Ігри ХХIХ Олімпіади, Пекін, 2008 (Китай).) Назвіть тих, хто удостоївся 4 і більше найвищих олімпійських нагород. ( Спортивна гімнастика: Лариса Латиніна – 9, Борис Шахлін – 7, Віктор Чукарін – 7, Поліна Астахова – 5, плавання: Яна Клочкова– 4.) Вправа 3. Гра «Хто запалить Олімпійський вогонь?» Серед цих 9 відповідей ви знайдете числа, які допоможуть вам відповісти на запитання, пов’язані із нагородами спортсменів України на Іграх Олімпіад та зимових Олімпійських іграх. Скільки медалей здобули спортсмени України на зимових Олімпійських іграх за 1994 – 2006 роки? ( На зимових Олімпійських іграх спортсмени України здобули за 1994 – 2006 роки 5 медалей – 1 золоту, 1 срібну, 3 бронзових.) Скільки золотих медалей здобули спортсмени України на Іграх Олімпіад ? (За 1996 -2004 роки спортсмени України здобули на Іграх Олімпіад 69 медалей різного ґатунку, з яких 21 – золота.) Хто зараз очолює національний олімпійський комітет України? (З 2005 р. Національний олімпійський комітет України очолює шестиразовий чемпіон світу, 35- разовий рекордсмен світу, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка.) Вправа 4. Що впливає на здоров’я?
  • 5. Який висновок можна зробити? Що ж найбільше впливає на здоров’я? ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Учитель читає завдання, а учні відповідають. 1) Якщо відповідь правильна, то піднімають руки вгору, а якщо неправильна – витягують вперед. 1) Якщо відповідь правильна, учні виконують поворот праворуч, а якщо неправильна – ліворуч. Вправа 5. Лікарі рекомендують денну норму їжі розподілити на чотири прийоми:
  • 6. Який висновок щодо розподілу денної норми їжі ми можемо зробити для себе? Розв’язати задачу. Ранком бабуся поділила порівну між чотирма онуками два яблука, в обід – шість, а ввечері – три. Скільки яблук одержав кожний онук за день?
  • 7. Вправа 7. Дроби в нашому житті Кругові діаграми ми з вами будемо вивчати у 6 класі. Але ваших знань вистачить, щоб за допомогою транспортира побудувати кругову діаграму «На що ми витрачаємо свій час». Як це зробити? Вправа 8.
  • 8. Назви талісманОлімпійської команди України? (Пара лелеченят) Вправа 9. Покажи на макеті годинника сприятливі години протягом доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну. Протягом доби для навчання і відпочинку, для їжі та сну є сприятливі і несприятливі години. Сон - 21.00 – 6.00 Навчання – 10.00-13.00 та 15.00-18.00 Заняття фізкультурою – 8.00 – 12.00 та 14.00-17.00 Вживання їжі – 8.00 ; 13.00 ; 16.00 та 19.00 Підсумок уроку. Чи сподобався вам урок? Що нового ви дізналися з цього уроку? Великий російський письменник Л. Толстой писав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а чисельник – те хороше, що думають про неї інші. А як ви вважаєте? Чи правильно це?
  • 9. Домашнє завдання. Скласти кросворд по темі «Звичайні дроби», присвячений року спорту та здорового способу життя.
  • 10. Домашнє завдання. Скласти кросворд по темі «Звичайні дроби», присвячений року спорту та здорового способу життя.