4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчаємось онлайн
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №17
Тема. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчаємось онлайн.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з веб-сторінками для дітей, дитячими
бібліотеками; сформувати поняття про інтернет-енциклопедію,
інтернетсловник, он-лайн перекладач;
розвивальна: розвивати логічне мислення;
виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, вміння
самостійно здобувати знання.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь і навичок.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовностіучнів до уроку
ІІ. Мотиваціяпізнавальноїдіяльності.
— Чи доводилось вам шукати пояснення конкретногослова(терміну, поняття)?
Перекладати текст?
— Отже, зазвичай, ми користуємось відповідною літературою (словниками,
енциклопедіями).
— А якщо її немає в бібліотеці? Правильно, в пригоді може стати Інтернет.
— Ви всі здогадались, що тема нашого уроку пов’язана з електронними
словниками, енциклопедіями та програми-перекладачами.
Як їх знайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.
ІІІ. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
ІV. Вивченнянового матеріалу
Розповідь учителя(з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 17.
V. Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила, слізки дрібнії зронила.
Ми ті слізки позбираєм, у травиці пошукаєм.
Пострибаєм, як зайчата, політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки, розімнемо руки, ніжки.
Всі веселі, от чудово!За роботусіли знову!
2. VІ. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь
Робота за комп’ютером
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 81
3) Вправи для очей.
Роботунашу знов кидаймо,
Подалі погляд направляймо.
Роздивившисьте, що далі,
Знов поглянем на деталі.
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Гра «Ланцюжок»
— Уявіть таку ситуацію. Друг порадив вам нову комп’ютерну гру та написав
посилання на сайт, де її можнаскачати. Опишіть, що ви зробите, щоб ознайомитися з
новою грою.
Продовжте речення.
— На уроці я дізнався…
— Тепер я вмію…
— Але мені не сподобалось…
VIІI. Домашнє завдання
Підручник § 17