1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №3-4
Тема. Носії повідомлень
Мета:
навчальна розширити знання учнів про способи передавання
повідомлень; ознайомити зі способами передавання інформації;
розвивальна розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, словниковий
запас, зв’язне мовлення
виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати
співрозмовника, поважати думку інших.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, картки-
блискавки», картки з предметними рисунками, навчальна презентація.
Програмне забезпечення:GCompris
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Робота з картками-«блискавками»
Учитель протягом 3 секунд демонструє картку зі словом, після чого прибирає
її. Учні повинні назвати слово. Після того як усі слова будуть названі, визначити, яке
з них «зайве».
Словадля карток: ІНФОРМАЦІЯ, ПОВІДОМЛЕННЯ, ВІДОМОСТІ, НОВИНА,
МОНІТОР.
— За допомогою чого отримували інформацію? (За допомогою зору)
— У вигляді чого було подане повідомлення? (У вигляді тексту)
— Як іще можна передати інформацію?
ІІІ. Засвоєнняновихзнань
Роботаз підручником: § 3.
Гра «Розшифруйповідомлення»
Пояснити, у який спосіб передається повідомлення.
1) Про що «говорять»тварини:
кішка муркоче;
собакагарчить;
собакакрутить хвостом;
заєць тікає;
ластівки низько літають над землею.
2. 2) Що повідомляє нам кожен сигнал світлофора?
Робота над загадками
Один учень отримує картку із зображенням предмета так, щоб решта учнів не
бачили її. Він намагається описати предмет (словами, жестами, символічними
рисунками тощо) так, щоб інші відгадали його.
IV. Фізкультхвилинка
Гра «Непомились»
Учитель називає рухи, які потрібно зробити(наприклад, присісти, підняти руки
вгору та ін.), а сам виконує інші. Діти повинні виконати ті рухи, які були названі.
V. Формуваннявмінь і навичок
Гра «Загубилася дитина»
Учитель описує зовнішній вигляд одного з учнів класу, не називаючи його
імені. Учні повинні впізнати свого однокласника та назвати його.
— У який спосіб отримували інформацію?
— У який іще спосіб можна було передати її?
Робота за комп’ютером
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами: ст. 17
3) Вправи для очей.
«Напишіть»очима слова: ПОВІДОМЛЕННЯ, ІНФОРМАЦІЯ.
VІ. Закріпленнявивченогоматеріалу
Бесіда
— Які способи передавання інформації запам’ятали?
— Чи всі способи можна використати у будь-якій ситуації?
— Який спосіб передавання повідомлень для вас найлегший?
VII. Підсумок уроку
— Яку інформацію я передаю вам зараз? (Учитель дзвонить дзвоником.)
— У який спосіб?
— Передайте цю ж інформацію в інший спосіб.
VII. Домашнє завдання
Підручник ст. 14-18