SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №14
Тема. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і
передавання повідомлень.
Мета:
 навчальна:ознайомити учнів з інформаційними процесами: отримання,
зберігання, опрацювання і передавання інформації; удосконалювати
навички роботи з програмами;
 розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів;
 виховна:виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань,
GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальнеопитування
1. Що таке повідомлення?
2. Що таке інформація?
3. За допомогоючоголюдинасприймає повідомлення з навколишнього
середовища?
4. Скільки органів чуття є в людини?
5. Які бувають повідомлення? Наведіть приклади повідомлень.
6. Хто ще може сприймати повідомлення?
IІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Урок починається з ігрового моменту. Вчитель пропонує дітям запам’ятати
предмети в заданій послідовності. Потім діти закривають підручник і пригадують
назви предметів
Запитання до учнів
— Чи припустилися ви помилок? Чому?
— Що ви робите для того, щоб зберегти інформацію?
Запишіть у клітинки вказану букву кожного слова, що відповідає малюнкам.
Отже, одним зі способів збереження інформації є запам’ятовування.
— Чи потрібно людині запам’ятовувати всю інформацію?
— Якими способами ще можна зберегти інформацію?
— Для чого людині потрібні словники, довідники, енциклопедії?
IV. вивченнянового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 14.
V. Усвідомлення набутих знань
Роботав зошиті
Урок 14, ст. 28
VІ. Фізкультхвилинка
Раз, два — усі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П’ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім — що є сили всі до берега поплили.
Дев’ять, десять — розгорнулись, обсушились, потягнулись.
VIІ. Формування вмінь та навичок
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 58
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
Практичне завдання
Робота з навчальною програмою. Пропонується робота з програмами
«Сходинки», «Пізнайко», «Незнайкова грамота».
Релаксація
З метою релаксації пропонуємо учням пригадати відому дитячу гру
«Зіпсований телефон». Пограти в цю гру з товаришами на перерві.
— Як ви вважаєте, що ви робите з інформацією, коли граєте в цю гру?
VIII. Підбиття підсумків уроку

More Related Content

What's hot

4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документДмитро Загура
 
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютериДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлуДмитро Загура
 
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритмуДмитро Загура
 
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютераДмитро Загура
 
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»Cshkilniy
 
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задачДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...Дмитро Загура
 
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчислення
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчисленняУрок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчислення
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчисленняДмитро Загура
 
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.Nikolay Shaygorodskiy
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннетДмитро Загура
 
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярів
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярівЗначення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярів
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярівМетодичний кабінет
 
сходинки до інформатики
сходинки до інформатикисходинки до інформатики
сходинки до інформатикиЖанна Коваль
 
інформатизація в навчальному виховному процесі
інформатизація в навчальному виховному процесіінформатизація в навчальному виховному процесі
інформатизація в навчальному виховному процесіNelly Sypchu
 
Використання ІКТ у навчально-виховному процесі
Використання ІКТ у навчально-виховному процесіВикористання ІКТ у навчально-виховному процесі
Використання ІКТ у навчально-виховному процесіМетодичний кабінет
 

What's hot (20)

4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
 
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
 
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму
6 клас. Морзе. Урок 4. Середовище виконання алгоритму
 
2 клас урок 3 сучасні комп'ютери
2 клас урок 3 сучасні комп'ютери2 клас урок 3 сучасні комп'ютери
2 клас урок 3 сучасні комп'ютери
 
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
 
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»
підсумковий урок з теми «комп’ютерні мережі»
 
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
 
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчислення
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчисленняУрок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчислення
Урок 17. Короткі історичні відомості про засоби обчислення
 
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.
Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.
 
Урок №8 8 клас
Урок №8 8 класУрок №8 8 клас
Урок №8 8 клас
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
 
2blog
2blog2blog
2blog
 
Використання ІКТ в ДНЗ
Використання ІКТ в ДНЗВикористання ІКТ в ДНЗ
Використання ІКТ в ДНЗ
 
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярів
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярівЗначення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярів
Значення ІКТ для розвитку пізнавальної активності молодших школярів
 
сходинки до інформатики
сходинки до інформатикисходинки до інформатики
сходинки до інформатики
 
Урок №3 8 клас
Урок №3 8 класУрок №3 8 клас
Урок №3 8 клас
 
інформатизація в навчальному виховному процесі
інформатизація в навчальному виховному процесіінформатизація в навчальному виховному процесі
інформатизація в навчальному виховному процесі
 
Використання ІКТ у навчально-виховному процесі
Використання ІКТ у навчально-виховному процесіВикористання ІКТ у навчально-виховному процесі
Використання ІКТ у навчально-виховному процесі
 

Similar to 2 клас. Корнієнко. Урок 14. Інформаційні процеси

№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процесиtatyanca30
 
№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процесиIren50
 
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укрAira_Roo
 
Usi uroki informatiki_10_standart.pdf
Usi uroki informatiki_10_standart.pdfUsi uroki informatiki_10_standart.pdf
Usi uroki informatiki_10_standart.pdfpol180664
 
Lesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptLesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptNikolay Shaygorodskiy
 
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in societyLesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in societyNikolay Shaygorodskiy
 
тема3
тема3тема3
тема3Iren50
 
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнівВикористання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнівКовпитська ЗОШ
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesNikolay Shaygorodskiy
 
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...Андррей Малахов
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавстваОлена Хильчук
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавстваОлена Хильчук
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавстваОлена Хильчук
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавстваОлена Хильчук
 
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...Nikolay Shaygorodskiy
 

Similar to 2 клас. Корнієнко. Урок 14. Інформаційні процеси (20)

№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси
 
№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси№2 інформаційні процеси
№2 інформаційні процеси
 
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр
10 информ костриба_лещук_пособ_станд_2010_укр
 
Usi uroki informatiki_10_standart.pdf
Usi uroki informatiki_10_standart.pdfUsi uroki informatiki_10_standart.pdf
Usi uroki informatiki_10_standart.pdf
 
Lesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language conceptLesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 24. hypertext markup language concept
 
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in societyLesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
 
тема3
тема3тема3
тема3
 
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнівВикористання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів
Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів
 
166
166166
166
 
Less2
Less2Less2
Less2
 
з досвіду роботи
з досвіду роботиз досвіду роботи
з досвіду роботи
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
 
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...
2.1. використання іктв процесі самоосвіти та на уроках в початкових карабут н...
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
 
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавствавикористання інформаційно комунікаційних технологій на уроках  правознавства
використання інформаційно комунікаційних технологій на уроках правознавства
 
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
 
Iкт
IктIкт
Iкт
 
215,23.pdf
215,23.pdf215,23.pdf
215,23.pdf
 

More from Дмитро Загура

4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображенняДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомленьДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з данимиДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначенняДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерівДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктамиДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікнаДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...Дмитро Загура
 

More from Дмитро Загура (19)

4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
 
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
 
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...
5 клас. Морзе. Урок 9. Об'єкти. Властивості об'єктів, значення властивостей. ...
 
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів
5 клас. Морзе. Урок 6. Види сучасних персональних комп'ютерів
 
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
 
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
 
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...
5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд спискі...
 
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
 

2 клас. Корнієнко. Урок 14. Інформаційні процеси

  • 1. Дата проведення: __.__________.20__р. Конспект уроку №14 Тема. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень. Мета:  навчальна:ознайомити учнів з інформаційними процесами: отримання, зберігання, опрацювання і передавання інформації; удосконалювати навички роботи з програмами;  розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів;  виховна:виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі. Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація. Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань, GCompris. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Актуалізація опорних знань Фронтальнеопитування 1. Що таке повідомлення? 2. Що таке інформація? 3. За допомогоючоголюдинасприймає повідомлення з навколишнього середовища? 4. Скільки органів чуття є в людини? 5. Які бувають повідомлення? Наведіть приклади повідомлень. 6. Хто ще може сприймати повідомлення? IІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності Урок починається з ігрового моменту. Вчитель пропонує дітям запам’ятати предмети в заданій послідовності. Потім діти закривають підручник і пригадують назви предметів Запитання до учнів — Чи припустилися ви помилок? Чому? — Що ви робите для того, щоб зберегти інформацію?
  • 2. Запишіть у клітинки вказану букву кожного слова, що відповідає малюнкам. Отже, одним зі способів збереження інформації є запам’ятовування. — Чи потрібно людині запам’ятовувати всю інформацію? — Якими способами ще можна зберегти інформацію? — Для чого людині потрібні словники, довідники, енциклопедії? IV. вивченнянового матеріалу Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані) Робота з підручником:§ 14. V. Усвідомлення набутих знань Роботав зошиті Урок 14, ст. 28 VІ. Фізкультхвилинка Раз, два — усі пірнають, Три, чотири — виринають, П’ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді. Сім, вісім — що є сили всі до берега поплили. Дев’ять, десять — розгорнулись, обсушились, потягнулись. VIІ. Формування вмінь та навичок 1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером. 2) Інструктаж учителя. Підручник ст. 58 3) Практичнаробота за комп’ютерами. 4) Вправи для очей. Практичне завдання Робота з навчальною програмою. Пропонується робота з програмами «Сходинки», «Пізнайко», «Незнайкова грамота». Релаксація З метою релаксації пропонуємо учням пригадати відому дитячу гру «Зіпсований телефон». Пограти в цю гру з товаришами на перерві. — Як ви вважаєте, що ви робите з інформацією, коли граєте в цю гру? VIII. Підбиття підсумків уроку