2 клас. Корнієнко. Урок 18. Коротка історія створення комп'ютера
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №18
Тема. Коротка історія створення комп’ютера.
Мета:
навчальна ознайомити з деякими відомостями з історії інформатики;
удосконалювати навички роботи з клавіатурою;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння
узагальнювати інформацію;
виховна: виховувати інтерес до історії інформатики.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань,
GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Заповніть таблицю. Поділіть за стовпцями слова за способами сприйняття
повідомлень.
Тепло, смачно, боляче, голосно, красиво, солодко,прохолодно, тихо, спекотно,
кисло, ароматно, гаряче, яскраво, кольорово.
Звукові
Зорові
(візуальні)
Смакові Нюхові
Тактильні
IІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Учитель. Сьогоднібуде незвичайний урок. Ми здійснимо подорож в історію
інформатики. У часи, коли створювалися перші обчислювальні пристрої.
Познайомимося з ученими, які здійснювали ці відкриття.
Запитання до учнів
— Як ви вважаєте, чи є важливими відкриття?
— Пригадайте, про які відкриття ви чули.
— Пофантазуйте, які відкриття хотіли б здійснити ви.
— Що ви використовували б для обчислення, якби не було комп’ютерів?
IV. вивченнянового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 16.
2. V. Усвідомлення набутих знань
Роботав зошиті
Урок 16, ст. 32
VІ. Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
VIІ. Формування вмінь та навичок
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 66
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
Практичне завдання
Учні працюють з клавіатурним тренажером. Програмувибирає вчитель на свій
розсуд.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості
Вихідне положення — ноги на ширині плечей, руки в боки.
Колові рухи руками вперед і назад. Увесь час стежити за кінчиком великого
пальця. Повторити 3-4 рази.
VIII. Підбиття підсумків уроку