SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
1
1
ДАТА: «__» __________ 20__р.
ТЕМА. Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списків
імен файліві папок.
МЕТА:
 навчальна: ознайомитиз такими поняттями, як файл, папка, ярлик;
сформувативміння і навички виконувати дії з файлами та папками;
 розвивальна:розвиватиувагу, пам'ять, логічне мислення; формувати
вміння застосовуватиздобутізнання на практиці;
 виховна: виховувати інформаційну культуру учнів.
ТИП УРОКУ:засвоєння новихзнань.
ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, об-
ладнання для гри«Світлофор».
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
У пам’яті комп’ютера може зберігатися великий обсяг інформації. Для того
щоб можна було швидко знайти потрібний об’єкт, він отримує унікальне ім’я і
певне місце зберігання. Створення, розташування і зберігання різних об’єктів
ми розглянемо на сьогоднішньомууроці.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Світлофор»
Світлофор - це довга смужка картону (завдовжки 9 см, шириною 4 см), яка з
одного боку обклеєна червоним папером, з другого - зеленим. «Працює»
світлофор дуже просто: під час проведення усного опитування всі учні
сигналізують учителеві, чи знають вони відповідь на запитання (зелений бік -
готовий відповідати, червоний - не готовий). Учитель пояснює учням, що,
піднявши червону картку і заявивши про незнання, учень відмовляється від
відповіді. Показавши зелену, відповідає. Під час проведення усного опитування
можна зробити так: запросити двох-трьох відповідальних учнів до дошки і
доручити їм роль помічників учителя. Помічникам слід заздалегідь видати
підготовлені аркуші, на яких написані прізвища учнів і розкреслена таблиця.
Через п’ять хвилин проведення усного опитування в учителя, по-перше, є чітке
уявлення, що із запропонованого на попередньому уроці (темі) учні засвоїли
добре, а до чого варто звернутися ще раз. По-друге, помічники здають
учителеві таблиці, в яких уже підсумована кількість правильних відповідей, і
вчитель справедливо й аргументовано виставляє оцінки за усне опитування.
 Які ви знаєте об’єктиопераційної системи Windows?
 Що таке вікно?
 У яких режимах можуть відкриватися вікна?
 З яких елементів складається вікно?
 Які дії можна виконувати з вікнами?
 Які кнопки керування вікнами ви знаєте?
2
2
 Які типи вікон ви знаєте?
 Для чого призначеніпрограмнівікна?
 Для чого призначенідіалогові вікна?
 Для чого призначеніінформаційні вікна?
 Як змінити розміривікон?
 Яке вікно називають активним, як його відрізнити від інших?
 Чи можуть бути активними відразу декілька вікон?
 Що таке контекстне меню?
 Як викликати контекстне меню?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна
роботаучнів з джерелом інформації
 Файл - це ділянка пам’яті, яка містить певну інформацію (текстову,
графічну, музичну) і має конкретне ім’я.
Деякі властивостіфайлів:
 ім’я;
 тип;
 розмір;
 дата створення.
 Ім’я файлу повинне складатися з літер кирилиці або латинських літер,
арабськихцифр.
 Ім’я файла не може містити символів «», «*», «/», «:», «?», ««», «<», «>»
«|».
 Максимальна кількість символів в імені обмежена (до 256 символів).
 В операційній системі Windows кожний файл для зручності роботи з ним
має свій значок.
 Файли, що містять дані однакового типу, мають переважно однакові
значки. За значком файла можна визначити, за допомогою якої програми його
було створено та дані якого типу він містить.
3
3
Крім розміру і дати створення кожен файл має певне розширення.
Розширення файлу - набір символів після останньої крапкив імені.
Картинка Весна.bmp
розширенням імені файлу є bmp
Властивостіфайлів:
 можна змінювати ім'я файлу, його місце збереження, вміст;
 із файлами можна виконувати різні операції: відкривати, змінювати,
закривати.
На вінчестері сучасного комп’ютера зберігаються тисячі файлів. Файли
можуть об’єднуватися в групи, які називають папками. Кожна папка має своє
ім’я. У папці можуть міститися інші папки. Папки можуть містити різні типи
файлів, такі як документи, музика, рисунки, відео або програми. Файли можна
копіювати та переміщувати до створених вами папок із різних джерел,
наприклад інших папок, іншого комп’ютераабо інтернету.
Властивостіпапок:
 папки, як і файли іменують;
 в одній папці можуть міститися кілька або багато файлів;
 папки можуть мати одинелектронний документ, або бути порожніми;
 у папці, як і у файлі, можна змінювати ім’я та вміст;
 папки можна також переміщувати;
 папку розташовану всерединііншої папки, називають вкладеною папкою;
 в одній папці не може зберігатися два файли з однаковимиіменами.
Ви вже ознайомлені з папкою Мої документи. Наприклад, для групування
файлів у межах папки Мої документи можна створити нову папку. Якщо
знадобиться перемістити нову папку в інше місце, то можна легко зробити це,
виділивши потрібну папку та перетягнувши її до нового розташування.
Особливим типом об’єктів ОС Windows є ярлики.
 Ярлик - невеликий файл, призначений для доступу до об’єкта
операційної системибез переходу до тієї папки, де цей об’єктрозміщено.
Ярлик має такий самий значок, що й об’єкт, для якого було створено ярлик,
однак на цьомузначку в лівому нижньомукуті зображенастрілка.
Перегляд файліві папок
4
4
Windows пропонує декілька способів розташування та позначення файлів під
час перегляду їх у папках, таких як Мої документи. Ви можете змінити спосіб
відображення файлів у відкритій папці за допомогоюменю Вигляд.
можна вибрати один із запропонованих режимів вигляду розташування значків
у папці:
Над папками, файлами та ярликами можна виконувати такі операції:
створення; зміна імені (перейменування); копіювання; переміщення; видалення;
відновлення; перегляд і зміна значень властивостей (атрибутів).
 Копіювання - це створення копії об’єкта. Переміщення в межах диска - це
зміна адреси об’єкта.
 Переміщення на інший диск - це переписування об’єктів на інше місце і
вилучення їх з попереднього.
Кожна папка Windows має набір засобів, які полегшують виконання
спільних операцій із файлами та папками. У кожній відкритій папці поряд із її
вмістом відображається панель завдань, яка містить перелік посилань для
виконання певних дій. Вибравши файл або папку, а потім відповідну задачу,
можна перейменувати, скопіювати, перемістити або видалити потрібний файл
або папку. Файли також можна надсилати електронною поштою або публіку-
вати в Інтернеті.
5
5
Для виконання більшості операцій над об’єктами можна скористатися
контекстним меню.
 Контекстне меню - це набір команд, що стосуються певного об’єкта
(папки, файла).
Для виклику контекстного меню необхідно:
 виділити папку (файл);
 натиснути на значку правоюкнопкою миші.
Дія Команда контекстного меню
Створення Створити -папка (або обратитип файла) - ввести ім’я
Створення ярлика Надіслати - Робочий стіл (створитиярлик)
Перейменування Перейменувати - ввести нове ім’я папки (файла)
Видалення Видалити -підтвердити видалення папки (файла)
Переміщення Вирізати -вибрати необхідне місце - Вставити
Копіювання Копіювати - вибрати необхідне місце - Вставити
Відкриття Відкрити
Усі об’єкти папки можна виділити, виконавши Редагування → Виділити все
або натиснувши сполучення клавіш Ctrl+А.
Відкривання файла або папки відбувається в результаті подвійного клацання
мишею.
У Windows є спеціальні папки Мої документи, Мій комп’ютер, Мережне
оточення, Кошик. їх значки та властивості відрізняються від стандартних
папок.
Призначенняспеціальнихпапок:
 Мої документи - забезпечення доступу до документів, фотографій,
рисунків, відеофільмів тощо певного користувача;
 Мій комп’ютер - забезпечення доступу до зовнішніх запам’ятовуючих
пристроїв, папокз файлами різних користувачів;
 Мережне оточення - користування ресурсамиінших комп’ютерів (або
6
6
пристроїв)мережі;
 Кошик - тимчасове зберігання видалених файлів і папок.
Папка Мої документи містить дві папки - Мої рисунки та Моя музика. Збоку
вікон цих папок відповідно розташованігрупи Зразки рисунків та Зразки
музики, які пропонують посилання, що допомагають керувати файлами
рисунків і музики.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
Фронтальнеопитування
1. Що таке файл?
2. Що таке папка?
3. Що таке ярлик? Для чого він призначений?
4. Назвіть імена файлів, папок і ярликів, що містяться на Робочому столі
вашого комп’ютера.
5. Які вимоги до імен файлів і папок в ОС Windows?
6. Які операції можна виконати над папками, файлами, ярликами?
7. Як скопіювати файл?
8. Як перемістити папку?
9. Чим відрізняється операція копіювання від переміщення?
10.Як перемістити одразукілька об’єктів?
11.Як створитипапку, файл, ярлик?
12.Чим відрізняються дії під час створення ярликів?
13.Як виділити групу об’єктів?
14. Що може бути розміщено в папках?
15.Наведіть приклади спеціальних папок Windows.
16.Для чого призначенапапка Кошик?
17.Як відрізнити значок ярлика від значка самого об’єкта?
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
(Варіант 1)
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Робота за підручником
Параграф 13
Номер завдання Працюємо в прах:2,5
Практичне завдання
Інструктаж з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття
зоровоївтоми (Варіант1)
Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно
визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило,
через 8-10 хвилин після початку роботи).
Завдання
1. У папці Мої документи створіть папку з назвою населеного пункту, де ви
проживаєте. Для цього в контекстному меню виберіть пункт Створити і під-
пункт Папка. Введіть назву папки і натисніть на клавішу Enter.
2. Перейменуйте створену папку на «Клас 5». Для цього в контекстному
меню папки виберіть команду Перейменувати. Введіть нову назву: Клас 5.
7
7
3. Відкрийте папку Клас 5.
4. Створіть у папці Клас 5 власну папку (назва - своєпрізвище).
5. Відкрийте власну папку і створіть у ній текстовий документ. Виконайте
команди з меню вікна: Файл→ Створити→ Текстовий документ.
6. Надайте документовіназву - своєім’я.
7. Введіть у документ своєпрізвище, ім’я, по батькові.
8. Збережіть текстовий документ. Виконайте команду Файл → Зберегти
як...
9. Продемонструйтерезультати роботивчителеві.
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Застосування методу «Недописаної тези». Учитель пропонуєучням
дописатиречення:
Мені вдалося...;
Мені сподобалося...;
Мені не вдалося...;
Мені не сподобалося...;
Я сумніваюся...;
Я змінив би...;
Мені було на уроці... тощо.
VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Повторитиосновніпоняття теми «Основироботиз комп’ютером».
2. Завдання за підручником
Параграф 13
Номер завдання Завдання «Повторюємо»
3. Додаткове завдання. Скласти кросворд (ребус) з вивчених термінів, які
стосуються заданої теми.

More Related Content

What's hot

5 клас-урок-13
5 клас-урок-135 клас-урок-13
5 клас-урок-13AllaGureva
 
5 клас урок 13
5 клас урок 135 клас урок 13
5 клас урок 13Tkachov1957
 
13 урок теорія файл папка
13 урок теорія файл папка13 урок теорія файл папка
13 урок теорія файл папкаAndy Levkovich
 
Урок №12
Урок №12Урок №12
Урок №12Iren50
 
лабораторна робота №3
лабораторна робота №3лабораторна робота №3
лабораторна робота №3Юра Марчук
 
урок 12 9 клас Довідникова система Windows
урок 12 9 клас Довідникова система Windowsурок 12 9 клас Довідникова система Windows
урок 12 9 клас Довідникова система WindowsHelen Pata
 
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системи
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системиУрок 9. Операції над об'єктами файлової системи
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системиStAlKeRoV
 
обєкти файлової системи
обєкти файлової системиобєкти файлової системи
обєкти файлової системиIrina Biryuk
 
Razdel14
Razdel14Razdel14
Razdel14navihc
 
Лабораторні роботи з інформатики
Лабораторні роботи з інформатикиЛабораторні роботи з інформатики
Лабораторні роботи з інформатикиStAlKeRoV
 
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері. П/р №4: "Пошук інформації на...
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері.  П/р №4: "Пошук інформації на...9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері.  П/р №4: "Пошук інформації на...
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері. П/р №4: "Пошук інформації на...StAlKeRoV
 

What's hot (20)

файли папки
файли папкифайли папки
файли папки
 
5 клас-урок-13
5 клас-урок-135 клас-урок-13
5 клас-урок-13
 
5 клас урок 13
5 клас урок 135 клас урок 13
5 клас урок 13
 
13 урок теорія файл папка
13 урок теорія файл папка13 урок теорія файл папка
13 урок теорія файл папка
 
2 9
2 92 9
2 9
 
fdsgInf tema 2_urok9_6_klas
fdsgInf tema 2_urok9_6_klasfdsgInf tema 2_urok9_6_klas
fdsgInf tema 2_urok9_6_klas
 
Урок №12
Урок №12Урок №12
Урок №12
 
лабораторна робота №3
лабораторна робота №3лабораторна робота №3
лабораторна робота №3
 
ОС
ОСОС
ОС
 
урок 12 9 клас Довідникова система Windows
урок 12 9 клас Довідникова система Windowsурок 12 9 клас Довідникова система Windows
урок 12 9 клас Довідникова система Windows
 
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системи
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системиУрок 9. Операції над об'єктами файлової системи
Урок 9. Операції над об'єктами файлової системи
 
обєкти файлової системи
обєкти файлової системиобєкти файлової системи
обєкти файлової системи
 
9 Class
9 Class9 Class
9 Class
 
Razdel14
Razdel14Razdel14
Razdel14
 
5 12
5 125 12
5 12
 
6 10
6 106 10
6 10
 
6 11
6 116 11
6 11
 
Лабораторні роботи з інформатики
Лабораторні роботи з інформатикиЛабораторні роботи з інформатики
Лабораторні роботи з інформатики
 
6 9
6 96 9
6 9
 
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері. П/р №4: "Пошук інформації на...
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері.  П/р №4: "Пошук інформації на...9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері.  П/р №4: "Пошук інформації на...
9 клас 11 урок. Пошук інформації на комп'ютері. П/р №4: "Пошук інформації на...
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд списків імен файлів і папок

5 клас урок 12
5 клас урок 125 клас урок 12
5 клас урок 12Iren50
 
презентация 2
презентация 2презентация 2
презентация 2380680774210
 
презентация 2
презентация 2презентация 2
презентация 2380680774210
 
5 клас урок 5
5 клас урок 55 клас урок 5
5 клас урок 5Olga Sokolik
 
урок 10 6 клас сл ш
урок 10 6 клас сл шурок 10 6 клас сл ш
урок 10 6 клас сл шHelen Pata
 
операційна система Windows
операційна система Windowsопераційна система Windows
операційна система Windowsjuliaroc1303
 
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"Яковишина Аліна
 
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...270479
 
метод розробка майстра янко сергія сергійовича
метод розробка майстра янко сергія сергійовичаметод розробка майстра янко сергія сергійовича
метод розробка майстра янко сергія сергійовичаСергей Янко
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд списків імен файлів і папок (19)

597888 7895
597888 7895597888 7895
597888 7895
 
2 10
2 102 10
2 10
 
Об'єкти файлової системи
Об'єкти файлової системиОб'єкти файлової системи
Об'єкти файлової системи
 
5 клас урок 12
5 клас урок 125 клас урок 12
5 клас урок 12
 
презентация 2
презентация 2презентация 2
презентация 2
 
презентация 2
презентация 2презентация 2
презентация 2
 
5 клас урок 5
5 клас урок 55 клас урок 5
5 клас урок 5
 
Iнформатика
Iнформатика  Iнформатика
Iнформатика
 
Razdel8
Razdel8Razdel8
Razdel8
 
урок 10 6 клас сл ш
урок 10 6 клас сл шурок 10 6 клас сл ш
урок 10 6 клас сл ш
 
операційна система Windows
операційна система Windowsопераційна система Windows
операційна система Windows
 
12
1212
12
 
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"
Підсумковий урок з розділу "Інформаційні процеси"
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
 
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
 
метод розробка майстра янко сергія сергійовича
метод розробка майстра янко сергія сергійовичаметод розробка майстра янко сергія сергійовича
метод розробка майстра янко сергія сергійовича
 
5 клас урок 6
5 клас урок 65 клас урок 6
5 клас урок 6
 
5 клас урок 6
5 клас урок 65 клас урок 6
5 клас урок 6
 
Inf tema 2_urok10_6_klas
Inf tema 2_urok10_6_klasInf tema 2_urok10_6_klas
Inf tema 2_urok10_6_klas
 

More from Дмитро Загура

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папокДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редакторДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображенняДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомленьДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннетДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з данимиДмитро Загура
 

More from Дмитро Загура (20)

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 

5 клас. Морзе. Урок 13. Поняття про файл і каталог, їх імена. Перегляд списків імен файлів і папок

  • 1. 1 1 ДАТА: «__» __________ 20__р. ТЕМА. Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списків імен файліві папок. МЕТА:  навчальна: ознайомитиз такими поняттями, як файл, папка, ярлик; сформувативміння і навички виконувати дії з файлами та папками;  розвивальна:розвиватиувагу, пам'ять, логічне мислення; формувати вміння застосовуватиздобутізнання на практиці;  виховна: виховувати інформаційну культуру учнів. ТИП УРОКУ:засвоєння новихзнань. ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, об- ладнання для гри«Світлофор». ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У пам’яті комп’ютера може зберігатися великий обсяг інформації. Для того щоб можна було швидко знайти потрібний об’єкт, він отримує унікальне ім’я і певне місце зберігання. Створення, розташування і зберігання різних об’єктів ми розглянемо на сьогоднішньомууроці. ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Світлофор» Світлофор - це довга смужка картону (завдовжки 9 см, шириною 4 см), яка з одного боку обклеєна червоним папером, з другого - зеленим. «Працює» світлофор дуже просто: під час проведення усного опитування всі учні сигналізують учителеві, чи знають вони відповідь на запитання (зелений бік - готовий відповідати, червоний - не готовий). Учитель пояснює учням, що, піднявши червону картку і заявивши про незнання, учень відмовляється від відповіді. Показавши зелену, відповідає. Під час проведення усного опитування можна зробити так: запросити двох-трьох відповідальних учнів до дошки і доручити їм роль помічників учителя. Помічникам слід заздалегідь видати підготовлені аркуші, на яких написані прізвища учнів і розкреслена таблиця. Через п’ять хвилин проведення усного опитування в учителя, по-перше, є чітке уявлення, що із запропонованого на попередньому уроці (темі) учні засвоїли добре, а до чого варто звернутися ще раз. По-друге, помічники здають учителеві таблиці, в яких уже підсумована кількість правильних відповідей, і вчитель справедливо й аргументовано виставляє оцінки за усне опитування.  Які ви знаєте об’єктиопераційної системи Windows?  Що таке вікно?  У яких режимах можуть відкриватися вікна?  З яких елементів складається вікно?  Які дії можна виконувати з вікнами?  Які кнопки керування вікнами ви знаєте?
  • 2. 2 2  Які типи вікон ви знаєте?  Для чого призначеніпрограмнівікна?  Для чого призначенідіалогові вікна?  Для чого призначеніінформаційні вікна?  Як змінити розміривікон?  Яке вікно називають активним, як його відрізнити від інших?  Чи можуть бути активними відразу декілька вікон?  Що таке контекстне меню?  Як викликати контекстне меню? IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна роботаучнів з джерелом інформації  Файл - це ділянка пам’яті, яка містить певну інформацію (текстову, графічну, музичну) і має конкретне ім’я. Деякі властивостіфайлів:  ім’я;  тип;  розмір;  дата створення.  Ім’я файлу повинне складатися з літер кирилиці або латинських літер, арабськихцифр.  Ім’я файла не може містити символів «», «*», «/», «:», «?», ««», «<», «>» «|».  Максимальна кількість символів в імені обмежена (до 256 символів).  В операційній системі Windows кожний файл для зручності роботи з ним має свій значок.  Файли, що містять дані однакового типу, мають переважно однакові значки. За значком файла можна визначити, за допомогою якої програми його було створено та дані якого типу він містить.
  • 3. 3 3 Крім розміру і дати створення кожен файл має певне розширення. Розширення файлу - набір символів після останньої крапкив імені. Картинка Весна.bmp розширенням імені файлу є bmp Властивостіфайлів:  можна змінювати ім'я файлу, його місце збереження, вміст;  із файлами можна виконувати різні операції: відкривати, змінювати, закривати. На вінчестері сучасного комп’ютера зберігаються тисячі файлів. Файли можуть об’єднуватися в групи, які називають папками. Кожна папка має своє ім’я. У папці можуть міститися інші папки. Папки можуть містити різні типи файлів, такі як документи, музика, рисунки, відео або програми. Файли можна копіювати та переміщувати до створених вами папок із різних джерел, наприклад інших папок, іншого комп’ютераабо інтернету. Властивостіпапок:  папки, як і файли іменують;  в одній папці можуть міститися кілька або багато файлів;  папки можуть мати одинелектронний документ, або бути порожніми;  у папці, як і у файлі, можна змінювати ім’я та вміст;  папки можна також переміщувати;  папку розташовану всерединііншої папки, називають вкладеною папкою;  в одній папці не може зберігатися два файли з однаковимиіменами. Ви вже ознайомлені з папкою Мої документи. Наприклад, для групування файлів у межах папки Мої документи можна створити нову папку. Якщо знадобиться перемістити нову папку в інше місце, то можна легко зробити це, виділивши потрібну папку та перетягнувши її до нового розташування. Особливим типом об’єктів ОС Windows є ярлики.  Ярлик - невеликий файл, призначений для доступу до об’єкта операційної системибез переходу до тієї папки, де цей об’єктрозміщено. Ярлик має такий самий значок, що й об’єкт, для якого було створено ярлик, однак на цьомузначку в лівому нижньомукуті зображенастрілка. Перегляд файліві папок
  • 4. 4 4 Windows пропонує декілька способів розташування та позначення файлів під час перегляду їх у папках, таких як Мої документи. Ви можете змінити спосіб відображення файлів у відкритій папці за допомогоюменю Вигляд. можна вибрати один із запропонованих режимів вигляду розташування значків у папці: Над папками, файлами та ярликами можна виконувати такі операції: створення; зміна імені (перейменування); копіювання; переміщення; видалення; відновлення; перегляд і зміна значень властивостей (атрибутів).  Копіювання - це створення копії об’єкта. Переміщення в межах диска - це зміна адреси об’єкта.  Переміщення на інший диск - це переписування об’єктів на інше місце і вилучення їх з попереднього. Кожна папка Windows має набір засобів, які полегшують виконання спільних операцій із файлами та папками. У кожній відкритій папці поряд із її вмістом відображається панель завдань, яка містить перелік посилань для виконання певних дій. Вибравши файл або папку, а потім відповідну задачу, можна перейменувати, скопіювати, перемістити або видалити потрібний файл або папку. Файли також можна надсилати електронною поштою або публіку- вати в Інтернеті.
  • 5. 5 5 Для виконання більшості операцій над об’єктами можна скористатися контекстним меню.  Контекстне меню - це набір команд, що стосуються певного об’єкта (папки, файла). Для виклику контекстного меню необхідно:  виділити папку (файл);  натиснути на значку правоюкнопкою миші. Дія Команда контекстного меню Створення Створити -папка (або обратитип файла) - ввести ім’я Створення ярлика Надіслати - Робочий стіл (створитиярлик) Перейменування Перейменувати - ввести нове ім’я папки (файла) Видалення Видалити -підтвердити видалення папки (файла) Переміщення Вирізати -вибрати необхідне місце - Вставити Копіювання Копіювати - вибрати необхідне місце - Вставити Відкриття Відкрити Усі об’єкти папки можна виділити, виконавши Редагування → Виділити все або натиснувши сполучення клавіш Ctrl+А. Відкривання файла або папки відбувається в результаті подвійного клацання мишею. У Windows є спеціальні папки Мої документи, Мій комп’ютер, Мережне оточення, Кошик. їх значки та властивості відрізняються від стандартних папок. Призначенняспеціальнихпапок:  Мої документи - забезпечення доступу до документів, фотографій, рисунків, відеофільмів тощо певного користувача;  Мій комп’ютер - забезпечення доступу до зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, папокз файлами різних користувачів;  Мережне оточення - користування ресурсамиінших комп’ютерів (або
  • 6. 6 6 пристроїв)мережі;  Кошик - тимчасове зберігання видалених файлів і папок. Папка Мої документи містить дві папки - Мої рисунки та Моя музика. Збоку вікон цих папок відповідно розташованігрупи Зразки рисунків та Зразки музики, які пропонують посилання, що допомагають керувати файлами рисунків і музики. V. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ Фронтальнеопитування 1. Що таке файл? 2. Що таке папка? 3. Що таке ярлик? Для чого він призначений? 4. Назвіть імена файлів, папок і ярликів, що містяться на Робочому столі вашого комп’ютера. 5. Які вимоги до імен файлів і папок в ОС Windows? 6. Які операції можна виконати над папками, файлами, ярликами? 7. Як скопіювати файл? 8. Як перемістити папку? 9. Чим відрізняється операція копіювання від переміщення? 10.Як перемістити одразукілька об’єктів? 11.Як створитипапку, файл, ярлик? 12.Чим відрізняються дії під час створення ярликів? 13.Як виділити групу об’єктів? 14. Що може бути розміщено в папках? 15.Наведіть приклади спеціальних папок Windows. 16.Для чого призначенапапка Кошик? 17.Як відрізнити значок ярлика від значка самого об’єкта? Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 1) VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ ВМІНЬ І НАВИЧОК Робота за підручником Параграф 13 Номер завдання Працюємо в прах:2,5 Практичне завдання Інструктаж з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття зоровоївтоми (Варіант1) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). Завдання 1. У папці Мої документи створіть папку з назвою населеного пункту, де ви проживаєте. Для цього в контекстному меню виберіть пункт Створити і під- пункт Папка. Введіть назву папки і натисніть на клавішу Enter. 2. Перейменуйте створену папку на «Клас 5». Для цього в контекстному меню папки виберіть команду Перейменувати. Введіть нову назву: Клас 5.
  • 7. 7 7 3. Відкрийте папку Клас 5. 4. Створіть у папці Клас 5 власну папку (назва - своєпрізвище). 5. Відкрийте власну папку і створіть у ній текстовий документ. Виконайте команди з меню вікна: Файл→ Створити→ Текстовий документ. 6. Надайте документовіназву - своєім’я. 7. Введіть у документ своєпрізвище, ім’я, по батькові. 8. Збережіть текстовий документ. Виконайте команду Файл → Зберегти як... 9. Продемонструйтерезультати роботивчителеві. VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Застосування методу «Недописаної тези». Учитель пропонуєучням дописатиречення: Мені вдалося...; Мені сподобалося...; Мені не вдалося...; Мені не сподобалося...; Я сумніваюся...; Я змінив би...; Мені було на уроці... тощо. VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. Повторитиосновніпоняття теми «Основироботиз комп’ютером». 2. Завдання за підручником Параграф 13 Номер завдання Завдання «Повторюємо» 3. Додаткове завдання. Скласти кросворд (ребус) з вивчених термінів, які стосуються заданої теми.