Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
152
1. Зарубіжналітература. 6 клас
Тема. Привабливість образу Діка Сенда.
Уславлення сили людського характеру
Мета : формування предметних компетентностей: навчати вмінню аналізувати
зміст художнього твору, даватихарактеристику героя;розвиватисловниковий
запас школярів, розвиватиусне монологічнета діалогічне мовлення школярів,
уміння використовуватицитатний матеріал, навички критичного мислення,
ідейно-художнього аналізу художніх творів; виховувати в школярів потребуу
високих естетичних та гуманних цінностях; формування ключових
компетентностей: уміння вчитися:актуалізувати пізнавальну діяльність та
критичне мислення учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в
колективі, ведення дискусій; інформаційної: формувати вміння працювати з
текстами великих обсягів;загальнокультурної:виховувати людяність, доброту,
милосердя, естетичнийсмак та читацькі інтереси учнів; розширюватикругозір
школярів.
Теоріялітератури: роман, пригодницькийроман, портретлітературного героя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:портретЖ. Верна, тексти роману, ілюстрації, картки із завданням
для груп.
Методи, форми, прийомироботи:«Мозковийштурм», роботазісхемою, робота
в групах , рольовагра, фізкультхвилинка, інтерактивна вправа «Сонечко»,
діалог, дискусія.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотиваційний етап. Оголошеннятеми й мети уроку
1. Слово вчителя
Згадайте образ Гердиз казки Г.К. Андерсена «Снігова Королева», яка
виявила силу свого характеру під час пошуку Кая. Або того ж Мауглі,
який виграв смертельний двобій із Шер-Ханом. Та й бешкетник Том
Сойєр подолав свій страх і дав свідчення в суді на користь Мефа
Поттера. Цим він урятував життя невинній людині й потім ще
неодноразоводоводив, що має сильний характер. Усі ці герої досягли
кожен своєї мети саме завдякисильномухарактерові, а також високим
моральним якостям.
2. А хто ж з героїв Ж. Верна продовжує цей ряд персонажів із сильними
характерами?
2. Вправа «Мозковий штурм»
Слово вчителя. Безумовно, це геройроману Ж. Верна – Дік Сенд .
Сьогодніна уроціми будемо характеризувати образ цього героя
3. Робота зісхемою « Знати. Уміти»
ІІІ. Актуалізаціяопорнихзнань
1. Бесіда
- Що найбільше запам’яталося з біографії Жуля Верна?
- Що передбачив Ж. Верн у своїхтворах?
- Назвіть найвідоміші книги Ж. Верна.
- Який роман називають пригодницьким ?
- Що таке портрет літературного героя ?
2. Робота вгрупах
Знайти портрет і визначитийого особливості.
1 група: Місіс Велдон,
2 група: Кузена Бенедикта,
3 група: Негору .
• Виділити в романітакі епізоди:
Зміст тексту
Знати
Поняття «портрет»
Уміти
Характеризувати героя
Пояснюватийого вчинки
Визначати риси героя
3. 1 група: найтрагічніший епізод,
2 група: найсмішніший епізод,
3 група: найганебніший вчинок.
ІV. Робота над темою уроку
1. Слово вчителя
Так як ми сьогодніна уроці будемо характеризувати головного героя
твору, пропонуювам з ним зустрітися.
2. Рольова гра « Зустріч з Діком Сендом »
3. Робота вгрупах
Виконайте завдання, використовуючицитати :
1 група: скласти «паспорт» - характеристику Діка Сенда.
2 група: визначити рисихарактеру героя.
3 група: з’ясуватиставлення до героя інших персонажів роману
4. Обговореннярезультатівроботи у групах
5. Фізкультхвилинка
6. Інтерактивна вправа «Сонечко». Записатирисихарактеру Діка Сенда.
доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших.
доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших.
Витрива
лий
Мужній
Спостере
жливий
Виховав
сам себе
Вдячний
Відпові
дальний
Прагнен
ня до
знань
Дік
Сенд
4. V. Рефлексивно – оцінювальний етап
1. Бесіда
-Що на вашу думку означають слова« сила людського характеру» ?
- Які герої романувиявляють силу характеру в скрутних ситуаціях, у кого з
героїв романує оця « сила характеру» ?
- Коли людину починають вважати дорослою?
2. Колективнескладаннясхеми
«Справжня людина роману».
3. Коментаручителя:
- Діти, бажаю вам, щоб на вашому життєвому шляху зустрічалися тільки
справжнілюди. А для цього і вам треба намагатися бути такими.
4. Притча
Хасидськапритча « А навіщо потрібний ти» ?
Перш ніж закінчити урок, я хочу розповісти вам хасидську притчу «А навіщо
потрібен ти?».
Одного разу юнак відвідав мудреця і, докладно розповівши про свої проблеми й
потреби, очікував від нього поради.
- Ти докладно розповів про те, що потрібно тобі, а навіщо потрібний
ти сам? – запитав юнака мудрець.
Діти, як ви думаєте, навіщо я розповіла вам цю притчу?
(відповіді учнів).
5. Оцінюваннярезультатівроботи учнів на уроці
6. Домашнє завдання
Обов’язкове:
Дібрати матеріал до характеристики образів Негору, Гарріса.
За бажанням на вибір:
Скласти сенкан до образуДіка Сенда
За бажанням індивідуальне:
Намалювати ілюстрацію за твором.