SlideShare a Scribd company logo
Урок
з використанням
інтерактивних методів навчання
та мультимедійних презентацій
ПРИСЛІВНИК
( українська мова, 7 клас)
2013-2014
Прислівник: загальне значення, морфологічні ознаки,
синтаксична роль
Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну частину мови,
його морфологічні ознаки, синтаксичну роль;
формувати вміння знаходити прислівники в тексті, характеризувати їх
(визначати значення, синтаксичну роль), розвивати зв’язне мовлення учнів,
увагу, логічне та творче мислення, пізнавальні інтереси;
виховувати інтерес до вивчення мови, до пізнання навколишнього світу.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: мультимедійний проектор, ІД, комп’ютер, підручник,
дидактичний матеріал.
Очікувані результати: учні розпізнають прислівники в тексті, ставлять до
них питання, наводять приклади, правильно використовують їх у мовленні,
застосовують набуті знання при виконанні практичних завдань.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
- вітання учнів;
- перевірка готовності до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учні за допомогою кольорів визначають свій емоційний стан.
Мотивація навчальної діяльності шляхом використання творчих завдань
(учні отримали випереджувальне завдання: скласти вдома кросворд з
використанням прислівників).
Перевірка кросвордів.
ІІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку
Н1
Учитель.
- Отже, темою нашого уроку є прислівники. Запишіть, будь ласка, її в
зошити. Ця тема частково вам уже знайома з початкових класів. Сьогодні на
уроці ви поглибите свої знання про загальне значення, морфологічні ознаки
та синтаксичну роль прислівників, дізнаєтеся від яких частин мови вони
утворюються, також будете вчитися правильно спілкуватися.
ІV. Актуалізація опорних знань учнів
Давайте з вами пригадаємо все, що ми знаємо про цю частину мови.
Завдання: з’ясувати основні питання теми.
Метод мозкового штурму
- Що ви пам’ятаєте про прислівник? СЛАЙД 2.
- Яка частина мови називається прислівником?
- Що вона означає?
- На які питання відповідають прислівники?
- Синтаксична роль.
- Наведіть приклади прислівників.
Прислівник
 Частина мови
 Означає
 Відповідає на питання
 Синтаксична роль
Метод бесіди застосовуємо, щоб з’ясувати відоме з теми і те, що потрібно
вивчити.
V. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя про прислівник як частину мови з
використанням СЛАЙДІВ 3 – 6.
ПРИСЛІВНИК
Самостійна незмінна частина мови, яка виражає
знаходився близько
ознаку іншої ознаки
ліс восени
ознаку дії ознаку предмета
занадто веселий
СИНТАКСИЧНА РОЛЬ
найчастіше
Ліворуч ( де?) сидів мій дідусь. обставина
Стілець ( який? ) ліворуч був зручнішим.
означення
На серці легко і спокійно. присудок
1. Аналітичне читання. (Ротаційні трійки)
Завдання. Прочитайте, осмисліть, обговоріть матеріал параграфа в
підручнику з метою його осмислення та засвоєння.
2. Фронтальна робота.(Слайд 7)
Випишіть прислівники. Над кожним надпишіть питання, на яке він
відповідає.
Голосно, двічі, дві, тихий, потім, стояти, стоянка, завжди, той,
навстоячки, назавжди, жди, моє, миє, по-моєму, куди, по-доброму, добро,
дуже,подужав, учора, учорашній, спересердя, сердитися, уголос, голос, тут,
спросоння, соня, сон, сонний, сніжно, сніжинка, підсніжник.
Завдання: зробити фонетичний розбір слова спросоння.
3. Розминка для очей. (Слайд 8-10)
2. Дослідження – зіставлення. (Робота біля дошки)
Зіставити речення. Проаналізувати синтаксичну роль виділених
прислівників.
Справи у мене пішли добре. – Мені було добре. Ми весело захитали
головами. – У класі весело. Тихо шелестів низовий вітер. – Надворі тихо.
Пояснення вчителя про способи творення прислівників.
СЛАЙД 11.
Творення прислівників
від іменників
осінь-восени від
прикметників
високий-
звисока
від
числівників
один-поодинці
від
займенників
наш –
по-нашому
від
дієслів
присідати-
навприсядки
від
прислівників
багато-
забагато
складання
основ
повнозначних
слів
ліва рука-
ліворуч
Учні записують схему в зошити.
3. Робота в парах ( взаємоперевірка)
Утворити і записати від поданих слів прислівники.
Зима, останній, коло, сила і міць, сніг, стояти, мій, гарний, гора, що,четверо,
веселий.
(Учитель перевіряє 1 зошит, коментує вголос, учні здійснюють
взаємоперевірку).
Проблемне питання.
Подумайте і визначте, яким способом утворені прислівники:
тут, там, тоді, як, де, сюди, куди, досі, доки, поки, скрізь.
Запишіть і запам’ятайте прислівники.
СЛАЙД 10.
ЗАПАМ’ЯТАЙ!!!
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
4. Творча робота ( в зошитах). СЛАЙД 11.
Творча робота. Розгляньте картину Е.П. Панова. Складіть і
запишіть 4 – 6 речень, використовуючи прислівники тут, там, тоді,
як, де, сюди, куди, досі, доки, поки, скрізь. Спробуйте описати настрій,
який викликає у вас ця картина.
5. Робота в групах.
Вибірковий диктант.
Завдання. Виписати словосполучення з прислівниками.
1 група. Прислівник позначає ознаку дії.
2 група. Прислівник позначає ознаку предмета.
3 група. Прислівник позначає ознаку ознаки.
Стояти поруч, трохи сором’язливий, широко розстилатися, таємничо
кружляючи, ніколи не забувати, зупинка на півдорозі, падіння сторчака, так
далеко, зовсім інший, перекинутий догори,вічно молодий.
6. Вправа «Редактор». СЛАЙД 12.
Вправа «Редактор»
Відновити уривок із тексту М.Коцюбинського «Ялинка», дібравши
потрібні прислівники з довідки, які виконували б роль залежного
слова.
В лісі посутеніло. Настав вечір. Василько їхав лісом, коні
…… поринали в сніг і…… переступали з ноги на ногу.
Василько ……. помітив, що він їде не дорогою, а ……,
лісом, ……. він став. «Треба …… знайти дорогу, - подумав
Василько. – Вернусь …… до саней і ……. поїду ……
дорогою». Він повернув коні і поїхав…… Довго їхав
Василько проти вітру та снігу, а саней не було. «Я …….
Узяв…… собі, а …… трохи цабе», - подумав він і повернув
……
Довідка: глибоко, ледве – ледве, незабаром, так,
навмання, конче, назад, звідти, навпростець, назад,
звідти, навпростець, довго, дуже, трохи, уліворуч, десь,
треба.
Зробити висновок про те, з якими частинами мови
можуть пов’язуватися прислівники.
7. Гра « П’яте зайве». СЛАЙД 13.
Гра « П’яте зайве»
Прочитайте і визначте, яке слово у кожній групі
слів є зайвим. Зайве слово запишіть. Свій вибір
обґрунтуйте.
•Неуважно, спокійний, чудно, уночі, пронизано.
•Щойно,чотири, день у день, тричі, надворі.
•Потроїти, нашвидку, далеко, ліворуч, униз.
•Спросоння, згарячу,свій, спересердя, знічев’я.
VІІ. Підведення підсумків
Метод мозкового штурму
Дати відповіді на запитання:
1. Яка частина мови називається прислівником?
2. З якими частинами мови можуть пов’язуватися прислівники?
3. Яка морфологічна ознака прислівника є основною?
4. Яку синтаксичну роль можуть виконувати прислівники в реченні?
5. Наведіть приклади прислівників.
Оцінювання учнів
Домашнє завдання
1.Вивчити теоретичний матеріал підручника на с.157.
2.Виконати вправу 281 ( на 9 балів).
3.Творче завдання (на 12б.) – написати міні-твір «Цей дивовижний світ
природи», використовуючи прислівники.
Рефлексія
(поєднання методів «вільний мікрофон» та «незакінчені речення»)
І ряд - «Сьогодні на уроці я дізнався…»
ІІ ряд - «Сьогодні на уроці я навчився…»
ІІІ ряд - «Сьогодні на уроці я зрозумів…»

More Related Content

What's hot

презентація просте речення
презентація просте реченняпрезентація просте речення
презентація просте реченняВиктор Чёмов
 
відмінювання кількісних числівників
відмінювання кількісних числівниківвідмінювання кількісних числівників
відмінювання кількісних числівників
Тетяна Шинкаренко
 
презентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походженняпрезентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походження
metodist_selid
 
6 кл не з іменниками
6 кл не з іменниками6 кл не з іменниками
6 кл не з іменниками
orestznak
 
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголоснихВимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
Dmytro Kryvenko
 
Презентація "Дієслово"
Презентація "Дієслово"Презентація "Дієслово"
Презентація "Дієслово"Виктор Чёмов
 
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
olesya soverhsenko
 
Презентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 класПрезентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 клас
malivinocika
 
не з дієприкметником
не  з  дієприкметникомне  з  дієприкметником
не з дієприкметником
Тетяна Шинкаренко
 
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
Elena Pritula
 
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
Vitaliy01
 
Завдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літературиЗавдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літератури
Оксана Мельник
 
Тарас Шевченко вчора, нині і завжди (образ у художній літературі для дітей)
Тарас Шевченко  вчора, нині і завжди  (образ у художній літературі для дітей) Тарас Шевченко  вчора, нині і завжди  (образ у художній літературі для дітей)
Тарас Шевченко вчора, нині і завжди (образ у художній літературі для дітей)
НБУ для дітей
 
Однорідні члени реченння
Однорідні члени реченнняОднорідні члени реченння
Однорідні члени реченння
tanchaska
 
презентація до відкритого уроку
презентація до відкритого урокупрезентація до відкритого уроку
презентація до відкритого урокуSvetaMytchenko
 
БСР тренувальні вправи
БСР тренувальні вправиБСР тренувальні вправи
БСР тренувальні вправи
Svitlana ZHyvolup
 
відмінювання порядкових числівників
відмінювання порядкових числівниківвідмінювання порядкових числівників
відмінювання порядкових числівників
Тетяна Шинкаренко
 
Фонетика, 5 клас
Фонетика, 5 класФонетика, 5 клас
Фонетика, 5 клас
Тетяна Шинкаренко
 
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні слова
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні словатренуівльні вправи за темою звертання. вставні слова
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні словаВиктор Чёмов
 
леся українка дітям
леся українка   дітямлеся українка   дітям
леся українка дітям
Галина Симоненко
 

What's hot (20)

презентація просте речення
презентація просте реченняпрезентація просте речення
презентація просте речення
 
відмінювання кількісних числівників
відмінювання кількісних числівниківвідмінювання кількісних числівників
відмінювання кількісних числівників
 
презентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походженняпрезентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походження
 
6 кл не з іменниками
6 кл не з іменниками6 кл не з іменниками
6 кл не з іменниками
 
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголоснихВимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
Вимова приголосних звуків, уподібнення приголосних
 
Презентація "Дієслово"
Презентація "Дієслово"Презентація "Дієслово"
Презентація "Дієслово"
 
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
Презентація до уроку на тему "Означення як другорядний член речення. Узгоджен...
 
Презентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 класПрезентація до уроку української мови 5 клас
Презентація до уроку української мови 5 клас
 
не з дієприкметником
не  з  дієприкметникомне  з  дієприкметником
не з дієприкметником
 
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
презентація. вступ. література 70 90-х років хіхст.
 
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
 
Завдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літературиЗавдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літератури
 
Тарас Шевченко вчора, нині і завжди (образ у художній літературі для дітей)
Тарас Шевченко  вчора, нині і завжди  (образ у художній літературі для дітей) Тарас Шевченко  вчора, нині і завжди  (образ у художній літературі для дітей)
Тарас Шевченко вчора, нині і завжди (образ у художній літературі для дітей)
 
Однорідні члени реченння
Однорідні члени реченнняОднорідні члени реченння
Однорідні члени реченння
 
презентація до відкритого уроку
презентація до відкритого урокупрезентація до відкритого уроку
презентація до відкритого уроку
 
БСР тренувальні вправи
БСР тренувальні вправиБСР тренувальні вправи
БСР тренувальні вправи
 
відмінювання порядкових числівників
відмінювання порядкових числівниківвідмінювання порядкових числівників
відмінювання порядкових числівників
 
Фонетика, 5 клас
Фонетика, 5 класФонетика, 5 клас
Фонетика, 5 клас
 
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні слова
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні словатренуівльні вправи за темою звертання. вставні слова
тренуівльні вправи за темою звертання. вставні слова
 
леся українка дітям
леся українка   дітямлеся українка   дітям
леся українка дітям
 

Viewers also liked

Контрольна робота за темою "Прислівник"
Контрольна робота за темою "Прислівник"Контрольна робота за темою "Прислівник"
Контрольна робота за темою "Прислівник"Виктор Чёмов
 
прислівник як самостійна частина мови
прислівник як самостійна частина мовиприслівник як самостійна частина мови
прислівник як самостійна частина мовиnatalia1973baranova
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
270479
 
збірка прислівник
збірка прислівникзбірка прислівник
збірка прислівник
Lidiya29
 
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівникМетодичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Марія Ковальчук
 
тематичні тести на тему прислівник7клас
тематичні тести на тему прислівник7кластематичні тести на тему прислівник7клас
тематичні тести на тему прислівник7класremzhina
 
02. литература 5 9 фкгос
02. литература 5 9 фкгос02. литература 5 9 фкгос
02. литература 5 9 фкгос
rassyhaev
 
Прислівник
ПрислівникПрислівник
Прислівник
vipleskonog
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація73682466
 
Узагальнення вивченого з лексикології
Узагальнення вивченого з лексикологіїУзагальнення вивченого з лексикології
Узагальнення вивченого з лексикологіїIryna Holodiuk
 
прислівник
прислівникприслівник
прислівник
Zgircea Alla
 
презентація до уроку №4
презентація до уроку №4презентація до уроку №4
презентація до уроку №4
Марганецкая школа №5
 
микола віграновський(захарченко валерія)
микола віграновський(захарченко валерія)микола віграновський(захарченко валерія)
микола віграновський(захарченко валерія)
kozemir
 
Pryslivnyk
PryslivnykPryslivnyk
Pryslivnyk
valentina31415
 
Vidokremleni chleny rechennya
Vidokremleni chleny rechennyaVidokremleni chleny rechennya
Vidokremleni chleny rechennya
valentina31415
 
презентация к уроку 3 4
презентация к уроку 3 4презентация к уроку 3 4
презентация к уроку 3 4
elena1807
 
презентація до уроку Оганесян В.М.
презентація до уроку Оганесян В.М.презентація до уроку Оганесян В.М.
презентація до уроку Оганесян В.М.
metodist_selid
 
дефіс у прислівниках
дефіс у прислівникахдефіс у прислівниках
дефіс у прислівниках
Тетяна Шинкаренко
 

Viewers also liked (19)

Контрольна робота за темою "Прислівник"
Контрольна робота за темою "Прислівник"Контрольна робота за темою "Прислівник"
Контрольна робота за темою "Прислівник"
 
прислівник як самостійна частина мови
прислівник як самостійна частина мовиприслівник як самостійна частина мови
прислівник як самостійна частина мови
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
 
збірка прислівник
збірка прислівникзбірка прислівник
збірка прислівник
 
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівникМетодичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
 
прислівник
прислівникприслівник
прислівник
 
тематичні тести на тему прислівник7клас
тематичні тести на тему прислівник7кластематичні тести на тему прислівник7клас
тематичні тести на тему прислівник7клас
 
02. литература 5 9 фкгос
02. литература 5 9 фкгос02. литература 5 9 фкгос
02. литература 5 9 фкгос
 
Прислівник
ПрислівникПрислівник
Прислівник
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Узагальнення вивченого з лексикології
Узагальнення вивченого з лексикологіїУзагальнення вивченого з лексикології
Узагальнення вивченого з лексикології
 
прислівник
прислівникприслівник
прислівник
 
презентація до уроку №4
презентація до уроку №4презентація до уроку №4
презентація до уроку №4
 
микола віграновський(захарченко валерія)
микола віграновський(захарченко валерія)микола віграновський(захарченко валерія)
микола віграновський(захарченко валерія)
 
Pryslivnyk
PryslivnykPryslivnyk
Pryslivnyk
 
Vidokremleni chleny rechennya
Vidokremleni chleny rechennyaVidokremleni chleny rechennya
Vidokremleni chleny rechennya
 
презентация к уроку 3 4
презентация к уроку 3 4презентация к уроку 3 4
презентация к уроку 3 4
 
презентація до уроку Оганесян В.М.
презентація до уроку Оганесян В.М.презентація до уроку Оганесян В.М.
презентація до уроку Оганесян В.М.
 
дефіс у прислівниках
дефіс у прислівникахдефіс у прислівниках
дефіс у прислівниках
 

Similar to урок 1, прислівник

урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівник
metod_1
 
Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
Репетитор Історія України
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
Аня Иванова
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
innapol
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
innapol
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
Svetlana Raksha
 
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літературиНестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
milona14
 
мова
мовамова
мова
innapol
 
Vidkritiy urok z_movi_1_6klas
Vidkritiy urok z_movi_1_6klasVidkritiy urok z_movi_1_6klas
Vidkritiy urok z_movi_1_6klas
Иришка Ой
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
valentina31415
 
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavryshUkra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
NoName520
 
урок апостроф №2
урок апостроф №2урок апостроф №2
урок апостроф №2
Наталія Наталія
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 класПовторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Ковпитська ЗОШ
 
Ukrainska mova-3-klas-gavrysh
Ukrainska mova-3-klas-gavryshUkrainska mova-3-klas-gavrysh
Ukrainska mova-3-klas-gavrysh
kreidaros1
 
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_20143 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
moyashkolamoyashkola
 
3 um g_ru_2014
3 um g_ru_20143 um g_ru_2014
3 um g_ru_2014
YchebnikUA
 
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
booking123
 
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
Aira_Roo
 

Similar to урок 1, прислівник (20)

урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівник
 
Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
Урок 9
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
 
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літературиНестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
Нестандартні диктанти на уроках української мови та літератури
 
мова
мовамова
мова
 
Vidkritiy urok z_movi_1_6klas
Vidkritiy urok z_movi_1_6klasVidkritiy urok z_movi_1_6klas
Vidkritiy urok z_movi_1_6klas
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
 
442,23.docx
442,23.docx442,23.docx
442,23.docx
 
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavryshUkra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
 
урок апостроф №2
урок апостроф №2урок апостроф №2
урок апостроф №2
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 класПовторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
 
Ukrainska mova-3-klas-gavrysh
Ukrainska mova-3-klas-gavryshUkrainska mova-3-klas-gavrysh
Ukrainska mova-3-klas-gavrysh
 
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_20143 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
 
3 um g_ru_2014
3 um g_ru_20143 um g_ru_2014
3 um g_ru_2014
 
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
 
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
 

More from metod_1

вивчаємо свійських птахів
вивчаємо свійських птахіввивчаємо свійських птахів
вивчаємо свійських птахів
metod_1
 
Розвиток критичного мислення
Розвиток  критичного мисленняРозвиток  критичного мислення
Розвиток критичного мислення
metod_1
 
додатки до річного плану 2014
додатки до річного плану 2014додатки до річного плану 2014
додатки до річного плану 2014
metod_1
 
презентація правлений 25 грудня 2014
презентація  правлений 25 грудня 2014презентація  правлений 25 грудня 2014
презентація правлений 25 грудня 2014
metod_1
 
Novaya prezen ktp
Novaya prezen ktpNovaya prezen ktp
Novaya prezen ktp
metod_1
 
творчий звіт2
творчий  звіт2творчий  звіт2
творчий звіт2
metod_1
 
завдання на майстер клас
завдання на майстер класзавдання на майстер клас
завдання на майстер клас
metod_1
 
урок тренінг хімічні реакції
урок тренінг хімічні реакціїурок тренінг хімічні реакції
урок тренінг хімічні реакції
metod_1
 
презентация вчені хіміки
презентация вчені хімікипрезентация вчені хіміки
презентация вчені хіміки
metod_1
 
права человека
права человекаправа человека
права человека
metod_1
 
права человека
права человекаправа человека
права человека
metod_1
 
презентація калин
презентація калинпрезентація калин
презентація калин
metod_1
 
Робота з обдарованими дітьми
Робота з обдарованими дітьмиРобота з обдарованими дітьми
Робота з обдарованими дітьми
metod_1
 
про підсумки вивчення національно
про підсумки вивчення національнопро підсумки вивчення національно
про підсумки вивчення національно
metod_1
 
результати анкетування
результати анкетуваннярезультати анкетування
результати анкетування
metod_1
 
результати анкетування
результати анкетуваннярезультати анкетування
результати анкетуванняmetod_1
 
про підсумки олімпіад у 2014
про підсумки олімпіад у 2014про підсумки олімпіад у 2014
про підсумки олімпіад у 2014
metod_1
 
олімпіади
олімпіади олімпіади
олімпіади
metod_1
 
документ Microsoft office word
документ Microsoft office wordдокумент Microsoft office word
документ Microsoft office word
metod_1
 
документ Microsoft office word
документ Microsoft office wordдокумент Microsoft office word
документ Microsoft office word
metod_1
 

More from metod_1 (20)

вивчаємо свійських птахів
вивчаємо свійських птахіввивчаємо свійських птахів
вивчаємо свійських птахів
 
Розвиток критичного мислення
Розвиток  критичного мисленняРозвиток  критичного мислення
Розвиток критичного мислення
 
додатки до річного плану 2014
додатки до річного плану 2014додатки до річного плану 2014
додатки до річного плану 2014
 
презентація правлений 25 грудня 2014
презентація  правлений 25 грудня 2014презентація  правлений 25 грудня 2014
презентація правлений 25 грудня 2014
 
Novaya prezen ktp
Novaya prezen ktpNovaya prezen ktp
Novaya prezen ktp
 
творчий звіт2
творчий  звіт2творчий  звіт2
творчий звіт2
 
завдання на майстер клас
завдання на майстер класзавдання на майстер клас
завдання на майстер клас
 
урок тренінг хімічні реакції
урок тренінг хімічні реакціїурок тренінг хімічні реакції
урок тренінг хімічні реакції
 
презентация вчені хіміки
презентация вчені хімікипрезентация вчені хіміки
презентация вчені хіміки
 
права человека
права человекаправа человека
права человека
 
права человека
права человекаправа человека
права человека
 
презентація калин
презентація калинпрезентація калин
презентація калин
 
Робота з обдарованими дітьми
Робота з обдарованими дітьмиРобота з обдарованими дітьми
Робота з обдарованими дітьми
 
про підсумки вивчення національно
про підсумки вивчення національнопро підсумки вивчення національно
про підсумки вивчення національно
 
результати анкетування
результати анкетуваннярезультати анкетування
результати анкетування
 
результати анкетування
результати анкетуваннярезультати анкетування
результати анкетування
 
про підсумки олімпіад у 2014
про підсумки олімпіад у 2014про підсумки олімпіад у 2014
про підсумки олімпіад у 2014
 
олімпіади
олімпіади олімпіади
олімпіади
 
документ Microsoft office word
документ Microsoft office wordдокумент Microsoft office word
документ Microsoft office word
 
документ Microsoft office word
документ Microsoft office wordдокумент Microsoft office word
документ Microsoft office word
 

Recently uploaded

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 

Recently uploaded (10)

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 

урок 1, прислівник

  • 1. Урок з використанням інтерактивних методів навчання та мультимедійних презентацій ПРИСЛІВНИК ( українська мова, 7 клас) 2013-2014
  • 2. Прислівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; формувати вміння знаходити прислівники в тексті, характеризувати їх (визначати значення, синтаксичну роль), розвивати зв’язне мовлення учнів, увагу, логічне та творче мислення, пізнавальні інтереси; виховувати інтерес до вивчення мови, до пізнання навколишнього світу. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: мультимедійний проектор, ІД, комп’ютер, підручник, дидактичний матеріал. Очікувані результати: учні розпізнають прислівники в тексті, ставлять до них питання, наводять приклади, правильно використовують їх у мовленні, застосовують набуті знання при виконанні практичних завдань. Перебіг уроку І. Організаційний момент - вітання учнів; - перевірка готовності до уроку. ІІ. Мотивація навчальної діяльності Учні за допомогою кольорів визначають свій емоційний стан. Мотивація навчальної діяльності шляхом використання творчих завдань (учні отримали випереджувальне завдання: скласти вдома кросворд з використанням прислівників). Перевірка кросвордів. ІІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку Н1
  • 3. Учитель. - Отже, темою нашого уроку є прислівники. Запишіть, будь ласка, її в зошити. Ця тема частково вам уже знайома з початкових класів. Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про загальне значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль прислівників, дізнаєтеся від яких частин мови вони утворюються, також будете вчитися правильно спілкуватися. ІV. Актуалізація опорних знань учнів Давайте з вами пригадаємо все, що ми знаємо про цю частину мови. Завдання: з’ясувати основні питання теми. Метод мозкового штурму - Що ви пам’ятаєте про прислівник? СЛАЙД 2. - Яка частина мови називається прислівником? - Що вона означає? - На які питання відповідають прислівники? - Синтаксична роль. - Наведіть приклади прислівників. Прислівник  Частина мови  Означає  Відповідає на питання  Синтаксична роль Метод бесіди застосовуємо, щоб з’ясувати відоме з теми і те, що потрібно вивчити. V. Вивчення нового матеріалу Пояснення вчителя про прислівник як частину мови з використанням СЛАЙДІВ 3 – 6.
  • 4. ПРИСЛІВНИК Самостійна незмінна частина мови, яка виражає знаходився близько ознаку іншої ознаки ліс восени ознаку дії ознаку предмета занадто веселий СИНТАКСИЧНА РОЛЬ найчастіше
  • 5. Ліворуч ( де?) сидів мій дідусь. обставина Стілець ( який? ) ліворуч був зручнішим. означення На серці легко і спокійно. присудок 1. Аналітичне читання. (Ротаційні трійки) Завдання. Прочитайте, осмисліть, обговоріть матеріал параграфа в підручнику з метою його осмислення та засвоєння. 2. Фронтальна робота.(Слайд 7) Випишіть прислівники. Над кожним надпишіть питання, на яке він відповідає. Голосно, двічі, дві, тихий, потім, стояти, стоянка, завжди, той, навстоячки, назавжди, жди, моє, миє, по-моєму, куди, по-доброму, добро, дуже,подужав, учора, учорашній, спересердя, сердитися, уголос, голос, тут, спросоння, соня, сон, сонний, сніжно, сніжинка, підсніжник. Завдання: зробити фонетичний розбір слова спросоння. 3. Розминка для очей. (Слайд 8-10) 2. Дослідження – зіставлення. (Робота біля дошки) Зіставити речення. Проаналізувати синтаксичну роль виділених прислівників. Справи у мене пішли добре. – Мені було добре. Ми весело захитали головами. – У класі весело. Тихо шелестів низовий вітер. – Надворі тихо. Пояснення вчителя про способи творення прислівників. СЛАЙД 11.
  • 6. Творення прислівників від іменників осінь-восени від прикметників високий- звисока від числівників один-поодинці від займенників наш – по-нашому від дієслів присідати- навприсядки від прислівників багато- забагато складання основ повнозначних слів ліва рука- ліворуч Учні записують схему в зошити. 3. Робота в парах ( взаємоперевірка) Утворити і записати від поданих слів прислівники. Зима, останній, коло, сила і міць, сніг, стояти, мій, гарний, гора, що,четверо, веселий. (Учитель перевіряє 1 зошит, коментує вголос, учні здійснюють взаємоперевірку). Проблемне питання. Подумайте і визначте, яким способом утворені прислівники: тут, там, тоді, як, де, сюди, куди, досі, доки, поки, скрізь. Запишіть і запам’ятайте прислівники. СЛАЙД 10. ЗАПАМ’ЯТАЙ!!! VІ. Закріплення вивченого матеріалу
  • 7. 4. Творча робота ( в зошитах). СЛАЙД 11. Творча робота. Розгляньте картину Е.П. Панова. Складіть і запишіть 4 – 6 речень, використовуючи прислівники тут, там, тоді, як, де, сюди, куди, досі, доки, поки, скрізь. Спробуйте описати настрій, який викликає у вас ця картина. 5. Робота в групах. Вибірковий диктант. Завдання. Виписати словосполучення з прислівниками. 1 група. Прислівник позначає ознаку дії. 2 група. Прислівник позначає ознаку предмета. 3 група. Прислівник позначає ознаку ознаки. Стояти поруч, трохи сором’язливий, широко розстилатися, таємничо кружляючи, ніколи не забувати, зупинка на півдорозі, падіння сторчака, так далеко, зовсім інший, перекинутий догори,вічно молодий. 6. Вправа «Редактор». СЛАЙД 12. Вправа «Редактор» Відновити уривок із тексту М.Коцюбинського «Ялинка», дібравши потрібні прислівники з довідки, які виконували б роль залежного слова. В лісі посутеніло. Настав вечір. Василько їхав лісом, коні …… поринали в сніг і…… переступали з ноги на ногу. Василько ……. помітив, що він їде не дорогою, а ……, лісом, ……. він став. «Треба …… знайти дорогу, - подумав Василько. – Вернусь …… до саней і ……. поїду …… дорогою». Він повернув коні і поїхав…… Довго їхав Василько проти вітру та снігу, а саней не було. «Я ……. Узяв…… собі, а …… трохи цабе», - подумав він і повернув …… Довідка: глибоко, ледве – ледве, незабаром, так, навмання, конче, назад, звідти, навпростець, назад, звідти, навпростець, довго, дуже, трохи, уліворуч, десь, треба. Зробити висновок про те, з якими частинами мови можуть пов’язуватися прислівники. 7. Гра « П’яте зайве». СЛАЙД 13.
  • 8. Гра « П’яте зайве» Прочитайте і визначте, яке слово у кожній групі слів є зайвим. Зайве слово запишіть. Свій вибір обґрунтуйте. •Неуважно, спокійний, чудно, уночі, пронизано. •Щойно,чотири, день у день, тричі, надворі. •Потроїти, нашвидку, далеко, ліворуч, униз. •Спросоння, згарячу,свій, спересердя, знічев’я. VІІ. Підведення підсумків Метод мозкового штурму Дати відповіді на запитання: 1. Яка частина мови називається прислівником? 2. З якими частинами мови можуть пов’язуватися прислівники? 3. Яка морфологічна ознака прислівника є основною? 4. Яку синтаксичну роль можуть виконувати прислівники в реченні? 5. Наведіть приклади прислівників. Оцінювання учнів Домашнє завдання 1.Вивчити теоретичний матеріал підручника на с.157. 2.Виконати вправу 281 ( на 9 балів). 3.Творче завдання (на 12б.) – написати міні-твір «Цей дивовижний світ природи», використовуючи прислівники. Рефлексія (поєднання методів «вільний мікрофон» та «незакінчені речення») І ряд - «Сьогодні на уроці я дізнався…» ІІ ряд - «Сьогодні на уроці я навчився…» ІІІ ряд - «Сьогодні на уроці я зрозумів…»