SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Жан де Лафонтен. Байка «Зачумлені звірі».
Мета: повторити відомості з теорії літератури про байку, алегорію, езопову
мову; ознайомити учнів із фактами біографії Жана де Лафонтена, його байкою
«Зачумлені звірі»; удосконалюватинавички аналізу байки та її виразного читання;
розвивати в учнів логічне мислення, творчі здібності; виховувати моральні якості,
критичне ставлення до людських вад.
Обладнання: портрет Жана де Лафонтена, тексти байок, презентація, відеозапис
повільної музики ( для проведення релаксаційної вправи ).
Тип: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційниймомент.
1. Привітання з учнями .
- Добрий день, діти!Мене звати Тетяна Олександрівна. Сьогодні я у вас проведу
урок світової літератури. Сподіваюсь, що наша праця з вами буде співплідною.
2. Релаксаційна вправа„Доторкнися до зірок” .
Вправа проводитьсяз метою формування в учнів оптимістичного ставлення
до уроку й очікування позитивних результатів .
Учитель:
„Сядьте зручніше і заплющіть очі . Уявіть собі , що перед вами нічне зоряне
небо , на якому багато зірок . Виберіть собі найяскравішу зірку . Уявіть , що ця
зірка – гарна оцінка , яку б ви хотіли отримати , вдала відповідь на уроці , це
ваша найзаповітніша мрія . Тепер простягніть руки до неба , щоб доторкнутися
до своєї зірки . Намагайтеся з усіх сил ! Ви обов’язково зможете дістати свою
зірку . І сьогодні на уроці я буду дарувати зірочки за відповіді, а наприкінці
уроку ви підрахуєте свої зірочки та отримаєте гарні оцінки. Тож зорепад
починається!
ІІ. Актуалізація опорних знаньучнів.
Опитуванняучнів з використанням презентації«Байкау світовій
літературі».
 Коротке, віршоване алегоричне оповідання, в якому закладено
повчальний зміст. (Байка)
 Країна, що подарувала світові основоположника жанру байки. (Давня
Греція)
 Основоположник жанру байки. (Езоп)
 Частина байки, в якій розповідається про події. (Оповідна або
розповідь)
 Частина байки, в якій міститься повчання. (Мораль)
 Відображення одного предмета через інший. (Алегорія)
 Мова, сповнена натяків, недомовок. (Езопова мова)
ІІІ. Мотивація навчальноїдіяльності. Оголошення теми, мети уроку
Слово учителя. - Діти, скажіть, в якій країні ми з вами живемо?
- А чи хотіли б ви побувати за кордоном,у чудовій країні, скажімо у Франції?
- Сьогодніу вас така можливість є. Уявіть собі, що ви у літаку, зручно
вмостились у своїхкріслах, прикріпили паски безпеки. Наш літак бере курс на
Францію, але потрапимо ми не до сучасної країни, а в ХVІІстоліття, де країною
правив Людовик XIV – «король-сонце», зачасів якого було створено Версаль –
архітектурний ансамбль, резиденцію королів (знаходиться в 24-ох кілометрах выд
Парижа). І саме тоді жив та творив Жан де Лафонтен.
- Отже, ми з вами ознайомимось із життєвим і творчим шляхом цього
письменника.
ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчальногоматеріалу.
1. Вивченняжиттєвого та творчого шляху Жана де Лафонтена.
Слайд Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато-
Тьєррі в сім'ї чиновника. Здобувши несистематичну освіту, він деякий час
працював чиновником, успадкувавши посаду свого батька. Але служба мало
цікавила поета.
Слайд Лафонтен залишив службу і переїхав до Парижа, де швидко здобув славу
талановитого поета і став вести світське життя. Писати почав доволі пізно, коли
йому вже виповнилося тридцять три роки. Життя поета, легке і безтурботне,
нагадувало життя Цикади, героїні його байки «Цикада і Мурашка».
Слайд Героямибайок Лафонтена є люди, тварини, птахи, комахи, явища
природи. Особливо французькийбайкар любив описувати звірів, найголовнішим з
– поміж яких вважав Лева. Цар звірів у творах постаємогутнім, величним,
сильним, жорстоким, славолюбним. В образіЛева сучасники поета вбачали
французького короля, уВовкові, Лисиці, Леопарді – його придворних.
Слайд Герої Лафонтена говорять такоюж вишуканою літературною мовою, що
і французькі дворяни. Персонажібайок дуже культурні, високоосвічені. Лисиця
знає навіть античну літературу, а Вовк знає етикет і мистецтво.
СлайдУ 1668 роціз’явилися перші шість книг під назвою«Байки Езопа,
перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном». Байкарську спадщину Жана де
Лафонтена складають 238 байок, вміщених у 12 збірках.
3. Робота над змістомбайки «Зачумленізвірі».
1. Ознайомлювальне (самостійне) читання байки учнями.
2. Лексична робота.
Чума – хвороба, гостре інфекційне захворювання людей і тварин.
Звірина, звірота – тварини.
Впень – геть усе; цілком, зовсім.
Покута – 1) Визнання своєї провини; каяття. 2) Покарання за вчинений
злочин.
Картати – гостро дорікати кому-небудь, лаяти когось.
3. Виразне читання байки учнями.
4. Фізкультхвилинка.
5. Бесіда за змістом байки «Зачумлені звірі»
 Назвіть героїв байки.
 Яке лихо трапилося з лісовими звірами? («Чума косила звірину»)
 Навіщо Лев скликав раду? (Щоб обрати найбільшого грішника і
принести його в жертву, щоб зупинити чуму.)
 Чи справжнім грішником, на вашу думку, є Лев? (Так, він з'їв не
тільки багато овець, але й пастухів.)
 Як Лис виправдовує Лева? Процитуйте відповідь.
(«Сумлінність ваша може Всім бути за взірець. Але хіба то гріх? Та, може, Ви,
ївши тих дурних овець, Їм честь велику виявляли»)
 Чому Лис виправдовує Лева? (Тому що Лев - цар звірів)
 У чому полягає гріх Осла? (Він ущипнув зелененької травки)
 Чи був Осел найбільшим грішником у лісі? (Ні, він навіть не був
хижаком)
 Чому ж саме його лісова громада вирішила принести у жертву?
(Осел - найбеззахисніший від усіх звірів)
 Яка мораль байки?
(«Отак і в нас: є гроші - маєш право, Немає - то під суд іди»)
6. Фронтальна робота. Визначення теми та ідеї байки
- Що таке тема твору? Визначте тему байки «Зачумлені звірі».
Тема - розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми «найбільшого»
грішника.
- Що називається ідеєю? Визначте ідею байки.
Ідея – осуд несправедливості суспільства, у якому одним можна все, а іншим -
нічого.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота з інтерактивною дошкою. Робота з цитатами «Впізнайперсонажа».
«Напевно, кару Бог послав
Нам за чиюсь тяжку провину». Лев
«Сумлінність ваша може
Всім бути за взірець». Лис
«Я, грішний, жмутик і вкусив,
А, щиро кажучи, не мав же права». Осел
«А … довів — учений писарчук! —
Що цей Осел — падлюка із падлюк». Вовк
2. Робота в групах.
Леви. Доведіть, що вивчений твір є байкою.
Вовки. Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці «Зачумлені
звірі»?
Осли. Чи актуальні проблеми, порушені у байці «Зачумлені звірі»? Висловіть
власну думку з цього приводу.
Лиси. Що нового вніс Лафонтен у розвиток жанру байки?
Тигри. Якою «чумою» вражені звірі?
VІ. Підсумок уроку
Бесіда:
 Що зацікавило вас на уроці ?
 Про що нове дізналися ?
 Які висновки ви зробили для себе після цього уроку?
- Протягом уроку ви знімали із неба зірки . Я намагалася подарувати вам
зорепад і заразхочу побажати , щоб усі загадані вами бажання та заповітні
мрії обов’язково збулися .
VІ. Домашнє завдання: виразно читати, аналізувати байку, намалювати
ілюстрацію до твору.

More Related Content

What's hot

Біографія Г.Гейне. Презентація
Біографія Г.Гейне. ПрезентаціяБіографія Г.Гейне. Презентація
Біографія Г.Гейне. ПрезентаціяAdriana Himinets
 
снігова королева
снігова королеваснігова королева
снігова королеваTamara Emec
 
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітан
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітанпрезентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітан
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітанnelysha
 
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик -  Персик"Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик -  Персик"
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик - Персик"dtamara123
 
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2DorokhGala
 
O. Henry The Gift of the Magi
O. Henry The Gift of the MagiO. Henry The Gift of the Magi
O. Henry The Gift of the MagiAdriana Himinets
 
Байка 6 клас презентація
Байка 6 клас презентаціяБайка 6 клас презентація
Байка 6 клас презентаціяOlga_Pidkivka
 
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".DorokhGala
 
презентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походженняпрезентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походженняmetodist_selid
 
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".Франческо Петрарка. "Канцоньєре".
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".DorokhGala
 
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdf
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdfДидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdf
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdfРепетитор Історія України
 
Пригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. ПрезентаціяПригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. ПрезентаціяAdriana Himinets
 
мілора павич. майстерність і особливості стилю.
мілора  павич. майстерність і особливості стилю.мілора  павич. майстерність і особливості стилю.
мілора павич. майстерність і особливості стилю.DorokhGala
 
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"dtamara123
 
Гонгора. Аналіз твору.pptx
Гонгора. Аналіз твору.pptxГонгора. Аналіз твору.pptx
Гонгора. Аналіз твору.pptxOxara77
 
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.КовбасенкаКалендарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.КовбасенкаAdriana Himinets
 
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмою
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою ПрограмоюПублій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмою
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмоюssuser327330
 

What's hot (20)

Біографія Г.Гейне. Презентація
Біографія Г.Гейне. ПрезентаціяБіографія Г.Гейне. Презентація
Біографія Г.Гейне. Презентація
 
лобо
лоболобо
лобо
 
снігова королева
снігова королеваснігова королева
снігова королева
 
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітан
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітанпрезентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітан
презентація до твору ж.верна п'ятнадцятирічний капітан
 
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик -  Персик"Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик -  Персик"
Презентація до уроку на тему : "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
 
Трагедія "Ромео і Джульєтта"
Трагедія "Ромео і Джульєтта"Трагедія "Ромео і Джульєтта"
Трагедія "Ромео і Джульєтта"
 
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2
А.Ліндгрен "Міо, мій Міо". Урок 2
 
O. Henry The Gift of the Magi
O. Henry The Gift of the MagiO. Henry The Gift of the Magi
O. Henry The Gift of the Magi
 
Байка 6 клас презентація
Байка 6 клас презентаціяБайка 6 клас презентація
Байка 6 клас презентація
 
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".
В.Шекспір. "Ромео і Джульєтта".
 
презентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походженняпрезентація. написання слів іншомовного походження
презентація. написання слів іншомовного походження
 
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".Франческо Петрарка. "Канцоньєре".
Франческо Петрарка. "Канцоньєре".
 
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdf
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdfДидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdf
Дидактичні матеріали для 5 класу укр літ (1) для шарінгу.pdf
 
Пригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. ПрезентаціяПригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
Пригоди Синдбада-мореплавця. Презентація
 
мілора павич. майстерність і особливості стилю.
мілора  павич. майстерність і особливості стилю.мілора  павич. майстерність і особливості стилю.
мілора павич. майстерність і особливості стилю.
 
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
 
Снігова королева
Снігова королеваСнігова королева
Снігова королева
 
Гонгора. Аналіз твору.pptx
Гонгора. Аналіз твору.pptxГонгора. Аналіз твору.pptx
Гонгора. Аналіз твору.pptx
 
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.КовбасенкаКалендарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
Календарне планування із ЗЛ (5 клас, НУШ) за підручником Ю.Ковбасенка
 
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмою
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою ПрограмоюПублій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмою
Публій Вергілій Марон для 8 класу за новою Програмою
 

Similar to урок зачумлені звірі

Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас
Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас
Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас Ковпитська ЗОШ
 
Байка як жанр світової літератури
Байка як жанр світової літературиБайка як жанр світової літератури
Байка як жанр світової літературиksuxa_2005
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихКовпитська ЗОШ
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиКовпитська ЗОШ
 
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 класУрок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 класКовпитська ЗОШ
 
байка у світовій літературі
 байка у світовій літературі байка у світовій літературі
байка у світовій літературіЮлія Козійчук
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Semenuk
 
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"ЗШ №10 м.Світловодська
 
Сторінками історії України
Сторінками історії України Сторінками історії України
Сторінками історії України Ковпитська ЗОШ
 
активізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльностіактивізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльностіЛидия Диденко
 

Similar to урок зачумлені звірі (20)

Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас
Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас
Урок позакласного читання. Байки. Пастух жартівник. 4 клас
 
Байка як жанр світової літератури
Байка як жанр світової літературиБайка як жанр світової літератури
Байка як жанр світової літератури
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших менших
 
гете
гетегете
гете
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
урок
урокурок
урок
 
лисичка
лисичкалисичка
лисичка
 
"Лисичка"
"Лисичка""Лисичка"
"Лисичка"
 
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 класУрок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
 
байка у світовій літературі
 байка у світовій літературі байка у світовій літературі
байка у світовій літературі
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
 
Urok
UrokUrok
Urok
 
227,23.docx
227,23.docx227,23.docx
227,23.docx
 
Літературні казки
Літературні казкиЛітературні казки
Літературні казки
 
Сторінками історії України
Сторінками історії України Сторінками історії України
Сторінками історії України
 
160.
160.160.
160.
 
тема
тематема
тема
 
активізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльностіактивізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльності
 
І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світ...
І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світ...І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світ...
І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світ...
 

More from Tatyana Dudka

Державні символи
Державні символиДержавні символи
Державні символиTatyana Dudka
 
Українка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряУкраїнка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряTatyana Dudka
 
франко. подорож до моря
франко. подорож до моряфранко. подорож до моря
франко. подорож до моряTatyana Dudka
 
Сосюра Володимир
Сосюра ВолодимирСосюра Володимир
Сосюра ВолодимирTatyana Dudka
 
Наш 7-А клас
Наш 7-А класНаш 7-А клас
Наш 7-А класTatyana Dudka
 
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Tatyana Dudka
 
В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"Tatyana Dudka
 
В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"Tatyana Dudka
 
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Tatyana Dudka
 
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Tatyana Dudka
 
Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Tatyana Dudka
 
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"Tatyana Dudka
 
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Tatyana Dudka
 
презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи Tatyana Dudka
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінаTatyana Dudka
 
василь стус
василь стусвасиль стус
василь стусTatyana Dudka
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківTatyana Dudka
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймTatyana Dudka
 
Урок "Шевченко-художник"
Урок "Шевченко-художник"Урок "Шевченко-художник"
Урок "Шевченко-художник"Tatyana Dudka
 

More from Tatyana Dudka (20)

23 июня
23 июня23 июня
23 июня
 
Державні символи
Державні символиДержавні символи
Державні символи
 
Українка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряУкраїнка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моря
 
франко. подорож до моря
франко. подорож до моряфранко. подорож до моря
франко. подорож до моря
 
Сосюра Володимир
Сосюра ВолодимирСосюра Володимир
Сосюра Володимир
 
Наш 7-А клас
Наш 7-А класНаш 7-А клас
Наш 7-А клас
 
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
 
В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"
 
В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"
 
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
 
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
 
Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"
 
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
 
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
 
презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
 
василь стус
василь стусвасиль стус
василь стус
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуків
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюйм
 
Урок "Шевченко-художник"
Урок "Шевченко-художник"Урок "Шевченко-художник"
Урок "Шевченко-художник"
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 

Recently uploaded (6)

Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 

урок зачумлені звірі

  • 1. Жан де Лафонтен. Байка «Зачумлені звірі». Мета: повторити відомості з теорії літератури про байку, алегорію, езопову мову; ознайомити учнів із фактами біографії Жана де Лафонтена, його байкою «Зачумлені звірі»; удосконалюватинавички аналізу байки та її виразного читання; розвивати в учнів логічне мислення, творчі здібності; виховувати моральні якості, критичне ставлення до людських вад. Обладнання: портрет Жана де Лафонтена, тексти байок, презентація, відеозапис повільної музики ( для проведення релаксаційної вправи ). Тип: урок вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційниймомент. 1. Привітання з учнями . - Добрий день, діти!Мене звати Тетяна Олександрівна. Сьогодні я у вас проведу урок світової літератури. Сподіваюсь, що наша праця з вами буде співплідною. 2. Релаксаційна вправа„Доторкнися до зірок” . Вправа проводитьсяз метою формування в учнів оптимістичного ставлення до уроку й очікування позитивних результатів . Учитель: „Сядьте зручніше і заплющіть очі . Уявіть собі , що перед вами нічне зоряне небо , на якому багато зірок . Виберіть собі найяскравішу зірку . Уявіть , що ця зірка – гарна оцінка , яку б ви хотіли отримати , вдала відповідь на уроці , це ваша найзаповітніша мрія . Тепер простягніть руки до неба , щоб доторкнутися до своєї зірки . Намагайтеся з усіх сил ! Ви обов’язково зможете дістати свою зірку . І сьогодні на уроці я буду дарувати зірочки за відповіді, а наприкінці уроку ви підрахуєте свої зірочки та отримаєте гарні оцінки. Тож зорепад починається!
  • 2. ІІ. Актуалізація опорних знаньучнів. Опитуванняучнів з використанням презентації«Байкау світовій літературі».  Коротке, віршоване алегоричне оповідання, в якому закладено повчальний зміст. (Байка)  Країна, що подарувала світові основоположника жанру байки. (Давня Греція)  Основоположник жанру байки. (Езоп)  Частина байки, в якій розповідається про події. (Оповідна або розповідь)  Частина байки, в якій міститься повчання. (Мораль)  Відображення одного предмета через інший. (Алегорія)  Мова, сповнена натяків, недомовок. (Езопова мова) ІІІ. Мотивація навчальноїдіяльності. Оголошення теми, мети уроку Слово учителя. - Діти, скажіть, в якій країні ми з вами живемо? - А чи хотіли б ви побувати за кордоном,у чудовій країні, скажімо у Франції? - Сьогодніу вас така можливість є. Уявіть собі, що ви у літаку, зручно вмостились у своїхкріслах, прикріпили паски безпеки. Наш літак бере курс на Францію, але потрапимо ми не до сучасної країни, а в ХVІІстоліття, де країною правив Людовик XIV – «король-сонце», зачасів якого було створено Версаль – архітектурний ансамбль, резиденцію королів (знаходиться в 24-ох кілометрах выд Парижа). І саме тоді жив та творив Жан де Лафонтен. - Отже, ми з вами ознайомимось із життєвим і творчим шляхом цього письменника. ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчальногоматеріалу. 1. Вивченняжиттєвого та творчого шляху Жана де Лафонтена.
  • 3. Слайд Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато- Тьєррі в сім'ї чиновника. Здобувши несистематичну освіту, він деякий час працював чиновником, успадкувавши посаду свого батька. Але служба мало цікавила поета. Слайд Лафонтен залишив службу і переїхав до Парижа, де швидко здобув славу талановитого поета і став вести світське життя. Писати почав доволі пізно, коли йому вже виповнилося тридцять три роки. Життя поета, легке і безтурботне, нагадувало життя Цикади, героїні його байки «Цикада і Мурашка». Слайд Героямибайок Лафонтена є люди, тварини, птахи, комахи, явища природи. Особливо французькийбайкар любив описувати звірів, найголовнішим з – поміж яких вважав Лева. Цар звірів у творах постаємогутнім, величним, сильним, жорстоким, славолюбним. В образіЛева сучасники поета вбачали французького короля, уВовкові, Лисиці, Леопарді – його придворних. Слайд Герої Лафонтена говорять такоюж вишуканою літературною мовою, що і французькі дворяни. Персонажібайок дуже культурні, високоосвічені. Лисиця знає навіть античну літературу, а Вовк знає етикет і мистецтво. СлайдУ 1668 роціз’явилися перші шість книг під назвою«Байки Езопа, перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном». Байкарську спадщину Жана де Лафонтена складають 238 байок, вміщених у 12 збірках. 3. Робота над змістомбайки «Зачумленізвірі». 1. Ознайомлювальне (самостійне) читання байки учнями. 2. Лексична робота. Чума – хвороба, гостре інфекційне захворювання людей і тварин. Звірина, звірота – тварини. Впень – геть усе; цілком, зовсім. Покута – 1) Визнання своєї провини; каяття. 2) Покарання за вчинений злочин.
  • 4. Картати – гостро дорікати кому-небудь, лаяти когось. 3. Виразне читання байки учнями. 4. Фізкультхвилинка. 5. Бесіда за змістом байки «Зачумлені звірі»  Назвіть героїв байки.  Яке лихо трапилося з лісовими звірами? («Чума косила звірину»)  Навіщо Лев скликав раду? (Щоб обрати найбільшого грішника і принести його в жертву, щоб зупинити чуму.)  Чи справжнім грішником, на вашу думку, є Лев? (Так, він з'їв не тільки багато овець, але й пастухів.)  Як Лис виправдовує Лева? Процитуйте відповідь. («Сумлінність ваша може Всім бути за взірець. Але хіба то гріх? Та, може, Ви, ївши тих дурних овець, Їм честь велику виявляли»)  Чому Лис виправдовує Лева? (Тому що Лев - цар звірів)  У чому полягає гріх Осла? (Він ущипнув зелененької травки)  Чи був Осел найбільшим грішником у лісі? (Ні, він навіть не був хижаком)  Чому ж саме його лісова громада вирішила принести у жертву? (Осел - найбеззахисніший від усіх звірів)  Яка мораль байки? («Отак і в нас: є гроші - маєш право, Немає - то під суд іди»)
  • 5. 6. Фронтальна робота. Визначення теми та ідеї байки - Що таке тема твору? Визначте тему байки «Зачумлені звірі». Тема - розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми «найбільшого» грішника. - Що називається ідеєю? Визначте ідею байки. Ідея – осуд несправедливості суспільства, у якому одним можна все, а іншим - нічого. V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота з інтерактивною дошкою. Робота з цитатами «Впізнайперсонажа». «Напевно, кару Бог послав Нам за чиюсь тяжку провину». Лев «Сумлінність ваша може Всім бути за взірець». Лис «Я, грішний, жмутик і вкусив, А, щиро кажучи, не мав же права». Осел «А … довів — учений писарчук! — Що цей Осел — падлюка із падлюк». Вовк 2. Робота в групах. Леви. Доведіть, що вивчений твір є байкою. Вовки. Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці «Зачумлені звірі»?
  • 6. Осли. Чи актуальні проблеми, порушені у байці «Зачумлені звірі»? Висловіть власну думку з цього приводу. Лиси. Що нового вніс Лафонтен у розвиток жанру байки? Тигри. Якою «чумою» вражені звірі? VІ. Підсумок уроку Бесіда:  Що зацікавило вас на уроці ?  Про що нове дізналися ?  Які висновки ви зробили для себе після цього уроку? - Протягом уроку ви знімали із неба зірки . Я намагалася подарувати вам зорепад і заразхочу побажати , щоб усі загадані вами бажання та заповітні мрії обов’язково збулися . VІ. Домашнє завдання: виразно читати, аналізувати байку, намалювати ілюстрацію до твору.