SlideShare a Scribd company logo
Коломийки – “перлини 
розсипаного 
намиста”
Мета: ознайомити учнів із жанром і специфікою 
коломийок, їх побудовою , різновидами; 
проаналізувати коломийки; виховувати любов і 
повагу до народної творчості 
Тип уроку: засвоєння нових знань 
Обладнання: персональний комп’ютер, проектор, 
збірки коломийок, дидактичний матеріал
Хід уроку 
І. Організаціний момент 
ІІ. Мотиваційний етап 
1. З’ясування емоційної готовності до уроку 
Визначте настрій за допомогою дієслів хвилююся, 
радію, передчуваю 
2. Актуалізація досвіду 
*Повторення відомостей про соціально-побутові 
пісні (Група учнів презентує 
проект “Соціально-побутові пісні”) 
*Бесіда за запитаннями
ІІІ. Оголошення теми уроку 
IV. Опрацювання 
навчального матеріалу 
Пояснення вчителя з використанням 
мультимедійної презентації
V. Узагальнення вивченого 
матеріалу 
Учні записують цитату у зошити. 
“Коломийки – це немов розсипане 
намисто з перлів, що перекочуються 
з місця на місце, і мерехтять, 
приваблюють своїм блиском… Тут 
сльози й радощі, турботи й забавки, 
серйозні мислі й жарти нашого 
народу, його життя від колиски до 
могили, його традиції й вірування, 
його громадські й етичні ідеали”, - 
так писав про коломийки Іван 
Франко
VI.Підсумок уроку 
* 
Скласти сенкан “Коломийка 
“ 
VII. Домашнє завдання
VI.Підсумок уроку 
* 
Скласти сенкан “Коломийка 
“ 
VII. Домашнє завдання

More Related Content

What's hot

слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
Олена Шийка
 
опис памятки урок
опис памятки  урокопис памятки  урок
опис памятки урок
ЧНВК №13
 
щоб у серці жила україна!
щоб у серці жила україна!щоб у серці жила україна!
щоб у серці жила україна!
Элеонора Ли
 
музейна педагогіка
музейна педагогікамузейна педагогіка
музейна педагогіка
setmiks
 
досвыд укр мова нестандартний урок
досвыд укр мова нестандартний урокдосвыд укр мова нестандартний урок
досвыд укр мова нестандартний урок
Vera Konchich
 
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
Олена Шийка
 
Презентація педагогічного досвіду
Презентація педагогічного досвідуПрезентація педагогічного досвіду
Презентація педагогічного досвіду
Tamara Emec
 
соборність
соборністьсоборність
соборність
azazin
 

What's hot (19)

слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
слідами повстанської слави керівник Димченко М.В.
 
презентация роботи голод т.ю.
презентация роботи голод т.ю.презентация роботи голод т.ю.
презентация роботи голод т.ю.
 
зош 19 день миколая
зош 19 день миколаязош 19 день миколая
зош 19 день миколая
 
Vegera
VegeraVegera
Vegera
 
досвід 2
досвід 2досвід 2
досвід 2
 
Презентація
ПрезентаціяПрезентація
Презентація
 
Esperanto
EsperantoEsperanto
Esperanto
 
презент з досвіду роб вчит 16 (2)
презент з досвіду роб вчит 16 (2)презент з досвіду роб вчит 16 (2)
презент з досвіду роб вчит 16 (2)
 
опис памятки урок
опис памятки  урокопис памятки  урок
опис памятки урок
 
щоб у серці жила україна!
щоб у серці жила україна!щоб у серці жила україна!
щоб у серці жила україна!
 
презентація2
презентація2презентація2
презентація2
 
Шрифт і декор у створенні художнього образу. Святкова листівка
Шрифт і декор у створенні художнього образу. Святкова листівкаШрифт і декор у створенні художнього образу. Святкова листівка
Шрифт і декор у створенні художнього образу. Святкова листівка
 
музейна педагогіка
музейна педагогікамузейна педагогіка
музейна педагогіка
 
досвыд укр мова нестандартний урок
досвыд укр мова нестандартний урокдосвыд укр мова нестандартний урок
досвыд укр мова нестандартний урок
 
Розвиток творчих здібностей учнів
Розвиток творчих здібностей учнівРозвиток творчих здібностей учнів
Розвиток творчих здібностей учнів
 
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
звіт гуртка "Рідне слово" керівник Когут Н.Я,
 
Презентація педагогічного досвіду
Презентація педагогічного досвідуПрезентація педагогічного досвіду
Презентація педагогічного досвіду
 
соборність
соборністьсоборність
соборність
 
8 клас (1)
8 клас (1)8 клас (1)
8 клас (1)
 

Similar to коломийки урок

1 новаторські типи уроків укр.літ
1 новаторські типи уроків укр.літ1 новаторські типи уроків укр.літ
1 новаторські типи уроків укр.літ
bekeshnatalia
 
презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.
Kate Gritsai
 
1 130222065233-phpapp01
1 130222065233-phpapp011 130222065233-phpapp01
1 130222065233-phpapp01
Bezhevca
 
інтегрированніе уроки
інтегрированніе урокиінтегрированніе уроки
інтегрированніе уроки
metodistinf
 
фаринович презентація досвіду
фаринович презентація досвідуфаринович презентація досвіду
фаринович презентація досвіду
Sl H
 
Фаринович С.Р. (2014)
Фаринович С.Р. (2014)Фаринович С.Р. (2014)
Фаринович С.Р. (2014)
Sl H
 
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклуМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
HomichAlla
 
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58) використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
Alina_Prokopchuk
 
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
direktor8
 

Similar to коломийки урок (20)

1 новаторські типи уроків укр.літ
1 новаторські типи уроків укр.літ1 новаторські типи уроків укр.літ
1 новаторські типи уроків укр.літ
 
презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.
 
208
208208
208
 
Проект сучасний урок української літератури Анищенко Н.В.
Проект сучасний урок української літератури Анищенко Н.В.Проект сучасний урок української літератури Анищенко Н.В.
Проект сучасний урок української літератури Анищенко Н.В.
 
проект сучасний урок української літератури анищенко н.в.
проект сучасний урок української літератури анищенко н.в.проект сучасний урок української літератури анищенко н.в.
проект сучасний урок української літератури анищенко н.в.
 
1 130222065233-phpapp01
1 130222065233-phpapp011 130222065233-phpapp01
1 130222065233-phpapp01
 
02 (2)
02 (2)02 (2)
02 (2)
 
566,23.doc
566,23.doc566,23.doc
566,23.doc
 
інтегрированніе уроки
інтегрированніе урокиінтегрированніе уроки
інтегрированніе уроки
 
фаринович презентація досвіду
фаринович презентація досвідуфаринович презентація досвіду
фаринович презентація досвіду
 
Фаринович С.Р. (2014)
Фаринович С.Р. (2014)Фаринович С.Р. (2014)
Фаринович С.Р. (2014)
 
Розробка заняття
Розробка заняттяРозробка заняття
Розробка заняття
 
дідур н.д.
дідур н.д.дідур н.д.
дідур н.д.
 
96
9696
96
 
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклуМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
 
Ukrayina
UkrayinaUkrayina
Ukrayina
 
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58) використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
використання ікт на уроках укр. мови та літератури (№58)
 
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Димитровської міської ради Донецької ...
 
урок цибульська л.п.
урок цибульська л.п.урок цибульська л.п.
урок цибульська л.п.
 
35
3535
35
 

More from Оксана Мельник

More from Оксана Мельник (20)

Zno v-kartynkah-ukr-mova
Zno v-kartynkah-ukr-movaZno v-kartynkah-ukr-mova
Zno v-kartynkah-ukr-mova
 
Zno v-kartynkah-literatura
Zno v-kartynkah-literaturaZno v-kartynkah-literatura
Zno v-kartynkah-literatura
 
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно
Свідоцтво про право власності на нерухоме майноСвідоцтво про право власності на нерухоме майно
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно
 
Довідка з ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ
Довідка з  ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУДовідка з  ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ
Довідка з ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ
 
Ключові зміни в оновлених програмах для 5-9 класів
Ключові зміни в оновлених програмах для 5-9 класівКлючові зміни в оновлених програмах для 5-9 класів
Ключові зміни в оновлених програмах для 5-9 класів
 
Newschool presentation-new-30-03-2017-(2)
Newschool presentation-new-30-03-2017-(2)Newschool presentation-new-30-03-2017-(2)
Newschool presentation-new-30-03-2017-(2)
 
закон про освіту
закон про освітузакон про освіту
закон про освіту
 
Презентація школи
Презентація школиПрезентація школи
Презентація школи
 
Співак І. П.
Співак І. П.Співак І. П.
Співак І. П.
 
Завдання для підготовки да олімпіади
Завдання для підготовки да олімпіадиЗавдання для підготовки да олімпіади
Завдання для підготовки да олімпіади
 
Завдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літературиЗавдання олімпіади з української мови та літератури
Завдання олімпіади з української мови та літератури
 
Завдання для підготовки до олімпіади
Завдання для підготовки до олімпіадиЗавдання для підготовки до олімпіади
Завдання для підготовки до олімпіади
 
Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботиПрезентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи
 
Презентація досвіду роботи Кондюх Л. М.
Презентація досвіду роботи Кондюх Л. М.Презентація досвіду роботи Кондюх Л. М.
Презентація досвіду роботи Кондюх Л. М.
 
Розвиток пізнавальної діяльності і творчої активності учнів на уроках математики
Розвиток пізнавальної діяльності і творчої активності учнів на уроках математикиРозвиток пізнавальної діяльності і творчої активності учнів на уроках математики
Розвиток пізнавальної діяльності і творчої активності учнів на уроках математики
 
Система методів та прийомів блочного вивчення математики
Система методів та прийомів блочного вивчення математикиСистема методів та прийомів блочного вивчення математики
Система методів та прийомів блочного вивчення математики
 
Олімпіда з української мови та літератури
Олімпіда з української мови та літературиОлімпіда з української мови та літератури
Олімпіда з української мови та літератури
 
Завдання конкурсу ім. П. Яцика
Завдання конкурсу ім. П. ЯцикаЗавдання конкурсу ім. П. Яцика
Завдання конкурсу ім. П. Яцика
 
банк ідей чнвк 13
банк ідей чнвк 13банк ідей чнвк 13
банк ідей чнвк 13
 
банк ідей чнвк 13
банк ідей чнвк 13банк ідей чнвк 13
банк ідей чнвк 13
 

коломийки урок

  • 1. Коломийки – “перлини розсипаного намиста”
  • 2. Мета: ознайомити учнів із жанром і специфікою коломийок, їх побудовою , різновидами; проаналізувати коломийки; виховувати любов і повагу до народної творчості Тип уроку: засвоєння нових знань Обладнання: персональний комп’ютер, проектор, збірки коломийок, дидактичний матеріал
  • 3. Хід уроку І. Організаціний момент ІІ. Мотиваційний етап 1. З’ясування емоційної готовності до уроку Визначте настрій за допомогою дієслів хвилююся, радію, передчуваю 2. Актуалізація досвіду *Повторення відомостей про соціально-побутові пісні (Група учнів презентує проект “Соціально-побутові пісні”) *Бесіда за запитаннями
  • 4. ІІІ. Оголошення теми уроку IV. Опрацювання навчального матеріалу Пояснення вчителя з використанням мультимедійної презентації
  • 5. V. Узагальнення вивченого матеріалу Учні записують цитату у зошити. “Коломийки – це немов розсипане намисто з перлів, що перекочуються з місця на місце, і мерехтять, приваблюють своїм блиском… Тут сльози й радощі, турботи й забавки, серйозні мислі й жарти нашого народу, його життя від колиски до могили, його традиції й вірування, його громадські й етичні ідеали”, - так писав про коломийки Іван Франко
  • 6. VI.Підсумок уроку * Скласти сенкан “Коломийка “ VII. Домашнє завдання
  • 7. VI.Підсумок уроку * Скласти сенкан “Коломийка “ VII. Домашнє завдання