SlideShare a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN ANATOMI DAN FISIOLOGI

                                (QSU 3033)

             TOPIK PEMBELAJARAN – SISTEM KONDUKSI JANTUNG

                             AHLI KUMPULAN

BIL                 NAMA                                    NO MATRIK

1.    MOHAMMAD ADHWA AIMAN BIN MOHD NOOR                    D20121059144

2.       MUHAMMAD AIMAN BIN ABDULLAH                        D20121059172

3.         AHMAD NURZHARIFF BIN AZIZ                        D20121058948

4.    MOHD MALIK RIDZUAN BIN MOHD KASTURI                   D20121059135



                    PENSYARAH :NURUL UYUN BT ABD AZIZ
Mata Pelajaran          : AnatomidanFisiologi

Kelas                   : Kumpulan B

Tarikh                  : 30 November 2012

Masa                    : 0830 - 0900

Bilanganpelajar : 30 orang

Bidangpelajaran         : SistemKonduksiJantung

Objektifpembelajaran    : Mengetahuibagaimanadegupanjantungbermuladanberterusan




Hasilpembelajaran       : Di akhirsesipembelajaranini, pelajardapat:

    1. Kognitif
          a. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungbermula
          b. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungberterusan
          c. Menyatakankomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup


    2. Psikomotor
           a. Mengetahuiperanansetiapkomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup



    3. Afektif
          a. Menunjukkan kesungguhan dalam melakukan aktiviti
          b. Menjalinkan kerjasama antara ahli kumpulan
Konsep :

       SistemKonduksiJantung
           a. Bermuladengan SA node
           b. Menyebabkanberlakunyapengepamandarahkeparu-parudanseluruhbahagianbadan
           c. Berlakusecaraberterusan



       Peralatan :

           a. Nota di slaid PowerPoint
           b. Belon



Langkahberjaga-jaga :

                     Elakkanmeletupkanbelonberdekatandengantelingarakankeranadikhuatiriakanmenyebabkanmasalahpendengaran



Pengetahuansediaada :

                     Pelajartelahmempelajarifasadegupanjantung
Fasa/Masa              Aktiviti             FokusPembelajaran                        Maklumat P&P                               Catatan

Set Induksi     Soalan latihan kepada     Supaya pelajar mendapat      Pelajar menjawab latihan yang telah diberikan   -Belon
                para pelajar              gambaran kasar mengenai      oleh guru.
                Pelajar diberikan belon   topik yang akan dipelajari
                dan diberi masa untuk
                meniup belon tersebut                                                    X
                Belon yang ditiup akan                                                oooooooo
                digunakan pada sesi                                                   oooooooo                         X =Guru
                aktiviti kefahaman                                                                                     o =Pelajar



Pengenalan      Pelajar menonton          Penerangan mengenai          Guru                                            -Nota slaid PowerPoint
                tayangan video yang       sistem konduksi jantung      menerangkankepadapelajarlebihlanjutsecarateo
                disediakan oleh guru                                   rimengenaikonduksijantungmenggunakanslaid
                Guru akan                                              PowerPoint
                menerangkan secara
                lanjut mengenai sistem
                konduksi jantung


Perkembangan   Aktiviti kefahaman         Untukmengujikefahamanpa        Pelajardibahagikankepadaduakumpulan           -Belon
                                          rapelajarmengenaitopik
               “Ce Teka...”               yang telahdipelajari           Guru
                                                                         akanmemberikansoalanberpandukangambar
                                                                         rajah yang disediakan

                                                                         Pelajar yang
                                                                         inginmenjawabperluberdiridanmeletupkanbel
                                                                         on yang telahditiuppadaawalsesipengajaran

                                                                         Kumpulan yang memenangi pertandingan
                                                                         akan mendapat hadiah misteri

                                                                                          X
                                                                                  oooo         oooo
                                                                                  o ooooooo                            X =Guru
                                                                                                                       o =Pelajar
Penutup               Rumusan secara         Pelajar dapat             Guru akan membuat rumusan dan menayakan   X=Guru
                        keseluruhan mengenai   mengenalpasti secara      soalan mengenai sistem konduksi jantung   O=Pelajar
                        sistem konduksi        keseluruhan bagaimana     kepada para pelajar
                        jantung                degupan jantung bermula
                                               dan berterusan
                                                                                        X
                                                                                    oooooooo
                                                                                    oooooooo




Soalankepadapelajar :

   1. Apakahitusistemkonduksijantung?
   2. Bilakahberlakunyadegupanjantung?
   3. Apakahfungsiutamasistemkonduksijantung?

More Related Content

What's hot

94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj
94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj
94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppjMuhammad Huffaz
 
Gimnastik pendidikan
Gimnastik pendidikanGimnastik pendidikan
Gimnastik pendidikanAfzan Razali
 
Bab 4 kecergasan kardiovaskular
Bab 4   kecergasan kardiovaskularBab 4   kecergasan kardiovaskular
Bab 4 kecergasan kardiovaskularkhairul azlan taib
 
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
shareShare
 
Alat berfikir
Alat berfikirAlat berfikir
Alat berfikir
Zahari Zabri
 
Sukan dan sosialisasi
Sukan dan sosialisasiSukan dan sosialisasi
Sukan dan sosialisasi
tokey_sport
 
Gangguan dalam sukan
Gangguan dalam sukanGangguan dalam sukan
Gangguan dalam sukanNadirah Kz
 
Kepentingan pj
Kepentingan pjKepentingan pj
Kepentingan pjRzain Zul
 
Sistem Karidovaskular - MPP
Sistem Karidovaskular - MPPSistem Karidovaskular - MPP
Sistem Karidovaskular - MPP
Shaiful Izham
 
Pergerakan asas
Pergerakan asasPergerakan asas
Pergerakan asasshahrul
 
Asas kimia manusia
Asas kimia manusiaAsas kimia manusia
Asas kimia manusia
syafiqahharris
 
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpmTajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
AtikahYsf
 
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal Presley Marcel
 
Bab 6 fleksibiliti dan kecergasan
Bab 6   fleksibiliti dan kecergasan Bab 6   fleksibiliti dan kecergasan
Bab 6 fleksibiliti dan kecergasan khairul azlan taib
 
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosstonNajiha Bakar
 
Pendidikan jasmani zaman renaissance
Pendidikan jasmani zaman renaissancePendidikan jasmani zaman renaissance
Pendidikan jasmani zaman renaissanceSathis Menagah
 

What's hot (20)

94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj
94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj
94136240 nota-ringkas-pjm-3112-ppj
 
Gimnastik pendidikan
Gimnastik pendidikanGimnastik pendidikan
Gimnastik pendidikan
 
3 sistem-otot-tingkatan-4
3 sistem-otot-tingkatan-43 sistem-otot-tingkatan-4
3 sistem-otot-tingkatan-4
 
Assignment pergerakan asas individu
Assignment pergerakan asas individuAssignment pergerakan asas individu
Assignment pergerakan asas individu
 
Bab 4 kecergasan kardiovaskular
Bab 4   kecergasan kardiovaskularBab 4   kecergasan kardiovaskular
Bab 4 kecergasan kardiovaskular
 
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
5.14 penyesuaian fisiologi terhadap senaman
 
Alat berfikir
Alat berfikirAlat berfikir
Alat berfikir
 
Sukan dan sosialisasi
Sukan dan sosialisasiSukan dan sosialisasi
Sukan dan sosialisasi
 
Gangguan dalam sukan
Gangguan dalam sukanGangguan dalam sukan
Gangguan dalam sukan
 
Kepentingan pj
Kepentingan pjKepentingan pj
Kepentingan pj
 
kecergasan fizikal
kecergasan fizikalkecergasan fizikal
kecergasan fizikal
 
Sistem Karidovaskular - MPP
Sistem Karidovaskular - MPPSistem Karidovaskular - MPP
Sistem Karidovaskular - MPP
 
Pergerakan asas
Pergerakan asasPergerakan asas
Pergerakan asas
 
Asas kimia manusia
Asas kimia manusiaAsas kimia manusia
Asas kimia manusia
 
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpmTajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
Tajuk 11( kejurulatihan sukan )stpm
 
2 pembelajaran-kemahiran-motor
2 pembelajaran-kemahiran-motor2 pembelajaran-kemahiran-motor
2 pembelajaran-kemahiran-motor
 
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal
Sains Sukan STPM: Kecergasan fizikal
 
Bab 6 fleksibiliti dan kecergasan
Bab 6   fleksibiliti dan kecergasan Bab 6   fleksibiliti dan kecergasan
Bab 6 fleksibiliti dan kecergasan
 
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston
64507213 spektrum-gaya-pengajaran-mosston
 
Pendidikan jasmani zaman renaissance
Pendidikan jasmani zaman renaissancePendidikan jasmani zaman renaissance
Pendidikan jasmani zaman renaissance
 

Viewers also liked

RPH Sains Sukan F4
RPH Sains Sukan F4 RPH Sains Sukan F4
RPH Sains Sukan F4
Mizan Hocky
 
Stail latihan complete
Stail  latihan completeStail  latihan complete
Stail latihan completeAhmad Afnan
 
Contoh rph kssr th2 b
Contoh rph kssr th2 bContoh rph kssr th2 b
Contoh rph kssr th2 b
Nandy Krishnan
 
Sistem kardiovaskular
Sistem kardiovaskularSistem kardiovaskular
Sistem kardiovaskularSuhaiza Shuib
 
Anatomi dan fisiologi
Anatomi dan fisiologiAnatomi dan fisiologi
Anatomi dan fisiologi
Jackal Mustang
 
Sistem Kardiovaskular
Sistem KardiovaskularSistem Kardiovaskular
Sistem Kardiovaskularimie
 
Nota kpf 3012 pjj
Nota kpf 3012 pjjNota kpf 3012 pjj
Nota kpf 3012 pjjAzura Aqura
 
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
Demo_Kawe
 

Viewers also liked (9)

RPH Sains Sukan F4
RPH Sains Sukan F4 RPH Sains Sukan F4
RPH Sains Sukan F4
 
Rph berjalan
Rph berjalanRph berjalan
Rph berjalan
 
Stail latihan complete
Stail  latihan completeStail  latihan complete
Stail latihan complete
 
Contoh rph kssr th2 b
Contoh rph kssr th2 bContoh rph kssr th2 b
Contoh rph kssr th2 b
 
Sistem kardiovaskular
Sistem kardiovaskularSistem kardiovaskular
Sistem kardiovaskular
 
Anatomi dan fisiologi
Anatomi dan fisiologiAnatomi dan fisiologi
Anatomi dan fisiologi
 
Sistem Kardiovaskular
Sistem KardiovaskularSistem Kardiovaskular
Sistem Kardiovaskular
 
Nota kpf 3012 pjj
Nota kpf 3012 pjjNota kpf 3012 pjj
Nota kpf 3012 pjj
 
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
Rancangan Pengajaran Harian Sains Sukan Tingkatan 4 (Motivasi)
 

Similar to RPH anatomy & physiology

rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1
rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1
rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1Azima Rahim
 
Rph intro (1)
Rph intro (1)Rph intro (1)
Rph intro (1)
Aini Safwan Rahimi
 
RPH fartlek
RPH fartlekRPH fartlek
RPH fartlek
Aiman Abdullah
 
Komponen 1 tajuk dan tujuan unit
Komponen 1 tajuk dan tujuan unitKomponen 1 tajuk dan tujuan unit
Komponen 1 tajuk dan tujuan unitAnn Soon
 
rph pepejal geometri tingkatan 1
rph pepejal geometri tingkatan 1rph pepejal geometri tingkatan 1
rph pepejal geometri tingkatan 1Azima Rahim
 
Tugasan Dua (Modal dan rancangan mengajar)
Tugasan  Dua (Modal dan rancangan mengajar)Tugasan  Dua (Modal dan rancangan mengajar)
Tugasan Dua (Modal dan rancangan mengajar)sasithina
 
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )Patma Aruldas
 
RPM 050213 selasa
RPM 050213 selasaRPM 050213 selasa
RPM 050213 selasarazak12345
 
Rancangan mengajar
Rancangan mengajar Rancangan mengajar
Rancangan mengajar Elsie Ooi
 
Proses Pembelajaran
Proses PembelajaranProses Pembelajaran
Proses Pembelajaran
ArifahAzlanShah2
 
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajar
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajarRPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajar
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajarZuzan Michael Japang
 
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdfNota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
HazirahAzamy
 

Similar to RPH anatomy & physiology (20)

rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1
rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1
rancangan pengajaran harian poligon tingkatan 1
 
Rph intro (1)
Rph intro (1)Rph intro (1)
Rph intro (1)
 
RPH fartlek
RPH fartlekRPH fartlek
RPH fartlek
 
Komponen 1 tajuk dan tujuan unit
Komponen 1 tajuk dan tujuan unitKomponen 1 tajuk dan tujuan unit
Komponen 1 tajuk dan tujuan unit
 
10 8-11 sn
10 8-11 sn10 8-11 sn
10 8-11 sn
 
rph pepejal geometri tingkatan 1
rph pepejal geometri tingkatan 1rph pepejal geometri tingkatan 1
rph pepejal geometri tingkatan 1
 
Tugasan Dua (Modal dan rancangan mengajar)
Tugasan  Dua (Modal dan rancangan mengajar)Tugasan  Dua (Modal dan rancangan mengajar)
Tugasan Dua (Modal dan rancangan mengajar)
 
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )
Rancangan Harian Mengajar ( Kaedah 4 MAT )
 
Rph pjm yati
Rph pjm yatiRph pjm yati
Rph pjm yati
 
Rph matematik tahun 1
Rph matematik tahun 1Rph matematik tahun 1
Rph matematik tahun 1
 
RPH pembelajaran
RPH pembelajaranRPH pembelajaran
RPH pembelajaran
 
RPM 050213 selasa
RPM 050213 selasaRPM 050213 selasa
RPM 050213 selasa
 
Rph 2 dst
Rph 2 dstRph 2 dst
Rph 2 dst
 
Rancangan mengajar
Rancangan mengajar Rancangan mengajar
Rancangan mengajar
 
11 unit 7
11 unit 711 unit 7
11 unit 7
 
Proses Pembelajaran
Proses PembelajaranProses Pembelajaran
Proses Pembelajaran
 
Soalan s po t psk 3103
Soalan s po t psk 3103Soalan s po t psk 3103
Soalan s po t psk 3103
 
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajar
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajarRPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajar
RPH Kepelbagaian Pelajar Model Hunter Gabungan Kaedah dan pelajar
 
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdfNota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
Nota Pendekatan, Strategi, Kaedah dan Teknik Pengajaran.pdf
 
Rph pengajaranmakro (1)
Rph pengajaranmakro (1)Rph pengajaranmakro (1)
Rph pengajaranmakro (1)
 

Recently uploaded

CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdfCONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
JuhairinNiza1
 
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdfSEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
Fatimah Abdul Khalid
 
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdfAINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
jannah hamid
 
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MENLATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
norazuraabdtalip1
 
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
MARINIDARWISHAHBINTI
 
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdfSeajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
Fatimah Abdul Khalid
 
SEJARAH TINGKATAN 5. NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
SEJARAH TINGKATAN 5.  NOTA RINGKAS SEMUA BAB.SEJARAH TINGKATAN 5.  NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
SEJARAH TINGKATAN 5. NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
Fatimah Abdul Khalid
 
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTERMODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
PusatKokurikulumTere
 

Recently uploaded (8)

CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdfCONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
CONTOH BUKU PROGRAM KEJOHANAN OLAHRAGA 2022.pdf
 
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdfSEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
SEJARAH T5 Bab 2 - Perlembagaan Persekutuan.pdf
 
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdfAINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
AINS_MANUAL PENGGUNAAN_APLIKASI UNTUK MURID .pdf
 
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MENLATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
LATIHAN PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 3 SEK MEN
 
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
Buku Program PIBG SK Taman Universiti 1 2024
 
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdfSeajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
Seajarah Tingkatan 5, Bab 1 - Kedaulatan Negara.pdf
 
SEJARAH TINGKATAN 5. NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
SEJARAH TINGKATAN 5.  NOTA RINGKAS SEMUA BAB.SEJARAH TINGKATAN 5.  NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
SEJARAH TINGKATAN 5. NOTA RINGKAS SEMUA BAB.
 
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTERMODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
MODUL PELAKSANAAN GenMADANI PEMBINAAN KARAKTER
 

RPH anatomy & physiology

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN ANATOMI DAN FISIOLOGI (QSU 3033) TOPIK PEMBELAJARAN – SISTEM KONDUKSI JANTUNG AHLI KUMPULAN BIL NAMA NO MATRIK 1. MOHAMMAD ADHWA AIMAN BIN MOHD NOOR D20121059144 2. MUHAMMAD AIMAN BIN ABDULLAH D20121059172 3. AHMAD NURZHARIFF BIN AZIZ D20121058948 4. MOHD MALIK RIDZUAN BIN MOHD KASTURI D20121059135 PENSYARAH :NURUL UYUN BT ABD AZIZ
  • 2. Mata Pelajaran : AnatomidanFisiologi Kelas : Kumpulan B Tarikh : 30 November 2012 Masa : 0830 - 0900 Bilanganpelajar : 30 orang Bidangpelajaran : SistemKonduksiJantung Objektifpembelajaran : Mengetahuibagaimanadegupanjantungbermuladanberterusan Hasilpembelajaran : Di akhirsesipembelajaranini, pelajardapat: 1. Kognitif a. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungbermula b. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungberterusan c. Menyatakankomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup 2. Psikomotor a. Mengetahuiperanansetiapkomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup 3. Afektif a. Menunjukkan kesungguhan dalam melakukan aktiviti b. Menjalinkan kerjasama antara ahli kumpulan
  • 3. Konsep : SistemKonduksiJantung a. Bermuladengan SA node b. Menyebabkanberlakunyapengepamandarahkeparu-parudanseluruhbahagianbadan c. Berlakusecaraberterusan Peralatan : a. Nota di slaid PowerPoint b. Belon Langkahberjaga-jaga : Elakkanmeletupkanbelonberdekatandengantelingarakankeranadikhuatiriakanmenyebabkanmasalahpendengaran Pengetahuansediaada : Pelajartelahmempelajarifasadegupanjantung
  • 4. Fasa/Masa Aktiviti FokusPembelajaran Maklumat P&P Catatan Set Induksi Soalan latihan kepada Supaya pelajar mendapat Pelajar menjawab latihan yang telah diberikan -Belon para pelajar gambaran kasar mengenai oleh guru. Pelajar diberikan belon topik yang akan dipelajari dan diberi masa untuk meniup belon tersebut X Belon yang ditiup akan oooooooo digunakan pada sesi oooooooo X =Guru aktiviti kefahaman o =Pelajar Pengenalan Pelajar menonton Penerangan mengenai Guru -Nota slaid PowerPoint tayangan video yang sistem konduksi jantung menerangkankepadapelajarlebihlanjutsecarateo disediakan oleh guru rimengenaikonduksijantungmenggunakanslaid Guru akan PowerPoint menerangkan secara lanjut mengenai sistem konduksi jantung Perkembangan Aktiviti kefahaman Untukmengujikefahamanpa Pelajardibahagikankepadaduakumpulan -Belon rapelajarmengenaitopik “Ce Teka...” yang telahdipelajari Guru akanmemberikansoalanberpandukangambar rajah yang disediakan Pelajar yang inginmenjawabperluberdiridanmeletupkanbel on yang telahditiuppadaawalsesipengajaran Kumpulan yang memenangi pertandingan akan mendapat hadiah misteri X oooo oooo o ooooooo X =Guru o =Pelajar
  • 5. Penutup Rumusan secara Pelajar dapat Guru akan membuat rumusan dan menayakan X=Guru keseluruhan mengenai mengenalpasti secara soalan mengenai sistem konduksi jantung O=Pelajar sistem konduksi keseluruhan bagaimana kepada para pelajar jantung degupan jantung bermula dan berterusan X oooooooo oooooooo Soalankepadapelajar : 1. Apakahitusistemkonduksijantung? 2. Bilakahberlakunyadegupanjantung? 3. Apakahfungsiutamasistemkonduksijantung?