SlideShare a Scribd company logo
Тема. Льюїс Керролл «Аліса в Країні Див» (організація казки як гри).
Мета: ознайомити учнів із пригодами Аліси, які розкривають багатство її
уяви, здібності та характер та порівняти з казкою, розвивати логічне й
образне мислення; формувати навички коментування ключових епізодів,
висловлення своєї думки про прочитане; виховувати допитливість, прагнення
до навчання, розширення кругозору учнів.
Обладнання: портрет письменника, сигнальні картки, ілюстрації до твору,
презентація, український алфавіт
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І.Організація класу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель. Чарівний світ Льюїса Керролла майже 150 років зачаровує і
дорослих, і дітей. Пригоди Аліси знають у всьому світі, адже твір
перекладено багатьма мовами. Подорож Аліси – це шлях, по якому вільно
ковзає фантазія людини, вільної від «тягот дорослого життя»», тому
персонажі, що зустрічаються на шляху, і пригоди, пережиті Алісою так
близькі дітям. Але не лише Аліса збагачує Країну Див, давайте сьогодні
ближче познайомимося з персонажами, які її оточують.
Ми так багато цікавого дізналися про письменника ЛьюїсаКерролла, що ,
мабуть, хочеться швидше познайомитися з його загадковим та захопливим
твором «Аліса в країні див», самим потрапити в його чудовий Дивограй.
Сьогодніна уроці ми розпочнемо цю фантастичну мандрівку до Країни Див.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Гра «ТАК чи НІ»
Учитель. Але перш ніж ми розпочнемо нашу мандрівку, давайте з
допомогою літературної гри «Так чи ні» перевіримо, як ви запам’ятали
найцікавіші відомостіз життя ЛьюїсаКерролла. Я буду вам зачитувати факти
з біографії, ви - якщо погоджуєтеся з твердженням то піднімаєте зелену
сигнальну картку, а якщо ні – червону.
1.Льюїс Керроллл – англійський письменник. (Так)
2.Найбільше Керролл любив хімію, проводив хімічні досліди. (Ні)
3.Керролл був єдиною дитиною в сім’ї , тому батьки могли приділити йому
багато уваги. (Ні)
4.Початкову освіту хлопчик здобув вдома, з допомогою батька .(Так)
5.У дитинстві письменник любив кататися на велосипеді, плавати в річці.(Ні)
6.Керролл був редактором власного сімейного журналу. (Так)
7.Льюїс Керролл був відомим математиком свого часу. (Так)
8.У творві «Аліса в країні Див» Л.Керролл відобразив життя Англії
Вікторіанської доби. (так)
9.Льюїс Керролл винайшов кишеньковий годинник та кулькову ручку.(Ні)
10.Письменник дуже любив займатися фотографією й досяг у цій галузі
великої майстерності. (Так)
11.Льюїс Керролл був у студентів улюбленим викладачем. (Ні)
12.На батьківщині Льюїса Керролла стоїть пам’ятник - сам письменник в
оточенні героїв своїх творів. (Так)
Добре, молодці! З біографією Льюїса Керролла ви добре знайомі.
ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
Учитель. Якщо очікуєш дива, воно неодмінно станеться. Аліса, заглядаючи
в нудну книжку без картинок, яку читала сестра, навіть не здивувалася, коли
побачила Білого Кролика з рожевими очима, що поглядаючи на сій
кишеньковий годинник, страшенно кудись поспішав. Такого допитлива
дівчинка припустити не могла, тому й побігла вслід. Так вона опинилася в
країні Див.
А можливо, ви щось цікаве підготували про повість – казку Льюїса
Керролла « Аліса в країні див». Діти, а ви любите гратися?...Дуже добре,
тому зараз ми проведемо з вами гру.
1. Гра «Чарівні дрібнички».
Учитель. Діти перед вами стоїть чарівна скринька, ви по черзі будете
підходити та витягувати предмети (намальовані) і пояснювати, яке
відношення вони мають до твору та кому належать.
Годинник – (належав шаленому зайцю, він поспішав і весь час дивився на
нього);
Ключик – (належав Алісі, відчиняв двері, що вели в країну чудес);
Пляшечка «випий мене» - (Аліса побачила її на столику з прив’язаним до
шийки папірцем, де великими літерами було написано «Випий мене»);
Капелюх – (Капелюшник – шив капелюхи);
Чашка – (слугувала для божевільного чаювання божевільному зайцю,
Капелюшнику, сонько-гризуну та Алісі);
Посмішка – (Чеширський кіт завжди посміхався);
Порося – (Герцогиня вколисувала його як дитину);
Колода карт – (воїни Королеви сердець).
Учитель. Окремі слова, вислови, словосполучення стали крилатими.
Цитування казки Льюїса Керролла вважається показником освіченості та
вихованості, або як кажуть , хорошого тону.
За книгою зроблено 9 екранізацій та 5 мультиплікаційних фільмів.
Створена для дітей, вона стала улюбленим читанням дорослих!
Льюїс Керролл зашифрував у своїй казці математичний трактат. Математика
дала «Алісі» її темну сторону, надала вигляду головоломки, яка виявилася
здатною розважити людей будь – якого віку протягом століть.
Завдяки казці ім’я Аліса стало популярним.
«Аліса в країні Див» увійшла в список двадцяти « самих англійських»
предметів і явищ, складений Міністерством культури та сорту
Великобританії.
На честь Березневого Зайця, Капелюшника та Казна Що – Не – Черепахи
названо астероїди.
У 1928 році на аукціоні «Сотбі» оригінальний рукопис Льюїса Керролла
« Аліса в країнічудес», адресованийАлісі Ліддел, був проданий у Лондоні за
рекордні 15,400.
2.Перегляд презентації «Аліса в країні Див» у різних видах мистецтва».
3. Робота з підручником (вибіркове читання з коментуванням).
Учитель. Зараз я буду зачитувати уривки з твору, а ви відгадайте, про кого
йде мова.
*«…Довго йти не довелося: садиба, яку вона невдовзі побачила, належала,
безперечно, йому, бо два димарі на даху виглядали, як заячі вуха, а дах був
накритий хутром. Сама садиба виявилася такою великою, що Аліса не
квапилася підходити ближче, поки не відкусила чималий кусник гриба в лівій
руці й довела свій зріст до двох футів. Але й тепер вона рушила з осторогою.
«А що, як він і досі буйний?» — думала вона.» (Шалений Заєць)
*«На вигляд наче добродушний,— подумала Аліса,— але які в нього пазурі
та зуби!.. Варто з ним триматися шанобливо». (Чеширський Кіт)
*«Згорнувши руки на грудях, … сиділа на шапинці й статечно курила довгу
кальянову люльку, не звертаючи жодної уваги на те, що діється довкола.»
(Гусінь)
*«Він тихо дріботів назад, тривожно роззираючись навсі боки, мовби чогось
шукав.» (Білий Кролик)
*«Вона почала роззиратися довкола, прикидаючи, кудою б непомітно втекти,
і раптом угледіла в повітрі якусь дивовижу. Спершу … вкрай розгубилася,
але, придивившись пильніше, збагнула, що то — усміх.» (Аліса)
*«… почервоніла з люті і, хижо блимнувши очима, вереснула:— Відтяти їй
голову! Відтя…» (Королева)
4.Робота в групах. Гра «Шифрограма»
Учитель. Перед вами – зашифровані тайнописи. Розшифруймо їх!
Завдання для І групи
3,11,20,11,14,17,7,18,7 15,21,19,15,7,23
(Випий мене) (крокет)
Завдання для ІІ групи
19,10,7,21,19,22,16,12,10 22,19,18
(озеро сліз) (сон)
Завдання для ІІІ групи
10,13,9,17,7,18,7 4,21,11,25,19,18
(з’їж мене) (грифон)
5.Робота з оригіналом ( прийом «юний перекладач»)
Учитель. Давайте спробуємо прочитати уривок з ІІ розділу мовою
оригіналу і перекласти те, що ви зрозуміли.
У 1960 році був надрукований перший український переклад «Аліса в
країні Див» , який виконала Г.Бушина. У 1972 році було опубліковано більш
вільний і «дитячий» переклад «Аліси…», зроблений Борисом Заходером.
Зважаючи на розмаїтість варіантів перекладів казки зверніть увагу на дошку
і перегляньте портрети перекладачів.
Тепер нам варто пригадати персонажів, які супроводжують Алісу під час її
пригод. В цьому вам допоможе табличка. Тут подані імена героїв мовою
оригіналу, вам слід перекласти їх українською мовою так, як ми зустрічали
на сторінках книги.
Оригінал Переклад
Alice Аліса
White Rabbit Білий кролик
Mad Hatter Капелюшник
March Hare Шалений Заєць
Caterpillar Гусінь
Dodo Додо
Cheshire-Cat Чеширський Кіт
Queen of Hearts Королева Сердець
Dormouse Сонько Гризун
Gryphon Грифон
Mock- Turtle Казна-Що-Не- Черепаха
VI. Підсумок уроку.
Учитель. Який висновок ви зробили для себе після знайомства з повістю –
казкою Льюїса Керролла « Аліса в країні Див»? ( Треба бути добрими і
завжди, як Аліса, приходити на допомогу іншим)
І щоб ви побажали Алісі?
Діти, ви звернули увагу, як англійці люблять свій народ. Згадайте про
зображення Аліси й інших персонажів казки на вітражах у церквах. Мені
дуже хочеться, щоб і ви любили нашу Україну і пишалися нею.
(Оцінювання учнів.)
VIІ.Домашнє завдання.
1.Намалювати 3 – 4 ілюстрації до твору.
2. Написати листа – звернення до Аліси.

More Related Content

What's hot

Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Adriana Himinets
 
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчохаАстрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчохаolyasmetyukh
 
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
Adriana Himinets
 
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
dtamara123
 
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
Галина Сызько
 
Дорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШДорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШ
Adriana Himinets
 
Бібліотека від А до Я
Бібліотека від А до ЯБібліотека від А до Я
Бібліотека від А до Я
НБУ для дітей
 
критерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказукритерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказу
oksanasushkova78
 
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
koblevoschool1
 
Портфоліо вчителя української мови та літератури
Портфоліо вчителя української мови та літературиПортфоліо вчителя української мови та літератури
Портфоліо вчителя української мови та літератури
Влад Нечепоренко
 
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація. Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
Adriana Himinets
 
Туве Янсон. Презентація
Туве Янсон. ПрезентаціяТуве Янсон. Презентація
Туве Янсон. Презентація
Adriana Himinets
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
Oleksandra Tutetska
 
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
Adriana Himinets
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
dtamara123
 
Презентация "Обереги українського народу"
Презентация "Обереги українського народу"Презентация "Обереги українського народу"
Презентация "Обереги українського народу"
Center_Inspiration
 
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
DorokhGala
 
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
dtamara123
 
урок 2 біблія. її структура
урок 2 біблія. її структураурок 2 біблія. її структура
урок 2 біблія. її структура
Snezhana Pshenichnaya
 

What's hot (20)

Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
 
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчохаАстрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха
Астрід ліндгрен. Пеппі довга панчоха
 
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
Ч.Дікенс "Різдвяна пісня в прозі"
 
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
Презентація "Г. Ібсен "Ляльковий дім"
 
Презентація на атестацію
Презентація на атестаціюПрезентація на атестацію
Презентація на атестацію
 
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
Презентація досвіду вчителя української мови і літератури Веретільник Л.І.
 
Дорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШДорожня карта для філолога в НУШ
Дорожня карта для філолога в НУШ
 
Бібліотека від А до Я
Бібліотека від А до ЯБібліотека від А до Я
Бібліотека від А до Я
 
критерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказукритерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказу
 
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
Урок зарубіжної літератури в 7 класі. Друга світова війна в європейській поезії.
 
Портфоліо вчителя української мови та літератури
Портфоліо вчителя української мови та літературиПортфоліо вчителя української мови та літератури
Портфоліо вчителя української мови та літератури
 
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація. Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
Уайльд О. "Портрет Доріана Грея". Презентація.
 
Туве Янсон. Презентація
Туве Янсон. ПрезентаціяТуве Янсон. Презентація
Туве Янсон. Презентація
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
 
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
Дж.Р.Кіплінг. Життя і творчий шлях. Презентація
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
 
Презентация "Обереги українського народу"
Презентация "Обереги українського народу"Презентация "Обереги українського народу"
Презентация "Обереги українського народу"
 
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула".
 
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
Презентація "Роль Ібсена у розвитку світової драматургії"
 
урок 2 біблія. її структура
урок 2 біблія. її структураурок 2 біблія. її структура
урок 2 біблія. її структура
 

Similar to Конспект уроку Аліса в країні Див.docx

«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт «З Днем народження...
«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт  «З Днем народження...«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт  «З Днем народження...
«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт «З Днем народження...
Елена Ташлык
 
Л. Керролл "Аліса в країні Див"
Л.  Керролл "Аліса в країні Див"Л.  Керролл "Аліса в країні Див"
Л. Керролл "Аліса в країні Див"
Adriana Himinets
 
11 опт ілюзії перевертні
11 опт ілюзії перевертні11 опт ілюзії перевертні
11 опт ілюзії перевертні
Людмила Квадріціус
 
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdfКазкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
Дарницька Книгиня
 
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
Елена Ташлык
 
танравська алиса 5 класс
танравська алиса 5 класстанравська алиса 5 класс
танравська алиса 5 классshuriklobotryas
 
Неймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
Неймовірні перемоги Сельми ЛаґерлефНеймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
Неймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
НБУ для дітей
 
герберт джордж уеллс
герберт джордж уеллсгерберт джордж уеллс
герберт джордж уеллс
Snezhana Pshenichnaya
 
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природи
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природиТема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природи
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природиolyasmetyukh
 
6_l_y_2023-2.pdf
6_l_y_2023-2.pdf6_l_y_2023-2.pdf
6_l_y_2023-2.pdf
LudaM3
 
Дитинством вічним обдарований. Ювілейна пам'ятка із циклу «Казкарі-ювіляри»...
Дитинством вічним обдарований.  Ювілейна пам'ятка  із циклу «Казкарі-ювіляри»...Дитинством вічним обдарований.  Ювілейна пам'ятка  із циклу «Казкарі-ювіляри»...
Дитинством вічним обдарований. Ювілейна пам'ятка із циклу «Казкарі-ювіляри»...
library_darnitsa
 
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
estet13
 
хлопчик зірка
хлопчик зіркахлопчик зірка
хлопчик зірка
alenkakuzmenko
 
розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка уроку
Cshkilniy
 

Similar to Конспект уроку Аліса в країні Див.docx (20)

1
11
1
 
«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт «З Днем народження...
«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт  «З Днем народження...«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт  «З Днем народження...
«Подорож до Країни Чудес» (Пізнавально-віртуальний проєкт «З Днем народження...
 
Л. Керролл "Аліса в країні Див"
Л.  Керролл "Аліса в країні Див"Л.  Керролл "Аліса в країні Див"
Л. Керролл "Аліса в країні Див"
 
5
55
5
 
5
55
5
 
5zl
5zl5zl
5zl
 
11 опт ілюзії перевертні
11 опт ілюзії перевертні11 опт ілюзії перевертні
11 опт ілюзії перевертні
 
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdfКазкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
Казкова планета ювілярів : рекомендаційний список літератури .pdf
 
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
«Видавничий дім «Школа» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від видавни...
 
танравська алиса 5 класс
танравська алиса 5 класстанравська алиса 5 класс
танравська алиса 5 класс
 
Неймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
Неймовірні перемоги Сельми ЛаґерлефНеймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
Неймовірні перемоги Сельми Лаґерлеф
 
Nb52
Nb52Nb52
Nb52
 
Nb52
Nb52Nb52
Nb52
 
герберт джордж уеллс
герберт джордж уеллсгерберт джордж уеллс
герберт джордж уеллс
 
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природи
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природиТема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природи
Тема. Г. К. Андерсен. «Соловей». Краса живої природи
 
6_l_y_2023-2.pdf
6_l_y_2023-2.pdf6_l_y_2023-2.pdf
6_l_y_2023-2.pdf
 
Дитинством вічним обдарований. Ювілейна пам'ятка із циклу «Казкарі-ювіляри»...
Дитинством вічним обдарований.  Ювілейна пам'ятка  із циклу «Казкарі-ювіляри»...Дитинством вічним обдарований.  Ювілейна пам'ятка  із циклу «Казкарі-ювіляри»...
Дитинством вічним обдарований. Ювілейна пам'ятка із циклу «Казкарі-ювіляри»...
 
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
Ті, що малюють між слів... (українські художники-ілюстратори дитячих книг)
 
хлопчик зірка
хлопчик зіркахлопчик зірка
хлопчик зірка
 
розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка уроку
 

More from Репетитор Історія України

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
Репетитор Історія України
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
Репетитор Історія України
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
Репетитор Історія України
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
Репетитор Історія України
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
Репетитор Історія України
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
Репетитор Історія України
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
Репетитор Історія України
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
Репетитор Історія України
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
Репетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
 
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
 
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
 
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
 
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
 
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
 
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
 
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
 
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
 
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 

Recently uploaded

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 

Recently uploaded (9)

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 

Конспект уроку Аліса в країні Див.docx

  • 1. Тема. Льюїс Керролл «Аліса в Країні Див» (організація казки як гри). Мета: ознайомити учнів із пригодами Аліси, які розкривають багатство її уяви, здібності та характер та порівняти з казкою, розвивати логічне й образне мислення; формувати навички коментування ключових епізодів, висловлення своєї думки про прочитане; виховувати допитливість, прагнення до навчання, розширення кругозору учнів. Обладнання: портрет письменника, сигнальні картки, ілюстрації до твору, презентація, український алфавіт Тип уроку: комбінований Хід уроку: І.Організація класу. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Учитель. Чарівний світ Льюїса Керролла майже 150 років зачаровує і дорослих, і дітей. Пригоди Аліси знають у всьому світі, адже твір перекладено багатьма мовами. Подорож Аліси – це шлях, по якому вільно ковзає фантазія людини, вільної від «тягот дорослого життя»», тому персонажі, що зустрічаються на шляху, і пригоди, пережиті Алісою так близькі дітям. Але не лише Аліса збагачує Країну Див, давайте сьогодні ближче познайомимося з персонажами, які її оточують. Ми так багато цікавого дізналися про письменника ЛьюїсаКерролла, що , мабуть, хочеться швидше познайомитися з його загадковим та захопливим твором «Аліса в країні див», самим потрапити в його чудовий Дивограй. Сьогодніна уроці ми розпочнемо цю фантастичну мандрівку до Країни Див. ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Гра «ТАК чи НІ» Учитель. Але перш ніж ми розпочнемо нашу мандрівку, давайте з допомогою літературної гри «Так чи ні» перевіримо, як ви запам’ятали найцікавіші відомостіз життя ЛьюїсаКерролла. Я буду вам зачитувати факти з біографії, ви - якщо погоджуєтеся з твердженням то піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону. 1.Льюїс Керроллл – англійський письменник. (Так) 2.Найбільше Керролл любив хімію, проводив хімічні досліди. (Ні) 3.Керролл був єдиною дитиною в сім’ї , тому батьки могли приділити йому багато уваги. (Ні) 4.Початкову освіту хлопчик здобув вдома, з допомогою батька .(Так) 5.У дитинстві письменник любив кататися на велосипеді, плавати в річці.(Ні) 6.Керролл був редактором власного сімейного журналу. (Так) 7.Льюїс Керролл був відомим математиком свого часу. (Так)
  • 2. 8.У творві «Аліса в країні Див» Л.Керролл відобразив життя Англії Вікторіанської доби. (так) 9.Льюїс Керролл винайшов кишеньковий годинник та кулькову ручку.(Ні) 10.Письменник дуже любив займатися фотографією й досяг у цій галузі великої майстерності. (Так) 11.Льюїс Керролл був у студентів улюбленим викладачем. (Ні) 12.На батьківщині Льюїса Керролла стоїть пам’ятник - сам письменник в оточенні героїв своїх творів. (Так) Добре, молодці! З біографією Льюїса Керролла ви добре знайомі. ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу. Учитель. Якщо очікуєш дива, воно неодмінно станеться. Аліса, заглядаючи в нудну книжку без картинок, яку читала сестра, навіть не здивувалася, коли побачила Білого Кролика з рожевими очима, що поглядаючи на сій кишеньковий годинник, страшенно кудись поспішав. Такого допитлива дівчинка припустити не могла, тому й побігла вслід. Так вона опинилася в країні Див. А можливо, ви щось цікаве підготували про повість – казку Льюїса Керролла « Аліса в країні див». Діти, а ви любите гратися?...Дуже добре, тому зараз ми проведемо з вами гру. 1. Гра «Чарівні дрібнички». Учитель. Діти перед вами стоїть чарівна скринька, ви по черзі будете підходити та витягувати предмети (намальовані) і пояснювати, яке відношення вони мають до твору та кому належать. Годинник – (належав шаленому зайцю, він поспішав і весь час дивився на нього); Ключик – (належав Алісі, відчиняв двері, що вели в країну чудес); Пляшечка «випий мене» - (Аліса побачила її на столику з прив’язаним до шийки папірцем, де великими літерами було написано «Випий мене»); Капелюх – (Капелюшник – шив капелюхи); Чашка – (слугувала для божевільного чаювання божевільному зайцю, Капелюшнику, сонько-гризуну та Алісі); Посмішка – (Чеширський кіт завжди посміхався); Порося – (Герцогиня вколисувала його як дитину); Колода карт – (воїни Королеви сердець). Учитель. Окремі слова, вислови, словосполучення стали крилатими. Цитування казки Льюїса Керролла вважається показником освіченості та вихованості, або як кажуть , хорошого тону.
  • 3. За книгою зроблено 9 екранізацій та 5 мультиплікаційних фільмів. Створена для дітей, вона стала улюбленим читанням дорослих! Льюїс Керролл зашифрував у своїй казці математичний трактат. Математика дала «Алісі» її темну сторону, надала вигляду головоломки, яка виявилася здатною розважити людей будь – якого віку протягом століть. Завдяки казці ім’я Аліса стало популярним. «Аліса в країні Див» увійшла в список двадцяти « самих англійських» предметів і явищ, складений Міністерством культури та сорту Великобританії. На честь Березневого Зайця, Капелюшника та Казна Що – Не – Черепахи названо астероїди. У 1928 році на аукціоні «Сотбі» оригінальний рукопис Льюїса Керролла « Аліса в країнічудес», адресованийАлісі Ліддел, був проданий у Лондоні за рекордні 15,400. 2.Перегляд презентації «Аліса в країні Див» у різних видах мистецтва». 3. Робота з підручником (вибіркове читання з коментуванням). Учитель. Зараз я буду зачитувати уривки з твору, а ви відгадайте, про кого йде мова. *«…Довго йти не довелося: садиба, яку вона невдовзі побачила, належала, безперечно, йому, бо два димарі на даху виглядали, як заячі вуха, а дах був накритий хутром. Сама садиба виявилася такою великою, що Аліса не квапилася підходити ближче, поки не відкусила чималий кусник гриба в лівій руці й довела свій зріст до двох футів. Але й тепер вона рушила з осторогою. «А що, як він і досі буйний?» — думала вона.» (Шалений Заєць) *«На вигляд наче добродушний,— подумала Аліса,— але які в нього пазурі та зуби!.. Варто з ним триматися шанобливо». (Чеширський Кіт) *«Згорнувши руки на грудях, … сиділа на шапинці й статечно курила довгу кальянову люльку, не звертаючи жодної уваги на те, що діється довкола.» (Гусінь) *«Він тихо дріботів назад, тривожно роззираючись навсі боки, мовби чогось шукав.» (Білий Кролик) *«Вона почала роззиратися довкола, прикидаючи, кудою б непомітно втекти, і раптом угледіла в повітрі якусь дивовижу. Спершу … вкрай розгубилася, але, придивившись пильніше, збагнула, що то — усміх.» (Аліса) *«… почервоніла з люті і, хижо блимнувши очима, вереснула:— Відтяти їй голову! Відтя…» (Королева) 4.Робота в групах. Гра «Шифрограма» Учитель. Перед вами – зашифровані тайнописи. Розшифруймо їх! Завдання для І групи 3,11,20,11,14,17,7,18,7 15,21,19,15,7,23 (Випий мене) (крокет)
  • 4. Завдання для ІІ групи 19,10,7,21,19,22,16,12,10 22,19,18 (озеро сліз) (сон) Завдання для ІІІ групи 10,13,9,17,7,18,7 4,21,11,25,19,18 (з’їж мене) (грифон) 5.Робота з оригіналом ( прийом «юний перекладач») Учитель. Давайте спробуємо прочитати уривок з ІІ розділу мовою оригіналу і перекласти те, що ви зрозуміли. У 1960 році був надрукований перший український переклад «Аліса в країні Див» , який виконала Г.Бушина. У 1972 році було опубліковано більш вільний і «дитячий» переклад «Аліси…», зроблений Борисом Заходером. Зважаючи на розмаїтість варіантів перекладів казки зверніть увагу на дошку і перегляньте портрети перекладачів. Тепер нам варто пригадати персонажів, які супроводжують Алісу під час її пригод. В цьому вам допоможе табличка. Тут подані імена героїв мовою оригіналу, вам слід перекласти їх українською мовою так, як ми зустрічали на сторінках книги. Оригінал Переклад Alice Аліса White Rabbit Білий кролик Mad Hatter Капелюшник March Hare Шалений Заєць Caterpillar Гусінь Dodo Додо Cheshire-Cat Чеширський Кіт Queen of Hearts Королева Сердець Dormouse Сонько Гризун Gryphon Грифон Mock- Turtle Казна-Що-Не- Черепаха VI. Підсумок уроку. Учитель. Який висновок ви зробили для себе після знайомства з повістю – казкою Льюїса Керролла « Аліса в країні Див»? ( Треба бути добрими і завжди, як Аліса, приходити на допомогу іншим) І щоб ви побажали Алісі? Діти, ви звернули увагу, як англійці люблять свій народ. Згадайте про зображення Аліси й інших персонажів казки на вітражах у церквах. Мені дуже хочеться, щоб і ви любили нашу Україну і пишалися нею. (Оцінювання учнів.) VIІ.Домашнє завдання. 1.Намалювати 3 – 4 ілюстрації до твору. 2. Написати листа – звернення до Аліси.