Завантажити
http://svitliteraturu.ucoz.ua/load/prezentaciji/9_klas/g_gejne_kniga_pisen_prezentacija/45-1-0-734
«Книга пісень» — найвідоміший твір Генріха Гейне. За життя поета «Книга...» видавалася 12 разів, а в другій половині ХІХ століття витримала понад сто накладів.
Завантажити
http://svitliteraturu.ucoz.ua/load/prezentaciji/9_klas/g_gejne_kniga_pisen_prezentacija/45-1-0-734
«Книга пісень» — найвідоміший твір Генріха Гейне. За життя поета «Книга...» видавалася 12 разів, а в другій половині ХІХ століття витримала понад сто накладів.
Любов Пономаренко – презентація до уроку української літератури в 7 класі. Коротко про життєвий і творчий шлях письменниці та її новелу «Гер переможений».
------------------
Більше інформації за посиланням: https://uchilka.in.ua/lyubov-ponomarenko-prezentatsiya
Любов Пономаренко – презентація до уроку української літератури в 7 класі. Коротко про життєвий і творчий шлях письменниці та її новелу «Гер переможений».
------------------
Більше інформації за посиланням: https://uchilka.in.ua/lyubov-ponomarenko-prezentatsiya
Філософський зміст японської народної казки “Жабка з Кіото і жабка з Осака”Таміла Козова
Мета: познайомити учнів зі змістом японської казки “Жабка з Кіото і жабка з Осака”; з’ясувати її філософський сенс; розкрити алегоричний зміст образів жабок як утілення обмеженості, нерішучості, недостатньої кмітливості; вчити аналізувати прочитане та давати йому власну оцінку; розвивати навички виразного читання в особах; уміння співставляти різні за жанром твори та робити аргументовані висновки про головні відмінності; виховувати інтерес до культури інших народів, стійку мотивацію до саморозвитку та самовдосконалення.
Virality Score
Adding more information (description, tags, category) makes it easier for others to find your content. The score increases as you add each item.
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
1. 1
Дячун Тамара Антонівна,
учитель зарубіжної літератури
Фастівської ЗОШ І – ІІІ ст. №2
Київської області
Тема. Казка «Момотаро, або Хлопчик - Персик». Відображення любові
до праці, кмітливості, сміливості, ставлення до природи в образі Момотаро.
Національний колорит японської казки (Слайд 1)
Мета: познайомити учнів із своєрідністю японської культури, національним
колоритом японськихказок, опрацювати зміст казки про Момотаро; розвивати
навички виразного читання, усного малювання та асоціативного мислення;
формувати інтерес до самобутньої культури Японії; виховувати повагу до
загальнолюдських моральних цінностей.
Обладнання: текст казки «Момотаро, бо Хлопчик - Персик», слайд - шоу
«Культура Японії», мультимедійна презентація (17 слайдів), учнівські
ілюстрації.
Тип уроку: комбінований
Міжпредметні зв’язки: українська література, етика.
Епіграф: Казка в кожного народу – це своєрідне дзеркальце, в якому
відображено його уявлення про добро та зло. (Слайд 2)
Іван Дзюб
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель. Кожен урок зарубіжної літератури – це маленьке відкриття, тому що
ми маємо змогу подорожувати країнами світу, знайомитись з культурою та
літературою інших народів.
Сьогодні ми завітаємо до Японії, яку називають країною, де сходить сонце. Це
дивовижна країна, багато чого цікавого можна побачити тут. Але перш за все
2. 2
заслуговує на повагу те, що японці залишаються вірними традиціям свого
народу. І з деякими особливостями японської культури ми з вами зараз
познайомимось.
(Перегляд презентації «Образ Японії»).
Вчитель.
- Чи зацікавила вас Японія?
- Яке значення займає природа в житті японців?
Завдання: пригадавши побачене, скласти асоціативний ланцюжок до слова
«Японія».
Словник.
Асоціація – поняття, що виникає при згадуванні іншого
(Японія – Токіо, сакура, Фудзіяма,кімоно, нецке, бонсай, оригамі, ікебана).
І. Актуалізація опорних знань.
Вчитель. Зустріч із казкою – це завжди приємна подія.
Сьогодні ми вирушаємо до чарівного світу японської народної казки. Світ цей
цікавий та захоплюючий. А щоб розпочатизнайомство з ним, давайте спочатку
пригадаємо, що нам відомо про народні казки.
Евристична бесіда.
1. Що таке казка як жанр усної народної творчості?
3. Які є види народнихказок?
4. Яка ваша улюблена казка? Чому?
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Вчитель. Дуже приємно, діти, що ви читаєте і любите народні казки. Я
сподіваюся, що і наш сьогоднішній урок буде для вас корисним і цікавим.
Отже, сьогодні ми з вами спробуємо
зрозуміти своєрідність японської культури,
познайомимося з національним колоритом
японських казок, а допоможе нам у цьому
казка «Момотаро, або Хлопчик - Персик».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
3. 3
1.Вступне слово вчителя (Слайд 3).
Найкоштовнішим скарбом Японії є фольклор, в якому знайшло відображення
поетичне бачення світу, притаманне японцям. І сьогодні ми будемо
знайомитися з одним із жанрів японського фольклору – казкою. Казка в
кожного народу– це своєріднедзеркальце, в якому відображено його уявлення
про добро та зло. Вона прославляє хоробрих, що борються за справедливість
проти кривди, вихваляє душевну доброту, щедрість, учить поважати старших,
засуджує боягузтво, заздрість, скупість, пихатість. Але японськіказки особливі
і дуже своєрідні.
До нас сьогодні завітали цікаві гості. Давайте, діти, ми і попросимо наших
японських друзів розповісти про казки.
2. Повідомлення підготовлених учнів про особливості японських казок.
(Діти одягнені в національний японський одяг).
1) Ми, діти країни, де сходить сонце, дуже любимо казки нашого народу. Вони
цікаві і повчальні, а ще, звичайно, вражають своєю своєрідністю. Це й не дивно,
адже Японія довго, особливо в XVII – XIX століттях була відгороджена від
зовнішнього світу як морем, так і свавіллям її правителів. Та все одно в казках
використовуються сюжети, запозичені з інших країн, зокрема Китаю, Кореї та
Індії.
2) Персонажі японських казок – люди, птахи та звірі, божества, чудовиська та
перевертні. Сюжетом казки нерідко є боротьба бідного з багатим, людини з
чудовиськами, злими духами і перевертнями. Чимало персонажів японських
казок опиняється в скруті, з якої кінець – кінцем виходять переможцем.
Вчитель. Дякуємо нашим японським
друзям за цікаву розповідь і запрошуємо
разом з нами продовжити знайомство з
японською казкою.
Хочу зазначити, що єдність з природою, яка
властива японцям, стала основою всього
японського фольклору. Особливостю
4. 4
японськихказок є те, що вони пов'язані з японськими звичаями. За тематикою
казки можна поділити на героїчні, соціально-побутові, чарівні, казки про
тварин.
Особливості японської казки:
поетичність, ліризм;
почуття єдності з природою;
тісний зв'язок з національними обрядами, святами, господарською
діяльністю.
Отже, розпочинаємознайомствоз однією із японськихказок «Момотаро, або
Хлопчик – Персик» і прослідкуємо, як розкривається у ній національний
японський колорит.
3. Коментоване читання казки вчителем.
4. Словникова робота (Слайд 4).
Опецькуватий – невисокий, незграбний на вигляд, недолугий.
Просяний корж – тут: традиційна страва, її виготовляють з борошна проса та
особливого рису.
Хмиз – сухе гілля.
Рости як на дріжджах – швидко.
Пильнуйся – дивись, остерігайся.
Фазан – великий птах із яскравим забарвленням.
Чинити – робити.
5. Обмін враженнями про прочитане.
- Чи сподобалась вам казка?
- Що здалося дивним, несподіваним?
- Чи можна за текстом визначити, якому народові вона належить?
6. Робота з текстом. (Слайд 5)
- Поділіть текст на частини, назвіть кожну з них. Перекажіть текст казки.
1. Самотні дід і баба.
2. Хлопчик із персика.
3. Юнак вирушає підкоряти Острів Чудовиськ.
5. 5
4. Слуги Момотаро.
5. Перемога над чудовиськами.
6. Винагородагероя.
7. Евристична бесіда за змістом казки.
1) Як змінюється Момотаро від свого народження в процесі зростання ? Що
допомагає йому в цій зміні?
2) Який подвиг здійснив герой?
3) У чому полягає секрет його сили?
4) Поясніть назву казки. Як вона пов’язана з традиціями японців?
(Момотаро – казкове ім'я на кшталт українського Котигорошко, утворене від
японського момо – «персик» і Таро – популярне японське чоловіче ім'я.
Чудесне народження хлопчика пов’язане з плодом персика, який плив річкою.
І персик, і вода - це прояви вічної природи,яка здатна постійно оновлюватися
і давати силу людям).
8. Дослідницька робота в групах (Слайд 6, 7).
Визначитизасоби національногоколоритув казці «Момотаро, або Хлопчик
- Персик».
І група. Відображення в казці географічного положення країни.
(Момотаро вирушає в далеку путь – підкоряти Острів Чудовиськ. Не
випадковойдеться проОстрів, адже і сама Японія розташована на островах,
тому шлях Момотаро обумовлений географічним положенням країни).
ІІ група. Відображення уявлень японців про давній зв’язок людини і природи.
(Момотаро наділений неабиякою силою від природи. Природа допомагає йому
ставати дужчим і вищим. «З’їсть одну чашку рису – стає вищим, з’їсть другу
– стає ще вищим». Рис – це дар природи, який так люблять японці. Це
найбільш традиційна страва Японії. У боротьбі з Чудовиськами йому
допомагають собака, фазан і мавпа, які теж є представниками природного
світу. Момотаро прекрасно розуміє мову звірів і птахів, вони діють спільно, у
злагоді,тому й перемагають страшних чудовиськ).
ІІІ група. Чи є фінал казки традиційним для японських казок?
6. 6
(Фінал казки є традиційним для японських казок. Додому герой повертається
переможцем. У японській літературі дім має особливе
значення і користується великою пошаною. У дім не
можна заходити з поганими думками, а тим більше з
поганими вчинками. Сюди з гідністю повертається
Момотаро зі своїх мандрів. Він переміг зло і ним
пишаються батьки).
9. Робота з ілюстраціями до казки (Слайд 8,9).
- Завдання: розглянути ілюстрації до казки,
підібрати до них цитати.
- Батьківщиною казки про Момотаро традиційно
вважається японське місто Окаяма. Розгляньте
статую Момотаро неподалік залізничного вокзалу
Окаяма. Зіставте скульптурне зображення з ілюстраціями до казки, поданими в
підручнику. Чи таким ви уявляли героя?
10. Дидактична гра «Збери прислів’я»(Слайд 10).
- Із даних фрагментів складіть прислів’я, які
розкривають ідейний зміст казки «Момотаро, або
Хлопчик – Мотл».
(Хто робить добро, той довше живе.
Орла пізнають по крилах, а людину по вчинках.
Дома завжди добре, на чужині немило.
Сокіл цінує свої крила, а людина ім’я.
Усякі діла з малих починаються).
11. «Мозковий штурм»(Слайд 11).
Пригадайте українські казки, в яких герой зустрічає різних звірів і птахів, які
допомагають йому.
7. 7
Порівняйте одну з них з японською казкою «Момотаро, або Хлопчик –
Персик».
(«Брат та сестра», «КозакМамарига», «Івасик – Телесик», «Про жар – птицю та
вовка», «Котигорошко»).
ІІІ. Узагальнення вивченого.
1. Опрацювати схему«Національнийколорит японськоїказки «Момотаро,
або Хлопчик - Персик»(Слайд 12).
2. Бесіда(Слайд 13).
- Поміркуйте, які моральні цінності
японського народу утверджуються в
казці.
(Життя у злагоді з природою; виконання свого
обов’язку перед іншими людьми, батьками, вітчизною; мудрість,
працьовитість, сміливість).
- Чому Момотаро став національним героєм?
(Своїми вчинками Момотаро втілює віковічні цінності японського народу).
2. Робота з епіграфом до уроку.
Діти, давайте ще раз прочитаємо епіграф до нашого уроку. Чи дійсно казка
«Момотаро, або Хлопчик – Персик» є своєрідним дзеркальцем, в якому
відобразилася уявлення японців про добро та зло? Обгрунтуйте свою думку.
3. Інтерактивна вправа «Мікрофон (Слайд 14).
Учням пропонується закінчити одне із речень:
- На уроці мені найбільше сподобалося…
- Мені цікаво було дізнатися про…
- На наступному уроці я хочу…
IV. Домашнє завдання (Слайд 15).
Виконати одне із завдань на вибір:
1. Скласти загадки про героїв казки.
2. Створити ілюстрації до казки.
8. 8
3. Створити японський комікс (манґа) за казкою «Момотаро, або Хлопчик
Мотл».
Список використаноїлітератури
1. Світова література : підручник для 5 кл. загальноосвітніх. навчальних
закладах. - К. : Грамота, 2013. – 296с.
2. Прислів'я та приказки .-Х.: ТОВ «Елвик», 2012. – 88 с.
3. "Японська література: Хрестоматія". Том І (VII—XIII ст. / упоряд.:
Бондаренко І. П.,Осадча Ю. В. — Київ: Вид. дім Дмитра Бураго, 2010.
4. Країни світу. Довідник для ерудитів і мандрівників.- Харків: Книжковий
клуб, 2005. 384 с.