Мета: ознайомити з атрибутами новорічних та різдвяних свят; навчити виготовляти новорічні прикраси; розвивати творчі здібності, фантазію, пам’ять, увагу; формувати навички екологічно грамотної поведінки дітей щодо хвойних насаджень; виховувати дбайливе ставлення до хвойних рослин.
Мета.
Навчальна: навчити виготовляти оберіг «підкову на щастя», розширити і поглибити знання дітей про підкову як символ щастя;
Розвиваюча: розвивати вміння до самостійного логічного мислення; формувати просторову уяву, фантазію, спостережливість, розвивати життєві компетентності особистості;розвивати уміння відстоювати свої позиції.
Виховна: виховувати естетичний і художній смак при обробці виробу, виховувати почуття задоволення від процесу і результатів роботи, бережливе ставлення до природи, повагу до звичаїв українського народу.
Мета: ознайомити з атрибутами новорічних та різдвяних свят; навчити виготовляти новорічні прикраси; розвивати творчі здібності, фантазію, пам’ять, увагу; формувати навички екологічно грамотної поведінки дітей щодо хвойних насаджень; виховувати дбайливе ставлення до хвойних рослин.
Мета.
Навчальна: навчити виготовляти оберіг «підкову на щастя», розширити і поглибити знання дітей про підкову як символ щастя;
Розвиваюча: розвивати вміння до самостійного логічного мислення; формувати просторову уяву, фантазію, спостережливість, розвивати життєві компетентності особистості;розвивати уміння відстоювати свої позиції.
Виховна: виховувати естетичний і художній смак при обробці виробу, виховувати почуття задоволення від процесу і результатів роботи, бережливе ставлення до природи, повагу до звичаїв українського народу.
Квілінг – абсолютно чудова річ, як не крути. В стилі квілінгу можна виконати безліч цікавих новорічних виробів. Це можуть бути новорічні іграшки, кулі, картини, а також вінки, дзвіночки і багато інші прикраси та композиції. Чернігівська обласна біліотека для дітей пропонує познайомитися з книгами, які допоможуть вам в цьому.
Мета:
Навчальна: вдосконалювати навички плетіння, навчити плести сережки, Повторити з дітьми знайомі їм вузли, візерунки. Продовжувати вчити щільно та чітко затягувати вузли;
Розвиваюча: розвивати акуратність, наполегливість, свідоме дотримання правил безпечної роботи з інструментами та санітарно-гігієнічних вимог, посидючість, фантазію, творчість;
Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...estet13
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада майже весь світ відзначає Гелловін. В Україні це свято набуває все більшої популярності, зокрема, через свої яскраві традиції. Адже це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитись з друзями.
На Гелловін прикрашають помешкання гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів.
У створенні страхітливої атмосфери вам допоможе підбірка літератури, що детально ознайомить вас із поробками до Гелловіна, які можна виготовити власноруч, та вибрати костюм до свята.
Квілінг – абсолютно чудова річ, як не крути. В стилі квілінгу можна виконати безліч цікавих новорічних виробів. Це можуть бути новорічні іграшки, кулі, картини, а також вінки, дзвіночки і багато інші прикраси та композиції. Чернігівська обласна біліотека для дітей пропонує познайомитися з книгами, які допоможуть вам в цьому.
Мета:
Навчальна: вдосконалювати навички плетіння, навчити плести сережки, Повторити з дітьми знайомі їм вузли, візерунки. Продовжувати вчити щільно та чітко затягувати вузли;
Розвиваюча: розвивати акуратність, наполегливість, свідоме дотримання правил безпечної роботи з інструментами та санітарно-гігієнічних вимог, посидючість, фантазію, творчість;
Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Гелловін: свято містики (огляд літератури про поробки до свята із циклу «Цік...estet13
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада майже весь світ відзначає Гелловін. В Україні це свято набуває все більшої популярності, зокрема, через свої яскраві традиції. Адже це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитись з друзями.
На Гелловін прикрашають помешкання гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів.
У створенні страхітливої атмосфери вам допоможе підбірка літератури, що детально ознайомить вас із поробками до Гелловіна, які можна виготовити власноруч, та вибрати костюм до свята.
Мета:
Вчити дітей виготовляти янголятко із солоного тіста, формувати
навички ліплення, закріпити засвоєння основних прийомів виготовлення виробів і виконання проміжних технологічних операцій.
Розвивати моторику м’язів пальців; художнє мислення, почуття форми,
пропорції, сферу емоційного чуття, естетичний смак. Виховувати бережливе ставлення до предметів і засобів праці; любов до свого народу і його традицій, до рідного краю.
This lesson plan is for teaching 6-7 year old students about toys over 40 minutes. The objectives are to develop the students' vocabulary of toys, practice letters and sounds related to toys, and engage in listening, reading and writing activities about toys to motivate communication. Resources include flashcards, a tape recorder, and a poster. Activities include greeting the students, warmup by repeating toy names, identifying toys in pictures and by color, singing a song about toys, listening and reading the song text, a writing activity matching letters to toys and spelling toy words, and a guessing game using gestures to identify toys.
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаssuser15a891
Виступ директора Арцизької міської публічної бібліотеки Галини Стоматової 08.06.2024 р. під час засідання круглого столу «Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного», який відбувся в місті Чорноморськ, в рамках ХХІV Інтелект-форуму «Українська книга на Одещині»
Батько, тато, татусь, татусенько… Він вимогливий і суворий, мудрий і сміливий, сильний і міцний. 16 червня в Україні відзначають День батька. Бути хорошим батьком – найвідповідальніша місія в житті кожного чоловіка. Навчити, розповісти, захистити, пояснити та зробити все це з любов’ю й терпінням – таке може тільки справжній тато.
Тато – це людина, поруч з якою не буває страшно, вона любить тебе понад усе. Тож привітайте своїх татусів зі святом та нагадуйте їм про свою любов не лише в цей день.
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
84
1. Гурткове заняття
Тема: «Новорічна кулька в техніці артишок»
Рівень навчання: основний
Рік навчання: третій
Кількість годин: 6
Мета заняття:
формувати й удосконалювати вміння вихованців працювати зі стрічками
у процесівиготовлення новорічнихсувенірів у техніці артишок;
розвивати творчемислення, естетичний смак і самостійність у добиранні
матеріалів;
виховувати самостійність, акуратність, ощадливість, посидючість та
терпіння, бажання дарувати радість друзям і близьким.
Форма заняття: комбіноване.
Обладнання іматеріали: ноутбук, мультимедійний проектор, екран, слайдова
презентація, технологічні карти, ножиці, шпильки, атласні стрічки різних
кольорів, парчева стрічка декоративна тасьма, куля з пінопласту, для
оздоблення виробу — намистини, декоративна тасьма.
План заняття
I. Вступна частина
1. Організаційний момент:
а) перевірка присутніх за журналом;
б) готовність робочихмісць;
в) психологічний настрій на заняття.
2. Актуалізація опорнихзнань:
а) Звідки прийшла традиція прикрашати новорічнуялинку іграшками?
б) З чого можнавиготовитиялинкові прикраси?
3. Оголошення теми і мети заняття.
II. Основна частина
1. Теоретичнавикладка:
а) техніка «артишок»;
б) підбір кольорів під час виготовлення виробу.
2. Практична робота:
а) повторення правил з техніки безпеки;
б) рекомендації з виконання практичної роботи;
в) виконання роботикожним вихованцем.
III. Заключначастина.
1. Питання для контролюзнань:
а) З яким новим видом рукоділля ви познайомилися на цьому занятті?
б) Які інструменти і матеріали ми використовувалина занятті?
в) Чому техніку артишок відносять до різновидів печворку, орігамі?
2. Підведення підсумків заняття:
а) оформлення міні-виставки;
б) оцінка якостівиконання робіт кожного вихованця;
в) аналіз заняття, його позитивнихі негативних моментів;
г) прибирання робочихмісць.
3. Домашнє завдання: підготувати інформацію про різдвяну листівку.
2. Хід заняття
Педагог: Доброго дня, дорогі друзі! Я уже рада вас бачити і гадаю, що ви
прийшли з гарним настроєм і готовністю творчо попрацювати. Сьогодні у
нас незвичайне заняття – воно пов’язане з чарівним і чудовим святом. В ніч
з 31 грудня на 1 січня ми будемо святкувати Новий рік! В усіх країнах світу
воно вважається особливим, тому що в новорічну ніч загадують бажання та
дарують один одному подарунки. А ви чекаєте на це свято?
Слайд №2 Новий рік – найвеселіше, найяскравіше і найрадісніше свято. Його
люблять і дорослі, і діти. Зачувши бій годинника, ми прислухаємося як йде
від нас старий рік, і з завмиранням серця чекаємо на новий. Ми всі віримо,
що в новому році все складається, рік буде вдалим і щасливим.
Слайд №3 З великим бажанням готуємо подарунки для рідних, смачні страви,
прикрашаємо свій дім і влаштовуємо свято для себе і близьких. І один
момент цієї підготовки – це оформлення та прикрашання нашого дому.
А ви будете прикрашати свою оселю?
Відповіді вихованців.
Педагог: Без яскравої прикрашеної ялинки неможливо уявити святкування
Нового року! Водити хороводи прикрашати її іграшками, цукерками,
гірляндами, залишати під нею подарунки – все це стало невід'ємним і
прекрасним звичаєм сімей в цілому світі!
Хто знає, чим прикрашали новорічну ялинку раніше?
Відповідівихованців.
Слайд №4 Так, спочатку на ялинку замість іграшок чіпляли плоди: яблука як
символродючості; горіхи на знак незбагненності божественного промислу;
яйця як символ постійного життя, гармонії і благополуччя. У XVII ст.
дерево прикрашали фігурками, вафлями, цукром.
Слайд №5 А ось ідею запалювати свічки на ялинці приписують Мартіну
Лютеру. Кажуть, що одного вечора він ішов додому, складаючи на ходу
проповідь. Відблиск зірок, які наче мерехтіли серед ялин, вселив йому
невимовне благоговіння. Вирішивши продемонструвати цю чудову картину
своїй сім’ї, він у головній кімнаті встановив ялинку, закріпив на її гілках
свічки і запалив їх.
А як з’явилася традиція прикрашати ялинку іграшками?
Відповідівихованців.
Все вірно: з деяким часом свічки, плоди, цукерки, яких вдосталь стали
чіпляти на ялинку, надто обтяжували гілки вічнозелених дерев. Постало
питання, як зробити прикраси, щоб вони були красиві і легкі. У XVIII
3. столітті з'явилися срібні зірочки, вирізані з кольорового паперу квіти,
фігурки і мішура.
Слайд №6 А у 1848 році в містечку Лауша в Тюрінгії (Саксонія) німецькі
склодуви стали видувати скляні ялинкові прикраси - кулі-іграшки.
Слайд №7 В статті Берлінського журналу «Der Bazar» за 1895 рік
розповідається про знаменитих лаушскіх склодувів та описується сяюча
пишність оздоблення різдвяної ялинки: «Дорогоцінні кульки, майже
невагомі і тендітні, тому що їх скляні стінки не товщі за аркуш паперу,
скляні перлини прикрашають різдвяні вінки, ялинові шишки і милі скляні
птахи з райдужними крилами, різнобарвні метелики з картону, шовку і
оксамиту, блискучі як діаманти зірки, строкаті м'ячики, ліхтарики і літери з
кубиків льоду, комети, яблука з марлі на срібному шнурі. І, звичайно ж
ялинку прикрашає мішура золотого, срібного, мідного відтінків, всіх
кольорів веселки, гладка або кучерява, серед якої можна розгледіти їстівні
солодощі та ласощі».
Слайд №8 В наш час скляні іграшки коштують дорого. Тому їх замінюють
пластмасовими, текстильними, пінопластовими. Сьогодні новорічна
ялинкова іграшка має багато різновидів, тому повернулася мода на іграшки,
виготовлені власноруч.
Слайд №9 Створюючиялинкові прикраси самостійно, розумієш що створюєш
ексклюзив.
А скажіть, будь ласка, а з чого ще можна виготовити ялинкові
прикраси? З яких матеріалів?
Відповідівихованців.
Педагог: Тема нашого сьогоднішнього заняття: «Новорічна кулька в техніці
артишок».
Слайд №10 Техніка «артишок» отримала свою назву через схожість з
артишоком - смачним і корисним плодом, схожим на квітку.
Слайд №11 Його батьківщиною вважається Середземноморський регіон і
Канарські острови, також він росте у Франції, Італії, Іспанії.
Цей відносно новий для нас вид рукоділля прийшов із Франції. Техніка
полягає створенніоб’ємних, багатошарових композицій шляхом складання
вирізаних деталей у трикутні форми і пришиванні (приколюванні) їх на
основу в певній послідовності. Дехто вважає, що така техніка – різновид
орігамі, бо клаптики треба складати тим чи іншим способом. Втім, іноді цю
техніку називають ще «лусочки», «куточки», «пір’я», «круглячки»,
«зубчики».
Для роботи в техніці «артишок» можна використовувати атласні стрічки
або квадрати з тканини. Ми з вами будемо працювати з атласними
стрічками, позолоченими і посрібленими, які доречні для виготовлення
різдвяних виробів. Добираючи кольорову гаму, пам’ятайте, що для
оптимального сприйняття не рекомендується використовувати більше трьох
кольорів.
4. Слайд №12 Перед тим, як приступити до практичної частини, давайте
пригадаємо правила техніки безпеки при роботі:
голки і шпильки тримати в коробці зі щільно закритою кришкою;
зламану голку не кидати, а класти в спеціально відведену для цього коробку;
не можна брати голки до рота, встромлятив одяг, м’якіпредмети, стіни,
фіранки;
не можна розмахувати руками і робитирізкі рухи, тримаючи голку або
ножиці в руках, використовувати їх не за призначенням.
Поетапне виконання композиції за технологічними картами
(додаток №1), пояснення послідовність виконання роботи,надання
індивідуальної допомоги: вказую на типові помилки та способи їх
вирішення, заохочую до виконання творчої роботи.
Слайд №13 Після закінчення відбувається оформлення міні-виставки:
прикрашаємо ялинку готовими виробами – новорічними іграшками кульками.
Педагог: Подивіться, які у нас вийшли чудовіноворічніприкраси! Я впевнена,
що ви знайдете їм гідне місце у святковому інтер’єрі вашого дому.
Сподіваюся, вам сподобалось створювати іграшки в техніці «артишок» і у
вас вже виникло бажання навчити цьому своїх друзів і близьких. До речі, в
цій техніці можна виготовляти не тільки новорічні прикраси, а й сувеніри:
великодні яйця, сердечка, панно, подушки т.і.
Чому ж ми навчилися і про що дізналися на сьогоднішньому занятті?
Які інструменти і матеріали ми використали під час практичної
частини? Чому техніку «артишок» відносять до різновидів печворку?
А чому її відносять до орігамі? Чим вам запам’яталося заняття? Чи все
вам сподобалося? Чи все у вас вийшло?
Відповіді вихованців.
Слайд №14На ваших столах лежать зірочки різного кольору: якщо вам заняття
сподобалося і все вдалося – оберіть синю, якщо не вдалося – білу.
Прикрасьте цими зірочками нашу ялинку. Яка ошатна красуня вийшла у
нас! Та що це?! Придивіться: під ялинкою лежать подарунки! Вони для
вас, мої любі! Вітаю всіх з наступаючими святами!
Слайд №15 Вихованцям роздаються солодощі.
Любі мої діти, коли ви дістанете коробку з ялинковими прикрасами і
станете прикрашати ялинку – потримайте в руках кожну кульку, кожну
іграшку. Адже кожна з них – це частинка чарівництва, в яке так віриться в
Новий рік! А прикраси, створені власноруч - особливо дорогі, вони будуть
приносити радість вам і вашим близьким.
На наступному занятті ми будемо виготовляти різдвяну листівку, тому
підготуйте інформацію про новорічні та різдвяні листівки. Придумайте
оригінальну форму листівки, можливо з використанням нової техніки
артишок.
Щасливого Нового року і Різдва! Я буду чекати на вас як і завжди з
гарним настроєм і готовністю до роботи. До побачення, мої любі!
5. Використані джерела
1. Наніашвілі І.Н. Лоскутное шите шаг за шагом. - Х.: Книжній клуб «Клуб
семейного досуга», 2008. - 63 с.
2. Максимова М.В., Кузьміна Н., Кузьміна М. Мозаика лоскутных узоров. -
М.: Ескімо, 2013. - 64 с.
3. Чєн Н.В. Нетрадиційні техніки зображення:нав.-мет. посібник / Н.В. Чєн.
- Харків : Скорпіон, 2007. - 48 с.
4. Як зробитикульки в стилі артишок? [Електронний ресурс] Режим
доступу: http://year.pp.ua/virobi/yak-zrobiti-kulki-v-stili-artishok.html
5. Як прикрашали ялинки 20 років тому. [Електронний ресурс] Режим
доступу: https://maximum.fm/yak-ranishe-prikrashali-yalinki-foto_n152063
6. Новий рік: звідки традиція прикрашання ялинки? [Електронний ресурс]
Режим доступу: http://myplanet.com.ua/?p=19335
7. Частина друга. Різдвяна ялинка. Традиції 19 століття. [Електронний
ресурс] Режим доступу: https://n-dank.livejournal.com/68562.html
8. Частина 5. Перші скляні ялинкові кульки. [Електронний ресурс] Режим
доступу: https://n-dank.livejournal.com/69635.html
6. Додаток№1
Технологічна карта
виготовлення новорічної іграшки «кулька» в техніці артишок
№ з/п Опис роботи Ілюстрація
1.
Знаходимо центр у кульці.
Закріплюємо перший квадрат тканини.
2.
По черзі закріплюємо на кульці
шпильками чотиритрикутника
тканини.
3.
Додаємо другийряд трикутників. При
цьому обов’язково використовуємо
контрастнийколір. Наприклад,
перший ряд – блакитний, другий –
червоний.
4.
Додаємо ще чотиричервоних
трикутники поміж першими чотирма.
5. Заповнюємо першу половинукульки.
6.
Так само робимо другуполовинку
кульки.
7.
Оздоблюємо серединукульки
стрічками та бантом, тим самим
закриваємо лінію з’єднання двох
половиноккульки.
8.
Новорічна ялинкова кулька готова.
Умовно ми її назвали «Зірка».