Конспект заняття з ознайомлення з природою у середній групі.
Тема : Подорож до лісу. (парку)
Мета: Продовжувати формувати уявлення про живу природу, зокрема
поняття «ліс». Збагачувати знання дітей про рослини і тварини своєї
місцевості. Закріпити правила поведінки у лісі. Вчити милуватися красою
довкілля (весняного лісу), передавати свої враження словами. Розвивати
логічне мислення, фантазію, мову. Виховувати бажання спостерігати за
природою, дбайливо ставитися до неї.
Матеріал і обладнання: загадки, вірші, іграшкові Лісовичок та Сорока,
плоди дерев (шишки, жолуді, кленові вертольотики, горіхи, плоди калини,
шипшини), чарівний мішечок, намисто з футлярчиків кіндер — сюрпризу.
Хід заняття.
Вихователь вводить ігровий персонаж - Лісовичка. Далі від його імені іде розповідь.
Я до лісу дуже звик,
Називаюсь - Лісовик.
Всі куточки знаю там.
І секрет розкрию вам:
Про кущі, дерева, трави,
Лісові усі забави.
У пригоді хочу стати
Вам про все розповідати.
Лісовичок: - Я хочу вас запросити у подорож до лісу (парку). Діти, що таке ліс?
(Дерева, трава, гриби, квіти, тварини, комахи, птахи.)
- Діти, поясніть, чому так говорять:
Люди, бережіть ліси -
Джерело добра й краси!
Щоб росли по всіх долинах
»
Сосни, в'язи та ялини.
Діти (відповідають по черзі).
Ліс - повітря, волога і тінь.
Ліс - житло для тварин і птахів.
Ліс - годує людей горіхами, ягодами, грибами.
Ліс - зелене одягнення нашої планети.
- Ви хотіли б побувати у весняному лісі?
- А як називаються люди, які кудись їдуть, подорожують?
(туристи, мандрівники)
»
Як треба одягатись для подорожі?І(зручний одяг, спортивний костюм) - Отже вирушаємо до лісу.
Пішохідний перехід до парку.
- Уявіть собі, що ми в лісі (Діти підходять до попередньо вибраного місця).
- Давайте скажемо чарівні слова, щоб ліс не боявся пропустити нас до себе:
Лісе, лісе, перелісся.
Перед нами розступися.
І у полі, і у лузі,
Ми природі вірні друзі.
- Гляньте, яка краса! Як гарно. Вдихніть повітря. Ви не забули, як правильно дихати?
(носиком) Що ви відчуваєте? Яке повітря? (чисте, свіже)
- А чому в лісі так легко дихається? (відповіді дітей)
Раптом з'являється іграшкова сорока. (На шиї в іграшки намисто з футлярчиків)
Чорно - білу сукню маю,
, Всі новини в лісі знаю.
- Це хто тут так галасує? Ви чого розкричались?
- Ви знаєте, як себе поводити в лісі?
Діти розповідають правила поведінки у лісі:
1. В лісі розмовляти тихо, спокійно.
2. Не ламати гілочок.
3. Прибирати за собою сміття.
4. Не кривдити пташок і звірів.
5. Даремно не рвати квітів.
6. Не руйнувати пташині гнізда.
7. Обережно поводитись з вогнем.
Сорока: - Я бачу, що вас можна пускати до лісу. Ніколи мені з вами базікати, до
побачення. (Сорока улетіла, на гілочці залишилось намисто.)
Вихователь. Що це Сорока загубила? Намисто. Спробую відкрити намистину. Ой тут
якась записка.
День і ніч я стукаю.
Всі дерева слухаю. (Дятел.)
Другу намистинку відкриваю.
Сіла пташка на дубку,
Завела своє «ку-ку»!
Стрепенулись їжачок,
Заєць і косулі.
Всіх збудив той голосок,
Пісенька... (Зозулі)
Яка ж загадка в третій намистині?
Швидко скрізь цей птах літає.
Безліч мошок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
Остання намистинка. Цікаво, що там...
В калині ховається,
Витьохкує, заливається.
Не шпачок, не горобейко,
, А співучий... (Соловейко)
Лісовичок. Молодці дітки, знаєте ви птахів нашого лісу. І в мене для вас є сюрприз. Це
чарівний мішечок.
Ігрова вправа: «З якої гілки дітки?»
Вихователь показує дітям кілька ялинових і соснових шишок, жолуді, горіхи, крильця
клена, бере гілки від цих плодів, і показуючи дітям по одній, говорить: «Де дітки соснової
гілочки?». Дитина, яка відгадала, піднімає руку, бере соснову шишку і подає вихователю.
Якщо відповідь правильна, дитині віддають гілочку з цією шишкою, якщо не правильна -
кладуть плід назад.
- Дерево це жива істота, чи нежива? Чому? (відповідь дітей)
- Взимку вони спали, їм снилися сни. Уявіть собі, що ви дерева, вам приснився дивний
сон. А весною дерева прокинулись і розповідають свої сни (діти розповідають).
Дидактична гра: “Звуки лісу”
- А тепер, присядьте, нахиліть голівку і прислухайтесь, які звуки ви чуєте в лісі? (подув
вітер, голос птахів, звірів, дзюрчання струмка, дзижчання комашок, людські голоси, шум
машин)
Лісовик теж розповідає, що він почув.
Вихователь: А тепер, лісовичку діти хочуть з тобою погратись.
Рухлива гра: «Раз, два, три - до тополі біжи»
Лісовичок: - Ох і заморили ви мене, діти.
*»
Вихователь: Ти трохи відпочинь, а наші діти, розкажуть, як треба любити та берегти ліс.
Відповіді дітей.
Вихователь: - Діти, сподобалась вам подорож! Тож подивіться, чи ви не насмітили, по
прибирайте за собою. Попрощайтесь з лісом і з Лісовичком.
Лісовичок: Приходьте ще.
Автор: Лекк Інна Анатоліївна
Посада: Вихователь Комунального ДНЗ «Ластівка» Міловської селищної ради
(смт. Мілове Луганської обл..)
Автор: Лекк Інна Анатоліївна
Посада: Вихователь Комунального ДНЗ «Ластівка» Міловської селищної ради
(смт. Мілове Луганської обл..)

Заняття "Подорож до лісу"

  • 1.
    Конспект заняття зознайомлення з природою у середній групі. Тема : Подорож до лісу. (парку) Мета: Продовжувати формувати уявлення про живу природу, зокрема поняття «ліс». Збагачувати знання дітей про рослини і тварини своєї місцевості. Закріпити правила поведінки у лісі. Вчити милуватися красою довкілля (весняного лісу), передавати свої враження словами. Розвивати логічне мислення, фантазію, мову. Виховувати бажання спостерігати за природою, дбайливо ставитися до неї. Матеріал і обладнання: загадки, вірші, іграшкові Лісовичок та Сорока, плоди дерев (шишки, жолуді, кленові вертольотики, горіхи, плоди калини, шипшини), чарівний мішечок, намисто з футлярчиків кіндер — сюрпризу. Хід заняття. Вихователь вводить ігровий персонаж - Лісовичка. Далі від його імені іде розповідь. Я до лісу дуже звик, Називаюсь - Лісовик. Всі куточки знаю там. І секрет розкрию вам: Про кущі, дерева, трави, Лісові усі забави. У пригоді хочу стати Вам про все розповідати. Лісовичок: - Я хочу вас запросити у подорож до лісу (парку). Діти, що таке ліс? (Дерева, трава, гриби, квіти, тварини, комахи, птахи.) - Діти, поясніть, чому так говорять: Люди, бережіть ліси - Джерело добра й краси! Щоб росли по всіх долинах »
  • 2.
    Сосни, в'язи таялини. Діти (відповідають по черзі). Ліс - повітря, волога і тінь. Ліс - житло для тварин і птахів. Ліс - годує людей горіхами, ягодами, грибами. Ліс - зелене одягнення нашої планети. - Ви хотіли б побувати у весняному лісі? - А як називаються люди, які кудись їдуть, подорожують? (туристи, мандрівники) »
  • 3.
    Як треба одягатисьдля подорожі?І(зручний одяг, спортивний костюм) - Отже вирушаємо до лісу. Пішохідний перехід до парку. - Уявіть собі, що ми в лісі (Діти підходять до попередньо вибраного місця). - Давайте скажемо чарівні слова, щоб ліс не боявся пропустити нас до себе: Лісе, лісе, перелісся. Перед нами розступися. І у полі, і у лузі, Ми природі вірні друзі. - Гляньте, яка краса! Як гарно. Вдихніть повітря. Ви не забули, як правильно дихати? (носиком) Що ви відчуваєте? Яке повітря? (чисте, свіже) - А чому в лісі так легко дихається? (відповіді дітей) Раптом з'являється іграшкова сорока. (На шиї в іграшки намисто з футлярчиків) Чорно - білу сукню маю, , Всі новини в лісі знаю. - Це хто тут так галасує? Ви чого розкричались? - Ви знаєте, як себе поводити в лісі? Діти розповідають правила поведінки у лісі: 1. В лісі розмовляти тихо, спокійно. 2. Не ламати гілочок. 3. Прибирати за собою сміття. 4. Не кривдити пташок і звірів.
  • 4.
    5. Даремно нервати квітів. 6. Не руйнувати пташині гнізда. 7. Обережно поводитись з вогнем. Сорока: - Я бачу, що вас можна пускати до лісу. Ніколи мені з вами базікати, до побачення. (Сорока улетіла, на гілочці залишилось намисто.) Вихователь. Що це Сорока загубила? Намисто. Спробую відкрити намистину. Ой тут якась записка. День і ніч я стукаю. Всі дерева слухаю. (Дятел.) Другу намистинку відкриваю. Сіла пташка на дубку, Завела своє «ку-ку»! Стрепенулись їжачок, Заєць і косулі. Всіх збудив той голосок, Пісенька... (Зозулі) Яка ж загадка в третій намистині? Швидко скрізь цей птах літає. Безліч мошок поїдає, За вікном гніздо будує, Тільки в нас він не зимує. (Ластівка) Остання намистинка. Цікаво, що там... В калині ховається, Витьохкує, заливається.
  • 5.
    Не шпачок, негоробейко, , А співучий... (Соловейко) Лісовичок. Молодці дітки, знаєте ви птахів нашого лісу. І в мене для вас є сюрприз. Це чарівний мішечок. Ігрова вправа: «З якої гілки дітки?» Вихователь показує дітям кілька ялинових і соснових шишок, жолуді, горіхи, крильця клена, бере гілки від цих плодів, і показуючи дітям по одній, говорить: «Де дітки соснової гілочки?». Дитина, яка відгадала, піднімає руку, бере соснову шишку і подає вихователю. Якщо відповідь правильна, дитині віддають гілочку з цією шишкою, якщо не правильна - кладуть плід назад. - Дерево це жива істота, чи нежива? Чому? (відповідь дітей) - Взимку вони спали, їм снилися сни. Уявіть собі, що ви дерева, вам приснився дивний сон. А весною дерева прокинулись і розповідають свої сни (діти розповідають). Дидактична гра: “Звуки лісу” - А тепер, присядьте, нахиліть голівку і прислухайтесь, які звуки ви чуєте в лісі? (подув вітер, голос птахів, звірів, дзюрчання струмка, дзижчання комашок, людські голоси, шум машин) Лісовик теж розповідає, що він почув. Вихователь: А тепер, лісовичку діти хочуть з тобою погратись. Рухлива гра: «Раз, два, три - до тополі біжи» Лісовичок: - Ох і заморили ви мене, діти. *» Вихователь: Ти трохи відпочинь, а наші діти, розкажуть, як треба любити та берегти ліс. Відповіді дітей. Вихователь: - Діти, сподобалась вам подорож! Тож подивіться, чи ви не насмітили, по прибирайте за собою. Попрощайтесь з лісом і з Лісовичком. Лісовичок: Приходьте ще.
  • 6.
    Автор: Лекк ІннаАнатоліївна Посада: Вихователь Комунального ДНЗ «Ластівка» Міловської селищної ради (смт. Мілове Луганської обл..)
  • 7.
    Автор: Лекк ІннаАнатоліївна Посада: Вихователь Комунального ДНЗ «Ластівка» Міловської селищної ради (смт. Мілове Луганської обл..)