SlideShare a Scribd company logo
ТЕМА : Дії солдата у бою в ході наступу. Клас 11
Дата
МЕТА : виховувати в юнаків сміливість, наполегливість, витримку й інші
морально-бойові якості, а також розвивати такі фізичні морально-бойові якості, як
сила, загальна та швидкісна витривалість, стійкість до перевантажень;
тренувати, почуття товариськості і колективізму, готовності до взаємодопомоги,
виконання бойового завдання, інші високі морально-бойові якості.
Навчальні питання:
 Солдат в наступі.
 Прийоми та способи пересування на полі бою.
 Прийоми знищення противника в ході атаки
 Способи кидання ручних осколочних та протитанкових гранат.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ : клас. Час: 45 хв.
ТИП УРОКУ : комбінований (теоретично-практичний)
Матеріальне забезпечення: макети автомата Калашникова, протигази, компас,
бінокль, макети протитанкових гранат, макети оборонної гранати Ф1, сигнальні
прапорці.
СТРУКТУРА УРОКУ:
 ВСТУПНА ЧАСТИНА: - 5 хв.
 ОСНОВНА ЧАСТИНА: - 33 хв.
2.1 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА: - 15 хв.
2.2 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ: - 18 хв.
 ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: - 5 хв.
 ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: - 2 хв.
ХІД УРОКУ
 ВСТУПНА ЧАСТИНА: 5 хв.
o Рапорт командира відділення, привітання. Перевірка наявності учнів, їх
зовнішнього вигляду.
o Тренування поворотів на місці. (Учитель повинен прийняти рапорт
командира відділення, привітання, перевірити наявність учнів та їх
зовнішній вигляд. Звернути увагу на охайність одягу, чистоту взуття й
акуратність зачісок, вказати на виявлені недоліки. Оголосити тему та
навчально-виховні завдання на заняттях і порядок їх відпрацювання).
 ОСНОВНА ЧАСТИНА:
 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА.
Наступ є видом бою. Він проводиться з метою розгрому (знищення) противника і
оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. Сутність
наступу полягає: в ураженні противника всіма засобами, які є; в рішучій атаці;
стрімкому просуванню підрозділів в глибину його бойового порядку; знищенні та
полоненні живої сили, захопленні озброєння, техніки та намічених районів
(рубежів) місцевості.
Розгром протистоячого противника і оволодіння важливими районами (рубежами,
об’єктами) досягається вмілим застосуванням усіх засобів ураження, швидким
використанням результатів ударів авіації та вогню артилерії, своєчасним
зростанням зусиль в глибину, широким застосуванням охоплення, обходів та
проведення атак у фланг і тил противника. В залежності від обстановки та завдань
наступ може вестись на противника, який обороняється, наступає або відходить.
1.Наступ на противника, який обороняється, здійснюється з положення
безпосереднього зіткнення з ним або з ходу.
2.Наступ на противника, який наступає, здійснюється шляхом зустрічного бою.
3.Наступ на противника, який відходить, здійснюється шляхом його
переслідування.
Наступ ведеться з повним напруженням сил, у високому темпі без зупинок удень
та вночі, в будь-яку погоду, при щільній взаємодії підрозділів усіх родів військ та
спеціальних військ.
Взвод наступає на фронті до 300 м, а механізоване відділення в пішому порядку –
на фронті до 50 м.
Бойовий порядок механізованого відділення, який наступає в пішому порядку,
складається із цепу з інтервалом між солдатами 6 – 8 м ( 8 – 12 кроків ) і БМП (
БТР ).
Для зручності ведення вогню та кращого використання місцевості солдати можуть
висуватися трохи вперед або в бік, не порушуючи загального напрямку фронту
наступу цепу і не заважаючи діям сусідів. БМП ( БТР ) діє за цепом відділення, на
його фланзі або безпосередньо в цепу.
Перед атакою механізованих підрозділів проводиться вогнева підготовка атаки, а
в ході наступу – вогнева підтримка атаки і вогневе супроводження наступу
підрозділів в глибині. Під час атаки в пішому порядку особовий склад
механізованого відділення діє в цепу безпосередньо за бойовою лінією танків на
віддаленні, яке забезпечує його безпеку від розривів снарядів своєї артилерії і
підтримку просування танків вогнем стрілецької зброї.
Під час атаки в пішому порядку з виходом бойової машини піхоти
(бронетранспортера), танка з десантом до встановленого місця спішування,
відділення за командою свого командира «ДО МАШИНИ» спішується і за
командою «Відділення, у напрямку ____ предмета, до бою — ВПЕРЕД» або
«Відділення, за мною — ДО БОЮ» розгортається в бойову лінію і прискореним
кроком, або бігом, ведучи інтенсивний вогонь на ходу, продовжує атаку.
Наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником відділення починає
з вихідної позиції (з траншеї, окопу). Під час атаки в пішому порядку з підходом
танка до траншеї на відстань 100—200 м командир відділення подає команду
«ПОЗНАЧИТИ ПРОХІД ДЛЯ ТАНКІВ», а потім за командою (сигналом) командира
взводу - «Відділення — ПРИГОТУВАТИСЯ ДО АТАКИ». По цій команді особовий
склад заряджає зброю повними магазинами (стрічками), приєднує багнет-ножі і
встановлює, якщо необхідно, обладнання для швидкого вистрибування з траншеї.
За командою (сигналу) командира взводу про початок руху в атаку командир
відділення подає команду «Відділення, в атаку — ВПЕРЕД», по який відділення
швидко вистрибує з траншеї (окопу) і прискореним кроком або бігом слідом
за танком або самостійно за підтримкою вогнем бойової машини піхоти
(бронетранспортера) висувається до переднього краю оборони противника,
ведучи вогонь на ходу і з коротких зупинок.
Одержавши завдання знищити противника, який залишився в траншеях і ходах
сполучення, одна з бойових груп відділення, закидавши противника гранатами,
стрімко заскакує в траншею з розрахунком ведення вогню уздовж траншеї в різні
напрямки для прикриття один одного з тилу, просуваючи по траншеї, вогнем в
упор, багнетами і гранатами знищує противника, який обороняється, долає
прямолінійні ділянки траншей (ходу сполучення) після їх обстрілу і подавлення
вогневих точок гранатами, просуваючись від повороту до повороту. Інша бойова
група (інше відділення) рухається по обидва боки траншеї зверху і, не втрачаючи
з виду групу (солдата), який просувається по траншеї, знищує виявлені вогневі
засоби і противника, який намагається залишити (захопити) траншею.
Жива сила і вогневі засоби противника, які розташовані в бліндажах і інших
оборонних спорудах, закидаються гранатами, при необхідності частина бойової
групи (пари) вривається в бліндаж і вогнем в упор завершує його знищення, один-
два солдата контролюють входи і виходи з бліндажа зовні.
Варіант схеми: Пересування солдата в бою
Пересування на полі бою при діях у пішому порядку може здійснюватися
прискореним кроком або бігом ( в повний зріст або зігнувшись); перебіжками;
переповзанням.
- пересування прискореним кроком або бігом ( в зріст або пригнувшись ):
Пересування прискореним кроком або бігом ( в зріст або пригнувшись)
здійснюється в слідуючому порядку. За попередньою командою
військовослужбовець намічає шлях висування, за виконавчою командою швидко
вскакує і стрімко пересувається: робить 4 – 5 кроків вперед, потім під кутом 30 –
45 градусів 3 -4 кроки праворуч або ліворуч ( щоб позбавити противника прицільно
вести вогонь) і т. д. Досягнув вказаного рубежу, військовослужбовець з розбігу
лягає і відповзає декілька в сторону, зайнявши вибране місце, готується для
ведення стрільби. Зброю тримати в напрямку противника на запобіжнику.
Із вихідного положення керівник заняття іде прискореним кроком, потім
переходить на біг. Приблизившись до визначеного рубежу ( 50 м від вихідного
положення ), керівник вибирає місце, займає вогневу позицію
і роз’яснює навчаючим, що далі пересуватися в ріст або пригнувшись
небезпечно, так як далі місцевість відкрита і обстрілюється противником, тому інші
50 м необхідно долати перебіжками, і показує, як це робиться.
- пересування перебіжками :
Перебіжка здійснюється в слідуючому порядку. За попередньою командою
військовослужбовець намічає шлях висування і скриті місця зупинок для
переведення подиху, за виконавчою командою швидко вскакує і стрімко перебігає.
Довжина перебіжки між зупинками залежить від місцевості та вогню противника,
але в середньому повина бути 20 – 40 кроків. На місці зупинки для переведення
подиху військовослужбовець з розбігу лягає і відповзає декілька в сторону, зайняв
вибране місце, готується для ведення стрільби. Положення зброї при перебіжці –
на вибір військовослужбовця, але зброя повина бути на запобіжнику.
- пересування переповзанням по-пластунськи:
- пересування переповзанням напівкарачках:
- пересування переповзанням на боці:
Норматив № 1:„ Заняття окопу, траншеї, позиції ( вогневої позиції ), опорного
пункту або вказаного місця.”
А ) військовослужбовцем:
Військовослужбовець знаходиться на відстані не менш 50 м від вказаної
вогневої позиції. Завдання на її заняття поставлене. Командир відділення подає
команду: „ До бою.” Військовослужбовець, одержавши команду,
потай висувається двома перебіжками по 15 метрів, переповзанням по –
пластунські 20 м до укриття, займає його, готується до бою і доповідає: „ До бою
готовий”. Час відраховується від команди „До бою” до доповіді
військовослужбовця про готовність.
Оцінка: „відмінно” – 1хв 20 с ; „ добре” – 1 хв 30 с ; „ задовільно” – 1 хв 50 с ;
 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.
o марш в район розосередження противника;
o розгортання відділення в бойову лінію (ланцюг);
o пересування груп «2», «3»;
o маскування, спостереження;
o «2» знищення бронемашини;
o обхід противника по флангах;
o атака: метання гранат; знищення вогневих точок, живої сили.
 ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.
 По закінченню навчання керівник заняття шикує особовий склад і проводить
короткий розбір, в якому вказує, як особовий склад засвоїв способи
пересування, вказує на найбільш характерні помилки і їх причини, оцінює
вміння особового складу використовувати захисні та маскуючи
признаки місцевості.
 Виставлення оцінок.
 ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: 2 хв.
Ознайомитись з матеріалом у підручнику…………11 клас стор.45-56
Знати: що таке….

More Related Content

What's hot

Солдат в бою
Солдат в боюСолдат в бою
Солдат в бою
Ковпитська ЗОШ
 
дії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складідії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складі
svetusiks
 
Урок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступіУрок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступі
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.9 Знищення противника в бою
Урок 03.9 Знищення противника в боюУрок 03.9 Знищення противника в бою
Урок 03.9 Знищення противника в бою
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 3.9 Знищення противника в бою
Урок 3.9 Знищення противника в боюУрок 3.9 Знищення противника в бою
Урок 3.9 Знищення противника в бою
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступіУрок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступі
Ковпитська ЗОШ
 
Дії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складіДії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складі
sh75inf
 
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступіУрок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.20 Відділення в дозорі
Урок 03.20 Відділення в дозоріУрок 03.20 Відділення в дозорі
Урок 03.20 Відділення в дозорі
Ковпитська ЗОШ
 
Дії солдата в бою у складі механізованного відділення
Дії солдата в бою у складі механізованного відділенняДії солдата в бою у складі механізованного відділення
Дії солдата в бою у складі механізованного відділення
Ковпитська ЗОШ
 
Влаштування загороджень
Влаштування загородженьВлаштування загороджень
Влаштування загороджень
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини боюУрок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
Ковпитська ЗОШ
 
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
Ковпитська ЗОШ
 
розробки уроків захист вітчизни 11 кл
розробки уроків захист вітчизни 11 клрозробки уроків захист вітчизни 11 кл
розробки уроків захист вітчизни 11 кл
do1968nik
 
Урок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороніУрок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороні
Ковпитська ЗОШ
 
бій та його характеристика
бій та його характеристикабій та його характеристика
бій та його характеристика
voykivskiy
 
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті рухуУрок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Ковпитська ЗОШ
 
Основи бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділенняОснови бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділення
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходуУрок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
Ковпитська ЗОШ
 
Основи загальновійськового бою
Основи загальновійськового боюОснови загальновійськового бою
Основи загальновійськового бою
sh75inf
 

What's hot (20)

Солдат в бою
Солдат в боюСолдат в бою
Солдат в бою
 
дії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складідії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складі
 
Урок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступіУрок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступі
 
Урок 03.9 Знищення противника в бою
Урок 03.9 Знищення противника в боюУрок 03.9 Знищення противника в бою
Урок 03.9 Знищення противника в бою
 
Урок 3.9 Знищення противника в бою
Урок 3.9 Знищення противника в боюУрок 3.9 Знищення противника в бою
Урок 3.9 Знищення противника в бою
 
Урок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступіУрок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступі
 
Дії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складіДії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складі
 
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступіУрок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
 
Урок 03.20 Відділення в дозорі
Урок 03.20 Відділення в дозоріУрок 03.20 Відділення в дозорі
Урок 03.20 Відділення в дозорі
 
Дії солдата в бою у складі механізованного відділення
Дії солдата в бою у складі механізованного відділенняДії солдата в бою у складі механізованного відділення
Дії солдата в бою у складі механізованного відділення
 
Влаштування загороджень
Влаштування загородженьВлаштування загороджень
Влаштування загороджень
 
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини боюУрок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
Урок 03.3 Удар, вогонь і маневр — складові частини бою
 
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
Організаційна структура механізованого відділення, його озброєння та бойові м...
 
розробки уроків захист вітчизни 11 кл
розробки уроків захист вітчизни 11 клрозробки уроків захист вітчизни 11 кл
розробки уроків захист вітчизни 11 кл
 
Урок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороніУрок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороні
 
бій та його характеристика
бій та його характеристикабій та його характеристика
бій та його характеристика
 
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті рухуУрок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
 
Основи бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділенняОснови бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділення
 
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходуУрок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
Урок 03.30 Дії відділення під час наступу з ходу
 
Основи загальновійськового бою
Основи загальновійськового боюОснови загальновійськового бою
Основи загальновійськового бою
 

Similar to Дії солдата у бою в ході наступу. Клас 11

Дії солдата у складі механізованого відділення
Дії солдата у складі механізованого  відділенняДії солдата у складі механізованого  відділення
Дії солдата у складі механізованого відділення
Ковпитська ЗОШ
 
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових групЗагальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.2 Основи загальновійськового бою
Урок 03.2 Основи загальновійськового боюУрок 03.2 Основи загальновійськового бою
Урок 03.2 Основи загальновійськового бою
Ковпитська ЗОШ
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
Tanya Vahula
 
Урок 06.1 Строї та їхні елементи
Урок 06.1 Строї та їхні елементиУрок 06.1 Строї та їхні елементи
Урок 06.1 Строї та їхні елементи
Ковпитська ЗОШ
 
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
Ковпитська ЗОШ
 
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового боюПоняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
Ковпитська ЗОШ
 
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdfУПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
GM BBI research & liaison
 
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місціУрок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
Ковпитська ЗОШ
 
Тактична підготовка
Тактична підготовкаТактична підготовка
Тактична підготовка
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військУрок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороніУрок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороні
Ковпитська ЗОШ
 
основи загальновійськового бою
основи загальновійськового боюоснови загальновійськового бою
основи загальновійськового бою
Рита Скитер
 
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту ВітчизниУрок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 03.4 Бойове забезпечення
Урок 03.4 Бойове забезпеченняУрок 03.4 Бойове забезпечення
Урок 03.4 Бойове забезпечення
Ковпитська ЗОШ
 

Similar to Дії солдата у бою в ході наступу. Клас 11 (15)

Дії солдата у складі механізованого відділення
Дії солдата у складі механізованого  відділенняДії солдата у складі механізованого  відділення
Дії солдата у складі механізованого відділення
 
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових групЗагальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
Загальні положення наступу. Дії відділення у складі бойових груп
 
Урок 03.2 Основи загальновійськового бою
Урок 03.2 Основи загальновійськового боюУрок 03.2 Основи загальновійськового бою
Урок 03.2 Основи загальновійськового бою
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Урок 06.1 Строї та їхні елементи
Урок 06.1 Строї та їхні елементиУрок 06.1 Строї та їхні елементи
Урок 06.1 Строї та їхні елементи
 
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
Основи загальновійськового бою. Поняття про бій. Характеристика загальновійсь...
 
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового боюПоняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
Поняття про бій. Характеристика загальновійськового бою
 
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdfУПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ ВІДДІЛЕННЯ.pdf
 
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місціУрок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
Урок 03.26 Відділення в бою. Пересування відділення і розташування на місці
 
Тактична підготовка
Тактична підготовкаТактична підготовка
Тактична підготовка
 
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військУрок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
Урок 03.1 Тактична підготовка — основний предмет бойової підготовки військ
 
Урок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороніУрок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороні
 
основи загальновійськового бою
основи загальновійськового боюоснови загальновійськового бою
основи загальновійськового бою
 
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту ВітчизниУрок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
Урок 03.5 Завдання воїнів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни
 
Урок 03.4 Бойове забезпечення
Урок 03.4 Бойове забезпеченняУрок 03.4 Бойове забезпечення
Урок 03.4 Бойове забезпечення
 

More from Ковпитська ЗОШ

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Ковпитська ЗОШ
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
Ковпитська ЗОШ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Ковпитська ЗОШ
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
Ковпитська ЗОШ
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
Ковпитська ЗОШ
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
Ковпитська ЗОШ
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
Ковпитська ЗОШ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Ковпитська ЗОШ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Ковпитська ЗОШ
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Ковпитська ЗОШ
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
Ковпитська ЗОШ
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Ковпитська ЗОШ
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Ковпитська ЗОШ
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Ковпитська ЗОШ
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Ковпитська ЗОШ
 

More from Ковпитська ЗОШ (20)

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 

Recently uploaded

Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаБезбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
ssuser15a891
 
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
gravebabyjohn
 
курсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математикикурсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математики
ssuser3a363c
 
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
yevheniiakhyzhuk
 
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій ЯкутовичаМайстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
НБУ для дітей
 
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
olha1koval
 
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Передвиборча програма Майора Станіслава
Передвиборча програма  Майора СтаніславаПередвиборча програма  Майора Станіслава
Передвиборча програма Майора Станіслава
tetiana1958
 
Передвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової КатериниПередвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової Катерини
tetiana1958
 
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографіяКриптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
ssuser172ac3
 
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". БуковинаПроєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
НБУ для дітей
 
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Чернівецька обласна бібліотека для дітей
 
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna KutnyakHigh-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
Collaborator.pro
 

Recently uploaded (13)

Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаБезбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
 
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
Розпад колоніальних імперій. Країни Азії, Африки, Латинської Америки (1945 р....
 
курсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математикикурсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математики
 
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
Звіт керівника Залав'єцького ЗДО перед громадськістю та колективом за 2023-20...
 
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій ЯкутовичаМайстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
 
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
 
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
 
Передвиборча програма Майора Станіслава
Передвиборча програма  Майора СтаніславаПередвиборча програма  Майора Станіслава
Передвиборча програма Майора Станіслава
 
Передвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової КатериниПередвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової Катерини
 
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографіяКриптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
 
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". БуковинаПроєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
 
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
 
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna KutnyakHigh-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
High-intent keywords для просування SaaS компаній | Iryna Kutnyak
 

Дії солдата у бою в ході наступу. Клас 11

  • 1. ТЕМА : Дії солдата у бою в ході наступу. Клас 11 Дата МЕТА : виховувати в юнаків сміливість, наполегливість, витримку й інші морально-бойові якості, а також розвивати такі фізичні морально-бойові якості, як сила, загальна та швидкісна витривалість, стійкість до перевантажень; тренувати, почуття товариськості і колективізму, готовності до взаємодопомоги, виконання бойового завдання, інші високі морально-бойові якості. Навчальні питання:  Солдат в наступі.  Прийоми та способи пересування на полі бою.  Прийоми знищення противника в ході атаки  Способи кидання ручних осколочних та протитанкових гранат. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ : клас. Час: 45 хв. ТИП УРОКУ : комбінований (теоретично-практичний) Матеріальне забезпечення: макети автомата Калашникова, протигази, компас, бінокль, макети протитанкових гранат, макети оборонної гранати Ф1, сигнальні прапорці. СТРУКТУРА УРОКУ:  ВСТУПНА ЧАСТИНА: - 5 хв.  ОСНОВНА ЧАСТИНА: - 33 хв. 2.1 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА: - 15 хв. 2.2 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ: - 18 хв.  ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: - 5 хв.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: - 2 хв. ХІД УРОКУ  ВСТУПНА ЧАСТИНА: 5 хв. o Рапорт командира відділення, привітання. Перевірка наявності учнів, їх зовнішнього вигляду. o Тренування поворотів на місці. (Учитель повинен прийняти рапорт командира відділення, привітання, перевірити наявність учнів та їх зовнішній вигляд. Звернути увагу на охайність одягу, чистоту взуття й акуратність зачісок, вказати на виявлені недоліки. Оголосити тему та навчально-виховні завдання на заняттях і порядок їх відпрацювання).  ОСНОВНА ЧАСТИНА:  ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА. Наступ є видом бою. Він проводиться з метою розгрому (знищення) противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. Сутність наступу полягає: в ураженні противника всіма засобами, які є; в рішучій атаці; стрімкому просуванню підрозділів в глибину його бойового порядку; знищенні та полоненні живої сили, захопленні озброєння, техніки та намічених районів (рубежів) місцевості. Розгром протистоячого противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) досягається вмілим застосуванням усіх засобів ураження, швидким використанням результатів ударів авіації та вогню артилерії, своєчасним
  • 2. зростанням зусиль в глибину, широким застосуванням охоплення, обходів та проведення атак у фланг і тил противника. В залежності від обстановки та завдань наступ може вестись на противника, який обороняється, наступає або відходить. 1.Наступ на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу. 2.Наступ на противника, який наступає, здійснюється шляхом зустрічного бою. 3.Наступ на противника, який відходить, здійснюється шляхом його переслідування. Наступ ведеться з повним напруженням сил, у високому темпі без зупинок удень та вночі, в будь-яку погоду, при щільній взаємодії підрозділів усіх родів військ та спеціальних військ. Взвод наступає на фронті до 300 м, а механізоване відділення в пішому порядку – на фронті до 50 м. Бойовий порядок механізованого відділення, який наступає в пішому порядку, складається із цепу з інтервалом між солдатами 6 – 8 м ( 8 – 12 кроків ) і БМП ( БТР ). Для зручності ведення вогню та кращого використання місцевості солдати можуть висуватися трохи вперед або в бік, не порушуючи загального напрямку фронту наступу цепу і не заважаючи діям сусідів. БМП ( БТР ) діє за цепом відділення, на його фланзі або безпосередньо в цепу. Перед атакою механізованих підрозділів проводиться вогнева підготовка атаки, а в ході наступу – вогнева підтримка атаки і вогневе супроводження наступу підрозділів в глибині. Під час атаки в пішому порядку особовий склад механізованого відділення діє в цепу безпосередньо за бойовою лінією танків на віддаленні, яке забезпечує його безпеку від розривів снарядів своєї артилерії і підтримку просування танків вогнем стрілецької зброї. Під час атаки в пішому порядку з виходом бойової машини піхоти (бронетранспортера), танка з десантом до встановленого місця спішування, відділення за командою свого командира «ДО МАШИНИ» спішується і за командою «Відділення, у напрямку ____ предмета, до бою — ВПЕРЕД» або «Відділення, за мною — ДО БОЮ» розгортається в бойову лінію і прискореним кроком, або бігом, ведучи інтенсивний вогонь на ходу, продовжує атаку. Наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником відділення починає з вихідної позиції (з траншеї, окопу). Під час атаки в пішому порядку з підходом танка до траншеї на відстань 100—200 м командир відділення подає команду «ПОЗНАЧИТИ ПРОХІД ДЛЯ ТАНКІВ», а потім за командою (сигналом) командира взводу - «Відділення — ПРИГОТУВАТИСЯ ДО АТАКИ». По цій команді особовий склад заряджає зброю повними магазинами (стрічками), приєднує багнет-ножі і встановлює, якщо необхідно, обладнання для швидкого вистрибування з траншеї. За командою (сигналу) командира взводу про початок руху в атаку командир відділення подає команду «Відділення, в атаку — ВПЕРЕД», по який відділення швидко вистрибує з траншеї (окопу) і прискореним кроком або бігом слідом за танком або самостійно за підтримкою вогнем бойової машини піхоти
  • 3. (бронетранспортера) висувається до переднього краю оборони противника, ведучи вогонь на ходу і з коротких зупинок. Одержавши завдання знищити противника, який залишився в траншеях і ходах сполучення, одна з бойових груп відділення, закидавши противника гранатами, стрімко заскакує в траншею з розрахунком ведення вогню уздовж траншеї в різні напрямки для прикриття один одного з тилу, просуваючи по траншеї, вогнем в упор, багнетами і гранатами знищує противника, який обороняється, долає прямолінійні ділянки траншей (ходу сполучення) після їх обстрілу і подавлення вогневих точок гранатами, просуваючись від повороту до повороту. Інша бойова група (інше відділення) рухається по обидва боки траншеї зверху і, не втрачаючи з виду групу (солдата), який просувається по траншеї, знищує виявлені вогневі засоби і противника, який намагається залишити (захопити) траншею. Жива сила і вогневі засоби противника, які розташовані в бліндажах і інших оборонних спорудах, закидаються гранатами, при необхідності частина бойової групи (пари) вривається в бліндаж і вогнем в упор завершує його знищення, один- два солдата контролюють входи і виходи з бліндажа зовні. Варіант схеми: Пересування солдата в бою Пересування на полі бою при діях у пішому порядку може здійснюватися прискореним кроком або бігом ( в повний зріст або зігнувшись); перебіжками; переповзанням. - пересування прискореним кроком або бігом ( в зріст або пригнувшись ): Пересування прискореним кроком або бігом ( в зріст або пригнувшись) здійснюється в слідуючому порядку. За попередньою командою військовослужбовець намічає шлях висування, за виконавчою командою швидко вскакує і стрімко пересувається: робить 4 – 5 кроків вперед, потім під кутом 30 – 45 градусів 3 -4 кроки праворуч або ліворуч ( щоб позбавити противника прицільно вести вогонь) і т. д. Досягнув вказаного рубежу, військовослужбовець з розбігу лягає і відповзає декілька в сторону, зайнявши вибране місце, готується для ведення стрільби. Зброю тримати в напрямку противника на запобіжнику. Із вихідного положення керівник заняття іде прискореним кроком, потім переходить на біг. Приблизившись до визначеного рубежу ( 50 м від вихідного положення ), керівник вибирає місце, займає вогневу позицію і роз’яснює навчаючим, що далі пересуватися в ріст або пригнувшись небезпечно, так як далі місцевість відкрита і обстрілюється противником, тому інші 50 м необхідно долати перебіжками, і показує, як це робиться. - пересування перебіжками : Перебіжка здійснюється в слідуючому порядку. За попередньою командою військовослужбовець намічає шлях висування і скриті місця зупинок для переведення подиху, за виконавчою командою швидко вскакує і стрімко перебігає. Довжина перебіжки між зупинками залежить від місцевості та вогню противника, але в середньому повина бути 20 – 40 кроків. На місці зупинки для переведення подиху військовослужбовець з розбігу лягає і відповзає декілька в сторону, зайняв вибране місце, готується для ведення стрільби. Положення зброї при перебіжці – на вибір військовослужбовця, але зброя повина бути на запобіжнику.
  • 4. - пересування переповзанням по-пластунськи: - пересування переповзанням напівкарачках: - пересування переповзанням на боці: Норматив № 1:„ Заняття окопу, траншеї, позиції ( вогневої позиції ), опорного пункту або вказаного місця.” А ) військовослужбовцем: Військовослужбовець знаходиться на відстані не менш 50 м від вказаної вогневої позиції. Завдання на її заняття поставлене. Командир відділення подає команду: „ До бою.” Військовослужбовець, одержавши команду, потай висувається двома перебіжками по 15 метрів, переповзанням по – пластунські 20 м до укриття, займає його, готується до бою і доповідає: „ До бою готовий”. Час відраховується від команди „До бою” до доповіді військовослужбовця про готовність. Оцінка: „відмінно” – 1хв 20 с ; „ добре” – 1 хв 30 с ; „ задовільно” – 1 хв 50 с ;  ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ. o марш в район розосередження противника; o розгортання відділення в бойову лінію (ланцюг); o пересування груп «2», «3»; o маскування, спостереження; o «2» знищення бронемашини; o обхід противника по флангах; o атака: метання гранат; знищення вогневих точок, живої сили.  ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.  По закінченню навчання керівник заняття шикує особовий склад і проводить короткий розбір, в якому вказує, як особовий склад засвоїв способи пересування, вказує на найбільш характерні помилки і їх причини, оцінює вміння особового складу використовувати захисні та маскуючи признаки місцевості.  Виставлення оцінок.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: 2 хв. Ознайомитись з матеріалом у підручнику…………11 клас стор.45-56 Знати: що таке….