SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Клас: 11 (академічний рівень) 
Тема уроку. Глюкоза. 
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу 
Мета уроку: через практичний досвід, отриманий на уроці розширити 
знання з теми "Вуглеводи". Познайомити з представником гексоз - глюкозою. 
Завдання уроку: 
• Освітні завдання: вдосконалювати знання про зв'язок між будовою і 
властивостями органічних сполук на прикладі глюкози. 
• Виховні завдання: вдосконалювати інтелектуальні вміння (аналіз, 
прогнозування, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки). 
• Завдання розвитку учнів: продовжити формування ціннісного ставлення до 
дослідницької діяльності як основного способу отримання знань в хімії; 
створити умови для розвитку умінь спостерігати і пояснювати хімічні явища, 
умінь аналізувати результати спостережуваних дослідів, грамотної хімічної 
мови, комунікативних умінь, самостійності в мисленні та навчальній роботі; 
формування навичок самоконтролю і самооцінки, навичок роботи з 
реактивами. 
Методи навчання: 
• Традиційні - проблемно-пошуковий метод, виконання експерименту, робота 
з інструктивною картою . 
• Інноваційні - ІКТ. 
Вимоги : 
Знати і розуміти: 
• визначення понять "вуглеводи", "моносахариди", "гідроліз", "реакції 
поліконденсації"; 
• класифікацію вуглеводів; 
• фізичні властивості і біологічне значення глюкози; 
• якісні реакції на глюкозу; 
• знаходження в природі та способи отримання глюкози; 
• галузі застосування глюкози на основі її властивостей. 
Вміти: характеризувати хімічні властивості і застосування глюкози. 
Необхідне обладнання та матеріали: 
Презентація в форматі Microsoft PowerPoint, інструкційна карта (Microsoft 
Word); відеофрагменти (фізичні властивості глюкози, засто сування глюкози). 
Реактиви: кристалічна глюкоза, розчини CuSO4, NaOH, Аg2О в аміачному 
розчині; три пронумеровані пробірки з розчинами: глюкози, гліцерину, 
формаліну; хімічний посуд, спиртівка. 
Етапи уроку: 
1. Організаційний момент. 
2. Оголошення теми, мети уроку. 
3. Актуалізація опорних знань. 
4. Організація експерименту (правила ТБ, алгоритм дій). 
5. Експеримент. 
6. Оформлення результатів експерименту (заповнення таблиці).
7. Виконання завдання на виведення формули речовини. 
8. Складання структурної формули речовини на підставі результатів 
експерименту і розв′язання задачі. Будова молекули глюкози (робота з 
підручником) 
9. Фізичні властивості глюкози. 
10.Поширення у природі. 
11. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту 
в) бродіння 
12. Галузі застосування глюкози. 
12. Виконання вправ. 
13. Підсумки уроку. Рефлексія. 
14. Домашнє завдання. 
Хід уроку 
«Хімік не повинен бути таким ,який далі диму і попелу нічого не бачить, 
а такий, який на підставі дослідних даних може робити теоретичні висновки» 
М. Ломоносов (Слайд 2.) 
«Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю». 
«Експеримент – основа розуміння і критерій істини». 
I. Організаційний момент. 
Підготувати учнів до роботи на уроці, сконцентрувати увагу, визначити 
форму роботи на уроці, забезпечити мотивацію до засвоєння нового знання. 
(Слайд 2). 
2. Повідомлення теми, мети уроку. 
- Як ви думаєте, чому я взяла ці слова епіграфом до нашого уроку? (Слайд 3). 
- Що ми будемо робити, виходячи з цього епіграфа? 
- Отже, сьогодні на уроці ми будемо проводити експеримент. 
- Чим на ваш погляд відрізняються дослід і експеримент? 
(Випереджаючі завдання на самопідготовку дозволяють учням відповісти, 
що дослідом називається відтворення якого-небудь явища 
експериментальним шляхом, створення чогось нового в певних умовах з 
метою дослідження, випробування. Експеримент передбачає висування 
гіпотези, потім її перевірку за допомогою досліду і, нарешті, висновок, що 
підтверджує або спростовує цю гіпотезу (гіпотеза - припущення, що вимагає 
підтвердження). 
- Отже, об’єктом нашого дослідження буде невідома речовина. 
Предмет дослідження: хімічні властивості невідомої речовини. 
Завдання уроку: 
1.Дослідити хімічні властивості невідомої речовини як 
представника оксигеновмісних органічних речовин.
2.Зробити висновок про природу невідомої речовини на 
підставі проведеного експерименту. 
3. Актуалізація опорних знань. 
Згадайте ряд теоретичних питань, щоб правильно провести експеримент. 
А) Заповніть схему "Класифікація вуглеводів". (Слайд 4). 
Б) Виберіть назви моносахаридів, назвіть формули. З букв, відповідних 
правильних відповідей, ви складете назва матеріалу, що використовується в 
медицині. Відповідь: ВАТА. (Слайд 5, 6). 
Г) Згадайте інші класи органічних сполук, які містять кисень? Відповідь: 
спирти, альдегіди, карбонові кислоти, ефіри 
Д) За допомогою яких якісних реакцій можна розпізнати альдегід і 
багатоатомний спирт? 
4.Організація експерименту. (Слайд 7). Перейдемо до практики. Пам'ятайте, 
що проведення експерименту вимагає точності, акуратності, уважності 
(згадати правила техніки безпеки: робота з їдкими речовинами, нагрівання 
сухого пального, правила закріплення пробірки). 
5. Експеримент. Отже, перед Вами три пробірки з розчинами речовин, всі 
вони оксигеновмісні. З двома з них ви вже зустрічалися. Це альдегід і 
багатоатомний спирт, а третя - невідома речовина. Завдання даного етапу - 
виявити, в якій пробірці знаходиться невідома речовина, знаючи якісні 
реакції на альдегід і багатоатомний спирт. Пам'ятайте, що ми проводимо 
експеримент, а це означає - спочатку висуваємо гіпотезу. Результати 
спостережень заносимо в таблицю (інструкційна карта), яка знаходиться у 
Вас на столі. 
6. Оформлення результатів і заповнення таблиці. (Слайд 8). 
Запишіть спостереження в таблицю: 
Пробірка № 1 Пробірка № 2 Пробірка № 3 
Проба № 1 
Речовина + Ag2O і нагріваємо 
Проба № 2 
Речовина + Cu (OH) 2 
(свіжоприготований купрум (ІІ) гідроксид) 
ВИСНОВКИ: 
- Які висновки можна зробити за даними експериментальних спостережень? 
- Які властивості виявляє невідома речовина, що знаходиться в третій 
пробірці? 
- Чи знаєте ви формулу такої речовини? 
7. Виконання завдання. Щоб дізнатися формулу речовини, розв′яжемо
задачу. (Слайд 9). 
Задача. Речовина в пробірці №3 має наступний якісний склад: 
W (C) = 40% 
W (H) = 6,7% 
W (O) = 53,3% 
Молярна маса невідомої речовини дорівнює 180 г / моль. 
Знайти формулу невідомої речовини. 
8. Складання структурної формули. Отже, ми знаємо формулу С6Н12О6 та 
хімічні властивості речовини на підставі експериментальних даних. 
Спробуйте скласти його структурну формулу. Пам'ятайте: 1 - атом вуглецю 
4-х валентний, 2 - речовина містить одну альдегідну групу, 3 - кілька 
гідроксильних груп. Ця речовина називається глюкоза. 
Будова молекули глюкози (робота з підручником). (Слайд 10, 11). 
9.Фізичні властивості глюкози. (Слайд 12-14). 
Глюкозу добув 1802 р. Ж. Пруст з винограду, тому її до тепер часто 
називають виноградним цукром. Молекулярна формула глюкози С6Н1206. 
Поширення у природі. 
У природі глюкоза трапляється не лише у виноградному соку, а й у соках 
багатьох інших фруктів і ягід та чи не в усіх органах зелених рослин. Це не 
дивно, адже саме в рослинах відбувається фотосинтез за участю зеленого 
пігменту хлорофілу: 
Бджолиний мед також містить глюкозу. Особливо багаті на глюкозу 
виноград, черешні, вишні, малина, суниці, сливи, кавуни. З овочів найбільше 
глюкози містить гарбуз, білоголова капуста та морква. 
Цікаво? 
Глюкоза - одна з головних складових меду. У весільному обряді на 
Лівобережжі, зокрема Кролевеччині, молоді й гості на другий день весілля 
частуються паточним медом як символом солодкого життя, солодких 
любощів, здоров'я. 
Пізнавально! 
Глюкоза - білий кристалічний порошок, добре розчинний у воді. Це 
зумовлено наявністю в молекулі глюкози п'яти гідроксильних груп. 
10. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту 
в) бродіння (Слайди 15-18); 
Тлумачний словничок 
Бродіння – хімічний процес перетворення глюкози, що відбувається під 
впливом мікроорганізмів,точніше, природніх каталізаторів (ферментів). 
Фотосинтез – реакція,яка відбувається в рослинах під дією зеленого 
пігменту хлорофілу,що вбирає сонячну енергію.
Добування глюкози. (Слайд 19). 
11. Галузі застосування глюкози. (Повідомлення учнів.) (Слайд 20-22). 
Застосування глюкози (коментар до слайдів) 
Глюкоза є першим помічником хворих, ослаблених людей. Адже вона 
входить до складу лікарських препаратів для підтримання життєдіяльності 
організму, як легкозасвоюваний і калорійний продукт при виснаженні 
людини. Використовується при консервуванні крові, входить до складу 
кровозамінних рідин. Її розчин вводять безпосередньо в кров, оскільки саме 
вона переносить глюкозу до клітин організму. 
Стає вона у пригоді і для спортсменів під час змагань і тривалих 
тренувань. Мандрівникам не раз вдавалося перемогти несподівану слабкість 
лише завдяки кільком ковткам із фляги з розчином виноградного цукру. 
Тому й називають її еліксиром бадьорості. 
Надлишок глюкози в організмі за участю гормону інсуліну 
перетворюється на речовину глікоген, який відкладається у печінці чи м’язах. 
Саме недостатнє виділення цього гормону підшлунковою залозою спричиняє 
захворювання на цукровий діабет. Коли ми виконуємо інтенсивну фізичну 
роботу, глікоген зазнає гідролізу: під дією води утворюються молекули 
глюкози, які потоком крові розносяться по всьому організму. При цьому в 
нас з’являється спрага не лише через втрату вологи з потом, а й через 
часткове витрачання її на гідроліз глікогену. 
Крім того, глюкозу часто можна зустріти у кондитерських цехах, на 
виробництвах, які виготовляють дзеркала та іграшки (процес сріблення). Нею 
користуються при обробці й фарбуванні тканин і шкір. 
12. Розв′язання вправ. (Слайд 23-24). Закріплення матеріалу проходить у 
формі фронтально опитування та виконання тестових вправ. 
13. Підсумки уроку. Рефлексія. 
В ході практичної діяльності учні самостійно приходять до висновків про 
належність глюкози до альдегідоспиртів. Оцінити рефлексію учнів можна за 
допомогою питань, закладених в останніх слайдах. 
Мета уроку досягнута у випадку, якщо знання та вміння будуть відповідати 
вимогам до рівня підготовки з даної теми. 
14. Домашнє завдання. § 25 
Розв′язати задачу. Який об’єм вуглекислого газу (н.у.) виділиться при 
повному перетворенні 90 г глюкози на етиловий спирт під час бродіння ? 
Література 
1. Величко Л.П. –– К.: Освіта, 2011. Видавництво «Освіта», 2011.– -222 с. 
2. Савіна Л. – Я пізнаю світ. Хімія. – К.: Школа, 2002. – 365 с.
2. Мультимедіа навчальний курс "1С: Освітня колекція. Органічна хімія. 
"Хімія: віртуальна лабораторія. 8-11 клас "(Лабораторії систем мультимедіа)

More Related Content

What's hot

лаборатор. 14
лаборатор. 14лаборатор. 14
лаборатор. 14cit-cit
 
випробування на гранічний вміст домішок.
випробування на гранічний вміст домішок.випробування на гранічний вміст домішок.
випробування на гранічний вміст домішок.amjad1977a
 
фізичні і хімічні явища
фізичні і хімічні явищафізичні і хімічні явища
фізичні і хімічні явищаtatyanasika
 
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"Daria_Mykolenko
 
лекція 18
лекція 18лекція 18
лекція 18cit-cit
 
Солі. Їх склад і назви.
Солі. Їх склад і назви.Солі. Їх склад і назви.
Солі. Їх склад і назви.labinskiir-33
 
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"Презентація на тему: "Хлоридна кислота"
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"vvbalanenko
 
примеси кино
примеси кинопримеси кино
примеси киноamjad1977a
 
лекция 1
лекция 1лекция 1
лекция 1amjad1977a
 
лекція 10
лекція 10лекція 10
лекція 10cit-cit
 
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 

What's hot (18)

вуглеводи
вуглеводи вуглеводи
вуглеводи
 
лаборатор. 14
лаборатор. 14лаборатор. 14
лаборатор. 14
 
Оцтова кислота
Оцтова кислотаОцтова кислота
Оцтова кислота
 
галогени
галогенигалогени
галогени
 
випробування на гранічний вміст домішок.
випробування на гранічний вміст домішок.випробування на гранічний вміст домішок.
випробування на гранічний вміст домішок.
 
фізичні і хімічні явища
фізичні і хімічні явищафізичні і хімічні явища
фізичні і хімічні явища
 
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"
Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"
 
лекція 18
лекція 18лекція 18
лекція 18
 
Солі. Їх склад і назви.
Солі. Їх склад і назви.Солі. Їх склад і назви.
Солі. Їх склад і назви.
 
248
248248
248
 
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"Презентація на тему: "Хлоридна кислота"
Презентація на тему: "Хлоридна кислота"
 
примеси кино
примеси кинопримеси кино
примеси кино
 
Амфотерні основи
Амфотерні основиАмфотерні основи
Амфотерні основи
 
лекция 1
лекция 1лекция 1
лекция 1
 
Хімія 2009
Хімія 2009Хімія 2009
Хімія 2009
 
лекція 10
лекція 10лекція 10
лекція 10
 
1 8
1 81 8
1 8
 
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 

Similar to Глюкоза. 11 клас

трюки науки
трюки наукитрюки науки
трюки наукиnovoarhnvk1
 
трюки науки
трюки наукитрюки науки
трюки наукиnovoarhnvk1
 
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хіміїАктивізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хіміїvpu-19 Drogobych
 
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжуютьХімічні реакції та явища, що їх супроводжують
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжуютьsveta7940
 
естери пр
естери престери пр
естери прdubinka228
 
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв"язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
досвід роботи 1
досвід роботи 1досвід роботи 1
досвід роботи 1olyakashuba1
 
біологічна роль і застосування вуглеводів
біологічна роль і застосування вуглеводівбіологічна роль і застосування вуглеводів
біологічна роль і застосування вуглеводівНаталія Білоцерковець
 
Khimija 10-klas-lashevska-2018
Khimija 10-klas-lashevska-2018Khimija 10-klas-lashevska-2018
Khimija 10-klas-lashevska-2018kreidaros1
 
10 h l_2018
10 h l_201810 h l_2018
10 h l_20184book
 

Similar to Глюкоза. 11 клас (20)

85,23.doc
85,23.doc85,23.doc
85,23.doc
 
Глюкоза
ГлюкозаГлюкоза
Глюкоза
 
28.23.pdf
28.23.pdf28.23.pdf
28.23.pdf
 
бойко
бойкобойко
бойко
 
36
3636
36
 
О.В.Григорович. Формування ключових компетентностей на уроках хімії
О.В.Григорович. Формування ключових компетентностей на уроках хіміїО.В.Григорович. Формування ключових компетентностей на уроках хімії
О.В.Григорович. Формування ключових компетентностей на уроках хімії
 
130
130130
130
 
трюки науки
трюки наукитрюки науки
трюки науки
 
трюки науки
трюки наукитрюки науки
трюки науки
 
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хіміїАктивізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії
 
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжуютьХімічні реакції та явища, що їх супроводжують
Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують
 
естери пр
естери престери пр
естери пр
 
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв"язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв"язок між класами неорганічних сполук
 
досвід роботи 1
досвід роботи 1досвід роботи 1
досвід роботи 1
 
7 h s_2015
7 h s_20157 h s_2015
7 h s_2015
 
біологічна роль і застосування вуглеводів
біологічна роль і застосування вуглеводівбіологічна роль і застосування вуглеводів
біологічна роль і застосування вуглеводів
 
урок
урокурок
урок
 
Khimija 10-klas-lashevska-2018
Khimija 10-klas-lashevska-2018Khimija 10-klas-lashevska-2018
Khimija 10-klas-lashevska-2018
 
Матеріали з досвіду роботи
Матеріали з досвіду роботиМатеріали з досвіду роботи
Матеріали з досвіду роботи
 
10 h l_2018
10 h l_201810 h l_2018
10 h l_2018
 

More from Ivanna_Zholnovich

Хімічні властивості оцтової кислоти. 9клас
Хімічні властивості оцтової кислоти. 9класХімічні властивості оцтової кислоти. 9клас
Хімічні властивості оцтової кислоти. 9класIvanna_Zholnovich
 
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 клас
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 класПрезентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 клас
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 класIvanna_Zholnovich
 
Цікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорЦікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорIvanna_Zholnovich
 
Цікаві факти про шоколад
Цікаві факти про шоколадЦікаві факти про шоколад
Цікаві факти про шоколадIvanna_Zholnovich
 
Цікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорЦікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорIvanna_Zholnovich
 
Цікаві факти про найшкідливіші продукти
Цікаві факти про найшкідливіші продуктиЦікаві факти про найшкідливіші продукти
Цікаві факти про найшкідливіші продуктиIvanna_Zholnovich
 
Цікаві факти про золото
Цікаві факти про золотоЦікаві факти про золото
Цікаві факти про золотоIvanna_Zholnovich
 
Життєдайний кальцій
Життєдайний кальційЖиттєдайний кальцій
Життєдайний кальційIvanna_Zholnovich
 
20 застосувань оцту
20 застосувань оцту20 застосувань оцту
20 застосувань оцтуIvanna_Zholnovich
 
10 цікавих фактів про банани
10 цікавих фактів про банани10 цікавих фактів про банани
10 цікавих фактів про бананиIvanna_Zholnovich
 
15 цікавих фактів про сіль
15 цікавих фактів про сіль15 цікавих фактів про сіль
15 цікавих фактів про сільIvanna_Zholnovich
 
Як можна використовувати кока-колу
Як можна використовувати кока-колуЯк можна використовувати кока-колу
Як можна використовувати кока-колуIvanna_Zholnovich
 
цікаві факти про шоколад
цікаві факти про шоколадцікаві факти про шоколад
цікаві факти про шоколадIvanna_Zholnovich
 
цікаві факти про цукор
цікаві факти про цукорцікаві факти про цукор
цікаві факти про цукорIvanna_Zholnovich
 
цікаві факти про найшкідливіші продукти
цікаві факти про найшкідливіші продуктицікаві факти про найшкідливіші продукти
цікаві факти про найшкідливіші продуктиIvanna_Zholnovich
 
цікаві факти про золото
цікаві факти про золотоцікаві факти про золото
цікаві факти про золотоIvanna_Zholnovich
 

More from Ivanna_Zholnovich (20)

Хімічні властивості оцтової кислоти. 9клас
Хімічні властивості оцтової кислоти. 9класХімічні властивості оцтової кислоти. 9клас
Хімічні властивості оцтової кислоти. 9клас
 
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 клас
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 класПрезентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 клас
Презентація до уроку.Лужні метали. Натрій і калій. 10 клас
 
Цікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорЦікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукор
 
Цікаві факти про шоколад
Цікаві факти про шоколадЦікаві факти про шоколад
Цікаві факти про шоколад
 
Цікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукорЦікаві факти про цукор
Цікаві факти про цукор
 
Цікаві факти про найшкідливіші продукти
Цікаві факти про найшкідливіші продуктиЦікаві факти про найшкідливіші продукти
Цікаві факти про найшкідливіші продукти
 
Цікаві факти про золото
Цікаві факти про золотоЦікаві факти про золото
Цікаві факти про золото
 
Цікаві досліди
Цікаві дослідиЦікаві досліди
Цікаві досліди
 
Історія солі
Історія соліІсторія солі
Історія солі
 
Життєдайний кальцій
Життєдайний кальційЖиттєдайний кальцій
Життєдайний кальцій
 
20 застосувань оцту
20 застосувань оцту20 застосувань оцту
20 застосувань оцту
 
10 цікавих фактів про банани
10 цікавих фактів про банани10 цікавих фактів про банани
10 цікавих фактів про банани
 
15 цікавих фактів про сіль
15 цікавих фактів про сіль15 цікавих фактів про сіль
15 цікавих фактів про сіль
 
Як можна використовувати кока-колу
Як можна використовувати кока-колуЯк можна використовувати кока-колу
Як можна використовувати кока-колу
 
цікаві факти про шоколад
цікаві факти про шоколадцікаві факти про шоколад
цікаві факти про шоколад
 
цікаві факти про цукор
цікаві факти про цукорцікаві факти про цукор
цікаві факти про цукор
 
цікаві факти про найшкідливіші продукти
цікаві факти про найшкідливіші продуктицікаві факти про найшкідливіші продукти
цікаві факти про найшкідливіші продукти
 
цікаві факти про золото
цікаві факти про золотоцікаві факти про золото
цікаві факти про золото
 
цікаві досліди
цікаві дослідицікаві досліди
цікаві досліди
 
історія солі
історія соліісторія солі
історія солі
 

Recently uploaded

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (10)

Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 

Глюкоза. 11 клас

  • 1. Клас: 11 (академічний рівень) Тема уроку. Глюкоза. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу Мета уроку: через практичний досвід, отриманий на уроці розширити знання з теми "Вуглеводи". Познайомити з представником гексоз - глюкозою. Завдання уроку: • Освітні завдання: вдосконалювати знання про зв'язок між будовою і властивостями органічних сполук на прикладі глюкози. • Виховні завдання: вдосконалювати інтелектуальні вміння (аналіз, прогнозування, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки). • Завдання розвитку учнів: продовжити формування ціннісного ставлення до дослідницької діяльності як основного способу отримання знань в хімії; створити умови для розвитку умінь спостерігати і пояснювати хімічні явища, умінь аналізувати результати спостережуваних дослідів, грамотної хімічної мови, комунікативних умінь, самостійності в мисленні та навчальній роботі; формування навичок самоконтролю і самооцінки, навичок роботи з реактивами. Методи навчання: • Традиційні - проблемно-пошуковий метод, виконання експерименту, робота з інструктивною картою . • Інноваційні - ІКТ. Вимоги : Знати і розуміти: • визначення понять "вуглеводи", "моносахариди", "гідроліз", "реакції поліконденсації"; • класифікацію вуглеводів; • фізичні властивості і біологічне значення глюкози; • якісні реакції на глюкозу; • знаходження в природі та способи отримання глюкози; • галузі застосування глюкози на основі її властивостей. Вміти: характеризувати хімічні властивості і застосування глюкози. Необхідне обладнання та матеріали: Презентація в форматі Microsoft PowerPoint, інструкційна карта (Microsoft Word); відеофрагменти (фізичні властивості глюкози, засто сування глюкози). Реактиви: кристалічна глюкоза, розчини CuSO4, NaOH, Аg2О в аміачному розчині; три пронумеровані пробірки з розчинами: глюкози, гліцерину, формаліну; хімічний посуд, спиртівка. Етапи уроку: 1. Організаційний момент. 2. Оголошення теми, мети уроку. 3. Актуалізація опорних знань. 4. Організація експерименту (правила ТБ, алгоритм дій). 5. Експеримент. 6. Оформлення результатів експерименту (заповнення таблиці).
  • 2. 7. Виконання завдання на виведення формули речовини. 8. Складання структурної формули речовини на підставі результатів експерименту і розв′язання задачі. Будова молекули глюкози (робота з підручником) 9. Фізичні властивості глюкози. 10.Поширення у природі. 11. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту в) бродіння 12. Галузі застосування глюкози. 12. Виконання вправ. 13. Підсумки уроку. Рефлексія. 14. Домашнє завдання. Хід уроку «Хімік не повинен бути таким ,який далі диму і попелу нічого не бачить, а такий, який на підставі дослідних даних може робити теоретичні висновки» М. Ломоносов (Слайд 2.) «Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю». «Експеримент – основа розуміння і критерій істини». I. Організаційний момент. Підготувати учнів до роботи на уроці, сконцентрувати увагу, визначити форму роботи на уроці, забезпечити мотивацію до засвоєння нового знання. (Слайд 2). 2. Повідомлення теми, мети уроку. - Як ви думаєте, чому я взяла ці слова епіграфом до нашого уроку? (Слайд 3). - Що ми будемо робити, виходячи з цього епіграфа? - Отже, сьогодні на уроці ми будемо проводити експеримент. - Чим на ваш погляд відрізняються дослід і експеримент? (Випереджаючі завдання на самопідготовку дозволяють учням відповісти, що дослідом називається відтворення якого-небудь явища експериментальним шляхом, створення чогось нового в певних умовах з метою дослідження, випробування. Експеримент передбачає висування гіпотези, потім її перевірку за допомогою досліду і, нарешті, висновок, що підтверджує або спростовує цю гіпотезу (гіпотеза - припущення, що вимагає підтвердження). - Отже, об’єктом нашого дослідження буде невідома речовина. Предмет дослідження: хімічні властивості невідомої речовини. Завдання уроку: 1.Дослідити хімічні властивості невідомої речовини як представника оксигеновмісних органічних речовин.
  • 3. 2.Зробити висновок про природу невідомої речовини на підставі проведеного експерименту. 3. Актуалізація опорних знань. Згадайте ряд теоретичних питань, щоб правильно провести експеримент. А) Заповніть схему "Класифікація вуглеводів". (Слайд 4). Б) Виберіть назви моносахаридів, назвіть формули. З букв, відповідних правильних відповідей, ви складете назва матеріалу, що використовується в медицині. Відповідь: ВАТА. (Слайд 5, 6). Г) Згадайте інші класи органічних сполук, які містять кисень? Відповідь: спирти, альдегіди, карбонові кислоти, ефіри Д) За допомогою яких якісних реакцій можна розпізнати альдегід і багатоатомний спирт? 4.Організація експерименту. (Слайд 7). Перейдемо до практики. Пам'ятайте, що проведення експерименту вимагає точності, акуратності, уважності (згадати правила техніки безпеки: робота з їдкими речовинами, нагрівання сухого пального, правила закріплення пробірки). 5. Експеримент. Отже, перед Вами три пробірки з розчинами речовин, всі вони оксигеновмісні. З двома з них ви вже зустрічалися. Це альдегід і багатоатомний спирт, а третя - невідома речовина. Завдання даного етапу - виявити, в якій пробірці знаходиться невідома речовина, знаючи якісні реакції на альдегід і багатоатомний спирт. Пам'ятайте, що ми проводимо експеримент, а це означає - спочатку висуваємо гіпотезу. Результати спостережень заносимо в таблицю (інструкційна карта), яка знаходиться у Вас на столі. 6. Оформлення результатів і заповнення таблиці. (Слайд 8). Запишіть спостереження в таблицю: Пробірка № 1 Пробірка № 2 Пробірка № 3 Проба № 1 Речовина + Ag2O і нагріваємо Проба № 2 Речовина + Cu (OH) 2 (свіжоприготований купрум (ІІ) гідроксид) ВИСНОВКИ: - Які висновки можна зробити за даними експериментальних спостережень? - Які властивості виявляє невідома речовина, що знаходиться в третій пробірці? - Чи знаєте ви формулу такої речовини? 7. Виконання завдання. Щоб дізнатися формулу речовини, розв′яжемо
  • 4. задачу. (Слайд 9). Задача. Речовина в пробірці №3 має наступний якісний склад: W (C) = 40% W (H) = 6,7% W (O) = 53,3% Молярна маса невідомої речовини дорівнює 180 г / моль. Знайти формулу невідомої речовини. 8. Складання структурної формули. Отже, ми знаємо формулу С6Н12О6 та хімічні властивості речовини на підставі експериментальних даних. Спробуйте скласти його структурну формулу. Пам'ятайте: 1 - атом вуглецю 4-х валентний, 2 - речовина містить одну альдегідну групу, 3 - кілька гідроксильних груп. Ця речовина називається глюкоза. Будова молекули глюкози (робота з підручником). (Слайд 10, 11). 9.Фізичні властивості глюкози. (Слайд 12-14). Глюкозу добув 1802 р. Ж. Пруст з винограду, тому її до тепер часто називають виноградним цукром. Молекулярна формула глюкози С6Н1206. Поширення у природі. У природі глюкоза трапляється не лише у виноградному соку, а й у соках багатьох інших фруктів і ягід та чи не в усіх органах зелених рослин. Це не дивно, адже саме в рослинах відбувається фотосинтез за участю зеленого пігменту хлорофілу: Бджолиний мед також містить глюкозу. Особливо багаті на глюкозу виноград, черешні, вишні, малина, суниці, сливи, кавуни. З овочів найбільше глюкози містить гарбуз, білоголова капуста та морква. Цікаво? Глюкоза - одна з головних складових меду. У весільному обряді на Лівобережжі, зокрема Кролевеччині, молоді й гості на другий день весілля частуються паточним медом як символом солодкого життя, солодких любощів, здоров'я. Пізнавально! Глюкоза - білий кристалічний порошок, добре розчинний у воді. Це зумовлено наявністю в молекулі глюкози п'яти гідроксильних груп. 10. Хімічні властивості глюкози: а) як альдегіду б) як багатоатомного спирту в) бродіння (Слайди 15-18); Тлумачний словничок Бродіння – хімічний процес перетворення глюкози, що відбувається під впливом мікроорганізмів,точніше, природніх каталізаторів (ферментів). Фотосинтез – реакція,яка відбувається в рослинах під дією зеленого пігменту хлорофілу,що вбирає сонячну енергію.
  • 5. Добування глюкози. (Слайд 19). 11. Галузі застосування глюкози. (Повідомлення учнів.) (Слайд 20-22). Застосування глюкози (коментар до слайдів) Глюкоза є першим помічником хворих, ослаблених людей. Адже вона входить до складу лікарських препаратів для підтримання життєдіяльності організму, як легкозасвоюваний і калорійний продукт при виснаженні людини. Використовується при консервуванні крові, входить до складу кровозамінних рідин. Її розчин вводять безпосередньо в кров, оскільки саме вона переносить глюкозу до клітин організму. Стає вона у пригоді і для спортсменів під час змагань і тривалих тренувань. Мандрівникам не раз вдавалося перемогти несподівану слабкість лише завдяки кільком ковткам із фляги з розчином виноградного цукру. Тому й називають її еліксиром бадьорості. Надлишок глюкози в організмі за участю гормону інсуліну перетворюється на речовину глікоген, який відкладається у печінці чи м’язах. Саме недостатнє виділення цього гормону підшлунковою залозою спричиняє захворювання на цукровий діабет. Коли ми виконуємо інтенсивну фізичну роботу, глікоген зазнає гідролізу: під дією води утворюються молекули глюкози, які потоком крові розносяться по всьому організму. При цьому в нас з’являється спрага не лише через втрату вологи з потом, а й через часткове витрачання її на гідроліз глікогену. Крім того, глюкозу часто можна зустріти у кондитерських цехах, на виробництвах, які виготовляють дзеркала та іграшки (процес сріблення). Нею користуються при обробці й фарбуванні тканин і шкір. 12. Розв′язання вправ. (Слайд 23-24). Закріплення матеріалу проходить у формі фронтально опитування та виконання тестових вправ. 13. Підсумки уроку. Рефлексія. В ході практичної діяльності учні самостійно приходять до висновків про належність глюкози до альдегідоспиртів. Оцінити рефлексію учнів можна за допомогою питань, закладених в останніх слайдах. Мета уроку досягнута у випадку, якщо знання та вміння будуть відповідати вимогам до рівня підготовки з даної теми. 14. Домашнє завдання. § 25 Розв′язати задачу. Який об’єм вуглекислого газу (н.у.) виділиться при повному перетворенні 90 г глюкози на етиловий спирт під час бродіння ? Література 1. Величко Л.П. –– К.: Освіта, 2011. Видавництво «Освіта», 2011.– -222 с. 2. Савіна Л. – Я пізнаю світ. Хімія. – К.: Школа, 2002. – 365 с.
  • 6. 2. Мультимедіа навчальний курс "1С: Освітня колекція. Органічна хімія. "Хімія: віртуальна лабораторія. 8-11 клас "(Лабораторії систем мультимедіа)