SlideShare a Scribd company logo
1 of 22
Сабақ №__6__
Күні:
Сынып: 5 « »
Сабақтың тақырыбы: 2. Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып,
өрнектерді ықшамдау.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін
пайдаланып, өрнектерді ықшамдау туралы мағлұмат беру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін
арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы
Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
2. Үй тапсырмасын тексеру № 16,№20 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау
3. Жаңа сабақты меңгерту:
1. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті: аb=ba
2. Көбейтудің терімділік қасиеті: (a*b)*c=a*(b*c)
3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті: а+b=b+a
4. Қосудың терімділік қасиеті: (a+b)+c=a+(b+c)
Мысалдар келтіру: 73+36+27 = (73+27)+36=100+36=136
(m+9)+16= m + (9 + 16) = m + 25
алғашқы түрі ықшамдалған түрі
2. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 29 (ауызша), № 32
№ 38 (1;6) 1) 1-қатар, №38 (2;4) 2) 2 қатар, № 38 (3;5)) 3-қатар
Деңгейлік тапсырма.
№ 39
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір.
2. Көбейтудің терімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : № 36. № 40
Сабақ №__7__
Күні:
Сынып: 5 « »
Сабақтың тақырыбы: 2. Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып,
өрнектерді ықшамдау (қайталауға арналған есептер шығару)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін
пайдаланып есептер шығарған кезде, білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
3. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
4. Үй тапсырмасын тексеру № 36,№40 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау
1. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті: аb=ba
2. Көбейтудің терімділік қасиеті: (a*b)*c=a*(b*c)
3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті: а+b=b+a
4. Қосудың терімділік қасиеті: (a+b)+c=a+(b+c)
Тақтада №45, №47
5. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 43 № 46
№ 49 1-есеп 1) 1-қатар, №49 2-есеп 2) 2 қатар, № 49 3-есеп ) 3-қатар
Деңгейлік тапсырма.
№ 45
Сабақты бекіту кезеңі:
3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір.
4. Көбейтудің терімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.
5. 72*15; 35*18; 75* 12; 50*16; есептерін орындарынан тиімді тәсілмен есептеп беріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : № 50 С-деңгейінен, №41 В-деңгейінен
Сабақ №__8__
Күні:
Сынып: 5 « »
Сабақтың тақырыбы: 3. Көбейтудің үлестірімділік қасиетрін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау
туралы мағлұмат беру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін
арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру.
3. Тәрбиелігі: ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы
Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық
Сабақтың барысы:
6. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
7. Үй тапсырмасын тексеру № 41, №50 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау
8. Жаңа сабақты меңгерту:
1. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті: (a+b) c=aс+bc
Мысалдар келтіру: 5(х+9) = 5х+5*9 = 5х+45
алғашқы түрі ықшамдалған түрі
2. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті: (a-b) c=aс-bc
Мысалдар келтіру: : 7(х-8) = 7х+7*8 = 7х-56
алғашқы түрі ықшамдалған түрі
9. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 51 (ауызша), № 52
№ 59 (1;6;8) 1) 1-қатар, №58 (2;4;7) 2) 2 қатар, № 58 (3;5;9) 3) 3-қатар
Деңгейлік тапсырма.
№ 58,
Сабақты бекіту кезеңі:
6. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір.
7. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : № 54. № 61
Сабақ №__9__
Күні: 13. 09. 2010 жыл
Сынып: 5 «в »
Сабақтың тақырыбы: 3. Көбейтудің үлестірімділік қасиетрін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау.
(қайталауға арналған есептер шығару)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептер шығарған кезде,
білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін
арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
10. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
11. Үй тапсырмасын тексеру № 54, № 61 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау
Сыныпта қайталауға арналған есептер шығару: тақтада № 60, №61, №66
12. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
Осы төр көзге 1,2,3,4,5,6,7,8,9 сандарын пайдаланып, 15-санын шығарыңдар.
Көлденеңнен және тігінен 15 шығатындай етіп орналастыр.
Деңгейлік тапсырма.
№ 58,
Сабақты бекіту кезеңі:
8. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір.
9. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : № 65. № 70 С-деңгейінен
Сабақ № 10
Күні: 14. 09. 2010 жыл
Сынып: 5 «в »
Сабақтың тақырыбы: Теңдеу құруға арналған өзіндік жұмыстар (№ 1)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға теңдеу құруға арналған жаттығулар бойынша білімдерін міндетті және
мүмкін деңгейде тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін
арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру.
3. Тәрбиелігі: топтасып жұмыс жасауға тәрбиелеу
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: өзіндік жұмыс сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
13. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
14. Үй тапсырмасын тексеру № 41, №50 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау
15. Өзіндік жұмысын жазғызу:
1-тапсырма және 3-тапсырманы 1-нұсқадағы балалар,
ал 2-тапсырма мен 4-тапсырманы 2-нұсқадағы оқушылар орындайды
Сабақты бекіту кезеңі:
1.Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір.
2.Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : 5-тапсырма.
Сабақ: №5
Пән: алгебра
Сынып: 10
Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Функция ұғымы және оның берілу тәсілдері.
Сабақтың мақсаттары:
1. Білімділік: Функция ұғымы, оның анықталу облысы, мәндерінің
жиыны, графигі, берілу тәсілдері бойынша білім, білік, дағдыларды
дамыту.
2. Дамытушылық:Функцияға байланысты есептер шығару дағдыларын
дамыту
3. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,
ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Үй тапсырмасын тексеру :
- Функция
- Функцияның анықталу облысын табу жолдары
- Функцияның берілу тәсілдері: кестемен, графиктік, аналитикалық
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №11(ә,б), №12(а,ә), №13(а,ә)
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №11(а,в), №12(б,г), №13(б,г)
Сабақты бекіту кезеңі:
- Функция
- Функцияның анықталу облысын табу жолдары
- Функцияның берілу тәсілдері: кестемен, графиктік, аналитикалық
Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Үйге тапсырма: №14, №15
Сабақ жоспары
Сабақ: №6
Пән: алгебра
Сынып: 10
Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Функцияның графиктерін қарапайым түрлендіру.
Сабақтың мақсаттары:
4. Білімділік: Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель
көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің барлығын бір
функцияға қолданудыүйруту.
5. Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту.
6. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,
ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Жаңа тақырып:
1. y=f(x)+d фукциясының графигі y=f(x) функциясының графигін
ординаталар осі бойымен (0; d) векторына параллель көшіру
2. y=kf(x) функциясының графигін Оу осі бойымен k бірлікке созу( сығу)
арқылы салу.
3. y=f(x+в) функциясының графигін y=f(x) функциямының графигін
абсциссалар осінің бойымен (в;0) векторына параллель көшіру.
4. y=f(аx) функциясының графигін y=f(x) функциясының графигін Ох осі
бойымен созу (қысу) түрлендіруі
5. y=kf(аx+в)+d функциясының графигін 1-4 түрлендірулерін қолданып
түрлендіру
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №19, №20
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №21
Сабақты бекіту кезеңі:
- Қандай кезде функцияның графигін қарапайым түрлендірулер қолдану
арқылы аламаыз?
Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Үйге тапсырма: №22, №23
Сабақ жоспары
Сабақ: №7
Пән: алгебра
Сынып: 10
Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Функцияның графиктерін қарапайым түрлендіру.
Сабақтың мақсаттары:
7. Білімділік: Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель
көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің барлығын бір
функцияға қолданудыүйруту.
8. Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту.
9. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,
ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабақ
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
1. Үй есебінің орындалуын тексеру
2. Өтілген тақырыпты қайталау:
а) Функциялардың графиктерін түрлендірулердің қандай түрлерін
білесіңдер?
б) y=х функциясының графигін пайдаланып y=3х, y=-2х, y=х+2
функцияларының графиктерін салыңдар
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №24, №25
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №26
Сабақты бекіту кезеңі:
- Қай кезде функцияның графигін қарапайым түрлендірулер қолдану
арқылы аламаыз?
Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Үйге тапсырма: №27, №28
Сабақ жоспары
Сабақ: №8
Пән: алгебра
Сынып: 10
Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Функцияның қасиеттері.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Функцияның симметриялы, жиын, жұп, тақ, периодты,
шектелген функциялар ұғымдарымен және олардың графиктерінің
қасиеттерімен таныстыру, функциялардың өсу, кему аралықтарын
және экстремумын анықтауын үйрету.
Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,
ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Жаңа тақырып:
Анықтама: Егер y=f(x) функциясының анықталу облысының анықталу
облысы симметриялы жиын болып, кез келген х аргументі үшін f(-x)=f(x)
теңдігі орындалса, онда функция жұп, ал f(-x)=-f(x) теңдігі орындалса,
функция тақ деп аталады.
Анықтама. Егер у=f(x) функциясы үшін Т≠0 саны табылып және анықталу
облысынан алынған кез келген х үшін f(x+Т)=f(x) теңдігі орындалса, онда ол
периодты функция деп аталады.
Анықтама. Анықталу облысының қайсыбір аралықтарында функция тек оң
мәндерді, ал басқа аралықтарында тек теріс мәндерді қабылдаса, онда
мұндай функция аралықтарды функция таңбасының тұрақтылық
аралықтары деп атайды.
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №29(а,ә), №30(а,ә),№31(а,ә)
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №29(б,в), №30(б,в),№31(б,в)
Сабақты қорытындылау:
- Симметриялы функция, жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген
функциялар деп қандай функцияларды айтамы
- Функциялардың өсу, кему аралықтары және экстремумы дегеніміз не?
Үйге тапсырма: №32, №33
Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Сабақ жоспары
Сабақ: №9
Пән: алгебра
Сынып: 10
Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Функцияның қасиеттері.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Функцияның қасиеттерін зерттеуге есептер шығару
дағдыларын қалыптастыру
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,
ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабақ
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
1. Үй есебінің орындалуын тексеру
2. Өтілген тақырыпты қайталау:
- Симметриялы функция, жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген
функциялар деп қандай функцияларды айтамы
- Функциялардың өсу, кему аралықтары және экстремумы дегеніміз не?
анықтауын үйрету.
-
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №34(а,ә), №35(а,ә),№37(а,ә)
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №34(б,в), №35(б,в),№37(б,в)
Сабақты қорытындылау:
Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Үйге тапсырма: №36, №39
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық
мәндері.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін,
түбірдің жуық мәнін табуды үйрету
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
ІІ Мағынаны ашу:
теңдігі , болғанда орындалады.
Мысал:
2
=6
ІІІ Бекіту кезеңі:
1. Ауызша есептер: №№20
2. Есептер шығару кезеңі: №№24, 25, 29, 30
Рефлексия
- Квадрат түбірдің анықтамасын айт?
- Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?.
Үйге тапсырма беру: №26 №31
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық
мәндері.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін,
түбірдің жуық мәнін табуды үйрету
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
ІІ Өткенді қайталау:
теңдігі , болғанда орындалады.
ІІІ Бекіту кезеңі:
1. Ауызша есептер: №№ 22
2. Есептер шығару кезеңі: №№ 31, 32, 33, 34, 39
Рефлексия
- Квадрат түбірдің анықтамасын айт?
- Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?
Үйге тапсырма беру: №29,35,37
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерімен танысу, ұғу.
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Жаңа тақырып
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
/Өткенді қысқаша қайталау/
ІІ Мағынаны ашу:
теңдігі , болғанда орындалады.
/тақтада көрсету/
5-8 мысал келтіру
1 теорема: Егер және болса, онда (көбейтіндіден
арифметикалық квадрат түбір табу үшін әрбір көбейткіштен жеке түбір
тауып, нәтижелерін көбейту керек.)
2 теорема: Егер және болса, онда =
3 теорема: Кез келген х үшін
/х-тің модулі/
ІІІ Бекіту кезеңі: А тобы
Ауызша есептер:№№50,51
Тақтада жұмыс жасау: 52,53,54,55,57
Рефлексия
- Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?
- Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
Үйге тапсырма беру: №№56,57/3,4/
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері. Есептер
шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып есептер
шығара білу.
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
ІІ Өткенді қысқаша қайталау
/тақтада көрсету/
=
/х-тің модулі/
5-8 мысал келтіру
ІІІ Бекіту кезеңі: В, С тобы
Ауызша есептер:№№58,
Тақтада жұмыс жасау: №№61,63,67 ,69
Рефлексия
- Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?
- Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
Үйге тапсырма беру: №№64/4/, 67/4/
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері. Есептер
шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып есептер
шығара білу.
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
ІІ Өткенді қысқаша қайталау
/тақтада көрсету/
=
/х-тің модулі/
5-8 мысал келтіру
Қысқаша көбейту формулалары:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
=
7.
=
ІІІ Бекіту кезеңі: В, С тобы
Ауызша есептер:№№59,60
Тақтада жұмыс жасау: №№62,64,66 ,68
Рефлексия
- Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір?
- Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
Үйге тапсырма беру: №№69/3,4/, 67
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді білу.
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында
тереңдету
Сабақтың түрі: Жаңа тақырып
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
ІІ Өткенді қысқаша қайталау
/тақтада көрсету/
=
/х-тің модулі/
ІІІ Мағынаны ашу
1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:
Мысал: = 6
2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:
Мысал: =
3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:
а)
ә) = =-
б) = = =
ІҮ Бекіту кезеңі: А тобы
Ауызша есептер:№№70
Өздігінен:№№72,73
Тақтада жұмыс жасау: №№,74,75,76
Рефлексия
- Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
- Нені білдің?
- Нені білгің келеді?
Үйге тапсырма беру: №№81, 82
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра
Күні:___________
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Есептер
шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді қолданып, есептер
шығаруды білу
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін
бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотивациялық кезең
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру.
Өткенді қайталау:
1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:
Мысал: = 6
2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:
Мысал: =
3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:
а)
ә) = =-
б) = = =
ІІ Бекіту кезеңі:В тобы
Тақтада жұмыс жасау: №№84/1,3/, 85/1,3/,86,/1,3/,87/1,3/, 88/1,3/,
89/1,3/,90/1,3/,91/1,3/
Өздігінен:№92
Рефлексия
- Өзің үшін қандай жаңа білім алдың?
- Нені білдің?
- Нені білгің келеді?
Үйге тапсырма беру: №№84/2/, 85/2/,86/2/,87/2/, 88/2/, 89/2/,90/2/,91/2/
Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
матем үлгі 5, 10

More Related Content

What's hot

Kурбанова Зульфия Османовна
Kурбанова Зульфия ОсмановнаKурбанова Зульфия Османовна
Kурбанова Зульфия ОсмановнаNurlan Abilhanov
 
Су- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіСу- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіNurlan Abilhanov
 
оразхан сабақ жіберуор
оразхан сабақ  жіберуороразхан сабақ  жіберуор
оразхан сабақ жіберуорNurlan Abilhanov
 
312аааааааааааааа
312аааааааааааааа312аааааааааааааа
312ааааааааааааааnurlan93kz
 
327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦ327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦnurlan93kz
 
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жү...
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым  әрекеттерін жү...Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым  әрекеттерін жү...
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жү...Nurlan Abilhanov
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейтуЕкі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейтуАйбек Қуандықұлы
 
2001dfdfdfddddddd
2001dfdfdfddddddd2001dfdfdfddddddd
2001dfdfdfdddddddnurlan93kz
 
505кцууцкукук
505кцууцкукук505кцууцкукук
505кцууцкукукnurlan93kz
 
Шартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасШартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасNurlan Abilhanov
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлуАйбек Қуандықұлы
 
Кәсіби сөздер мен термин сөздер.
 Кәсіби сөздер мен термин сөздер. Кәсіби сөздер мен термин сөздер.
Кәсіби сөздер мен термин сөздер.Айбек Қуандықұлы
 
сұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемосұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемоNurlan Abilhanov
 
645ваваав
645ваваав645ваваав
645ваваавnurlan93kz
 
дара және күрделі сан есімдер улмекен
дара және күрделі сан есімдер   улмекендара және күрделі сан есімдер   улмекен
дара және күрделі сан есімдер улмекенAsem Sarsembayeva
 

What's hot (20)

үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмысүлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
 
Kурбанова Зульфия Османовна
Kурбанова Зульфия ОсмановнаKурбанова Зульфия Османовна
Kурбанова Зульфия Османовна
 
Қазақ тілі
Қазақ тіліҚазақ тілі
Қазақ тілі
 
0000d
0000d0000d
0000d
 
Су- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіСу- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзі
 
оразхан сабақ жіберуор
оразхан сабақ  жіберуороразхан сабақ  жіберуор
оразхан сабақ жіберуор
 
312аааааааааааааа
312аааааааааааааа312аааааааааааааа
312аааааааааааааа
 
327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦ327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦ
 
4568
45684568
4568
 
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жү...
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым  әрекеттерін жү...Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым  әрекеттерін жү...
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жү...
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейтуЕкі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
 
2001dfdfdfddddddd
2001dfdfdfddddddd2001dfdfdfddddddd
2001dfdfdfddddddd
 
505кцууцкукук
505кцууцкукук505кцууцкукук
505кцууцкукук
 
Шартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасШартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтас
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
 
Өзара кері сандар
Өзара кері сандарӨзара кері сандар
Өзара кері сандар
 
Кәсіби сөздер мен термин сөздер.
 Кәсіби сөздер мен термин сөздер. Кәсіби сөздер мен термин сөздер.
Кәсіби сөздер мен термин сөздер.
 
сұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемосұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемо
 
645ваваав
645ваваав645ваваав
645ваваав
 
дара және күрделі сан есімдер улмекен
дара және күрделі сан есімдер   улмекендара және күрделі сан есімдер   улмекен
дара және күрделі сан есімдер улмекен
 

Viewers also liked

дарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмысдарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмысAugambaeva
 
Сызықтық функция және оның графигі
Сызықтық функция және оның графигіСызықтық функция және оның графигі
Сызықтық функция және оның графигіАйбек Қуандықұлы
 
келтіру формулалары
келтіру формулаларыкелтіру формулалары
келтіру формулаларыdaniyar88
 
Модульдік оқыту технологиясы
Модульдік оқыту технологиясыМодульдік оқыту технологиясы
Модульдік оқыту технологиясыErjan Beisenhojaev
 
9 сынып алгебра
9 сынып алгебра9 сынып алгебра
9 сынып алгебраadok8787
 
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығарту
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығартуРационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығарту
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығартуАйбек Қуандықұлы
 
еркетай портфолио
еркетай портфолиоеркетай портфолио
еркетай портфолиоstylekz
 
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...talgatjez
 
Ең үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекшіЕң үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекшіBilim All
 
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттары
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттарыТәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттары
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттарыАйбек Қуандықұлы
 
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясы
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясыЖыл мұғаліне қатысушы презентациясы
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясыАйбек Қуандықұлы
 

Viewers also liked (20)

дарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмысдарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмыс
 
Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1
 
Мұғалім портфолиосы
Мұғалім портфолиосыМұғалім портфолиосы
Мұғалім портфолиосы
 
Сызықтық функция және оның графигі
Сызықтық функция және оның графигіСызықтық функция және оның графигі
Сызықтық функция және оның графигі
 
Тригонометрия
ТригонометрияТригонометрия
Тригонометрия
 
Fizika szh lgisi
Fizika szh lgisiFizika szh lgisi
Fizika szh lgisi
 
Khimija ulgy
Khimija ulgyKhimija ulgy
Khimija ulgy
 
триго
триготриго
триго
 
келтіру формулалары
келтіру формулаларыкелтіру формулалары
келтіру формулалары
 
Модульдік оқыту технологиясы
Модульдік оқыту технологиясыМодульдік оқыту технологиясы
Модульдік оқыту технологиясы
 
Миуалы ағаш
Миуалы ағаш Миуалы ағаш
Миуалы ағаш
 
9 сынып алгебра
9 сынып алгебра9 сынып алгебра
9 сынып алгебра
 
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығарту
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығартуРационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығарту
Рационал бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығарту
 
еркетай портфолио
еркетай портфолиоеркетай портфолио
еркетай портфолио
 
Жыл тәрбиешісі 2014
Жыл тәрбиешісі 2014Жыл тәрбиешісі 2014
Жыл тәрбиешісі 2014
 
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...
сабақ (21) шеңберге сырттай және іштей сызылған көпбұрыштардың аудандарының қ...
 
Таныстыру индира
Таныстыру индираТаныстыру индира
Таныстыру индира
 
Ең үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекшіЕң үздік сынып жетекші
Ең үздік сынып жетекші
 
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттары
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттарыТәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттары
Тәрбиешінің мақсаты, міндеттері, тәрбиенің басым бағыттары
 
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясы
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясыЖыл мұғаліне қатысушы презентациясы
Жыл мұғаліне қатысушы презентациясы
 

Similar to матем үлгі 5, 10

Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығару
Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығаруРационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығару
Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығаруАйбек Қуандықұлы
 
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова а
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова абірмүше және оның стандарт түрі.досжанова а
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова аИгорь Былинкин
 
Квадрат теңдеулер және оның түбірлерін қайталау
Квадрат теңдеулер және оның  түбірлерін қайталауКвадрат теңдеулер және оның  түбірлерін қайталау
Квадрат теңдеулер және оның түбірлерін қайталауАйбек Қуандықұлы
 
Cscserwrewreweeeeeeeee
CscserwrewreweeeeeeeeeCscserwrewreweeeeeeeee
Cscserwrewreweeeeeeeeenurlan93kz
 
логарифмдік теңдеулерді шешу слайд
логарифмдік теңдеулерді шешу слайдлогарифмдік теңдеулерді шешу слайд
логарифмдік теңдеулерді шешу слайдDan41k
 
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттері
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттеріКөрсеткіштік функциялар,оның қасиеттері
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттеріАйбек Қуандықұлы
 
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері
11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдеріoquzaman
 

Similar to матем үлгі 5, 10 (20)

Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығару
Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығаруРационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығару
Рационал өрнектерді көбейту және бөлу тақырыбына есептер шығару
 
Mat tuyndy
Mat tuyndyMat tuyndy
Mat tuyndy
 
Mat tuyndy
Mat tuyndyMat tuyndy
Mat tuyndy
 
Жай бөлшектерді көбейту
Жай бөлшектерді көбейтуЖай бөлшектерді көбейту
Жай бөлшектерді көбейту
 
2048dfsfdsf
2048dfsfdsf2048dfsfdsf
2048dfsfdsf
 
көрсеткіштік теңдеулер
көрсеткіштік теңдеулеркөрсеткіштік теңдеулер
көрсеткіштік теңдеулер
 
11
1111
11
 
333а
333а333а
333а
 
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова а
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова абірмүше және оның стандарт түрі.досжанова а
бірмүше және оның стандарт түрі.досжанова а
 
Квадрат теңдеулер және оның түбірлерін қайталау
Квадрат теңдеулер және оның  түбірлерін қайталауКвадрат теңдеулер және оның  түбірлерін қайталау
Квадрат теңдеулер және оның түбірлерін қайталау
 
Cscserwrewreweeeeeeeee
CscserwrewreweeeeeeeeeCscserwrewreweeeeeeeee
Cscserwrewreweeeeeeeee
 
логарифмдік теңдеулерді шешу слайд
логарифмдік теңдеулерді шешу слайдлогарифмдік теңдеулерді шешу слайд
логарифмдік теңдеулерді шешу слайд
 
2041а
2041а2041а
2041а
 
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттері
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттеріКөрсеткіштік функциялар,оның қасиеттері
Көрсеткіштік функциялар,оның қасиеттері
 
9 сынып ашық поурочный
9 сынып ашық поурочный9 сынып ашық поурочный
9 сынып ашық поурочный
 
7896cv
7896cv7896cv
7896cv
 
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері
11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері11 сынып иррационал  теңдеулерді  шешу тәсілдері
11 сынып иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері
 
кв.теңдеу түрлендіру
кв.теңдеу түрлендірукв.теңдеу түрлендіру
кв.теңдеу түрлендіру
 
мырзабекова үмітай
мырзабекова үмітаймырзабекова үмітай
мырзабекова үмітай
 
ашық 3 сынып
ашық 3 сыныпашық 3 сынып
ашық 3 сынып
 

More from Serjan Kasen

көрнекіліктер
көрнекіліктеркөрнекіліктер
көрнекіліктерSerjan Kasen
 
көрнекіліктер.8 сынып
көрнекіліктер.8 сыныпкөрнекіліктер.8 сынып
көрнекіліктер.8 сыныпSerjan Kasen
 
қаз тарих үлгі
қаз тарих  үлгіқаз тарих  үлгі
қаз тарих үлгіSerjan Kasen
 
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-a
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-aAvtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-a
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-aSerjan Kasen
 
Informatika szh lgisi
Informatika szh lgisiInformatika szh lgisi
Informatika szh lgisiSerjan Kasen
 
Geo pourochnyj lgi
Geo pourochnyj lgiGeo pourochnyj lgi
Geo pourochnyj lgiSerjan Kasen
 
Samopoznanie lgi szh
Samopoznanie lgi szhSamopoznanie lgi szh
Samopoznanie lgi szhSerjan Kasen
 
Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Serjan Kasen
 
орыс тілінен үлгілер
орыс тілінен үлгілерорыс тілінен үлгілер
орыс тілінен үлгілерSerjan Kasen
 
география үлгі
география үлгігеография үлгі
география үлгіSerjan Kasen
 
д тарих үлгі
д тарих үлгід тарих үлгі
д тарих үлгіSerjan Kasen
 

More from Serjan Kasen (20)

Muzika rus ulgi
Muzika  rus ulgiMuzika  rus ulgi
Muzika rus ulgi
 
көрнекіліктер
көрнекіліктеркөрнекіліктер
көрнекіліктер
 
көрнекіліктер.8 сынып
көрнекіліктер.8 сыныпкөрнекіліктер.8 сынып
көрнекіліктер.8 сынып
 
қаз тарих үлгі
қаз тарих  үлгіқаз тарих  үлгі
қаз тарих үлгі
 
Dintanu ulgy
Dintanu ulgyDintanu ulgy
Dintanu ulgy
 
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-a
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-aAvtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-a
Avtomatty pulemetti-tekserip-arau zh-ne-ony_atys-a
 
Dio rus ulgi
Dio rus ulgiDio rus ulgi
Dio rus ulgi
 
Biologija ulgy
Biologija ulgyBiologija ulgy
Biologija ulgy
 
Informatika szh lgisi
Informatika szh lgisiInformatika szh lgisi
Informatika szh lgisi
 
Geo pourochnyj lgi
Geo pourochnyj lgiGeo pourochnyj lgi
Geo pourochnyj lgi
 
Samopoznanie lgi szh
Samopoznanie lgi szhSamopoznanie lgi szh
Samopoznanie lgi szh
 
A ylshyn-lgi szh
A ylshyn-lgi szhA ylshyn-lgi szh
A ylshyn-lgi szh
 
Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)
 
орыс тілінен үлгілер
орыс тілінен үлгілерорыс тілінен үлгілер
орыс тілінен үлгілер
 
география үлгі
география үлгігеография үлгі
география үлгі
 
д тарих үлгі
д тарих үлгід тарих үлгі
д тарих үлгі
 
Lgi bejneleu (1)
Lgi bejneleu (1)Lgi bejneleu (1)
Lgi bejneleu (1)
 
Dene lgi (1)
Dene lgi (1)Dene lgi (1)
Dene lgi (1)
 
Muzyka lgi (1)
Muzyka lgi (1)Muzyka lgi (1)
Muzyka lgi (1)
 
Lgi predshkol
Lgi predshkolLgi predshkol
Lgi predshkol
 

матем үлгі 5, 10

  • 1. Сабақ №__6__ Күні: Сынып: 5 « » Сабақтың тақырыбы: 2. Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау. Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Оқушыларға қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау туралы мағлұмат беру. 2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру. 3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, ұлтжандылыққа тәрбиелеу Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар. Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Сабақтың мақсатымен таныстыру 2. Үй тапсырмасын тексеру № 16,№20 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау 3. Жаңа сабақты меңгерту: 1. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті: аb=ba 2. Көбейтудің терімділік қасиеті: (a*b)*c=a*(b*c) 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті: а+b=b+a 4. Қосудың терімділік қасиеті: (a+b)+c=a+(b+c) Мысалдар келтіру: 73+36+27 = (73+27)+36=100+36=136 (m+9)+16= m + (9 + 16) = m + 25 алғашқы түрі ықшамдалған түрі 2. Дамыту кезеңі. Есептер шығару. № 29 (ауызша), № 32 № 38 (1;6) 1) 1-қатар, №38 (2;4) 2) 2 қатар, № 38 (3;5)) 3-қатар Деңгейлік тапсырма. № 39 Сабақты бекіту кезеңі: 1. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір. 2. Көбейтудің терімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма : № 36. № 40
  • 2. Сабақ №__7__ Күні: Сынып: 5 « » Сабақтың тақырыбы: 2. Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау (қайталауға арналған есептер шығару) Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Оқушыларға қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып есептер шығарған кезде, білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру. 2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, 3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру Сабақтың түрі: қайталау сабағы Оқытудың әдісі: практикалық Сабақтың барысы: 3. Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Сабақтың мақсатымен таныстыру 4. Үй тапсырмасын тексеру № 36,№40 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау 1. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті: аb=ba 2. Көбейтудің терімділік қасиеті: (a*b)*c=a*(b*c) 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті: а+b=b+a 4. Қосудың терімділік қасиеті: (a+b)+c=a+(b+c) Тақтада №45, №47 5. Дамыту кезеңі. Есептер шығару. № 43 № 46 № 49 1-есеп 1) 1-қатар, №49 2-есеп 2) 2 қатар, № 49 3-есеп ) 3-қатар Деңгейлік тапсырма. № 45 Сабақты бекіту кезеңі: 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір. 4. Көбейтудің терімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. 5. 72*15; 35*18; 75* 12; 50*16; есептерін орындарынан тиімді тәсілмен есептеп беріңдер. Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма : № 50 С-деңгейінен, №41 В-деңгейінен
  • 3. Сабақ №__8__ Күні: Сынып: 5 « » Сабақтың тақырыбы: 3. Көбейтудің үлестірімділік қасиетрін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау. Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Оқушыларға көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау туралы мағлұмат беру. 2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру. 3. Тәрбиелігі: ұлтжандылыққа тәрбиелеу Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық Сабақтың барысы: 6. Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Сабақтың мақсатымен таныстыру 7. Үй тапсырмасын тексеру № 41, №50 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау 8. Жаңа сабақты меңгерту: 1. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті: (a+b) c=aс+bc Мысалдар келтіру: 5(х+9) = 5х+5*9 = 5х+45 алғашқы түрі ықшамдалған түрі 2. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті: (a-b) c=aс-bc Мысалдар келтіру: : 7(х-8) = 7х+7*8 = 7х-56 алғашқы түрі ықшамдалған түрі 9. Дамыту кезеңі. Есептер шығару. № 51 (ауызша), № 52 № 59 (1;6;8) 1) 1-қатар, №58 (2;4;7) 2) 2 қатар, № 58 (3;5;9) 3) 3-қатар Деңгейлік тапсырма. № 58, Сабақты бекіту кезеңі: 6. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір. 7. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма : № 54. № 61
  • 4. Сабақ №__9__ Күні: 13. 09. 2010 жыл Сынып: 5 «в » Сабақтың тақырыбы: 3. Көбейтудің үлестірімділік қасиетрін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау. (қайталауға арналған есептер шығару) Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Оқушыларға көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептер шығарған кезде, білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру. 2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру. 3. Тәрбиелігі: ұлтжандылыққа тәрбиелеу Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар. Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру Сабақтың түрі: қайталау сабағы Оқытудың әдісі: практикалық Сабақтың барысы: 10. Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Сабақтың мақсатымен таныстыру 11. Үй тапсырмасын тексеру № 54, № 61 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау Сыныпта қайталауға арналған есептер шығару: тақтада № 60, №61, №66 12. Дамыту кезеңі. Есептер шығару. Осы төр көзге 1,2,3,4,5,6,7,8,9 сандарын пайдаланып, 15-санын шығарыңдар. Көлденеңнен және тігінен 15 шығатындай етіп орналастыр. Деңгейлік тапсырма. № 58, Сабақты бекіту кезеңі: 8. Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір. 9. Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма : № 65. № 70 С-деңгейінен
  • 5. Сабақ № 10 Күні: 14. 09. 2010 жыл Сынып: 5 «в » Сабақтың тақырыбы: Теңдеу құруға арналған өзіндік жұмыстар (№ 1) Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Оқушыларға теңдеу құруға арналған жаттығулар бойынша білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру. 2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру. 3. Тәрбиелігі: топтасып жұмыс жасауға тәрбиелеу Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру Сабақтың түрі: өзіндік жұмыс сабағы Оқытудың әдісі: практикалық Сабақтың барысы: 13. Ұйымдастыру кезеңі а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Сабақтың мақсатымен таныстыру 14. Үй тапсырмасын тексеру № 41, №50 ережені сұрақ-жауап арқылы сұрау 15. Өзіндік жұмысын жазғызу: 1-тапсырма және 3-тапсырманы 1-нұсқадағы балалар, ал 2-тапсырма мен 4-тапсырманы 2-нұсқадағы оқушылар орындайды Сабақты бекіту кезеңі: 1.Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтір. 2.Көбейтудің азайтуға қатысты үлестірімділік қасиеті дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма : 5-тапсырма.
  • 6. Сабақ: №5 Пән: алгебра Сынып: 10 Күні: __________ Сабақтың тақырыбы: Функция ұғымы және оның берілу тәсілдері. Сабақтың мақсаттары: 1. Білімділік: Функция ұғымы, оның анықталу облысы, мәндерінің жиыны, графигі, берілу тәсілдері бойынша білім, білік, дағдыларды дамыту. 2. Дамытушылық:Функцияға байланысты есептер шығару дағдыларын дамыту 3. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау ІІ Үй тапсырмасын тексеру : - Функция - Функцияның анықталу облысын табу жолдары - Функцияның берілу тәсілдері: кестемен, графиктік, аналитикалық ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару: Тақтада орындалатын тапсырмалар: №11(ә,б), №12(а,ә), №13(а,ә) Орындарында орындалатын тапсырмалар: №11(а,в), №12(б,г), №13(б,г) Сабақты бекіту кезеңі: - Функция - Функцияның анықталу облысын табу жолдары - Функцияның берілу тәсілдері: кестемен, графиктік, аналитикалық Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою. Үйге тапсырма: №14, №15
  • 7. Сабақ жоспары Сабақ: №6 Пән: алгебра Сынып: 10 Күні: __________ Сабақтың тақырыбы: Функцияның графиктерін қарапайым түрлендіру. Сабақтың мақсаттары: 4. Білімділік: Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің барлығын бір функцияға қолданудыүйруту. 5. Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту. 6. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау ІІ Жаңа тақырып: 1. y=f(x)+d фукциясының графигі y=f(x) функциясының графигін ординаталар осі бойымен (0; d) векторына параллель көшіру 2. y=kf(x) функциясының графигін Оу осі бойымен k бірлікке созу( сығу) арқылы салу. 3. y=f(x+в) функциясының графигін y=f(x) функциямының графигін абсциссалар осінің бойымен (в;0) векторына параллель көшіру. 4. y=f(аx) функциясының графигін y=f(x) функциясының графигін Ох осі бойымен созу (қысу) түрлендіруі 5. y=kf(аx+в)+d функциясының графигін 1-4 түрлендірулерін қолданып түрлендіру ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару: Тақтада орындалатын тапсырмалар: №19, №20 Орындарында орындалатын тапсырмалар: №21
  • 8. Сабақты бекіту кезеңі: - Қандай кезде функцияның графигін қарапайым түрлендірулер қолдану арқылы аламаыз? Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою. Үйге тапсырма: №22, №23 Сабақ жоспары Сабақ: №7 Пән: алгебра Сынып: 10 Күні: __________ Сабақтың тақырыбы: Функцияның графиктерін қарапайым түрлендіру. Сабақтың мақсаттары: 7. Білімділік: Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің барлығын бір функцияға қолданудыүйруту. 8. Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту. 9. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Бекіту сабақ Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау ІІ Үй тапсырмасын тексеру: 1. Үй есебінің орындалуын тексеру 2. Өтілген тақырыпты қайталау: а) Функциялардың графиктерін түрлендірулердің қандай түрлерін білесіңдер? б) y=х функциясының графигін пайдаланып y=3х, y=-2х, y=х+2 функцияларының графиктерін салыңдар ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
  • 9. Тақтада орындалатын тапсырмалар: №24, №25 Орындарында орындалатын тапсырмалар: №26 Сабақты бекіту кезеңі: - Қай кезде функцияның графигін қарапайым түрлендірулер қолдану арқылы аламаыз? Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою. Үйге тапсырма: №27, №28 Сабақ жоспары Сабақ: №8 Пән: алгебра Сынып: 10 Күні: __________ Сабақтың тақырыбы: Функцияның қасиеттері. Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Функцияның симметриялы, жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымдарымен және олардың графиктерінің қасиеттерімен таныстыру, функциялардың өсу, кему аралықтарын және экстремумын анықтауын үйрету. Дамытушылық: Есептер шығару дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау ІІ Жаңа тақырып: Анықтама: Егер y=f(x) функциясының анықталу облысының анықталу облысы симметриялы жиын болып, кез келген х аргументі үшін f(-x)=f(x)
  • 10. теңдігі орындалса, онда функция жұп, ал f(-x)=-f(x) теңдігі орындалса, функция тақ деп аталады. Анықтама. Егер у=f(x) функциясы үшін Т≠0 саны табылып және анықталу облысынан алынған кез келген х үшін f(x+Т)=f(x) теңдігі орындалса, онда ол периодты функция деп аталады. Анықтама. Анықталу облысының қайсыбір аралықтарында функция тек оң мәндерді, ал басқа аралықтарында тек теріс мәндерді қабылдаса, онда мұндай функция аралықтарды функция таңбасының тұрақтылық аралықтары деп атайды. ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару: Тақтада орындалатын тапсырмалар: №29(а,ә), №30(а,ә),№31(а,ә) Орындарында орындалатын тапсырмалар: №29(б,в), №30(б,в),№31(б,в) Сабақты қорытындылау: - Симметриялы функция, жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар деп қандай функцияларды айтамы - Функциялардың өсу, кему аралықтары және экстремумы дегеніміз не? Үйге тапсырма: №32, №33 Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою. Сабақ жоспары Сабақ: №9 Пән: алгебра Сынып: 10 Күні: __________ Сабақтың тақырыбы: Функцияның қасиеттері. Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Функцияның қасиеттерін зерттеуге есептер шығару дағдыларын қалыптастыру Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Бекіту сабақ Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру
  • 11. б) Сабақтың мақсатын нұсқау ІІ Үй тапсырмасын тексеру: 1. Үй есебінің орындалуын тексеру 2. Өтілген тақырыпты қайталау: - Симметриялы функция, жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар деп қандай функцияларды айтамы - Функциялардың өсу, кему аралықтары және экстремумы дегеніміз не? анықтауын үйрету. - ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару: Тақтада орындалатын тапсырмалар: №34(а,ә), №35(а,ә),№37(а,ә) Орындарында орындалатын тапсырмалар: №34(б,в), №35(б,в),№37(б,в) Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою. Үйге тапсырма: №36, №39 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық мәндері. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін, түбірдің жуық мәнін табуды үйрету Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу
  • 12. Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. ІІ Мағынаны ашу: теңдігі , болғанда орындалады. Мысал: 2 =6 ІІІ Бекіту кезеңі: 1. Ауызша есептер: №№20 2. Есептер шығару кезеңі: №№24, 25, 29, 30 Рефлексия - Квадрат түбірдің анықтамасын айт? - Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?. Үйге тапсырма беру: №26 №31 Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
  • 13. 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы. Квадрат түбірдің жуық мәндері. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбір, белгісін, түбірдің жуық мәнін табуды үйрету Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. ІІ Өткенді қайталау: теңдігі , болғанда орындалады. ІІІ Бекіту кезеңі: 1. Ауызша есептер: №№ 22 2. Есептер шығару кезеңі: №№ 31, 32, 33, 34, 39 Рефлексия - Квадрат түбірдің анықтамасын айт? - Квадрат түбірдің жуық мәндерне мысал келтір?
  • 14. Үйге тапсырма беру: №29,35,37 Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері Сабақтың мақсаты: Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерімен танысу, ұғу. Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. /Өткенді қысқаша қайталау/ ІІ Мағынаны ашу: теңдігі , болғанда орындалады. /тақтада көрсету/ 5-8 мысал келтіру 1 теорема: Егер және болса, онда (көбейтіндіден арифметикалық квадрат түбір табу үшін әрбір көбейткіштен жеке түбір тауып, нәтижелерін көбейту керек.)
  • 15. 2 теорема: Егер және болса, онда = 3 теорема: Кез келген х үшін /х-тің модулі/ ІІІ Бекіту кезеңі: А тобы Ауызша есептер:№№50,51 Тақтада жұмыс жасау: 52,53,54,55,57 Рефлексия - Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір? - Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? Үйге тапсырма беру: №№56,57/3,4/ Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері. Есептер шығару. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып есептер шығара білу. Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
  • 16. Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. ІІ Өткенді қысқаша қайталау /тақтада көрсету/ = /х-тің модулі/ 5-8 мысал келтіру ІІІ Бекіту кезеңі: В, С тобы Ауызша есептер:№№58, Тақтада жұмыс жасау: №№61,63,67 ,69
  • 17. Рефлексия - Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір? - Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? Үйге тапсырма беру: №№64/4/, 67/4/ Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері. Есептер шығару. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып есептер шығара білу. Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. ІІ Өткенді қысқаша қайталау /тақтада көрсету/ = /х-тің модулі/ 5-8 мысал келтіру
  • 18. Қысқаша көбейту формулалары: 1. 2. 3. 4. 5. 6. = 7. = ІІІ Бекіту кезеңі: В, С тобы Ауызша есептер:№№59,60 Тақтада жұмыс жасау: №№62,64,66 ,68 Рефлексия - Арифметикалық квадрат түбірге мысал келтір? - Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? Үйге тапсырма беру: №№69/3,4/, 67 Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді білу. Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып
  • 19. Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. ІІ Өткенді қысқаша қайталау /тақтада көрсету/ = /х-тің модулі/ ІІІ Мағынаны ашу 1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару: Мысал: = 6 2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу: Мысал: = 3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату: а) ә) = =- б) = = = ІҮ Бекіту кезеңі: А тобы Ауызша есептер:№№70 Өздігінен:№№72,73
  • 20. Тақтада жұмыс жасау: №№,74,75,76 Рефлексия - Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? - Нені білдің? - Нені білгің келеді? Үйге тапсырма беру: №№81, 82 Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау 8сынып, алгебра Күні:___________ Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Есептер шығару Сабақтың мақсаты: Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді қолданып, есептер шығаруды білу Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың барысы: І Мотивациялық кезең Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың үй жұмыстарын тексеру. Өткенді қайталау: 1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару: Мысал: = 6 2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу: Мысал: =
  • 21. 3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату: а) ә) = =- б) = = = ІІ Бекіту кезеңі:В тобы Тақтада жұмыс жасау: №№84/1,3/, 85/1,3/,86,/1,3/,87/1,3/, 88/1,3/, 89/1,3/,90/1,3/,91/1,3/ Өздігінен:№92 Рефлексия - Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? - Нені білдің? - Нені білгің келеді? Үйге тапсырма беру: №№84/2/, 85/2/,86/2/,87/2/, 88/2/, 89/2/,90/2/,91/2/ Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау