оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
урок 3
1. Урок 3.
Тема уроку: Складання рівнянь окисно-відновних реакцій, добір коефіцієнтів
методом електронного балансу.
Мета уроку:
продовжити формувати вміння складати рівняння окисно-відновних
реакцій на основі методу електронного балансу; розглянути значення
окисно-відновних реакцій в природі та техніці;
розвивати вміння працювати з додатковою літературою та проводити
аналіз вивченого, готувати повідомлення;
виховувати почуття самоконтролю, вміння спілкуватися.
Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів
Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів,
комп’ютер, мультимедійний проектор
Тип уроку: урок формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Структура уроку
1. Організаційний момент 1 хв.
2. Мотивація навчальної діяльності 7 хв.
3. Коригувальна частина 3 хв.
4. Навчальна частина 15 хв.
5. Контролююча частина 15 хв.
6. Підбиття підсумків уроку 2 хв.
7. Домашнє завдання 2 хв.
Хід уроку
№
етапу
Зміст і логічна послідовність Примітки
1 Організаційний момент
2 Презентація повідомлень про значення
окисно-відновних реакцій у природі і житті
людини
Комп’ютерна
презентація
« Дерево
2. Формулювання очікуваних результатів очікувань»
3 Вправа для корекції знань ( спілкування
« питання –відповідь»)
Робота в
групах,
колективне
обговорення
4 Розставте коефіцієнти в рівняннях реакцій
методом електронного балансу, укажіть окисник
та відновник:
NH3 + O2 → NO + H2 O
P + HNO3 + H2 O → H3 PO4 + NO
Mg + H2 SO4(конц.) → Mg SO4 + H2 S + H2 O
KClO3 → KCl + O2
Робота в
групах,
консультації
учителя
5 Контролююча частина відбувається за
індивідуальними завданнями( зразок подається)
1. Вкажіть визначення відновника:
a) речовина, яка віддає електрони і при
цьому окиснюється
b) речовина, яка віддає електрони і при
цьому відновлюється
c) речовина, яка приймає електрони і при
цьому відновлюється
d) речовина, яка приймає електрони і при
цьому окиснюється
2. Виберіть рядок ступенів окиснення
Нітрогену відповідно послідовності
сполук NH3 , N2 O, NO2 , N2 O5 .
a) -3, +2, +4, +5
3. b) -3, +1, +2, +5
c) -3, +1, +4, +5
d) +3, +1, +4, +5
3. Виберіть твердження щодо реакції
Fe + HCl →FeCl2 + H2
a) ступінь окиснення Хлору змінюється
b) ступінь окиснення Гідрогену не
змінюється
c) окисником є Ферум
d) відновником є Ферум
4. Складіть рівняння наступних реакцій:
a) взаємодія алюміній гідроксиду з
хлоридною кислотою
b) взаємодія алюмінію з хлоридною
кислотою
Для окисно-відновної реакції складіть
електронний баланс, вкажіть окисник та
відновник
6 Підведення підсумків « Дерево
очікувань»
7 Повторити §12,13