1. Тема уроку: Узагальнення знань з теми «Хімічні реакції».
Мета уроку:
закріпити класифікації типів реакцій, складання окисно-відновних
рівнянь використовуючи метод електронного балансу; розвивати
вміння характеризувати вплив різних факторів на швидкість хімічних
реакцій, а також значення різних типів реакцій у природі; сформувати
поняття про хімічні реакції як прояв дії законів природи;
розвивати уміння точно та логічно висловлювати власні думки,
узагальнювати ;
виховувати науковий світогляд та вміння спілкуватись
Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів
Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів ,
комп’ютер, мультимедійний проектор
Тип уроку: урок систематизації і узагальнення знань
Структура уроку
1. Мотивація навчальної діяльності 3-5 хв.
2. Відтворення та коригування навчальних знань 5-7 хв.
3. Узагальнення та систематизація понять 20 хв.
4. Засвоєння основних ідей та теорій 10 хв.
5. Підбиття підсумків уроку 2 хв.
6. Домашнє завдання 1 хв..
Хід уроку
2. №
етап
у
Зміст і логічна послідовність Примітки
1 Повідомлення теми, завдань уроку
Формулювання очікуваних результатів
Коментар
вчителя
«Мікрофон»
2
Відтворення та коригування навчальних знань
(за підготовленими домашніми питаннями»
« Пінг-понг»
3 Портрет хімічної реакції Робота в парах,
3. Впізнай мене
Термінологічна естафета
завдання
повторюються,
фронтальне
обговорення
Індивідуальна
робота,
взаємоперевірка
з обговоренням
4 Чи потрібні знання про хімічну реакцію?
( поділ на групи зима-весна -літо - осінь)
«Бліц-дискусія»
5 Рефлексія «Мікрофон»
6 Підготуватись до контрольної роботи