1. Тема: „Квадратні нерівності”
Мета: „Вдосконалити та закріпити навички
розвязування нерівностей другого степеня за допомогою
схематичної побудови графіка квадратичної функції, та
розвязування нерівностей методом інтервалів
розвивати логічне мислення, оперативність у виконанні
вправ, виховувати вміння працювати
колективно”.
Обладнання: картки, плакати.
Хід уроку:
Організація класу
Сьогодні на уроці алгебри ми з вами вдосконалимо та
закріпимо знання з теми Квадратичні нерівності
та ровязування нерівностей методом
інтервалів.Кожному з вас хочу побажати успіху.А
складається він
з того, яким хоче бути кожний з вас, тобто
У- успішним
С-спокійним
П-пргресивним
І-ініціативним
Х-хоробрим.
1) Перевірка д.з.
1
2. Ви отримали д.з. 3-рівнів, 1і2-зберу зошити, а 3перевіримо на дошці:
У нас нещодавно пройшли олімпіади, де були одиночні
виступи . Сьогодні змагаються між собою
групи ,робота ця для вас ненова .Ви знаєте, що в групі
повинен бути командир,секретар,господар часу.
Отак як ви сидете це ібудуть ваші групи.
Підготуємо зошити до роботи. Памятайте, що під час
роботи з діловою документацією до успіху веде
старанне ставлення до цієї справи.
Записали число і тему.
Увага!
2) Для того щоб перевірити ваші теоретичні знання
кожна група отримає усне питання ( яке ви підготували)
(ланцюжком)
Висновок: повторили теоретичний матеріал.
3) Визначити знаки а, в,с,Д для квадратичної функції.
2
3. 4) Для кожного з графіків вказати множину розвязків
нерівності:
Висновок:вміння розвязувати квадр.нерівності за
допомогою графіка квадр.функц.
5) Знайти помилку!
2 x 2 − 5x + 3 ≥ 0
2 x − 5x + 3 = 0
x1 = 1, x 2 = 2
2
В : x ∈( − ∞; 1) ∪( 2; ∞)
− x 2 + 5x − 6 > 0
a = −1 ; ∩
x1 = 2; x 2 = 3
B : x ∈( − ∞ 2] ∪[ 3; ∞)
;
( x − 2) 2 ( x −1) ≤ 0
1.D( f ) : x ∈R
( x + 8)( x + 2) 3
( x − 1)
D( f ) x ≠ 1
≥0
x = 8 x = −2
B : [ - 8; - 2] ∪[1; ∞)
x2 − x + 3 > 0
a = 1; ∪
x2 − x + 3 = 0
2.x = 2; x = 1
D = 1 − 4 * 3 = −11 < 0
B : ( − ∞ −1) ∪( 2; ∞)
;
B :0
/
2x 2 − x − 3 ≥ 0
2x 2 − x − 3 = 0
x1 = 1
x 2 = 1,5
B : x ∈[1; 1,5]
( 2x + 1)( x − 4) ≤ 5
1
B : x ∈− 1; 4 ; ( Л )
2
( x − 1) 2 ( x − 2 ) 4 ( x − 3 ) 3 > 0
B : x ∈ ( 3; ∞) ( Й )
3
4. ( x − 2)( 4x − 1) < ( 2x − 3)( x + 2)
B : x = 2; 3 ( Е )
x + 2 4x − 10
≥
x −2
x −2
B : x ∈( 2; 4] ( K )
2x 2 − 3x − 9 ≤ 0
20 − x − x
x≤ 5
y=
x −3
B : x ∈[- 5; 3 ) ∪( 3; 1] ( П )
3
B : x ∈ - ; 3 ( И )
2
2
Висновок: Це завдння виховує оперативності у
виконанні справ,кмітливості.
6) Математика і література на перший погляд науки
дуже різні, але ми з вами навчимось їх поєднувати.
Сьогодні ми дізнаємось як прізвище автора книги „Не
вбивай Батурін”. В ній розповідається про Мазепу.
1.Розяжіть нерівність.
2.Знайти цілі розвязки нерівності.
4
5. 3.Знайти область визначення функції.
4.Розвяжіть нерівність.
5.Розвяжіть нерівність.
6.Розвяжіть систему нерівностей.
Шифр:
3
; 3 Й x ∈[ − 5; 3 ) ∪( 3; 1] П
2
x ∈( 2; 4] К x ∈ −
x = 2; 3 Е
1
x ∈ − 1; 4 Л x ∈( 3; ∞) И
2
Підведемо підсумки нашої роботи.Ви в девятому класі і
кожен з вас може адекватно оцінити роботу свого
товариша:
5 карт. 9-11б.
4 карт. 7-9б.
5
6. 3 карт.
5-7б.
Розподіліть ці бали чесно у групі і секретарі здайте свої
протоколи.
Чим займались ми сьогодні на уроці. Що закріпили,
вдосконалили, що сподобалось. Хочу подякувати вам за
урок і назвати один із рецептів успіху: „Успіх це тільки
10 процентів таланту, а 90 процентів щоденної
наполегливої праці”.
Д.з.запишіть в щоденники
6
7. 3 карт.
5-7б.
Розподіліть ці бали чесно у групі і секретарі здайте свої
протоколи.
Чим займались ми сьогодні на уроці. Що закріпили,
вдосконалили, що сподобалось. Хочу подякувати вам за
урок і назвати один із рецептів успіху: „Успіх це тільки
10 процентів таланту, а 90 процентів щоденної
наполегливої праці”.
Д.з.запишіть в щоденники
6