Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
план конспект відкритий урок
1. Текстовий процесор
Мета уроку:
повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів за
темою «Текстовий процесор»; перевірити вміння застосовувати
набуті знання на практиці; закріплення практичних вмінь та
навичок;
розвивати логічне мислення учнів, розвивати вміння
застосовувати набуті знання на практиці; розвивати вміння
застосовувати знання в нових ситуаціях;
виховувати уміння працювати в групі; інформаційну культуру
Тип уроку. Узагальнення та систематизація знань
Обладнання.
Комп'ютери;
Мультимедійний проектор;
Пакет програм MS Office.
Наочність.
Презентація;
Картки із завданнями.
Час. 1 год.
2. ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Доброго дня всім присутнім.
Сідайте. Як ваш настрій? Чи налаштовані ви на роботу?
Подивіться один на одного! Посміхніться один одному! Починаємо урок! Що
візьмемо з собою на уроком? (Розум, кмітливість, доброту і гарний
настрій)
ІІ. Актуалізація опорних знань (Перевірка домашнього завдання)
Сьогоднішній урок хочеться розпочати словами Аристотеля
…Розум полягає
не тільки у знанні,
але й в умінні застосовувати
знання на практиці.
Дійсно, важко не погодитись із цими словами, тому що цінні ті
знання, які знаходять своє місце в практичній діяльності людини.
Давайте пригадаємо правила набору тексту. Для цього подивіться на
екран та знайдіть помилки в тексті.
Вправа «Знайди помилку»
Моя професія - « кравець »
Вибір професії – складний і відповідальний крок у житті кожної
людини, від якого багато в чому залежить її майбутня доля.
Правильно вибрати професію–значить знайти своє місце в житті.
Поспішність і легковажність у даному випадку неприйнятні , вони
3. можуть зруйнувати життєві орієнтири, змінити кар’єрну траєкторію,
тим самим зробивши людину нещасною.
Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці
цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.
Який художник ти — така твоя картина,
Якого рівня ти поет— така і рима.
Яку гітару маєш — такий ти музикант,
Який ти модельєр — такий на штанцях кант.
А хто кравцем сьогодні бути згоден –
Повинен шити одяг тільки модний.
Іди своєю дорогою , і нехай люди говорять , що завгодно.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання теми, мети і
завдань уроку
До недавніх пір обробкою текстів займалися в основному
професіонали: друкарки, видавці, працівники друкарень. Тепер, завдяки
поширенню персональних комп'ютерів, підготовка тексту стала
доступною практично кожній людині, що має навички користувача ПК.
Скажіть, чи часто вам доводиться набирати текстову інформацію,
оформляти реферати? Дійсно, не тільки ви, але і безліч людей самих різних
професій практично щодня стикаються з необхідністю публікації своїх
матеріалів.
Тому мета сьогоднішнього уроку узагальнити і систематизувати
знання, уміння та навички одержані з теми Текстовий процесор MS WORD.
Протягом ряду уроків створюючи різні текстові документи, ви
4. переконалися, що текстовий процесор має широкі можливості для введення,
форматування і редагування тексту, а також для виконання більш складних
операцій.
Завданням нашого уроку є:
• повторити основні теоретичні відомості з теми;
• естетично і привабливо оформити текстовий документ;
• свідомо планувати свою навчальну діяльність;
• самостійно засвоювати навчальний матеріал для виконання
практичної частини завдання.
ІV. Узагальнення і систематизація знань
Отже, давайте повторимо теоретичний матеріал по даній темі,
тому що хто володіє інформацією, той володіє світом.
Я буду читати питання і вони одночасно будуть з’являтись на
екрані. Той, хто знає відповідь піднімає руку.
Повторення теоретичного матеріалу проводиться у вигляді
фронтального опитування.
Запитання для опитування: (Запитання читає вчитель і вони
одночасно появляються на екрані)
1.Що таке текстовий процесор?(Текстовий процесор – це програма, що
дозволяє вводити, редагувати і форматувати текст, вставляти малюнки і
таблиці, перевіряти правопис, складати зміст, виконувати перенос слів та
багато інших складних операцій)
2.Назвіть основні елементи вікна програми MS Word.
5. (1 – рядок заголовку;
2 – меню програми;
3 – панелі інструментів;
4 – робоча область;
5 – область завдань;
6 – рядок стану;
7 – смуги прокрутки;
8 – лінійки)
3.Як називають найменший об’єкт, який використовують у середовищі
текстового процесора Microsoft Word? (символ)
4.Як називають послідовність символів, які виділені від інших пробілом
або знаком пунктуації і пробілом у середовищі текстового процесора
Microsoft Word?(слово)
5.Як називають послідовність слів, яка починається з великої літери та
закінчується крапкою, знаком запитання, знаком оклику чи трьома
крапками у середовищі текстового процесора Microsoft Word?(речення)
6.Як називають послідовність символів, які розташовані між двома
символами кінця абзацу у середовищі текстового процесора Microsoft
Word?(абзац)
6. 7.Що таке шаблон? (Шаблон – це свого роду форма, якій відповідають
створені текстові документи у Microsoft Word)
8.Що таке стиль? (Стиль – це набір параметрів форматування
символів, абзаців та інших структурних елементів документа)
9.Що таке структура документа? (Структура документа – це
ієрархічна схема розміщення складових частин документа)
10.Що таке колонтитули?(Колонтитули – це службові повідомлення, які
розташовуються на полях сторінки документа)
11.Який це тип списку?(Маркерований)
12.Який це тип списку?(Нумерований)
13.Який це тип списку?(Багаторівневий)
14.Які існують режими перегляду документа?
(Режими перегляду документів в програмі MS Word:
1. Режим макетів
a. Розмітка сторінки
b. Веб-документ
c. Звичайний
7. d. Структура
2. Режим перегляду
a. Режим читання
b. Ескізи
c. Схема документа
3. Режим попереднього перегляду
a. Попередній перегляд веб-документа
b. Попередній перегляд)
15.Яка це орієнтація сторінки? (Книжна)
16.Яка це орієнтація сторінки? (Альбомна)
17.Для чого призначена наступна кнопка панелі інструментів ?
(Відкрити документ)
18.Для чого призначена наступна кнопка панелі інструментів ?
(Створити документ)
19.Для чого призначена наступна кнопка панелі інструментів ?
(Зберегти документ)
8. 20.Для чого призначена наступна кнопка панелі інструментів ?
(Роздрукувати документ)
V. Узагальнення і систематизація вмінь і навичок
Перш ніж приступити до виконання практичного завдання
давайте пригадаємо правила безпеки при роботі з комп’ютерною
технікою.
Вправа «Інформаційне лото».
У вас на столах є таблиця, яка складається із порожніх та
перекреслених клітинок і карточки із висловами. Ваше завдання
розмістити карточки таким чином, щоб порожні клітинки зайняли ті
вислови, які ви вважаєте правильними, а перекреслені – ті, які ви
вважаєте неправильними.
Не можна
заходити й
перебувати у
комп’ютерному
кабінеті без
викладача
Починати
роботу не
можна без
вказівки
викладача
Не став лікті на
клавіатуру,
нічого не клади
на неї
Сядь зручно:
спину тримай
рівно, ноги
постав на
підлогу
Відстань від
очей до екрана
має бути
10-20 см
Клавіатуру
можна покласти
на коліна
Можна
торкатися
пальцем екрану
Задню панель
монітора та
системного
блоку можна
торкатися
Практичне завдання.
Правилі техніки безпеки ми пригадали, давайте перейдемо до
виконання практичного завдання.
Ваше завдання оформити текст згідно зразка. Всі необхідні
матеріали ви знайдете на робочих столах в папці Для 13 групи. Якщо ви не
9. можете виконати, якоїсь частини завдання можна скористатись
інструкційною карткою, яка знаходиться в тій же папці чи підказкою
вчителя.
VІ. Підсумки уроку
Як підсумок всього сказаного раніше давайте переглянемо презентацію
Перегляд підсумкової презентації. Слайди презентації розміщені в
Додатку Е.
VІІ. Оцінювання учнів і ДЗ
Безумовно, ви зрозуміли, що текстовий процесор Microsoft Word
— це настільна видавнича система, що допомагає нам підготувати
документ до публікації. Цей унікальний процесор володіє широкими
можливостями для введення, форматування і редагування тексту,
дозволяє вставляти в нього таблиці і ілюстрації, передбачає нумерацію
сторінок, вставку колонтитулів, формування списків і багато що
іншого, що дозволяє нам удосконалювати інформаційну культуру. А
поняття інформаційної культури надто багатозначне і включає безліч
видів роботи з найрізноманітнішою інформацією.
Сьогодні актуальна фраза: «Хто володіє інформацією, той
володіє світом».
Успіхів вам в постійному оволодінні новою інформацією і
коректному розташуванні її при підготовці та оформлювані
документів!
Хочеться, щоб ви запам’ятали і завжди в своєму житті керувались
наступним висловом.
10. Тому ніколи не говоріть НЕМОЖУ, а завжди прагніть виконати
будь-яке завдання і вірте в свої сили, бо той хто робить, той отримує
результат.