Урок-узагальнення за темою «Основи роботи з текстовою інформацією»
Урок-проект «Що необхідно для успіху»
КвадріціусЛюдмила Валеріївна, учитель
Мета уроку:
Навчальна: Виявити якість і рівень оволодіння знаннями й уміннями з даної теми.
Узагальнити матеріал, як систему знань. Відкоригувати знання.
Розвиваюча: Розвитоклогічного мислення учнів - уміння виділити головне,
узагальнювати наявну інформацію.
Виховна: Розвиватипізнавальний інтерес до інформатики, співробітництво і
взаємоповагу. Виховувати інформаційну культуру учнів.
Ціль роботи: ефективне використання отриманих навичокроботиз текстовим
процесором MS Word:
 Уведення тексту з клавіатури, редагування, виправлення помилок, копіювання
і перенесення фрагментів тексту.
 Форматування символів і абзаців.
 Вставка і форматування таблиць, створення стовпчиків.
 Вставка графічних об'єктів у текст документа.
 Перегляд документа перед друком.
Програмнезабезпечення:
Текстовий процесор MіcrosoftWord.
Ресурси глобальної мережуІнтернет.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Вступне слово вчителя.
Епіграф до уроку: «Той, хто любить учитися, уже близький до знання».
(Конфуцій).
Як мені відомо ви, учні 8 класу, знайомі з текстовий процесор Mіcrosoft Word.
Сьогодніми будемо застосовуватитеоретичнізнання, отримані на цих уроках, а також
відпрацьовувати практичні навички і прийоми. Це і форматування тексту, і
використання векторної графіки, а також вставка різних об'єктів у текстовий
документ. Одним словом будемо готувати документи для друку. Для початку небагато
історії.
3. Демонстраціяслайд-фільму«Історіярозвитку письменництвата
друкарства».
Учитель. Давайте уявимо, що зараз ми з вами знаходимося у видавництві, яке
називається «Успішний дім». У нашому видавництві працює кілька відділів. Деякі з
них уже отримали ліцензії на право займатися цією діяльністю. І в нашому
видавництві створюється рекламна, просвітницька продукція «Шлях до успіху». Ви є
працівниками даного видавництва і вам необхідно пройти ліцензування.
Сьогодніліцензування пройдуть відділи, назви яких ми дізнаємося з ребусів.
І. Ребус «Інформація». Інформаціязбираєтьсяу відділі «Інформаційному»
«Роздумливість зміцнює успіх» (С.Сегюр)
 Для чого потрібний текстовий процесор?
 Який текстовий процесор вививчали?
 Що ми створюємо задопомогоютекстового процесора?(Документ)
 Перелічіть відомі вам пристрої введення інформації, які ви використовуєте
при роботів текстовомупроцесорі.
 Що таке редагування тексту? (Це перевірка і виправлення тексту.)
 Що таке форматування? (Це процес оформлення елементів документа)
ІІ. Ребус «Відпочинок»
«Своїм успіхом кожна людина значноюмірою зобов'язанадумкам, які вона сама
про себе створила» Берк
Учні, я попрошу вас зайняти свої робочімісця. Настроїтися на цю роботунам
допоможепроставправа.
- Сядьтезручніше в крісло, прийміть зручнупозу, розслабтеся, закрийтеочі.
Уявіть собізнак нескінченності – витягнута горизонтальнавісімка. Вона знаходиться
над вашою головою, плавно коливається над вами. Ви її яскраво уявили. Постарайтеся
утримати це зображення у вашій уяві протягом декількох секунд. Дякую! Відкрийте
очі. Коли людина зіштовхується з нескінченністю, вона мимоволізадумується про
своєздоров'я.
- Комп'ютер для нас – це не тільки розвага, але й інструмент для серйозної
роботи. Томуми повинні пам'ятати і дотримуватися правил поведінки і техніки
безпеки при роботіз ним.
- Починати роботуз комп'ютером можнатільки з дозволувчителя.
- За комп'ютером требасидіти прямо, щоб очі знаходилися навпротиекрана.
- За комп'ютером требасидіти на відстані витягнутої руки, щоб не зіпсувати зір.
ІІІ. Ребус «Редактор». А редактори працюють у відділі «Редакційний»
«Успіх вимірюється не тим, наскільки високо ви піднялися, а тим, скільки ви з
собоюпринесли» А.Роуз
"Помилки, що не виправляються – ото дійсні помилки" (Конфуцій)
Виправте помилки в наступному тексті та відформатуйте відповідно до зразка:
Право вибирати необхідні поля та орієнтацію листа залишається за вами!
Правильний текст:
«Є три кита на яких базується успіх. Бажання бути успішним. Вірити в себе.
Діяти «не помічаючи» перепон на шляху до поставленої мети, діяти мудро. Але
діяти без знань – схоже на рух наосліп, обов’язково щось болячевдарить по плечам чи
голові. Знання, завжди – «світло». У темній кімнаті запали світло, і одразу все стає
знайомим, знаним, і з’являється внутрішній спокій і впевненість у рухах. Мало того,
певні знання стають Вашою силою, оберегом, вселяють віру, що Ви це зможете, що у
Вас є для цього всі можливості. Успішні люди ставлять перед собою мету і спокійно,
наполегливо рухаються до неї, а гроші чи багатство – лише супутній продукт, який
приходить в наслідок правильного руху і власних переконань.»
Олена Плахтина, психолог
Директор Центрусаморозвитку особистості «РАЗОМ»
Майстер Клубу Успішних Людей
Але перш, ніж почати працювати, давайте згадаємо:
 Як вставити символ у заданий текст?
 Як видалити символ?
 Як замінити в тексті одне слово іншим?
ІV. Ребус «Дизайн». Відділ «Дизайну»
«Навчання без міркування даремне, але і міркування без навчання небезпечне»
(Конфуцій)
1. Оформлення таблиці з використанням копіювання та вставлення тексту
«Видатні люди про успіх».
Зістав афоризм і автора.
Афоризм Автор
Найголовніша формула успіху — знання «як поводитися з
людьми»
У.Братан
Численність дрібних успіхів не гарантує великої перемоги Т.Рузвельт
Успіх не шукатиме тебе, ти сам мусиш його шукати. Наполеон І
Успіх — ось що створюєвеликих людей. П.Буаст
Успіх — дитина наполегливості. В.Швебель
Афоризм Автор
Найголовніша формула успіху — знання «як поводитися з
людьми»
Т.Рузвельт
Численність дрібних успіхів не гарантує великої перемоги В.Швебель
Успіх не шукатиме тебе, ти сам мусиш його шукати. У.Братан
Успіх — ось що створюєвеликих людей. Наполеон І
Успіх — дитина наполегливості. П.Буаст
2. Створення формули успіху за допомогоюредактораформул.
бажання + (відкрите серце) + (любов до себе) ∗ (любов до людей)
(усі негаразди)
= УСПІХ
V. Відділ «Верстка друкованоговидання»(Практична робота. 15 хв.)
«Час не чекає» – практична роботаіз захистом «Створення листівки «Правила
конструктивної взаємодії».На робочомустолів папці КОНКУРС є необхідні
документи (підготовлені заздалегідь статті) і файли з фотографіями, які ви можете
використовуватиу своїйроботі. Також за необхідністю можете скористатися мережею
Інтернет і знайти необхідну Вам графічну і текстову інформацію.
Заголовок листівки і деякі заголовкистатей оформитиза допомогоюоб'єктів
WordArt.
Вставити фотографії або малюнки з колекції.
Свої роботи вам неохідно зберегтина робочомустоліу папці КОНКУРС, з ім’ям
файлу КОМП номер комп’ютера.
Сбереження та захист роботи.
Тепер підготуйте, будь ласка, свої листівки для перегляду.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ГІМНАСТИКУ ДЛЯ ОЧЕЙ!
VІ. Рефлексіяіпідведенняпідсумків(5-7 хв.)
Отже, підведемо підсумки! Всі учні показали гарні знання текстового редактора,
гарні навички використання інформаційних технологій.
Критерії оцінки в нас були на дошці: (слайд 4)
Особливо хочетьсявідзначитироботу_____________________. Цей учень
одержуєприз "Золотеперо" (авторучка). Notebook(блокнот) за перемогу в номінації
"Уміле використання ІКТ" одержує_________________.
Чому ви сьогоднінавчилися?
Чи стануть в потребі вам ці знання в майбутньому?
У чомуполягала складність роботи?
На якому етапі роботиви почували себе більш упевнено?
Які несподіванки вас підстерігали і як ви з цим справлялися?
Які якості необхідно розвиватидля успішної реалізації на сучасномуринку праці?
Усім велике спасибі.

урок!!!!

  • 1.
    Урок-узагальнення за темою«Основи роботи з текстовою інформацією» Урок-проект «Що необхідно для успіху» КвадріціусЛюдмила Валеріївна, учитель Мета уроку: Навчальна: Виявити якість і рівень оволодіння знаннями й уміннями з даної теми. Узагальнити матеріал, як систему знань. Відкоригувати знання. Розвиваюча: Розвитоклогічного мислення учнів - уміння виділити головне, узагальнювати наявну інформацію. Виховна: Розвиватипізнавальний інтерес до інформатики, співробітництво і взаємоповагу. Виховувати інформаційну культуру учнів. Ціль роботи: ефективне використання отриманих навичокроботиз текстовим процесором MS Word:  Уведення тексту з клавіатури, редагування, виправлення помилок, копіювання і перенесення фрагментів тексту.  Форматування символів і абзаців.  Вставка і форматування таблиць, створення стовпчиків.  Вставка графічних об'єктів у текст документа.  Перегляд документа перед друком. Програмнезабезпечення: Текстовий процесор MіcrosoftWord. Ресурси глобальної мережуІнтернет. Хід уроку 1. Організаційний момент. 2. Вступне слово вчителя. Епіграф до уроку: «Той, хто любить учитися, уже близький до знання». (Конфуцій). Як мені відомо ви, учні 8 класу, знайомі з текстовий процесор Mіcrosoft Word. Сьогодніми будемо застосовуватитеоретичнізнання, отримані на цих уроках, а також відпрацьовувати практичні навички і прийоми. Це і форматування тексту, і використання векторної графіки, а також вставка різних об'єктів у текстовий документ. Одним словом будемо готувати документи для друку. Для початку небагато історії. 3. Демонстраціяслайд-фільму«Історіярозвитку письменництвата друкарства». Учитель. Давайте уявимо, що зараз ми з вами знаходимося у видавництві, яке називається «Успішний дім». У нашому видавництві працює кілька відділів. Деякі з них уже отримали ліцензії на право займатися цією діяльністю. І в нашому видавництві створюється рекламна, просвітницька продукція «Шлях до успіху». Ви є працівниками даного видавництва і вам необхідно пройти ліцензування. Сьогодніліцензування пройдуть відділи, назви яких ми дізнаємося з ребусів. І. Ребус «Інформація». Інформаціязбираєтьсяу відділі «Інформаційному» «Роздумливість зміцнює успіх» (С.Сегюр)  Для чого потрібний текстовий процесор?  Який текстовий процесор вививчали?  Що ми створюємо задопомогоютекстового процесора?(Документ)
  • 2.
     Перелічіть відомівам пристрої введення інформації, які ви використовуєте при роботів текстовомупроцесорі.  Що таке редагування тексту? (Це перевірка і виправлення тексту.)  Що таке форматування? (Це процес оформлення елементів документа) ІІ. Ребус «Відпочинок» «Своїм успіхом кожна людина значноюмірою зобов'язанадумкам, які вона сама про себе створила» Берк Учні, я попрошу вас зайняти свої робочімісця. Настроїтися на цю роботунам допоможепроставправа. - Сядьтезручніше в крісло, прийміть зручнупозу, розслабтеся, закрийтеочі. Уявіть собізнак нескінченності – витягнута горизонтальнавісімка. Вона знаходиться над вашою головою, плавно коливається над вами. Ви її яскраво уявили. Постарайтеся утримати це зображення у вашій уяві протягом декількох секунд. Дякую! Відкрийте очі. Коли людина зіштовхується з нескінченністю, вона мимоволізадумується про своєздоров'я. - Комп'ютер для нас – це не тільки розвага, але й інструмент для серйозної роботи. Томуми повинні пам'ятати і дотримуватися правил поведінки і техніки безпеки при роботіз ним. - Починати роботуз комп'ютером можнатільки з дозволувчителя. - За комп'ютером требасидіти прямо, щоб очі знаходилися навпротиекрана. - За комп'ютером требасидіти на відстані витягнутої руки, щоб не зіпсувати зір. ІІІ. Ребус «Редактор». А редактори працюють у відділі «Редакційний» «Успіх вимірюється не тим, наскільки високо ви піднялися, а тим, скільки ви з собоюпринесли» А.Роуз "Помилки, що не виправляються – ото дійсні помилки" (Конфуцій) Виправте помилки в наступному тексті та відформатуйте відповідно до зразка: Право вибирати необхідні поля та орієнтацію листа залишається за вами! Правильний текст:
  • 3.
    «Є три китана яких базується успіх. Бажання бути успішним. Вірити в себе. Діяти «не помічаючи» перепон на шляху до поставленої мети, діяти мудро. Але діяти без знань – схоже на рух наосліп, обов’язково щось болячевдарить по плечам чи голові. Знання, завжди – «світло». У темній кімнаті запали світло, і одразу все стає знайомим, знаним, і з’являється внутрішній спокій і впевненість у рухах. Мало того, певні знання стають Вашою силою, оберегом, вселяють віру, що Ви це зможете, що у Вас є для цього всі можливості. Успішні люди ставлять перед собою мету і спокійно, наполегливо рухаються до неї, а гроші чи багатство – лише супутній продукт, який приходить в наслідок правильного руху і власних переконань.» Олена Плахтина, психолог Директор Центрусаморозвитку особистості «РАЗОМ» Майстер Клубу Успішних Людей Але перш, ніж почати працювати, давайте згадаємо:  Як вставити символ у заданий текст?  Як видалити символ?  Як замінити в тексті одне слово іншим? ІV. Ребус «Дизайн». Відділ «Дизайну» «Навчання без міркування даремне, але і міркування без навчання небезпечне» (Конфуцій) 1. Оформлення таблиці з використанням копіювання та вставлення тексту «Видатні люди про успіх». Зістав афоризм і автора. Афоризм Автор Найголовніша формула успіху — знання «як поводитися з людьми» У.Братан Численність дрібних успіхів не гарантує великої перемоги Т.Рузвельт Успіх не шукатиме тебе, ти сам мусиш його шукати. Наполеон І Успіх — ось що створюєвеликих людей. П.Буаст Успіх — дитина наполегливості. В.Швебель Афоризм Автор Найголовніша формула успіху — знання «як поводитися з людьми» Т.Рузвельт Численність дрібних успіхів не гарантує великої перемоги В.Швебель Успіх не шукатиме тебе, ти сам мусиш його шукати. У.Братан Успіх — ось що створюєвеликих людей. Наполеон І Успіх — дитина наполегливості. П.Буаст
  • 4.
    2. Створення формулиуспіху за допомогоюредактораформул. бажання + (відкрите серце) + (любов до себе) ∗ (любов до людей) (усі негаразди) = УСПІХ V. Відділ «Верстка друкованоговидання»(Практична робота. 15 хв.) «Час не чекає» – практична роботаіз захистом «Створення листівки «Правила конструктивної взаємодії».На робочомустолів папці КОНКУРС є необхідні документи (підготовлені заздалегідь статті) і файли з фотографіями, які ви можете використовуватиу своїйроботі. Також за необхідністю можете скористатися мережею Інтернет і знайти необхідну Вам графічну і текстову інформацію. Заголовок листівки і деякі заголовкистатей оформитиза допомогоюоб'єктів WordArt. Вставити фотографії або малюнки з колекції. Свої роботи вам неохідно зберегтина робочомустоліу папці КОНКУРС, з ім’ям файлу КОМП номер комп’ютера. Сбереження та захист роботи. Тепер підготуйте, будь ласка, свої листівки для перегляду. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ГІМНАСТИКУ ДЛЯ ОЧЕЙ! VІ. Рефлексіяіпідведенняпідсумків(5-7 хв.) Отже, підведемо підсумки! Всі учні показали гарні знання текстового редактора, гарні навички використання інформаційних технологій. Критерії оцінки в нас були на дошці: (слайд 4) Особливо хочетьсявідзначитироботу_____________________. Цей учень одержуєприз "Золотеперо" (авторучка). Notebook(блокнот) за перемогу в номінації "Уміле використання ІКТ" одержує_________________. Чому ви сьогоднінавчилися? Чи стануть в потребі вам ці знання в майбутньому? У чомуполягала складність роботи? На якому етапі роботиви почували себе більш упевнено? Які несподіванки вас підстерігали і як ви з цим справлялися? Які якості необхідно розвиватидля успішної реалізації на сучасномуринку праці? Усім велике спасибі.