Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
видкритий захид 6 клас
1. «Людина починається з добра»
Відкритий інтерактивний творчий захід для учнів 6-А класу
Мета: формувати у школярів найвищі людські цінності: ввічливість,
милосердя, людську гідність, чуйність, любові і поваги до ближнього; виховувати
почуття людської гідності, бажання духовно вдосконалюватися; розвивати творчу
уяву, мислення, пізнавальний інтерес.
Обладнання: технічні засоби (мультимедійна дошка, проектор), фонограми
пісень та мелодій, відеоматеріали, добірка прислів’їв, дерево з бісеру.
Хід заняття
На стіні всі блоки роздруковані на кольорових листах
Як бути доброзичливим:
• бути комфортним у спілкуванні;
• не критикувати інших;
• підтримувати у важку хвилину;
• не шкодувати добрих слів;
• не бути егоїстом;
• не конфліктувати;
• радіти чужим успіхам.
Абсолютні цінності людини
• Жити в світі за законами добра.
• Розрізняти добро і зло
• У будь-яких життєвих ситуаціях залишатися Людиною.
• Ніколи не втрачати віри.
• Пам’ятати добро.
• Бути вище від пліток, заздрощів, інтриг, образ.
• Пам»ятати, що найкоротша відстань між людьми – усмішка.
• Не задавати людям страждань.
• Бути людяними і справедливими.
Учитель. Доброго дня, любі діти! Я прошу Вас хвилинку постояти. Хай
першими сядуть уважність та щирість, другими – сердечність та чуйність, а згодом –
доброта та милосердя. Ви завагалися? А чому? Я не випадково зупинила Вас. Кожен
на хвилинку замислився над чистими джерелами своєї душі. Поверніться, будь-
ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його
2. руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших
душ може зігріти ближнього.
Блок «Стежиною добра»
Хотілося б, щоб Ви послухали таку притчу:
У давнину був собі один мудрець, до якого люди приходили за порадою.
Усім він допомагав, люди йому довіряли і дуже поважали його вік, життєвий досвід
і мудрість.
Якось одна заздрісна людина вирішила знеславити мудреця у присутності
багатьох людей. Заздрісник і хитрун придумав цілий план, як саме це зробити: «Я
упіймаю метелика і у жмені принесу мудрецю, потім запитаю його: живий у мене в
руках метелик чи мертвий. Якщо мудрець скаже, що живий, я притисну щільно
кулак, роздавлю метелика, й розкривши долоню скажу що наш великий мудрець
помилився. Якщо мудрець скаже, що метелик мертвий, я розкрию кулак і метелик
вилетить живий і неушкоджений, і скажу що наш великий мудрець помилився».
Так і зробив заздрісник, піймав метелика і пішов до мудреця. Коли він
запитав мудреця, живий метелик чи мертвий, той відповів: «Все в твоїх руках!».
Ця повчальна історія каже нам, що все залежить від нас: чи буде на землі
більше добрих людей, щирих, чи буде на землі більше злих, лихих, заздрісних, чи
буде більше добра чи зла.
Розпочинається година доброти,
Тож прошу Вас серця свої відкрити,
Щоб зрозуміти і запам’ятати,
Лише з добра усе бере початок!
Мудрець сказав: «Краса врятує світ!»
Але уже на протязі століть
Панує істина проста:
«Наш світ рятує доброта».
Відео «Даруй добро»
Вчитель. Доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та
якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які
гроші, вона по краплиночці виховується змалечку, її вбирає дитина з молоком
матері і на протязі усього життя дарує світу. Доброта – це чутливе, дружнє,
ставлення до людей, привітність, ласка, прихильність. Доброта – це ще й співчуття,
3. щирість, щедрість людської душі і велика любов. З чим же можна порівняти доброту
і добру людину?
Учень 1. З чим порівняти нам добру людину?
З небом безмежним в погідную днину,
З сонцем, що сяє і всіх зігріває,
З ніжністю мами, що нас обнімає.
Учень 2. І з джерельцем, що дає до водиці
Спраглим вустам у жару притулиться,
З ніжним теплом і усмішкою тата,
І з вітерцем, що злітає крилато.
Учень 3. З хлібом духмяним, що з печі виймають,
З веснами ще, як сади зацвітають,
З чистими росами, ніжними квітами.
І з вечорами, що йдуть з оксамитами.
Учень 4. З теплим світанням, що ллє промінцями.
З чуйністю, ласкою й казкою мами.
Вчитель: Пропоную послухати Вам уривки з оповідань великого українського
педагога, В.О.Сухомлинського.
Учениця: «Мати»
Стомлена мати задумливо дивиться у вікно, її борщ у тарілці давно охолов.
Раптом із полону невеселих думок її вириває вимогливий різкий голос доньки: «Я
вже тебе вдруге кличу, давай компот». І ніякої уваги до душевного стану матері.
Стиснулось материнське серце: «Невже росте егоїстка?»
Учень: «Бабуся»
Старенька бабуся нетерпляче чекає внука зі школи, потім підкладає йому на
тарілочку найсмачніші шматочки. Поки хлопчик їсть, бабуся сидить поруч і зітхає:
«Щось мені так сумно було сьогодні. Ну що там у тебе в школі? Розкажи мені!» -
«Що в школі? Нічого! А ти ввімкни телевізор і дивись!» - великодушно радить онук.
І невтямки йому, хлопчикові, як потрібні старій людині живе, співчутливе слово,
увага.
Учень: «Батько»
Батько збирається у відрядження. Вся сім’я йде йог проводжати в аеропорт.
Ігор нетерпляче переступає з ноги на ногу. «ну що з тобою, синку?» - запитує
4. батько, думаючи, що той хвилюється з приводу його від’їзду. «Тату, а можна я тут з
тобою попрощаюсь, бо ми з Сашком домовились піти на рибалку?» - «Ну, як
хочеш…» - відповів батько, а на душі стало боляче.
Учениця: «Розрада»
Одна дівчина повернулася від сусідки, у котрої померла восьмирічна донька.
- Чому ти ходила до тої Олі? – питає батько.
- Щоб її розрадити, - відповіла дівчинка.
- А як ти, така мала, могла її розрадити?
- Я її обняла, вона взяла мене на коліна і я … плакала з нею.
Вчитель: В оповіданнях В.О.Сухомлинського ми спостерігаємо прояви
жорстокості, бездушності. Інколи діти ранять своєю нечутливістю, байдужістю до
найближчих, найрідніших… Оповідання вчать не бути байдужим до рідних,
близьких, друзів, робити добро, бути уважним. Не бійтеся бути добрими, не бійтеся
віддавати іншим тепло своєї душі, воно, наче лишається. Вчіться робити добро і
розуміти тих, хто робить його вам.
ІНСЦЕНУВАННЯ «Диваки – рятівники світу»
Учень 1 Поглянь, це мабуть, один із тих диваків, який з’явився, щоб прикрасити
наш світ.
Учень 2 Він із ліхтарем удень!
Учень 1 Хто ти і що шукаєш у нашому храмі науки серед білого дня з ліхтарем?
Діоген Я- грецький філософ Діоген і прийшов до вас з IV століття до вашої ери. Я
шукаю людину!
Учень 2 Ну й дива! Він шукає людину, а хіба ж ти не зустрів по дорозі сюди тисячі
людей? Хіба ж ти без ліхтаря не бачиш, яка перенаселена наша планета. Куди б ти
не пішов чи поїхав, то ніде розминутись з людьми.
Діоген Так, я бачу, що всі маєте вигляд людей. Але мати вигляд неважко, а от
бути людиною важко. Чи знаєте ви, що значить бути людиною.
Учень 1 Бути благородним.
Учень2 Горіти заради іншого, як горить свічка.
Учень 1 Бути надією для будь-якого подорожнього.
Учень 2 Допомагати іншим, турбуватись один про одного.
Учень 1 Допомагати кожному в біді.
Учень 2 В наш час також є багато прекрасних і благородних людей.
5. Діоген Я задоволений. Я ще бачу у вас людяність і заповідаю вам: будьте Людьми,
а я піду шукати далі.
Учитель. (підводячи підсумок) Будьте завжди добрими, носіть у своїй душі світле
сонечко любові до всього світу, адже Ви Люди! Людина, яка робить добро за
велінням серця, ніколи не буде вихвалятися цим, хизуватись своїм вчинком перед
іншими.
Блок «Матуся»
Учитель. Діти! Вам уже по 12 років, ви народилися і живете у світі людей, кожен
день Вас оточують десятки людей, знайомих і незнайомих, Серед них Ваші вчителі,
Ваші рідні і друзі.
Підкажіть, а чи можете Ви назвати ту людину, яка по відношенню до Вас
найдобріша, яка щоденно, щохвилинно, щосекундно виявляє свою любов, турботу,
яка дарує Вам доброту і нічого не чекає у відповідь.
(Учитель підводить дітей до відповіді; діти відповідають, що це мама).
Учитель. Так, мої любі, це Ваша матуся. Це вона з першої хвилини життя
схиляється над Вами, це вона в тривозі і надії вдивляється у Ваші оченята,
сподіваючись і прагнучи щастя для Вас. Я пропоную Вам прослухати пісню про
матір.
Відео «Про матір»
Материнська любов найсвятіша. Та, на жаль, не всі і не завжди ми уміємо її оцінити.
Як рідко ми задумуємося над тим, що необачно зронене слово залишає рубець у
душі найріднішої людини, вибілює її коси та розсипає зморшки на чолі.
Висновок учителя. Прийдіть сьогодні додому і обов’язково посміхніться любій
матусі, обійміть її, приголубте і скажіть, що ВОНА для Вас найкраща у світі.
Блок «Самотність і милосердя»
Вчитель. Я вважаю , що одним з найважливіших проявів доброти є співчуття і
розуміння. Особливо воно потрібне людям хворим, обездоленим, стареньким.
Співчуваю, серцем співчуваю я чужому горю і біді,
Руку допомоги простягаю всім, хто потребує на путі.
Не пройду з байдужістю повз горе, в цьому зміст мого життя,
Вселю віру тим, хто упав духом, у прекрасне й світле майбуття.
Відео «Все золото світу»
6. Наш мудрий український народ склав багато прислів’їв про доброту, чуйних і
добрих людей. Пропоную пограти в гру і перевірити, як ви знаєте прислів’я.
(Проводиться гра «Склади прислів’я».)(Учні діляться на 4 групи)
Прислів’я до гри:
1.Хто людям добра бажає…( той і собі має.)
2 З добрим дружись,…( а лихого стережись.)
3.Робиш добро – не кайся, робиш зло - ….( зла сподівайся.)
4 Перший крок до добра - …(не робити зла).
5.Лиш до доброї криниці…(йдуть люди пити водиці.)
6.Хто добре серце має…(той усе здолає.)
7.Добре роби, добре буде…(і тобі.)
Молодці, гарно справились з завданням.
Учень 1. Не лінуйтесь робити добро
Лише зла не бажайте нікому
Бо воно, як велика гора
Стане вам на шляхові земному.
Учень 2. І старайтесь робити добро
День і ніч, і у кожну хвилину,
Щоб серденько, як сонце цвіло,
Це хорошою робить людину!
Учень 3. Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
Учень 4. Правда в світі є дуже проста:
Сонце Землю теплом зігріває
А людину її доброта ,
І любов у житті прикрашає.
Блок «Дерево добрих справ»
Учитель.Учні, підкажіть, доброта – це якість людини, що дається при народженні,
чи її потрібно виховувати? (Діти висловлюють свої думки). Я також довго думала
над цим питанням і дійшла до висновку, що людина повинна постійно
удосконалювати себе на протязі життя.
7. Відсьогодні у нашому класі буде поряд з Вами жити «дерево добрих справ».
Воно допоможе нам планувати важливі справи, які ми запишемо на листочках.
Весною і влітку дерево буде зеленим, восени – жовтим, а взимку – білосніжним.
Надворі зима, і наше дерево доброти сьогодні вперше одягнеться у біле вбрання. Я
пропоную кожному взяти один листочок і записати ту добру справу, яку Ви
плануєте зробити. Коли ж ці справи будуть виконані, листочки замінимо на нові.
Беріться до роботи.
Вчитель: Ну що ж, любі діти. Підходить до завершення наша виховна година. Я
вірю в те, що від сьогодні стала добрішою кожна дитина. Я вірю, що запалений
вогник доброти поселиться у ваших серцях і з ним ви будете іти по житті до своєї
мети.
Учитель.
Що найціннішого є у житті,
І найдорожчого за все на світі,
То – доброта, запам’ятайте діти,
І хай вона крокує по землі.
Цінніша перлів, золота і слави,
Вона єдина зігріває нас,
Така одвічна, мудра , нелукава,
Пригорне кожне серце повсякчас.
А ми сьогодні, поєднавши руки,
Запалюємо свічку доброти,
Її вогонь освітлює стежину
Й допомагає впевнено іти.
Любіть життя, несіть в долонях світло,
І відкривайте душі для добра,
І буде янгол щиро Ваш радіти,
І доторкнеться вашого плеча.
Пісня «Я бажаю Вам добра» Наталії Май
Одна земля, одна надія
8. І сонечко на всіх одне,
Воно усіх теплом зігріє,
Воно нікого не мине.
І буде знов весна на світі
Надію людям дарувать,
І будем ми на світі жити,
І про добро пісні співать.
Приспів:
А я бажаю вам добра,
А я бажаю вам тепла,
Любові завтра і сьогодні.
А я бажаю вам добра,
Щоб, наче сад, душа цвіла,
Щоб зорі падали в долоні.
Коли біда простягне руки,
Прийдуть печалі і жалі,
Згадай крізь терени розлуки,
Що є кохання на землі.
І буде знов весна на світі
Надію людям дарувать,
І будем ми на світі жити,
І про добро пісні співать.
Приспів. (3)