1. 1
NAUCZYCIEL
IMIĘ I NAZWISKO
IMIĘ I NAZWISKO
RODZIC/ - E
SZKOŁA/ KLASA DATA
16.11.2016
ADRES E-MAIL
TEMAT
LEKCJI
PRZEDMIOT PROGRAMOWY: GODZINA WYCHOWAWCZA LUB LEKCJA LUB
ZAJĘCIA POZAPROGRAMOWE:
JAKI: WPISAĆ WYBÓR: godzina wychowawcza
WYZWANIA/
SZANSE
CELE
NAUCZANIA
Podniesienie umiejętności rozmów między dziećmi poprzez ćwiczenie rozmowy
z dorosłym
KRYTERIA
SUKCESU
Podniesienie odwagi rozmowy na forum klasy z dorosłym jako przykład dobrej ,
pozytywnej rozmowy
PLANOWANY WPŁYW LEKCJI :
NA RELACJE
NAUCZYCIELA Z
RODZICAMI
Polepszenie relacji nauczyciel – rodzic i wspólna praca ; podniesienie poczucia
odpowiedzialności
NA ODPORNOŚĆ
MOICH UCZNIÓW W
SYTUACJACH
MANIPULACJI
Podniesienie poczucia własnej wartości , przełamywanie lęku mówienia o sobie
NA KRYTYCZNE I
KREATYWNE PROCESY
MYŚLOWE MOICH
UCZNIÓW
Budowanie logicznej zależności między celem , a zaangażowaniem w ten cel /drabinka
aktywności/
PLAN LEKCJI (45 minut) LEKCJA PILOTAŻOWA Z RODZICEM (WI)
(adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ GDAŃSK X-XII 2016
2. 2
NA ATMOSFERĘ
W KLASIE, KTÓRA
WPŁYWA NA WYNIKI
EDUKACYJNE
Podniesienie zaangażowania klasy
OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG – CZAS 45 MINUT:
ok.
5`/ 10`
WPROWADZENIE DO TEMATU LEKCJI
Powitanie, przedstawienie przybyłych osób , w tym mamy jednej z uczennic kl. VI b ,
przedstawienie tematu lekcji.
3. 3
ok. 30` PRZEBIEG LEKCJI
1. Uczniowie piszą na kartkach swoje marzenia
2. Drabinka aktywności – Co już umiem?
3. Zamiana ról – mama -nauczyciel
Losowanie uczniów. Wylosowany przez kolegę / koleżankę uczeń idzie
przeprowadzić rozmowę z nowym nauczycielem w klasie / mamą jednej
z uczennic/ - metoda O2O
Nauczyciel / mama/ zadaje trzy pytania:
- Jakie masz marzenie?
- Dlaczego masz takie marzenie?
- W czym mogę Ci pomóc jako nauczyciel?
Czas na odpowiedzi na pytania każdego ucznia – 90 sek
Mama / wychowawczyni klasy VI B / robi w tym czasie notatki -
dotyczące odpowiedzi poszczególnych dzieci na pytania /
ok.
5`/ 10`
PODSUMOWANIE LEKCJI
Podziękowanie gościom , w tym mamie za przybycie i uczestnictwo w lekcji oraz że weszła w rolę
nauczyciela. Zapytanie jej jak się czuła jako nauczyciel. Wyciągnięcie wniosków .