SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Урок математики в 5 класі
Розв’язування задач з теми: «Прямокутник. Трикутник. Квадрат»
Мета: узагальнити та систематизувати знання, вміння та навики учнів з даної теми;
перевірити вміння застосовувати їх при розв'язанні задач; розвивати техніку
усного рахунку, навички самоконтролю; сприяти вихованню чесності та
прищеплювати інтерес до математики.
Обладнання: кросворд, довідник, тести, картки №1, №2 та №3, малюнки для галереї,
(додатки 1 – 4).
Хід уроку:
I. Вступне слово вчителя, мотивація учбової діяльності:
Вчитель: Діти, сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати та систематизувати знання,
вміння та навички, які стосуються вивчених геометричних фігур: прямокутника,
трикутника та квадрата. Запишіть в зошитах дату уроку та тему.
I нехай ось ці слова: Я чув та забув
Я бачив та запам'ятав
Я зробив та зрозумів
Будуть дороговказом на нашому уроці. I сьогодні до нас завітали гості з країни
Геометрія.
(до дошки виходять 3 учня, тримаючи в руках геометричні фігури: прямокутник,
трикутник та квадрат)
Прямокутник:
Дозвольте щиро вас вітати
Про себе трохи розказати.
Я — Прямокутник.
I так всі звуть мене,
Бо маю всі кути прямі
I сторони попарно рівні.
Квадрат:

Рекомендуюсь. Я - Квадрат.
Усяку площу міряю підряд.
I маю я чотири сторони
Усі однаковісінькі вони.

Трикутник:

А я, Трикутником звуся
Від всіх фігур я тим різнюся,
Що маю різні назви я.
Я можу бути тупокутний,
I гострокутний, й прямокутний.
В залежності від довжини сторін
Міняю назви я.
I вже звуть мене різностороннім,
Рівностороннім чи рівнобедреним.

Прямокутник: Ми прийшли до вас на урок, щоб побачити як добре ви нас знаєте.
Квадрат: Вмієте розпізнавати, будувати, вимірювати сторони.
Трикутник: Як навчилися обчислювати наші периметри та площі.
Прямокутник: Але спочатку розгадаємо кросворд.
(геометричні фігури задають питання, учні класу дають повні відповіді, а вчитель в
кросворді відкриває розгадані слова)
Прямокутник: 1. Сума довжин всіх сторін многокутника – це його... (периметр)
2. Чотирикутник, у якого всі кути прямі – це... (прямокутник)
Трикутник: 3. Геометрична фігура, яка складається з трьох точок, як1 не лежать на одній
прямій і трьох відрізків, які їх попарно сполучають, називається...
(трикутник)
Квадрат: 4. Прямокутник, у якого всі сторони рівні — це... (квадрат)
5. Яка величина обчислюється в квадратних одиницях? (площа)
Прямокутник: 6. Це площа квадрата, сторона якого 100м. (гектар)
Трикутник: 7. Це площа квадрата, сторона якого 10 м. (ар)
Вчитель: Молодці, діти! Добре знаєте означення. Але і у нас є завдання для наших гостей:
побудуйте із своїх геометричних фігур будиночки.
(геометричні фігури будують на дошці три будинки тільки з своїх фігур)
Прямокутник: Чи подобаються вам, діти, наші будиночки?
Діти: Ні. Ми на минулому уроці побудували кращий.
(вчитель показує будинок, який створений за допомогою цих же фігур)
Вчитель: Ось той будинок, що ми побудували.
Трикутник: Ой, який гарний!
Квадрат: Так ми всі живемо в ньому?!!
Вчитель: Так, ви живете в цьому будинку всі разом. Так і в нашому житті всі речі та
предмети, що нас оточують складаються з різних геометричних фігур. I серед них ви можете
розпізнати вивченні нами фігури.
А зараз, запрошую вас, наші гості, зайняти місця в класі та прийняти участь в нашому
уроці.
(геометричні фігури займають місця в класі)
Вчитель: Я запрошую вас в художню галерею, де знаходяться картини, створенні за
допомогою геометричних фігур. Тому недарма італійський фізик, астроном та математик
Галілео Галілей писав: "Природа говорить мовою математики: літери цієї мови — круг,
трикутник та інші математичні фігури".
А тепер я пропоную вам вибрати одну з даних фігур та намалювати її в зошиті. В кінці
уроку ви дізнаєтесь, для чого ми це зробили.
(діти вибирають одну з даних фігур: коло, квадрат, трикутник, прямокутник та ламана)
П. Актуалізація опорних знань:
Вчитель: Перш ніж перейти до розв’язання задач, пригадаємо формули для обчислення
площ та периметрів вивчених нами фігур.
(учитель називає фігуру (прямокутник, трикутник, квадрат) та вказує потрібну форму. Діти
показують названу формулу, а один з учнів її коментує)
Вчитель: Молодці, формули знаєте добре.
III. Розв'язування задач:
Завдання для групи В:
1) Домашнє завдання нестандартного типу на знаходження площі фігури, відтворює біля дошки
один з учнів.
2) Біля дошки, виконати перевірку. (ДОДАТОК 1)
3) Всі останні учні групи розв’язують задачу з картки
№1 (ДОДАТОК 2), а один із учнів цю
ж задачу зі зворотної сторони дошки.
(вірне розв’язання цих завдань оцінюється в 4 бали)
Завдання для групи А і Б:
1) Усний рахунок за готовими малюнками.
2) Перевірка, з коментуванням, завдання біля дошки: виконати перевірку.
3) "Бізнес - гра", завдання для якої - це тести. Правильне виконання всіх завдань оцінюється в 9
балів і це - початковий капітал (ДОДАТОК 3).
(поки учні групи А і Б виконують тестову роботу, вчитель разом з учнями групи В перевіряє
правильність виконання їх завдання)
Завдання для групи В (робота в парах):
Завдання за готовим малюнком, яке оцінюється в 7 балів. Для розв'язання завдання
дається підказка (знаходження площі прямокутного трикутника).
№ Зробити потрібні побудови та виміри. Обчислити площу даної фігури. (Дані фігури –
це: паралелограм, рівнобічна трапеція, прямокутна трапеція.)
(поки учні групи В виконують своє завдання, учні групи А і Б виконують самоперевірку
тестової роботи. В залежності від отриманих балів отримують наступне завдання з картки №2
та картки №3 (ДОДАТОК 4))
Вчитель: Хто поставив собі 9 балів – розв'язують задачу під літерою В, хто поставив 8 балів
– розв'язують задачу під літерою Б, хто поставив 7 балів – розв’язують задачу під літерою А.
Розв’язання даних задач оцінюється в 2 бали.
А хто поставив 6 і нижче балів – працюємо разом: За готовим скороченим записом
скласти задачу та розв’язати її.
З А Д А Ч А Дано:
Трикутник
а = 8см
в - ?, в 2 рази більша за а
с - ?, на 3 см менша за в
Знайти: Р
(один учень працює біля дошки, всі інші – в зошиті)
Вчитель: А тепер, хто справився вже з додатковим завданням, слухаємо розв’язок задач
групи В.
(учні біля дошки пояснюють розв'язання своєї задачі)
Вчитель: Розв’язуючи ці задачі, ви знайшли площі геометричних фігур, які ми будемо
вивчати в 6 класі — паралелограм та трапеція.
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання:
Вчитель: Кожен учень групи А та Б уже знають свою оцінку – це ваш початковий
капітал. А на скільки балів ви його підвищили, дізнаєтеся коли я перевірю ваші зошити.
А учні групи В сьогодні на уроці отримали такі оцінки: ....
Домашнє завдання буде наступним: Створити за допомогою геометричних фігур
малюнок.
(вчитель збирає зошити)
V. Діагностика:
Вчитель: Вернемося на початок уроку. Вибравши геометричну фігуру, ви стали учасниками
діагностики. Тепер я розповім про кожного з вас, які ви є і якими будете, коли станете
дорослими, і все це пов’язано з тим, яку фігуру ви вибрали.
ДІАГНОСТИКА:
- Діти, які вибрали коло, слухайте про себе: доброзичливі, піклуються про інших, але дещо
нерішучі, балакучі, мають широке коло друзів.
- Учні, які вибрали квадрат: охайні, підтягнутий вигляд, робоче місце впорядковане,
працелюбні, дотримуються правил та інструкцій.
- Діти, які вибрали трикутник: зовнішній вигляд модний, прагнуть до лідерства, влади,
нетерплячі, люблять розваги.
- Діти, які надали перевагу прямокутнику: всім цікавляться, збуджені, уникають
конфліктів, схильні до втрати речей, весь час знаходять нових друзів.
- Учні, які подружилися з ламаною: прагнуть до знань, але робоче місце в безладді, не
люблять паперової роботи, дотепні.
ДОДАТОК 1
Виконай перевірку:
1) 12 кв.см = 1200 кв.мм;
2) 6 га = 60000 а;
3) 3 а= 100кв.м;
4) 340000 кв.м = 34 га;
5) 200 кв.дм = 20 кв.м;
6) 7 га 4 а = 74 а.
ДОДАТОК 2
Картка №1
Одна сторона трикутника в 3 рази довша від другої, а третя сторона дорівнює 19см. Периметр
трикутника 43см. Обчислити невідомі сторони трикутника.
ДОДАТОК 3
Тести з теми: "Площа та периметр прямокутника, квадрата та трикутника"
I варіант
1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 5м, в = 8м. (1 б.)
а) 40 м2; б) 13 м2; в)26 м2; г) 14 м2.
2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 5см, в = 4см. (1 б.)
а) 30 см; 6) 18 см; в) 20 см; г) 9 см.
3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 7м. (1б.)
а) 14 м2; б) 28 м2; в) 49 м2; г) 54 м2.
4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 9дм. (1 б.)
а) 81 дм; б) 18 дм; в) 14 дм; г) 36 дм.
5. Трикутник. Обчислити Р, якщо а = 9см, в = 7см, с = 5см. (1б)
а) 16 см; б) 12 см; в) 14 см; г) 21 см.
6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 3м. (1 б.)
а) 19 м2; б) 18 м2; в) 9 м2; г) 24 м2.
7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 16м2. (1 б.)
а) 4 м; б) 16 м; в) 10 м; г) 8 м.
8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 100м, в = 34м. (2 б.)
а) 16 м; б) 52 м; в) 25 м; г) 66 м.
II варіант
1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 4м, в = 8м. (1 б.)
а) 24 м2; б) 16 м2; в) 12 м2; г) 32 м2.
2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 6см, в = 5см. (1 б.)
а) 11 см; б) 30 см; в) 22 см; г) 70 см.
3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 4м. (1 б.)
а) 8 м2; б) 16 м2; в) 36 м2; г) 32 м2.
4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 5дм. (1 б.)
а) 20 дм; б) 25 дм; в) 9 дм; г) 10 дм.
5.Трикутник. Обчислити Р, якщо а =7см, в= 8см, с = 6см. (1б)
а) 21 см; б) 16 см; в) 240 см; г) 14 см.
6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 7м. (1 б.)
а) 42 м2; 6) 21 м2; в) 13 м2; г) 15 м2.
7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 36м2. (1 б.)
а) 81 м2; б) 12 м2; в) 24 м2; г) 196 м2.
8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 98м, в = 23м. (2 б.)
а) 75 м; б) 150 м; в) 44 м; г) 26 м.
ДОДАТОК 4
Картка №2
А: Земельну ділянку квадратної форми треба обгородити огорожею, що складається з 8 рядів
дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторона ділянки дорівнює 210м?
Б: Ширина прямокутника 6см, і вона менше довжини на 7см. Знайти площу і периметр
прямокутника.
В: Ширина прямокутника в 2 рази довша довжини, а його периметр дорівнює 18см. Знайдіть
сторони прямокутника та його площу.
Картка №3
А: Земельну ділянку прямокутної форми треба обгородити огорожею, що складається з 3 рядів
дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторони ділянки 128м та 253м?
Б: Ширина прямокутника 15см, і вона більша довжини на 7см. Знайти площу та периметр
прямокутника.
В: Периметр прямокутника дорівнює 48см, а його ширина в 3 рази більша довжини. Обчислити
сторони та площу прямокутника.

More Related Content

What's hot

Площа паралелограма
 Площа паралелограма  Площа паралелограма
Площа паралелограма sveta7940
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Оксана Бондаренко
 
Магічні фігури та числа
Магічні фігури та числаМагічні фігури та числа
Магічні фігури та числаOksana_Babenko
 
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 клас
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 класКалендарно-тематичне планування (нова програма) 3 клас
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 класКовпитська ЗОШ
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. СкворцовоюКалендарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. СкворцовоюVsimPPT
 
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...VsimPPT
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...jasperwtf
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадVsimPPT
 
Коло і трикутник
 Коло і трикутник Коло і трикутник
Коло і трикутникsveta7940
 
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутникиМногокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутникиsveta7940
 
3 m b_2020-2
3 m b_2020-23 m b_2020-2
3 m b_2020-24book
 
3 m z_2020-2
3 m z_2020-23 m z_2020-2
3 m z_2020-24book
 

What's hot (19)

Площа паралелограма
 Площа паралелограма  Площа паралелограма
Площа паралелограма
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
 
Презентація найрозумніший 11 клас
Презентація найрозумніший 11 класПрезентація найрозумніший 11 клас
Презентація найрозумніший 11 клас
 
Магічні фігури та числа
Магічні фігури та числаМагічні фігури та числа
Магічні фігури та числа
 
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 клас
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 класКалендарно-тематичне планування (нова програма) 3 клас
Календарно-тематичне планування (нова програма) 3 клас
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. СкворцовоюКалендарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
Календарно-тематичне планування - Математика для 2 класу за С.О. Скворцовою
 
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
 
додаток 4
додаток 4додаток 4
додаток 4
 
1
11
1
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
 
Коло і трикутник
 Коло і трикутник Коло і трикутник
Коло і трикутник
 
Zoshit1
Zoshit1Zoshit1
Zoshit1
 
урок на конкурс2016
урок на конкурс2016урок на конкурс2016
урок на конкурс2016
 
1
11
1
 
1
11
1
 
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутникиМногокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
 
3 m b_2020-2
3 m b_2020-23 m b_2020-2
3 m b_2020-2
 
3 m z_2020-2
3 m z_2020-23 m z_2020-2
3 m z_2020-2
 

Similar to 1041 прямокутник. трикутник. квадрат. (математика 5)

8238 урок у 5 класі
8238 урок у 5 класі8238 урок у 5 класі
8238 урок у 5 класіurvlan
 
4495 конспект уроку
4495 конспект уроку4495 конспект уроку
4495 конспект урокуjasperwtf
 
площа прямокутника 5 клас
площа прямокутника 5 класплоща прямокутника 5 клас
площа прямокутника 5 класОлеся Браташ
 
Площа трикутника
Площа трикутника Площа трикутника
Площа трикутника sveta7940
 
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Ковпитська ЗОШ
 
д.з.на літо 5 клас
д.з.на літо 5 класд.з.на літо 5 клас
д.з.на літо 5 класGymn2
 
10437 цикл уроків з математики
10437 цикл уроків з математики10437 цикл уроків з математики
10437 цикл уроків з математикиurvlan
 
Розв"язування задач на знаходження площі трикутника
Розв"язування задач на знаходження площі трикутникаРозв"язування задач на знаходження площі трикутника
Розв"язування задач на знаходження площі трикутникаsveta7940
 
88 КЛ д.н.геометрія 8
88 КЛ д.н.геометрія 888 КЛ д.н.геометрія 8
88 КЛ д.н.геометрія 8school8zv
 
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.Школа №7 Миргород
 
Презентація до уроку.pptx
Презентація до уроку.pptxПрезентація до уроку.pptx
Презентація до уроку.pptxssuser33f19a
 
6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdf6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdfLudaM3
 
10438 цикл уроків з математики 2
10438 цикл уроків з математики 210438 цикл уроків з математики 2
10438 цикл уроків з математики 2urvlan
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"sveta7940
 
конспект уроку. вектори
конспект уроку. векториконспект уроку. вектори
конспект уроку. векториorestznak
 
4794 урок 4 розв задач
4794 урок 4 розв задач4794 урок 4 розв задач
4794 урок 4 розв задачurvlan
 

Similar to 1041 прямокутник. трикутник. квадрат. (математика 5) (20)

8238 урок у 5 класі
8238 урок у 5 класі8238 урок у 5 класі
8238 урок у 5 класі
 
4495 конспект уроку
4495 конспект уроку4495 конспект уроку
4495 конспект уроку
 
площа прямокутника 5 клас
площа прямокутника 5 класплоща прямокутника 5 клас
площа прямокутника 5 клас
 
Конспект уроку.doc
Конспект уроку.docКонспект уроку.doc
Конспект уроку.doc
 
Площа трикутника
Площа трикутника Площа трикутника
Площа трикутника
 
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...Коло і круг. Побудова кола за поданим  радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач ...
 
д.з.на літо 5 клас
д.з.на літо 5 класд.з.на літо 5 клас
д.з.на літо 5 клас
 
10437 цикл уроків з математики
10437 цикл уроків з математики10437 цикл уроків з математики
10437 цикл уроків з математики
 
Розв"язування задач на знаходження площі трикутника
Розв"язування задач на знаходження площі трикутникаРозв"язування задач на знаходження площі трикутника
Розв"язування задач на знаходження площі трикутника
 
88 КЛ д.н.геометрія 8
88 КЛ д.н.геометрія 888 КЛ д.н.геометрія 8
88 КЛ д.н.геометрія 8
 
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
 
Презентація до уроку.pptx
Презентація до уроку.pptxПрезентація до уроку.pptx
Презентація до уроку.pptx
 
6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdf6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdf
 
251,23.doc
251,23.doc251,23.doc
251,23.doc
 
10438 цикл уроків з математики 2
10438 цикл уроків з математики 210438 цикл уроків з математики 2
10438 цикл уроків з математики 2
 
роботи 3 клас
роботи   3 класроботи   3 клас
роботи 3 клас
 
108,23.docx
108,23.docx108,23.docx
108,23.docx
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
 
конспект уроку. вектори
конспект уроку. векториконспект уроку. вектори
конспект уроку. вектори
 
4794 урок 4 розв задач
4794 урок 4 розв задач4794 урок 4 розв задач
4794 урок 4 розв задач
 

More from urvlan

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 клurvlan
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1urvlan
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1urvlan
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007urvlan
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6urvlan
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelurvlan
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 класurvlan
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентаціяurvlan
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка урокуurvlan
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 класurvlan
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klassurvlan
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношенняurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класіurvlan
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по темеurvlan
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 темаurvlan
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1urvlan
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числаurvlan
 

More from urvlan (20)

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
 

1041 прямокутник. трикутник. квадрат. (математика 5)

  • 1. Урок математики в 5 класі Розв’язування задач з теми: «Прямокутник. Трикутник. Квадрат» Мета: узагальнити та систематизувати знання, вміння та навики учнів з даної теми; перевірити вміння застосовувати їх при розв'язанні задач; розвивати техніку усного рахунку, навички самоконтролю; сприяти вихованню чесності та прищеплювати інтерес до математики. Обладнання: кросворд, довідник, тести, картки №1, №2 та №3, малюнки для галереї, (додатки 1 – 4). Хід уроку: I. Вступне слово вчителя, мотивація учбової діяльності: Вчитель: Діти, сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати та систематизувати знання, вміння та навички, які стосуються вивчених геометричних фігур: прямокутника, трикутника та квадрата. Запишіть в зошитах дату уроку та тему. I нехай ось ці слова: Я чув та забув Я бачив та запам'ятав Я зробив та зрозумів Будуть дороговказом на нашому уроці. I сьогодні до нас завітали гості з країни Геометрія. (до дошки виходять 3 учня, тримаючи в руках геометричні фігури: прямокутник, трикутник та квадрат) Прямокутник: Дозвольте щиро вас вітати Про себе трохи розказати. Я — Прямокутник. I так всі звуть мене, Бо маю всі кути прямі I сторони попарно рівні. Квадрат: Рекомендуюсь. Я - Квадрат. Усяку площу міряю підряд. I маю я чотири сторони Усі однаковісінькі вони. Трикутник: А я, Трикутником звуся Від всіх фігур я тим різнюся, Що маю різні назви я. Я можу бути тупокутний, I гострокутний, й прямокутний. В залежності від довжини сторін Міняю назви я. I вже звуть мене різностороннім, Рівностороннім чи рівнобедреним. Прямокутник: Ми прийшли до вас на урок, щоб побачити як добре ви нас знаєте. Квадрат: Вмієте розпізнавати, будувати, вимірювати сторони. Трикутник: Як навчилися обчислювати наші периметри та площі.
  • 2. Прямокутник: Але спочатку розгадаємо кросворд. (геометричні фігури задають питання, учні класу дають повні відповіді, а вчитель в кросворді відкриває розгадані слова) Прямокутник: 1. Сума довжин всіх сторін многокутника – це його... (периметр) 2. Чотирикутник, у якого всі кути прямі – це... (прямокутник) Трикутник: 3. Геометрична фігура, яка складається з трьох точок, як1 не лежать на одній прямій і трьох відрізків, які їх попарно сполучають, називається... (трикутник) Квадрат: 4. Прямокутник, у якого всі сторони рівні — це... (квадрат) 5. Яка величина обчислюється в квадратних одиницях? (площа) Прямокутник: 6. Це площа квадрата, сторона якого 100м. (гектар) Трикутник: 7. Це площа квадрата, сторона якого 10 м. (ар) Вчитель: Молодці, діти! Добре знаєте означення. Але і у нас є завдання для наших гостей: побудуйте із своїх геометричних фігур будиночки. (геометричні фігури будують на дошці три будинки тільки з своїх фігур) Прямокутник: Чи подобаються вам, діти, наші будиночки? Діти: Ні. Ми на минулому уроці побудували кращий. (вчитель показує будинок, який створений за допомогою цих же фігур) Вчитель: Ось той будинок, що ми побудували. Трикутник: Ой, який гарний! Квадрат: Так ми всі живемо в ньому?!! Вчитель: Так, ви живете в цьому будинку всі разом. Так і в нашому житті всі речі та предмети, що нас оточують складаються з різних геометричних фігур. I серед них ви можете розпізнати вивченні нами фігури. А зараз, запрошую вас, наші гості, зайняти місця в класі та прийняти участь в нашому уроці. (геометричні фігури займають місця в класі) Вчитель: Я запрошую вас в художню галерею, де знаходяться картини, створенні за допомогою геометричних фігур. Тому недарма італійський фізик, астроном та математик Галілео Галілей писав: "Природа говорить мовою математики: літери цієї мови — круг, трикутник та інші математичні фігури". А тепер я пропоную вам вибрати одну з даних фігур та намалювати її в зошиті. В кінці уроку ви дізнаєтесь, для чого ми це зробили. (діти вибирають одну з даних фігур: коло, квадрат, трикутник, прямокутник та ламана) П. Актуалізація опорних знань: Вчитель: Перш ніж перейти до розв’язання задач, пригадаємо формули для обчислення площ та периметрів вивчених нами фігур. (учитель називає фігуру (прямокутник, трикутник, квадрат) та вказує потрібну форму. Діти показують названу формулу, а один з учнів її коментує)
  • 3. Вчитель: Молодці, формули знаєте добре. III. Розв'язування задач: Завдання для групи В: 1) Домашнє завдання нестандартного типу на знаходження площі фігури, відтворює біля дошки один з учнів. 2) Біля дошки, виконати перевірку. (ДОДАТОК 1) 3) Всі останні учні групи розв’язують задачу з картки №1 (ДОДАТОК 2), а один із учнів цю ж задачу зі зворотної сторони дошки. (вірне розв’язання цих завдань оцінюється в 4 бали) Завдання для групи А і Б: 1) Усний рахунок за готовими малюнками. 2) Перевірка, з коментуванням, завдання біля дошки: виконати перевірку. 3) "Бізнес - гра", завдання для якої - це тести. Правильне виконання всіх завдань оцінюється в 9 балів і це - початковий капітал (ДОДАТОК 3). (поки учні групи А і Б виконують тестову роботу, вчитель разом з учнями групи В перевіряє правильність виконання їх завдання) Завдання для групи В (робота в парах): Завдання за готовим малюнком, яке оцінюється в 7 балів. Для розв'язання завдання дається підказка (знаходження площі прямокутного трикутника). № Зробити потрібні побудови та виміри. Обчислити площу даної фігури. (Дані фігури – це: паралелограм, рівнобічна трапеція, прямокутна трапеція.) (поки учні групи В виконують своє завдання, учні групи А і Б виконують самоперевірку тестової роботи. В залежності від отриманих балів отримують наступне завдання з картки №2 та картки №3 (ДОДАТОК 4)) Вчитель: Хто поставив собі 9 балів – розв'язують задачу під літерою В, хто поставив 8 балів – розв'язують задачу під літерою Б, хто поставив 7 балів – розв’язують задачу під літерою А. Розв’язання даних задач оцінюється в 2 бали. А хто поставив 6 і нижче балів – працюємо разом: За готовим скороченим записом скласти задачу та розв’язати її. З А Д А Ч А Дано: Трикутник а = 8см в - ?, в 2 рази більша за а с - ?, на 3 см менша за в Знайти: Р (один учень працює біля дошки, всі інші – в зошиті) Вчитель: А тепер, хто справився вже з додатковим завданням, слухаємо розв’язок задач групи В. (учні біля дошки пояснюють розв'язання своєї задачі)
  • 4. Вчитель: Розв’язуючи ці задачі, ви знайшли площі геометричних фігур, які ми будемо вивчати в 6 класі — паралелограм та трапеція. IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання: Вчитель: Кожен учень групи А та Б уже знають свою оцінку – це ваш початковий капітал. А на скільки балів ви його підвищили, дізнаєтеся коли я перевірю ваші зошити. А учні групи В сьогодні на уроці отримали такі оцінки: .... Домашнє завдання буде наступним: Створити за допомогою геометричних фігур малюнок. (вчитель збирає зошити) V. Діагностика: Вчитель: Вернемося на початок уроку. Вибравши геометричну фігуру, ви стали учасниками діагностики. Тепер я розповім про кожного з вас, які ви є і якими будете, коли станете дорослими, і все це пов’язано з тим, яку фігуру ви вибрали. ДІАГНОСТИКА: - Діти, які вибрали коло, слухайте про себе: доброзичливі, піклуються про інших, але дещо нерішучі, балакучі, мають широке коло друзів. - Учні, які вибрали квадрат: охайні, підтягнутий вигляд, робоче місце впорядковане, працелюбні, дотримуються правил та інструкцій. - Діти, які вибрали трикутник: зовнішній вигляд модний, прагнуть до лідерства, влади, нетерплячі, люблять розваги. - Діти, які надали перевагу прямокутнику: всім цікавляться, збуджені, уникають конфліктів, схильні до втрати речей, весь час знаходять нових друзів. - Учні, які подружилися з ламаною: прагнуть до знань, але робоче місце в безладді, не люблять паперової роботи, дотепні.
  • 5. ДОДАТОК 1 Виконай перевірку: 1) 12 кв.см = 1200 кв.мм; 2) 6 га = 60000 а; 3) 3 а= 100кв.м; 4) 340000 кв.м = 34 га; 5) 200 кв.дм = 20 кв.м; 6) 7 га 4 а = 74 а. ДОДАТОК 2 Картка №1 Одна сторона трикутника в 3 рази довша від другої, а третя сторона дорівнює 19см. Периметр трикутника 43см. Обчислити невідомі сторони трикутника. ДОДАТОК 3 Тести з теми: "Площа та периметр прямокутника, квадрата та трикутника" I варіант 1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 5м, в = 8м. (1 б.) а) 40 м2; б) 13 м2; в)26 м2; г) 14 м2. 2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 5см, в = 4см. (1 б.) а) 30 см; 6) 18 см; в) 20 см; г) 9 см. 3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 7м. (1б.) а) 14 м2; б) 28 м2; в) 49 м2; г) 54 м2. 4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 9дм. (1 б.) а) 81 дм; б) 18 дм; в) 14 дм; г) 36 дм. 5. Трикутник. Обчислити Р, якщо а = 9см, в = 7см, с = 5см. (1б) а) 16 см; б) 12 см; в) 14 см; г) 21 см. 6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 3м. (1 б.) а) 19 м2; б) 18 м2; в) 9 м2; г) 24 м2. 7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 16м2. (1 б.) а) 4 м; б) 16 м; в) 10 м; г) 8 м. 8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 100м, в = 34м. (2 б.) а) 16 м; б) 52 м; в) 25 м; г) 66 м. II варіант 1. Прямокутник. Обчислити S, якщо а = 4м, в = 8м. (1 б.) а) 24 м2; б) 16 м2; в) 12 м2; г) 32 м2. 2. Прямокутник. Обчислити Р, якщо а = 6см, в = 5см. (1 б.) а) 11 см; б) 30 см; в) 22 см; г) 70 см. 3. Квадрат. Обчислити S, якщо а = 4м. (1 б.) а) 8 м2; б) 16 м2; в) 36 м2; г) 32 м2. 4. Квадрат. Обчислити Р, якщо а = 5дм. (1 б.) а) 20 дм; б) 25 дм; в) 9 дм; г) 10 дм. 5.Трикутник. Обчислити Р, якщо а =7см, в= 8см, с = 6см. (1б) а) 21 см; б) 16 см; в) 240 см; г) 14 см. 6. Трикутник. Обчислити S, якщо а = 6м, h = 7м. (1 б.) а) 42 м2; 6) 21 м2; в) 13 м2; г) 15 м2. 7. Квадрат. Обчислити Р, якщо S = 36м2. (1 б.) а) 81 м2; б) 12 м2; в) 24 м2; г) 196 м2.
  • 6. 8. Прямокутник. Обчислити а, якщо Р = 98м, в = 23м. (2 б.) а) 75 м; б) 150 м; в) 44 м; г) 26 м. ДОДАТОК 4 Картка №2 А: Земельну ділянку квадратної форми треба обгородити огорожею, що складається з 8 рядів дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторона ділянки дорівнює 210м? Б: Ширина прямокутника 6см, і вона менше довжини на 7см. Знайти площу і периметр прямокутника. В: Ширина прямокутника в 2 рази довша довжини, а його периметр дорівнює 18см. Знайдіть сторони прямокутника та його площу. Картка №3 А: Земельну ділянку прямокутної форми треба обгородити огорожею, що складається з 3 рядів дроту. Скільки потрібно дроту, якщо сторони ділянки 128м та 253м? Б: Ширина прямокутника 15см, і вона більша довжини на 7см. Знайти площу та периметр прямокутника. В: Периметр прямокутника дорівнює 48см, а його ширина в 3 рази більша довжини. Обчислити сторони та площу прямокутника.