SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Година спілкування з елементами тренінгу та арт-терапії.
Для педагогів, що викладають предмети духовно-морального
спрямування: «Основи християнської етики», «Духовні і моральні основи
людини і суспільства», «Християнська етика в українській культурі»,
«Етика: духовні засади», «Етика», «Людина і світ», «Людина і
суспільство», «Релігієзнавство», інші предмети духовно-морального
спрямування, а також усіх, хто цікавиться питаннями духовності й
моралі.
Категорія: учні 7-8 класів
Тема: «Таланти – дарунки від Бога»
Мета. На основі біблійної притчі « Про таланти» поглибити знання учнів про
здібності людини, якими наділив її Бог; навчити усвідомлювати цінність і
унікальність життя кожної людини; розвивати в учнів уміння виявляти свої
індивідуальні якості; виховувати любов до рідного краю, прагнення бути
духовно розвинутою людиною, примножуючи свої таланти.
Обладнання. Портрети славетних українців (брати Кличко, Сергій Бубка,
Андрій Шевченко, Богдан Ступка, Тіна Кароль, Тарас Шевченко), тексти
притч « Про таланти» ( Мф. 25:14-29) та ( Луки119: 12-26), тлумачні
словники, таблички з якостями талановитих людей, листи формату А4,
кольорові фарби, пензлики для малювання, нитки для шиття, склянки з
водою, серветки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організація класу
Педагог, вітає дітей, які розміщуються в кабінеті по колу.
Вправа « Я сьогодні…»
Учні по черзі вітаються, називають свої імена та передають свій настрій,
використовуючи один прикметник (наприклад, я Тетяна, сьогодні я весела
або зацікавлена і т.д.)
Вправа «Коло запитань»
- Чи хочете ви дізнатися, про що сьогодні піде мова? Тоді зверніть увагу
на дошку.
- Портрети яких людей на ній ви бачите?
- Що їх об’єднує?
- Чому ці люди стали популярними?
Вправа «Ключове слово»
На дошці розміщені таблички із якостями людини (творча, лінива, активна,
невпевнена, лідер, сором’язлива, артистична, нахабна, наполеглива,
невдячна, терпляча).
- Діти, ви повинні обрати тільки ті якості, завдяки яким вище згадані
українці досягли успіху. Обрані слова слід розмістити вертикально,
якщо вони були обрані правильно, то повинно вийти слово. Давайте
визначимо його.
Творча
Активна
Лідер
Артистична
Наполеглива
Терпляча
- Молодці, правильно виконали завдання! Ми сьогодні будемо говорити
про таланти.
- Але для того щоб нам було зручніше працювати, ми змінимо свої
позиції.
ІІ. ОСНОНА ЧАСТИНА
Вправа « Нові кола»
Учні по черзі називають слова: здібність і талант. Далі діти розміщуються
за столами, утворивши два кола: в одне об’єдналися ті учні, що говорили
слово «здібність», а вдруге - ті учні, що говорили слово «талант».
- Чи цікаво вам дізнатися яке значення мають слова «ТАЛАНТ» та «
ЗДІБНОСТІ». Для цього нам треба звернутися до тлумачного словника
(в кожній групі на столах лежить по тлумачному словнику, діти
повинні знайти значення слів).
Здібності — це здатність чи компетентність людини виконувати певний вид
роботи на певному якісному рівні.
Талант:
1) Вага та монета у древніх греків та римлян.
2) Природний дар людини, здібність до чогось.
За часів життя Ісуса Христа талант – найбільша грошова одиниця. Талант
був золотий та срібний.
Сьогодні ми познайомимося з притчею «Про таланти», яку розповів
Христос своїм учням.
Вправа « Духовне джерело»
1) Учні читають притчу: одна група читає притчу в Євангелії від (Мф.
25:14-29), інша група читає ту ж саму притчу в Євангелії від Луки
(19:12-26)
2) Далі кожна група переказує притчу. Діти порівнюють зміст кожної
притчі та знаходять відмінності.
(Цю вправу можна замінити переглядом притчі).
Вправа «Цікаві запитання»
- Про що говорить Христос? ( в притчі йде мова про господаря та його
рабів, що отримали гроші)
- Знаючи, що раби в притчі отримали від господаря гроші, чи можна
назвати цю притчу так: «Притча про гроші»? Чому? (Назва притчі
символічна. Під талантами мається на увазі багатство не
матеріальне, а духовне).
- Хто ж такий Господар, та як у притчі названо людей, тобто нас з вами?
( Господар – це Бог, раби – це люди, всі ми.)
- Як ви ставитеся до слова «раб»?
- Вважаєте його гідним чи принизливим?
- Чому?
- Існує такий вираз «раб Божий». Про кого він?
Про нас з вами, ми повинні жити з Богом все своє життя, справами
своїми маємо приносити користь іншим. Таке життя у православних
християн вважається гідним, і за нього обов’язково буде добро від
Бога. Ця винагорода буде для душі людини.
- Чому навчає нас ця притча? ( Кожного з нас Бог наділяє здібностями
(талантами) по-різному, але від кожного чекає збільшення того,що
подарував.)
- Які ж таланти ми з вами отримуємо в дар від Бога? (життя, здоров'я,
здібності, душу та і душевні якості, життєві блага і т.д.)
- А для чого Він це все нам дає? (на благо нам та іншим людям)
- Чого хоче Бог, даруючи все це нам?( щоб ми це все примножували)
Вправа « Дари»
- Діти, давайте ще раз назвемо, які таланти ми отримуємо від Бога
(відповіді записуються на ватмані: життя,
здоров'я,здібності,душу,життєві блага)
І група – повинна навести приклади того, як ми можемо примножити вище
названі таланти:
життя – дати життя іншій людині (народження), або покращити
його для інших;
здоров'я – зберігати своє та інших людей;
здібності – дарувати їх людям, працювати над їх удосконаленням;
душу – намагатися бути кращим;
життєві блага – допомагати людям.
ІІ група – наводить приклади того, як ми можемо загубити ці таланти:
Життя – вбивати, марно його витрачати;
здоров'я – мати шкідливі звички;
здібності – лінуватися;
душу – проявляти жорстокість, злість;
життєві блага – проявляти жадібність, скупість, жити тільки для
себе)
- Скільки дітей погано навчаються через свою лінь. Скільки добрих
справ ми з вами не робимо через свою душевну скупість. Скільки
людей губить своє здоров’я через шкідливі звички. Скільки на землі
багатих на злі справи витрачають свої гроші.
- Як ми говоримо про людину, яка губить свої здібності? («закопав
талант у землю»)
- Тепер вам зрозуміло, звідки з’явився цей вираз? (із Христової притчі
про таланти)
ІІІ. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
- Діти, я дякую вам за роботу. І для того щоб довести вам, що кожна
дитина наділена здібностями, пропоную пограти у гру.
Гра «Кольорова ниточка» (метод « Ниткографія»).
Діти беруть білі аркуші паперу формату А4, згинають їх навпіл. Далі,
беруть шматочок нитки, і теж складають навпіл, кінці нитки зав’язують
вузликом. Тримаючи нитку за вузлик, потроху фарбують її пензликом у
фарбах. Малюнок вийде яскравішим, якщо нитку фарбувати різними
кольорами. Далі пофарбовану нитку викладають у вільній формі на одній
половині листа. Вузлик нитки повинен виходити за межі листа. Після
цього учні закривають нитку другою половиною листа паперу.
Прижимають його, розгладжуючи руками. Далі витягають нитку, взявши
за вузлики, що знаходились зовні,не розкриваючи лист. Тепер можна його
розгорнути. На обох половинках листа залишиться однаковий візерунок.
Педагог пропонує дітям уважно розглянути візерунки, що вийшли, і
подумати на що вони можуть бути схожі. Для того, щоб малюнок був
завершений, учням пропонується домалювати деталі.
(Ця вправа повинна показати дітям те, що виконуючи однакові дії за
чіткою інструкцією, кожен проявляє свою індивідуальність.)
- Діти подивіться, які дивовижні малюнки у вас вийшли.
- Як ви думаєте, чому ваші малюнки такі різні, адже ви виконували
однакові дії?
- Що на це вплинуло?
ІV. ПІДСУМОК
- Які індивідуальні якості вам допомогли виготовити малюнки?
- Чому вони вийшли різними?
- Чи маємо ми право не розвивати свої здібності та таланти?
- Чому?
Вправа « Чарівна скринька»
Кожному учню роздається кольоровий листочок, на якому він пише
своє ім’я та один із своїх талантів. Потім пише, як своїм талантом він
може допомогти іншим. Ці листочки діти складають у скриньку,
обов’язково проговоривши у голос те, що там написано.
Слово вчителя:
- Любі діти, зараз ви наповнили цю скриньку своїми талантами та
здібностями. Хочу вам побажати, щоб ви їх розвивали та
використовували на благо інших, саме так, як написали. І якщо комусь
у вашому класі знадобиться допомога, зазирніть у неї – знайдете
пораду.
- Дякую вам за роботу, до зустрічі!

More Related Content

Similar to 50,23.docx

конспект урзм на тему
конспект урзм на темуконспект урзм на тему
конспект урзм на тему
njhujdbwz
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
rrlicey
 
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_20179 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
Svinka Pepa
 

Similar to 50,23.docx (20)

конспект урзм на тему
конспект урзм на темуконспект урзм на тему
конспект урзм на тему
 
О.Є.Матвійчук. З досвіду роботи класного керівника (за підсумками конкурсу «К...
О.Є.Матвійчук. З досвіду роботи класного керівника (за підсумками конкурсу «К...О.Є.Матвійчук. З досвіду роботи класного керівника (за підсумками конкурсу «К...
О.Є.Матвійчук. З досвіду роботи класного керівника (за підсумками конкурсу «К...
 
розвивальні тренінги з обдарованими дітьми
розвивальні тренінги з обдарованими дітьмирозвивальні тренінги з обдарованими дітьми
розвивальні тренінги з обдарованими дітьми
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
Дотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життяДотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життя
 
Prezentatsia butova l_v_10k
Prezentatsia butova l_v_10kPrezentatsia butova l_v_10k
Prezentatsia butova l_v_10k
 
я у світі 3 клас 16.12.2016
я у світі 3 клас  16.12.2016я у світі 3 клас  16.12.2016
я у світі 3 клас 16.12.2016
 
цінність людського життя
цінність людського життяцінність людського життя
цінність людського життя
 
Поспішайте творити добро
Поспішайте творити доброПоспішайте творити добро
Поспішайте творити добро
 
6_e_d_2023.pdf
6_e_d_2023.pdf6_e_d_2023.pdf
6_e_d_2023.pdf
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-13 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-lomakovska-2020-1
 
6_e_i_2023.pdf
6_e_i_2023.pdf6_e_i_2023.pdf
6_e_i_2023.pdf
 
Svit profesiy
Svit profesiySvit profesiy
Svit profesiy
 
тренінг на тему
тренінг на темутренінг на тему
тренінг на тему
 
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людствамир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
 
тренінг на тему
тренінг на темутренінг на тему
тренінг на тему
 
Технологія критичного мислення Методичний порадник
Технологія критичного мислення Методичний порадникТехнологія критичного мислення Методичний порадник
Технологія критичного мислення Методичний порадник
 
9
99
9
 
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_20179 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
9 klas osnovi_zdorovja_polishhuk_2017
 
Osnovy zdorovja-9-klas-polishchuk-2017
Osnovy zdorovja-9-klas-polishchuk-2017Osnovy zdorovja-9-klas-polishchuk-2017
Osnovy zdorovja-9-klas-polishchuk-2017
 

More from Репетитор Історія України

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Recently uploaded (10)

Габон
ГабонГабон
Габон
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 

50,23.docx

  • 1. Година спілкування з елементами тренінгу та арт-терапії. Для педагогів, що викладають предмети духовно-морального спрямування: «Основи християнської етики», «Духовні і моральні основи людини і суспільства», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Етика», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», інші предмети духовно-морального спрямування, а також усіх, хто цікавиться питаннями духовності й моралі. Категорія: учні 7-8 класів Тема: «Таланти – дарунки від Бога» Мета. На основі біблійної притчі « Про таланти» поглибити знання учнів про здібності людини, якими наділив її Бог; навчити усвідомлювати цінність і унікальність життя кожної людини; розвивати в учнів уміння виявляти свої індивідуальні якості; виховувати любов до рідного краю, прагнення бути духовно розвинутою людиною, примножуючи свої таланти. Обладнання. Портрети славетних українців (брати Кличко, Сергій Бубка, Андрій Шевченко, Богдан Ступка, Тіна Кароль, Тарас Шевченко), тексти притч « Про таланти» ( Мф. 25:14-29) та ( Луки119: 12-26), тлумачні словники, таблички з якостями талановитих людей, листи формату А4, кольорові фарби, пензлики для малювання, нитки для шиття, склянки з водою, серветки. ХІД ЗАНЯТТЯ І. Організація класу Педагог, вітає дітей, які розміщуються в кабінеті по колу. Вправа « Я сьогодні…» Учні по черзі вітаються, називають свої імена та передають свій настрій, використовуючи один прикметник (наприклад, я Тетяна, сьогодні я весела або зацікавлена і т.д.) Вправа «Коло запитань» - Чи хочете ви дізнатися, про що сьогодні піде мова? Тоді зверніть увагу на дошку. - Портрети яких людей на ній ви бачите? - Що їх об’єднує? - Чому ці люди стали популярними? Вправа «Ключове слово» На дошці розміщені таблички із якостями людини (творча, лінива, активна, невпевнена, лідер, сором’язлива, артистична, нахабна, наполеглива, невдячна, терпляча). - Діти, ви повинні обрати тільки ті якості, завдяки яким вище згадані українці досягли успіху. Обрані слова слід розмістити вертикально, якщо вони були обрані правильно, то повинно вийти слово. Давайте визначимо його. Творча Активна Лідер
  • 2. Артистична Наполеглива Терпляча - Молодці, правильно виконали завдання! Ми сьогодні будемо говорити про таланти. - Але для того щоб нам було зручніше працювати, ми змінимо свої позиції. ІІ. ОСНОНА ЧАСТИНА Вправа « Нові кола» Учні по черзі називають слова: здібність і талант. Далі діти розміщуються за столами, утворивши два кола: в одне об’єдналися ті учні, що говорили слово «здібність», а вдруге - ті учні, що говорили слово «талант». - Чи цікаво вам дізнатися яке значення мають слова «ТАЛАНТ» та « ЗДІБНОСТІ». Для цього нам треба звернутися до тлумачного словника (в кожній групі на столах лежить по тлумачному словнику, діти повинні знайти значення слів). Здібності — це здатність чи компетентність людини виконувати певний вид роботи на певному якісному рівні. Талант: 1) Вага та монета у древніх греків та римлян. 2) Природний дар людини, здібність до чогось. За часів життя Ісуса Христа талант – найбільша грошова одиниця. Талант був золотий та срібний. Сьогодні ми познайомимося з притчею «Про таланти», яку розповів Христос своїм учням. Вправа « Духовне джерело» 1) Учні читають притчу: одна група читає притчу в Євангелії від (Мф. 25:14-29), інша група читає ту ж саму притчу в Євангелії від Луки (19:12-26) 2) Далі кожна група переказує притчу. Діти порівнюють зміст кожної притчі та знаходять відмінності. (Цю вправу можна замінити переглядом притчі). Вправа «Цікаві запитання» - Про що говорить Христос? ( в притчі йде мова про господаря та його рабів, що отримали гроші) - Знаючи, що раби в притчі отримали від господаря гроші, чи можна назвати цю притчу так: «Притча про гроші»? Чому? (Назва притчі символічна. Під талантами мається на увазі багатство не матеріальне, а духовне). - Хто ж такий Господар, та як у притчі названо людей, тобто нас з вами? ( Господар – це Бог, раби – це люди, всі ми.) - Як ви ставитеся до слова «раб»? - Вважаєте його гідним чи принизливим? - Чому? - Існує такий вираз «раб Божий». Про кого він?
  • 3. Про нас з вами, ми повинні жити з Богом все своє життя, справами своїми маємо приносити користь іншим. Таке життя у православних християн вважається гідним, і за нього обов’язково буде добро від Бога. Ця винагорода буде для душі людини. - Чому навчає нас ця притча? ( Кожного з нас Бог наділяє здібностями (талантами) по-різному, але від кожного чекає збільшення того,що подарував.) - Які ж таланти ми з вами отримуємо в дар від Бога? (життя, здоров'я, здібності, душу та і душевні якості, життєві блага і т.д.) - А для чого Він це все нам дає? (на благо нам та іншим людям) - Чого хоче Бог, даруючи все це нам?( щоб ми це все примножували) Вправа « Дари» - Діти, давайте ще раз назвемо, які таланти ми отримуємо від Бога (відповіді записуються на ватмані: життя, здоров'я,здібності,душу,життєві блага) І група – повинна навести приклади того, як ми можемо примножити вище названі таланти: життя – дати життя іншій людині (народження), або покращити його для інших; здоров'я – зберігати своє та інших людей; здібності – дарувати їх людям, працювати над їх удосконаленням; душу – намагатися бути кращим; життєві блага – допомагати людям. ІІ група – наводить приклади того, як ми можемо загубити ці таланти: Життя – вбивати, марно його витрачати; здоров'я – мати шкідливі звички; здібності – лінуватися; душу – проявляти жорстокість, злість; життєві блага – проявляти жадібність, скупість, жити тільки для себе) - Скільки дітей погано навчаються через свою лінь. Скільки добрих справ ми з вами не робимо через свою душевну скупість. Скільки людей губить своє здоров’я через шкідливі звички. Скільки на землі багатих на злі справи витрачають свої гроші. - Як ми говоримо про людину, яка губить свої здібності? («закопав талант у землю») - Тепер вам зрозуміло, звідки з’явився цей вираз? (із Христової притчі про таланти) ІІІ. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА - Діти, я дякую вам за роботу. І для того щоб довести вам, що кожна дитина наділена здібностями, пропоную пограти у гру. Гра «Кольорова ниточка» (метод « Ниткографія»). Діти беруть білі аркуші паперу формату А4, згинають їх навпіл. Далі, беруть шматочок нитки, і теж складають навпіл, кінці нитки зав’язують вузликом. Тримаючи нитку за вузлик, потроху фарбують її пензликом у
  • 4. фарбах. Малюнок вийде яскравішим, якщо нитку фарбувати різними кольорами. Далі пофарбовану нитку викладають у вільній формі на одній половині листа. Вузлик нитки повинен виходити за межі листа. Після цього учні закривають нитку другою половиною листа паперу. Прижимають його, розгладжуючи руками. Далі витягають нитку, взявши за вузлики, що знаходились зовні,не розкриваючи лист. Тепер можна його розгорнути. На обох половинках листа залишиться однаковий візерунок. Педагог пропонує дітям уважно розглянути візерунки, що вийшли, і подумати на що вони можуть бути схожі. Для того, щоб малюнок був завершений, учням пропонується домалювати деталі. (Ця вправа повинна показати дітям те, що виконуючи однакові дії за чіткою інструкцією, кожен проявляє свою індивідуальність.) - Діти подивіться, які дивовижні малюнки у вас вийшли. - Як ви думаєте, чому ваші малюнки такі різні, адже ви виконували однакові дії? - Що на це вплинуло? ІV. ПІДСУМОК - Які індивідуальні якості вам допомогли виготовити малюнки? - Чому вони вийшли різними? - Чи маємо ми право не розвивати свої здібності та таланти? - Чому? Вправа « Чарівна скринька» Кожному учню роздається кольоровий листочок, на якому він пише своє ім’я та один із своїх талантів. Потім пише, як своїм талантом він може допомогти іншим. Ці листочки діти складають у скриньку, обов’язково проговоривши у голос те, що там написано. Слово вчителя: - Любі діти, зараз ви наповнили цю скриньку своїми талантами та здібностями. Хочу вам побажати, щоб ви їх розвивали та використовували на благо інших, саме так, як написали. І якщо комусь у вашому класі знадобиться допомога, зазирніть у неї – знайдете пораду. - Дякую вам за роботу, до зустрічі!