SlideShare a Scribd company logo
Загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №10
М.Світловодська
Кіровоградської області
Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему:
«Здоров'я мати-вік біди не знати»
Класна година на тему:
«Найцінніше в моєму житті»
Розробила
Класний керівник
3-В класу
ДомбровськаНаталія
Василівна
Тема: Найцінніше в моєму житті.
Мета:Формувати уявлення дітей про здоровийспосіб життя, розвивати
пізнавальний інтерес, мислення, увагу, виховувати відповідальність, дбайливе
ставлення до свого здоров'я.
Обладнання:карта островаСкарбів, зображення корабля, картки, скринька,
зернят, баскетбольнийм’яч.
Хід заняття:
І. Організаційначастина
Наш девіз: Про здоров'явсіми дбаєм
Кожен день і кожен час.
Хай бояться нас хвороби,
Хай завжди минають нас.
ІІ. Повідомленнятеми і мети заняття
-Сьогоднінаша класна година буде незвичайною. Ми відправимося на пошуки
скарбів, знайдемо найцінніший скарб в нашому житті. А вирушимо ми в путь
на чарівному транспорті. Відгадайте, що це?
Через море-океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує.(Корабель)
-Для подорожінам потрібна карта. Ось вона.(Прикріплюю карту на дошці).
ІІІ. Основна частина
-Отже, рушаймо!(Учні танцюють танець моряків).
1.Океан Думок.
Згідно карти ми рухаємося Океаном Думок. Висловте свої думки на тему Що
таке здоров'я, що впливає на здоров'я?(Діти пишуть на листочках свої думкиі
прикріплюють на дошці, коментують).
ЗДОРОВ'Я –ЦЕ…
-здороваїжа
-чисте повітря
-здоровийсон і відпочинок
-заняття спортом
-відмова від шкідливих звичок
-загартування
-Все це і є складові здоровогоспособужиття і якщо їх дотримуватись, ви
завжди будете здоровими.
2.ОстрівВітамінний.
-Діти, ми дістались до дивного острова. На ньомуживуть Вітамінчики.
(Виходять учні в коронахз назвами вітамінів).
-Що таке вітаміни?
Американський вчений біохімік Казимир Функ відкрив , що речовина«амін»,
яка міститься в оболонцірисового зерна, життєво необхідна для людини.
З'єднавшислово «віта»-життя з «амін»- отримаємо слово «вітамін».
Для нормального життя людині потрібно близько 20 вітамінів. Ягоди, фрукти,
овочі-основніджерела вітамінів, мінеральних речовин. Більшість вітамінів в
організмі людини не накопичуються, а потрапляють до організму людини з
їжею. Ось чомуягоди, овочіі фрукти мають бути в раціоні дитини регулярно.
Вітамін А:Я- вітамін росту, хорошої шкіри,
І допомагаюзбереженню зору.
В молоці та морквімене ти шукай,
Зелену цибульку частіше вживай.
Вітамін В:Я- бадьорість зберігаю,
Швидко втому проганяю.
Їжте діти залюбки
Ось такі продукти:
Гречку, горіхи, рибу і м'ясо,
Картоплю, капусту, вівсянку і яйця.
Вітамін D:Я-вітамін дуже міцний,
Оберігаю ваші кістки.
Молоко, рибу і сир ви вживайте
І на сонцічастіше бувайте.
Вітамін С:Від застуди та ангіни я допомагаю
Не хворіє той ніколи, хто таке вживає:
Фрукти, ягоди, лимони
Часник, апельсини.
І ніякої застуди, і ніякої ангіни.
-Жоден продуктне дає людині всіх поживних речовин, які потрібні для
підтримки гарного здоров'я.Томутреба вживати різноманітну їжу, тоді
організм отримаєвсі необхідні поживні речовини: білки, жири, вуглеводи і
вітаміни.
-А тепер дайте порадуВасилькові.
Як думав Василько
Думав Вася, Танін брат,
Щоб здоровим стати,
Требаїсти- все підряд
І побільше спати,
Так Василько і робив,
Враз, як прокидався,
Щось жував він, їв і їв,
Просто запихався.
Став гладкий-не побіжить!
Та і йти не може…
Як такому в світі жить,
Хто тут допоможе?
3.Сежка Чистоти.
-Діти, цією стежкою пройдетільки той, хто правильно складе правила чистоти.
(Учні об’єднуютьсяв групи)
Завдання для груп на картках:1група
Складіть правила: 1. Потрібно, зуби, вуха, шию, вмиватися.
2.Кімнату провітрювати.
3.Нігті на руках і ногах.
4.Волосся.
5.Одяг, взуття.
6.Мити руки перед…, після…
7.Загартовуватися.
2 група
Виберіть предмети гігієни(мило, книга, шампунь, мочалка, лінійка, дзеркало,
стілець, сонце, зубна щітка, комп’ютер, ножиці, крем, цукерка).
3 група
Складіть свій режим дня.
4.Озеро Свіжого Повітря.
-Усім нам відомо, що чисте повітря –запоруказдоров’я.
-Я пропонуювам написати на зернинках правила , як зберегти повітря чистим.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Черепаха-аха-аха»
5.Спортивний майданчик.
-Чому, той , хто займається спортом, менше хворіє?
Давайте пограємо в баскетбол. Але скільки разів ви вдаряєте м’ячем по підлозі,
стільки видів спортутреба назвати.
6.Гора Мудрості.
Поясніть прислів’я:
-У здоровомутілі-здоровийдух.
-В кого болять кості-той не бажає в гості.
-Здоров’я-усьомуголова.
-Подивись на вигляд і не питай про здоров’я.
-Без здоров’я-немащастя.
-Весела думка-половина здоров’я.
-Гроші загубив-небагато загубив, час загубив-багато загубив, а здоров’я
загубив-усе загубив.
7.Печера Скарбів.
-У ГоріМудрості є Печера Скарбів, до якої ми так довго добиралися.
А ось і чарівна скринька. Але відкриється вона лише тоді, коли ви відгадаєте
загадки:
-Його не сіють, не саджають,
Воно саме виростає,
Не в лісі, не на узліссі,
А на маківці, на голівці.(Волосся)
-Між двохозер стоїть скеля,
В ній дві печери…(Ніс)
-Мию, мию без жалю,
Мию, там, де брудно.
А купатись не люблю. Бо від того худну.(Мило)
-Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп
Що це буде, дітки?(Зуб)
-Хто завждинам правду каже,
Який є, таким покаже?(Дзеркало)
-Молодці, діти! Тепер скринькавідкриється. Ми знайшли найцінніший скарб.
Прочитайте, що це.(Учні читають слово ЗДОРОВ’Я)
-Правильно, адже найцінніше в нашому житті-це здоров’я.
ІV. Підсумок заняття.
Гра «Доскажи словечко»
Щоб здоров’я добремати,
Слід про нього змалку…(дбати):
Кожнийранок обливатись
І зарядкою…(займатись).
У дворіщодня гуляти,
Повноцінно їстий …(спати).
Добремити всіпродукти,
Досхочувживати…(фрукти).
Учень:Головне-здоровим бути-
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’яй сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє-
Зразуй сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я-дбай!
Література
1.Буган Ю.В.Шкільні свята та розваги. – Тернопіль: Підручники та посібники,
1996.
2.Букрєєва Н.А.Години спілкування. –Х.:Вид.група « Основа» , 2012.
3.Красоткіна Н.Г.Виховні бесіди у початковихклассах. –
Тернопіль:Мандрівець, 2008.
4.Куріпта В.І.Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. – Х.:Вид.група
«Основа» , 2006.
5.Журнали «Початковаосвіта», «Початковенавчання та виховання»,
«Початковашкола», «Розкажіть онуку».
6.Віршики-веселинки. – Х.:Белкар-книга, 2011.
7.Слабошпицька Л.Все про все на світі. – К. :Махаон-Україна,2004.

More Related Content

What's hot

2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
Aira_Roo
 

What's hot (20)

метод.рекоменд.здоровя та його ознаки
метод.рекоменд.здоровя та його ознакиметод.рекоменд.здоровя та його ознаки
метод.рекоменд.здоровя та його ознаки
 
злинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школазлинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школа
 
будьмо здоровими (свято)
будьмо здоровими (свято)будьмо здоровими (свято)
будьмо здоровими (свято)
 
%D0%9 f%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b0++%d1%83+%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%...
%D0%9 f%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b0++%d1%83+%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%...%D0%9 f%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b0++%d1%83+%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%...
%D0%9 f%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b0++%d1%83+%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%...
 
абетка здоров'я
абетка здоров'яабетка здоров'я
абетка здоров'я
 
метод.рекоменд. розпорядок дня
метод.рекоменд. розпорядок дняметод.рекоменд. розпорядок дня
метод.рекоменд. розпорядок дня
 
Здоров'я ─ найдорожчий скарб людини
Здоров'я ─ найдорожчий скарб людиниЗдоров'я ─ найдорожчий скарб людини
Здоров'я ─ найдорожчий скарб людини
 
місячник бібліотеки зош № 5 2017
місячник бібліотеки зош № 5 2017місячник бібліотеки зош № 5 2017
місячник бібліотеки зош № 5 2017
 
метод.рекоменд. цінність житття і здоровя
метод.рекоменд. цінність житття і здоровяметод.рекоменд. цінність житття і здоровя
метод.рекоменд. цінність житття і здоровя
 
Піклування про здоровя в сімї
Піклування про здоровя в сімїПіклування про здоровя в сімї
Піклування про здоровя в сімї
 
вітер С.П.
вітер С.П.вітер С.П.
вітер С.П.
 
Зір- важлива складова
Зір- важлива складоваЗір- важлива складова
Зір- важлива складова
 
метод.коментар. право на здоровя
метод.коментар. право на здоровяметод.коментар. право на здоровя
метод.коментар. право на здоровя
 
вітамінний день
вітамінний  деньвітамінний  день
вітамінний день
 
здоровя найцінніший скарб
здоровя   найцінніший скарбздоровя   найцінніший скарб
здоровя найцінніший скарб
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
 
ктс свято здоров я
ктс свято здоров яктс свято здоров я
ктс свято здоров я
 
метод.рекоменд. здоровя і хвороби
метод.рекоменд. здоровя і хворобиметод.рекоменд. здоровя і хвороби
метод.рекоменд. здоровя і хвороби
 
2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
2 осн здор_бех_воронцова_2012_укр
 
744 сценарій на семинар
744 сценарій на семинар744 сценарій на семинар
744 сценарій на семинар
 

Similar to Найцінніше в моєму житті

В здоровому тілі здоровий дух
В здоровому тілі здоровий духВ здоровому тілі здоровий дух
В здоровому тілі здоровий дух
ryabich1976
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життя
ЗШ №10 м.Світловодська
 
тема здоровяOc
тема здоровяOcтема здоровяOc
тема здоровяOc
KVtetjana
 
крок за кроком до здоровя
крок за кроком до здоровякрок за кроком до здоровя
крок за кроком до здоровя
lelipusik
 

Similar to Найцінніше в моєму житті (20)

В здоровому тілі здоровий дух
В здоровому тілі здоровий духВ здоровому тілі здоровий дух
В здоровому тілі здоровий дух
 
Корисні звички
Корисні звичкиКорисні звички
Корисні звички
 
Cвято здоров`я
Cвято здоров`яCвято здоров`я
Cвято здоров`я
 
азбука здоров'я сіденко т.і.
азбука здоров'я сіденко т.і.азбука здоров'я сіденко т.і.
азбука здоров'я сіденко т.і.
 
Збережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разомЗбережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разом
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життя
 
Розробка виховного заходу "Ми - за здоровий спосіб життя!"
Розробка виховного заходу "Ми - за здоровий спосіб життя!"Розробка виховного заходу "Ми - за здоровий спосіб життя!"
Розробка виховного заходу "Ми - за здоровий спосіб життя!"
 
Здоровий спосіб життя
Здоровий спосіб життяЗдоровий спосіб життя
Здоровий спосіб життя
 
Година спілкування
Година спілкуванняГодина спілкування
Година спілкування
 
здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звички
 
167,23.pdf
167,23.pdf167,23.pdf
167,23.pdf
 
тема здоровяOc
тема здоровяOcтема здоровяOc
тема здоровяOc
 
02 osnovy zdorovja 2004_u
02 osnovy zdorovja 2004_u02 osnovy zdorovja 2004_u
02 osnovy zdorovja 2004_u
 
17674 тема бережи здоровья
17674 тема бережи здоровья17674 тема бережи здоровья
17674 тема бережи здоровья
 
Природні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'яПриродні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'я
 
вітаміни - наші помічники
вітаміни - наші помічникивітаміни - наші помічники
вітаміни - наші помічники
 
харчування і здоровя
харчування і здоровяхарчування і здоровя
харчування і здоровя
 
згубним звичкам скажем
згубним звичкам скажемзгубним звичкам скажем
згубним звичкам скажем
 
Згубним звичкам скажем "Ні"
Згубним звичкам скажем "Ні"Згубним звичкам скажем "Ні"
Згубним звичкам скажем "Ні"
 
крок за кроком до здоровя
крок за кроком до здоровякрок за кроком до здоровя
крок за кроком до здоровя
 

More from ЗШ №10 м.Світловодська

Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
ЗШ №10 м.Світловодська
 

More from ЗШ №10 м.Світловодська (20)

Атестація-2023.ppt
Атестація-2023.pptАтестація-2023.ppt
Атестація-2023.ppt
 
Психічне здоров'я
Психічне здоров'яПсихічне здоров'я
Психічне здоров'я
 
План ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класівПлан ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класів
 
План методичної роботи.docx
План методичної роботи.docxПлан методичної роботи.docx
План методичної роботи.docx
 
Pomytkin.pdf
Pomytkin.pdfPomytkin.pdf
Pomytkin.pdf
 
Аналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівниківАналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівників
 
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
 
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docxАналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptx
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
 
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docxАналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
 
Свято вишиванки
Свято вишиванкиСвято вишиванки
Свято вишиванки
 
Інноваційна діяльність
Інноваційна діяльністьІнноваційна діяльність
Інноваційна діяльність
 
Атестація-2022
Атестація-2022Атестація-2022
Атестація-2022
 
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядку
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
 

Recently uploaded

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 

Recently uploaded (15)

Албанія
АлбаніяАлбанія
Албанія
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
 
Цифровий університет - Відкрита українська ініціатива(DigiUni)
Цифровий університет - Відкрита українська ініціатива(DigiUni)Цифровий університет - Відкрита українська ініціатива(DigiUni)
Цифровий університет - Відкрита українська ініціатива(DigiUni)
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 

Найцінніше в моєму житті

  • 1. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 М.Світловодська Кіровоградської області Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Здоров'я мати-вік біди не знати» Класна година на тему: «Найцінніше в моєму житті» Розробила Класний керівник 3-В класу ДомбровськаНаталія Василівна
  • 2. Тема: Найцінніше в моєму житті. Мета:Формувати уявлення дітей про здоровийспосіб життя, розвивати пізнавальний інтерес, мислення, увагу, виховувати відповідальність, дбайливе ставлення до свого здоров'я. Обладнання:карта островаСкарбів, зображення корабля, картки, скринька, зернят, баскетбольнийм’яч. Хід заняття: І. Організаційначастина Наш девіз: Про здоров'явсіми дбаєм Кожен день і кожен час. Хай бояться нас хвороби, Хай завжди минають нас. ІІ. Повідомленнятеми і мети заняття -Сьогоднінаша класна година буде незвичайною. Ми відправимося на пошуки скарбів, знайдемо найцінніший скарб в нашому житті. А вирушимо ми в путь на чарівному транспорті. Відгадайте, що це? Через море-океан, В сильний шторм чи ураган Впевнено вперед прямує, А на ньому люд мандрує.(Корабель) -Для подорожінам потрібна карта. Ось вона.(Прикріплюю карту на дошці). ІІІ. Основна частина -Отже, рушаймо!(Учні танцюють танець моряків). 1.Океан Думок. Згідно карти ми рухаємося Океаном Думок. Висловте свої думки на тему Що таке здоров'я, що впливає на здоров'я?(Діти пишуть на листочках свої думкиі прикріплюють на дошці, коментують).
  • 3. ЗДОРОВ'Я –ЦЕ… -здороваїжа -чисте повітря -здоровийсон і відпочинок -заняття спортом -відмова від шкідливих звичок -загартування -Все це і є складові здоровогоспособужиття і якщо їх дотримуватись, ви завжди будете здоровими. 2.ОстрівВітамінний. -Діти, ми дістались до дивного острова. На ньомуживуть Вітамінчики. (Виходять учні в коронахз назвами вітамінів). -Що таке вітаміни? Американський вчений біохімік Казимир Функ відкрив , що речовина«амін», яка міститься в оболонцірисового зерна, життєво необхідна для людини. З'єднавшислово «віта»-життя з «амін»- отримаємо слово «вітамін». Для нормального життя людині потрібно близько 20 вітамінів. Ягоди, фрукти, овочі-основніджерела вітамінів, мінеральних речовин. Більшість вітамінів в організмі людини не накопичуються, а потрапляють до організму людини з їжею. Ось чомуягоди, овочіі фрукти мають бути в раціоні дитини регулярно. Вітамін А:Я- вітамін росту, хорошої шкіри, І допомагаюзбереженню зору. В молоці та морквімене ти шукай, Зелену цибульку частіше вживай. Вітамін В:Я- бадьорість зберігаю, Швидко втому проганяю. Їжте діти залюбки Ось такі продукти:
  • 4. Гречку, горіхи, рибу і м'ясо, Картоплю, капусту, вівсянку і яйця. Вітамін D:Я-вітамін дуже міцний, Оберігаю ваші кістки. Молоко, рибу і сир ви вживайте І на сонцічастіше бувайте. Вітамін С:Від застуди та ангіни я допомагаю Не хворіє той ніколи, хто таке вживає: Фрукти, ягоди, лимони Часник, апельсини. І ніякої застуди, і ніякої ангіни. -Жоден продуктне дає людині всіх поживних речовин, які потрібні для підтримки гарного здоров'я.Томутреба вживати різноманітну їжу, тоді організм отримаєвсі необхідні поживні речовини: білки, жири, вуглеводи і вітаміни. -А тепер дайте порадуВасилькові. Як думав Василько Думав Вася, Танін брат, Щоб здоровим стати, Требаїсти- все підряд І побільше спати, Так Василько і робив, Враз, як прокидався, Щось жував він, їв і їв, Просто запихався. Став гладкий-не побіжить! Та і йти не може… Як такому в світі жить,
  • 5. Хто тут допоможе? 3.Сежка Чистоти. -Діти, цією стежкою пройдетільки той, хто правильно складе правила чистоти. (Учні об’єднуютьсяв групи) Завдання для груп на картках:1група Складіть правила: 1. Потрібно, зуби, вуха, шию, вмиватися. 2.Кімнату провітрювати. 3.Нігті на руках і ногах. 4.Волосся. 5.Одяг, взуття. 6.Мити руки перед…, після… 7.Загартовуватися. 2 група Виберіть предмети гігієни(мило, книга, шампунь, мочалка, лінійка, дзеркало, стілець, сонце, зубна щітка, комп’ютер, ножиці, крем, цукерка). 3 група Складіть свій режим дня. 4.Озеро Свіжого Повітря. -Усім нам відомо, що чисте повітря –запоруказдоров’я. -Я пропонуювам написати на зернинках правила , як зберегти повітря чистим. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Черепаха-аха-аха» 5.Спортивний майданчик. -Чому, той , хто займається спортом, менше хворіє? Давайте пограємо в баскетбол. Але скільки разів ви вдаряєте м’ячем по підлозі, стільки видів спортутреба назвати. 6.Гора Мудрості. Поясніть прислів’я:
  • 6. -У здоровомутілі-здоровийдух. -В кого болять кості-той не бажає в гості. -Здоров’я-усьомуголова. -Подивись на вигляд і не питай про здоров’я. -Без здоров’я-немащастя. -Весела думка-половина здоров’я. -Гроші загубив-небагато загубив, час загубив-багато загубив, а здоров’я загубив-усе загубив. 7.Печера Скарбів. -У ГоріМудрості є Печера Скарбів, до якої ми так довго добиралися. А ось і чарівна скринька. Але відкриється вона лише тоді, коли ви відгадаєте загадки: -Його не сіють, не саджають, Воно саме виростає, Не в лісі, не на узліссі, А на маківці, на голівці.(Волосся) -Між двохозер стоїть скеля, В ній дві печери…(Ніс) -Мию, мию без жалю, Мию, там, де брудно. А купатись не люблю. Бо від того худну.(Мило) -Без насіння виростає І міцне коріння має. Ним їмо і хліб, і суп Що це буде, дітки?(Зуб) -Хто завждинам правду каже, Який є, таким покаже?(Дзеркало)
  • 7. -Молодці, діти! Тепер скринькавідкриється. Ми знайшли найцінніший скарб. Прочитайте, що це.(Учні читають слово ЗДОРОВ’Я) -Правильно, адже найцінніше в нашому житті-це здоров’я. ІV. Підсумок заняття. Гра «Доскажи словечко» Щоб здоров’я добремати, Слід про нього змалку…(дбати): Кожнийранок обливатись І зарядкою…(займатись). У дворіщодня гуляти, Повноцінно їстий …(спати). Добремити всіпродукти, Досхочувживати…(фрукти). Учень:Головне-здоровим бути- Це потрібно всім збагнути! Бо як є здоров’яй сила, То весь світ людині милий. Й думка в неї веселенька, І тоді вона жвавенька. Все їй хочеться робити, І сміятись, і радіти. А як тільки захворіє- Зразуй сонечко тускніє. Тому це запам’ятай Й про своє здоров’я-дбай!
  • 8. Література 1.Буган Ю.В.Шкільні свята та розваги. – Тернопіль: Підручники та посібники, 1996. 2.Букрєєва Н.А.Години спілкування. –Х.:Вид.група « Основа» , 2012. 3.Красоткіна Н.Г.Виховні бесіди у початковихклассах. – Тернопіль:Мандрівець, 2008. 4.Куріпта В.І.Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. – Х.:Вид.група «Основа» , 2006. 5.Журнали «Початковаосвіта», «Початковенавчання та виховання», «Початковашкола», «Розкажіть онуку». 6.Віршики-веселинки. – Х.:Белкар-книга, 2011. 7.Слабошпицька Л.Все про все на світі. – К. :Махаон-Україна,2004.