Обласна науково-практична Інтернет-конференція «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів – важлива складова формування ціннісних орієнтацій особистості та розвитку виховної системи закладу» (24-26 лютого 2015 року).
http://koippo414.at.ua
Обласна науково-практична Інтернет-конференція «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів – важлива складова формування ціннісних орієнтацій особистості та розвитку виховної системи закладу» (24-26 лютого 2015 року).
http://koippo414.at.ua
Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів 2014р. Мітченко О.А. викл...Светлана Методкаб
Укладач: Мітченко Олена Анатоліївна, викладач біології ДНЗ "Южноукраїнський професійний ліцей". Презентація на тему "Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів на уроках біології та в позакласний час"
Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів 2014р. Мітченко О.А. викл...Светлана Методкаб
Укладач: Мітченко Олена Анатоліївна, викладач біології ДНЗ "Южноукраїнський професійний ліцей". Презентація на тему "Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів на уроках біології та в позакласний час"
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
2. Мета: розширити поняття про те, що спосіб життя людини формують її звички, що від
здоров’я дітей залежить здоров’я нації, а значить благополуччя і добробут України, її
майбутнє; розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти і змінювати здоров’я;
виховувати хороші звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до
занять фізкультурою і спортом.
Обладнання: картина «Галявина Здоров’я» (не розфарбована, сіра), фарби, клей,
кольорові квітки здоров’я для кожного учня, промінчики сонця, продукти для
«Супермаркету», обладнання та матеріали для дослідів, картки для ігор «Світлофор»
(червоні та зелені, із корисними та шкідливими звичками) та «Плутанина» (режим дня),
мультяшні персонажі, смайлики, шприц із смолою від «скуреної» цигарки, рентгенівський
знімок легень.
Хід заняття
Вчитель. Доброго дня, шановні гості, дорогі діти. Доброго, Вам, здоров’я! У нас сьогодні
незвичайна виховна година «Здорові звички-здоровий спосіб життя». Я запрошую вас у
казкові мандри. Ви готові? Тоді:
Очі дружно закриваємо,
Руки до неба піднімаємо,
З вітром лагідно вітаємось,
Сонцю мило посміхаємось,
Очі відкриваємо
І на галявину Здоров’я потрапляємо.
Та галявина якась похмура та не гостинна. Погляньте, у сонця немає всіх промінців. Що ж
це з нею таке? Спробуємо розібратися. Діти, що є найбільшою цінністю у житті кожної
людини? (здоров’я). Так, життя – це найбільше благо, дароване людині. Воно стрімке,
цікаве, повне несподіванок. І у ньому є найважливіші речі, які люди цінують понад усе. Це
мир, спокій, здоров’я. На жаль, досить часто діти – через необачність, а дорослі – через
легковажність бездумно розтринькують цей дарунок, забуваючи, що втратити здоров’я
легко, а повернути – дуже важко, іноді просто неможливо. Як не прикро, нам здоров’я
дароване з однією умовою: його потрібно належним чином підтримувати. Від чого
залежить наше здоров’я? (відповіді учнів). Правильно, від нас самих, від нашого способу
життя. Відомо, що спосіб життя людини формують її звички. Адже, недаремно, кажуть:
Посієш вчинок – пожнеш звичку,
Посієш звичку – пожнеш характер,
Посієш характер – пожнеш долю.
Що ж таке звички? (звичка - це те, що ти робиш постійно, поведінка людини, яка стала
постійною, звичною). Які звички вам відомі? Правильно. Шкідливі та корисні. Чи можете
ви назвати шкідливі звички людини? (відповіді учнів). А чому вони так називаються?
(вони негативно впливають на самопочуття, руйнують здоров’я, заважають повноцінно
жити). А чому корисні так називаються? (допомагають усебічному розвитку людини і
зміцнюють її здоров’я)
Психолог проводить гру «Світлофор» (по корисних та шкідливих звичках)
Учень. Є в людини приховані вороги,
Шкідливі звички звуться вони –
Нігті кусати, гризти олівці –
Це зовсім не потрібно нам у житті.
Учень. Поки ми ще невеличкі,
Виробляймо добрі звички,
Щоб здоров’я берегти
І здоровими рости!
Вчитель. Мені здається, що я починаю розуміти, що з нашою галявиною таке. А ви
здогадалися? Правильно. Це шкідливі звички руйнуючи здоров’я, роблять наше життя
сірим та невеселим.
3. Учень. Шкідливі звички, мовби тінь,
Все ходять за тобою,
І так чекають на ту мить,
Щоб потягнуть з собою.
Наркотики і цигарки, спиртне -
Це просто страх,
Як ви подружитесь із ними -
Здоров'ю буде крах.
Вчитель звертає увагу дітей на негативний вплив наркотиків, алкоголю та сигарет.
Демонструє шприц та знімок. Закликає дітей, щоб вони донесли цю інформацію до своїх
батьків.
Учень. Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим.
Треба тільки знати,
Як здоровим стати.
Учень. Правило запам’ятай:
Згубних звичок ти не май!
Про своє здоров’я дбай!
Вчитель. Діти, то що ми скажемо шкідливим звичкам? («Ні»). А корисним скажемо.
(«Так»). От, коли ви навчитеся набувати корисних звичок із дитинства, тоді шкідливі
звички просто не сформуються, а наша галявина оздоровиться, набереться сил та розцвіте
вашими квіточками. І допомагатимуть нам у цьому наші художники. (По мірі того як
діти розказують про корисні звички, художники розфарбовують галявину)
Художники. Десь, колись, в якійсь квартирі,
Проживали дві сестрички –
Добра та Шкідлива звички.
Друзів в них було доволі:
У дворі, в будинку, в школі.
Друзів їхніх пригадайте,
Хто є хто – упізнавайте.
Вчитель. Діти, для того, щоб людина була завжди охайною, все встигала зробити, не
спізнювалася на заняття, на роботу, вона повинна дотримуватися чого? (режиму дня).
(Гра "Плутанина". Діти повинні розмістити сюжетні малюнки, що відображають
основні моменти режиму дня, які у них на спині, у правильній послідовності.)
Молодці! Ось ваш перший промінчик «Режим дня». Прикріплюйте його разом зі своїми
квітками здоров’я на квітучу галявину Здоров’я.
Учень. Щоб було здорове тіло —
Встав і враз берись за діло,
Та зарядкою займайся
І водою обливайся.
А щоб дух здоровий мати,
Треба добрим в світі стати!
Учень. Щоб здоровим, сильним бути,
Треба нам про сум забути.
Спортом треба всім займатись
І частіше усміхатись!
Бо усміхнена людина —
Це здоров’я половина!
Учень. Потрібно кожному із нас
З самого малку твердо знати,
Що тільки спорт нам допоможе
Міцним здоров’я своє мати.
Учень. Багато в класі в нас спортсменів,
Призерів-рекордсменів.
4. Вони ще на весь світ прославлять
Нашу школу й Україну.
Вчитель. Дуже приємно, діти, що ви розумієте, яке велике значення має спорт для вашого
здоров’я. Адже в нас справді є чимало футболістів, баскетболістів, борець, боксер та
гімнастка. І Ліля нам зараз продемонструє декілька вправ, виконуючи які ви зможете
розвинути своє тіло.
( Учениця класу Микульчин Ліля демонструє вправи, тоді говорить слова)
Учень. Як нема у тебе сили,
Світ тобі стає немилий.
Бо гіркий у того вік,
Кому завжди треба лік.
А здорове буде тіло,
Зробиться усяке діло!
Вчитель. Що ж, юні спортсмени, промінчик «Спорт-це життя» ваш. Адже всім відомо,
що спорт – це життя. Прикріплюйте свої квіточки теж.
(Декілька учнів тягнуть руки догори. Медсестри-сантрійка класу)
Учень. Ми сантрійка, 5 клас,
Дружно звернемось до вас:
Бережіть здоров'я власне,
Поки є на це ще час,
Бо життя таке прекрасне
І воно одне у нас.
Учень. Щоб міцне здоров’я мати,
Треба дуже добре знати
Дітям правила прості
Та за змістом золоті.
Учень. Щоб нічого не боліло
Полюбити треба мило!
Часто й чисто руки мити
Та охайному ходити.
Учень. Щоб здорові зуби мати,
Слід про них щоденно дбати,
Чистить, ротик полоскати,
А твердого не кусати.
Учень. Овочі та фрукти мити,
Щоб ніколи не хворіти,
Бо мікроби щохвилини
Так і линуть до людини.
Учень. Та й волосся причесати,
Щоб красивий вигляд мати.
А в кишені кожну днину –
Носову носи хустину!
Учень. Щоб здоровим довго жити,
Воду слід усім любити,
Мило, пасту, гребінець –
Будеш справжній молодець!
Вчитель. Молодці, дівчатка. Ось ваш промінчик «Чистота – запорука здоров’я». Його
разом зі своїми квітками здоров’я прикріплять ті діти, які постійно дотримуються правил
особистої гігієни.
Вчитель. Іноді говорять «Ти є тим, що ти їси!». Як ви це розумієте? (відповіді учнів)
Звичайно, наше здоров’я залежить і від їжі, яку ми споживаємо. Пропоную завітати у
«Супермаркет» та наповнити кошик тими продуктами, які ви найчастіше їсте. А ми
оцінимо ваш вибір.
(Гра «Супермаркет». З набору продуктів 2 дітей наповнюють кошик)
5. Діти, у нас ще є чіпси, сухарики, газована вода, жуйка, цукерки, піца? Вони ж такі смачні і
запашні. Діти їх так люблять їсти, та й дорослі також. Але це дуже шкідливі продукти для
нашого організму. В них немає ніяких вітамінів. Є лише барвники, багато цукру,
ароматизатори. Давайте проведемо дослід. А наші Медсестри допоможуть мені у цьому.
Дослід з газованим напоєм
Опис досліду:
· В пластикову склянку покласти лійку з ватним тампоном. Крізь ватний тампон
пролити солодкий газований напій. Тампон стає такого кольору, як напій.
Висновок.
У напої багато зеленого барвнику , який викликає нудоту, біль ,алергію.
Краще випити звичайну воду.
Дослід з чіпсами
Опис досліду.
· На серветку викласти чіпси, притиснути. На серветці залишаються жирні плями.
Висновок:
Цей жир осідає у шлунку і дає навантаження на всю травну систему.
Опис досліду :
· у склянку з прозорою водою покласти чіпси, вода стає брудною .
Висновок:
У продукті є барвники, які шкодять печінці , шлунку .
Цукерки, шоколад, жуйки інші смачні солодкі продукти, мають великий вміст
цукру, який шкідливий для нашого здоров’я.
То ж який висновок ми зробимо?
Учень. Їжте, діти, рибу, м’ясо,
Їжте сир і молоко,
Їжте яйця, бо для росту
Все це необхідно просто,
Бо збагачене білком.
Учень. Їжте крупи залюбки,
Вуглеводів там багато,
А вони, як і білки,
Організму необхідні,
Вуглеводи є у хлібі,
І в картоплі є вони.
Учень. Щоб енергії набрати,
Їжте ягоди і фрукти,
Ціле літо й восени.
В овочах є мінерали,
Й вуглеводів теж немало.
Учень. Отже, за здоров'ям стежте,
Сіль, солодощі обмежте.
Краще ягоди і фрукти,
Ніж цукерки й пироги.
Торт, морозиво - це смачно,
Але досить небезпечно:
За надмірного вживання
Це здоров'я - вороги.
А всі, хто харчується правильно, отримують промінчик «Здорове харчування» та
оживляють галявину Здоров’я своїми квіточками.
Вчитель. Після навчання можемо перепочити. Та найкращим відпочинком для організму
є активний відпочином, коли і тіло, і розум, і душа набираються сил для нових справ.
Учень. Є для ігор місць чимало:
6. Двір, майданчик, парк і сад.
Тож не грайтесь де попало –
Все тоді піде на лад.
Правила дорожні знайте,
По дорозі не біжіть.
Від дороги далі грайте-
Будете в безпеці жить.
Учень. Щоб мужнім стать і стать сміливим,
Сильним духом, сильним тілом,
Загартованим, здоровим
То виходь на стадіони!
А не зовсім навпаки!
Йди сміливо і записуйся
У спортсекції та танцювальні гуртки!
(Учні демонструють танець)
Учень. Рух - це життя.
Він зміцнює здоров'я.
Клітинку кожну
Він зігріває кров'ю.
Без руху швидко
Стане кволим тіло.
Тож, склавши руки,
Не сиди без діла!
Вчитель. Молодці, танцюристи. З такими танцями ви й справді зміцнете своє тіло і
завжди будете мати хороший настрій. Ось і ваш промінчик «Здоров’я та активний
відпочинок». Завітайте на галявину разом з тими учнями, які ведуть активний спосіб
життя, а не просиджують по декілька годин перед екранами монітора комп’ютера чи
телевізора, адже вони розуміють, що це може призвести не тільки до захворювання очей, а
й ожиріння, серцево-судинних захворювань, порушень постави та, навіть, психозів.
(художники домальовують усмішку)
Вчитель. Подивіться, діти, від запального танцю наших танцюристів у сонечка з’явилася
чарівна усмішка. Воно ніби нам нагадує, що усмішка, хороший настрій. Ввічливість,
приємні слова – все це теж запорука нашого здоров’я. І про це наші предки добре знали. З
давніх-давен найголовнішою цінністю в житті український народ уважав здоров’я. Навіть
вітаючись і прощаючись люди бажали одне одному здоров’я: «Здоровенькі були!», «Дай,
Боже, здоров’я!», «Доброго, Вам, здоров’я!» Давайте і ми пригадаймо, якомога більше
лагідних, добрих слів, і наповнимо ними наш зал.
Учень. Я слова чарівні знаю,
Вивчила охоче.
І в розмові їх вживаю
З ранку і до ночі!
- Доброго здоров’я, Галю!
- Добрий день, Оленко!
Ти до мене, я до тебе
Звернемось гарненько!
Учень. З добрим ранком всіх вітаю,
Як іду із хати.
І кажу всім: «На добраніч!»-
Як лягаю спати.
Учень. І «спасибі», й «Дуже прошу»,
«Вдячна вам», «Будь ласка»,
Словом, радість всім приношу,
Світ стає, мов казка!
Учень. «Всім привіт», «Іди здорова!»,
7. «Дякую красненько!»-
Ось така чарівна мова
Радує серденько.
Учень. Будьте ввічливі ви, діти,
Будьте всі здорові!
І слова чарівні всюди
Ви вживайте в мові!
Вчитель. Ось отримайте промінчик «Ввічливість» ті, хто не вживає у своєму лексиконі
лайливих слів, а пам’ятає про слова чарівні. Оздоровлюйте галявину своїми квіточками.
Психолог: Ми знайшли з вами всі промінчики. Тепер наше сонечко тепле, ласкаве і веселе. Та на казковій галявині
не вистачає казкових героїв. (гра з мультяшними персонажами)
Психолог. Подивіться, діти, як ожила наша галявина. Скільки здоров’я та радості вона
зможе нам принести! А щоб вона не втратила цілющої сили, то це залежить лише від вас.
Учень. Своє майбутнє бачимо розквітлим,
Не в чорних, а барвистих кольорах.
Здорові звички у собі формуємо,
Здоровий спосіб людям пропагуємо.
Учень. Є погані звички й гарні,
Хай погані йдуть від нас!
А хороші звички, славні,
Будемо набувати повсякчас!
Учень. Хочу я усім сказати,
Що здоров’я краще мати,
Аніж хворому ходити
Й світ чарівний не любити!
Учень. Бо любов, здоров’я, сила
Нам дають чарівні крила.
Ще дають саме життя
І несуть у майбуття.
Учень. Нам долать нові вершини,
Ми – майбутнє України!
То здоров’я треба мати,
Щоб державу прославляти!
Учень. Як зростемо ми здорові,
Як богатирі казкові,
Буде нація здорова
І держава – пречудова!
Учень. То чому не порадіти,
Ми ростемо, наче квіти,
В колі дружньої родини.
Ми – майбутнє України!
( Діти виконують пісню «Веселкова»)
Вчитель. Що ж, дорогі діти, добігає кінця наша виховна година. Сьогодні ми з вами багато чого
пригадали, дещо дізналися нове, над чимось задумалися. Та, головне, пам’ятайте завжди –
ваше здоров’я лише у ваших руках. Ростіть здоровими і щасливими, діти, щоб раділи ви
світові, а світ радів вам! Зростатимуть здорові діти, буде здорова нація, буде міцна і багата
держава. Тому дбайте про себе, доки ви ще малі, набувайте хороших звичок, привчайте
себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими. Тоді ваше
життя буде щасливим, веселим та яскравим, як наша галявина Здоров’я.