2. Азбука здоров'я "Здоровому все здорово"
Мета: Розвивати уявлення дітей про здоровий спосіб життя, його
складові; зміцнювати бажання щоденно піклуватися про своє
здоров’я; виховувати старанність під час виконання дій, спрямованих
на збереження здоров’я.
Обладнання: інтерактивна дошка, комп'ютер, ілюстрації, кольорові
фішки, костюми до казки""Колобок", демонстраційний матеріал.
Хід уроку
І. Оргмомент
Психоформула
Я – дитина хороша, ласкава.
Я – привітна, гарна, славна.
Я – здорова, не хворію,
Зимі білосніжній радію.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Лист для 1-А класу.
Прислів’я про здоров’я
Нема здоров’я – немає й щастя.
- Як ви розумієте це прислів'я?
- Про що ми будемо говорити на уроці?
ІІІ. Оголошення теми та мети.
- Ми поговоримо про те, як треба щоденно піклуватися про здоров'я
та що робити, щоб його зміцнити.
1. Вірші про здоров’я
Знаєш ти і знаю я:
Найбільше щастя – це здоров’я.
- Здоров’я? А що це?
спитає вас дехто.
- Хіба без нього не прожить?
- Здоров’я – це цінність,
яку нам треба не згубить
3. Якщо хочеш буть здоровим,
Про своє здоров’я дбай.
Своє тіло завжди вміло
І ретельно доглядай.
2. Передбачення
- Я знаю одного казкового героя, який не дивився за чистотою
свого тіла. Спробуйте його відгадати.
3. Загадка про Колобка
ІV. Основна частина
1. Казка "Колобок" валеологічного спрямування.
"КОЛОБОК"
Колобок:
Я веселий Колобок, по доріжці приг та скок, зарум’янений бочок,
по доріжці я кочуся, у пилюці замащуся, і ніхто не з’їсть дружочка
замазуру-колобочка.
Виходить зайчик:
Хто це котиться назустріч?
Наче пахнеш смачно ти, а чому ж такий брудний?
4. Колобок:
По доріжці я котився і увесь так забруднився.
Схочеш з’їсти замазуру - будеш пить гірку мікстуру.
Зайчик:
Ти по лісі не котися, до бабусі повернися.
АВТОР:
Не послухав Колобок, та все далі приг та скок.
З’являється вовк:
Хто це в лісі так співає, вовку спати заважає.
З’їм тебе я, дивину - незвичайну звірину.
Колобок:
Як візьмеш мене у ротик - заболить в тебе животик.
По доріжці я котився і в болоті замастився.
Як не хочеш мать турботи - не клади мене до рота.
Вовк:
Ти по лісі не котися, до бабусі повернися.
Не послухав Колобок-покотивсь через місток.
З’являється медвідь:
Що тут робиш Колобок - зарум’янений бочок?
Заберу тебе до хати, в молоці пополощу,
Медом трішки намащу, з’їм тебе я на обід,
Щоб не біг, куди не слід!
Колобок:
Ти мене не зачіпай, а хутчіше утікай,
Бо коли мене з’їси - захворієш, дружок, ти.
Ведмідь:
Ти по лісі не котися, до бабусі повернися.
5. Не послухав Колобок та забрів десь у лісок.
Назустріч йому Лисичка:
Колобочку, рум’яненький, запашненький, солоденький.
Хочу тебе дуже з’їсти - подивлюся, де б це сісти!
Колобок:
Ти не їж мене, Лисичко, дуже брудне в мене личко,
Не рум’янений вже бочок - я бруднуля - колобок!
Пожалій мене, Лисичко, та відмий моє ти личко.
Поскликай звірят до хати – піду з ними я гуляти!
Лисичка:
Що ж, тобі допоможу, мило й воду запрошу.
Виходить Вода, Мило і Рушник.
6. Вода:
Я – водичка, обмию твоє личко,
Щоб оченьки блистіли, щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся ротик і світився чистотою.(обливає Колобка)
Мило:
Коли пінюсь – на бруд я злюсь,
Людям я допомагаю, з тіла мікроби змиваю.
(витирає Колобка рушником)
Рушник:
Хай славиться мило пашисте,
Рушник хай прославиться чистий,
Води не бійся, щоденно мийся!
Чиста вода – для хвороби біда.
А мораль, малечо мила, у цій казочці така-
Для здоров’я і для дружби – необхідна чистота!
2. Тест (слайд)
Вибір засобів чистоти серед різноманітних предметів
3. Робота з анаграмами ( Смарт-дошка)
Загадки
1) Потрібні організмові продукти
Дуже корисні овочі та…( фрукти)
2) Дітям, дорослим дуже потрібно
дихати часто свіжим…( повітрям)
3) Щоб було усе в порядку
4) Вранці робимо…( зарядку)
4. Пісня про зарядку
7. 5.Вправа "Мікрофон"
Продовжте речення "Здоров'я – це…"
6. Проблемна ситуація
Діти, уявіть, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось
перед вами з’явилися три дороги. Кожна може вивести з лісу за
певних умов.
1. Сюди підеш – велике багатство знайдеш, проте здоров’я
загубиш.
2. Цією дорогою підеш – половину багатства знайдеш й
половину здоров’я загубиш.
3. Сюди підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.
Діти обирають одну з доріг і піднімають фішку того кольору, що
відповідає кольору дороги.
- Тим, хто обрав 1 і 2 стежину, ми спробуємо довести, що здоров'я
ні за які гроші не купиш.
7. Народна мудрість про здоров’я
Літературна сторінка (слайд)
Прислів’я:
Здоровому все здорово.
Праця здоров’я, а лінь хвороба.
У здоровому тілі – здоровий дух.
Здоров’я дорожче за багатство.
Здоров’я за гроші не купиш.
8. Здоров’я побажаєш – щастя зустрінеш.
Вірші:
Хто здоровий, той сміється,
Все в житті йому вдається,
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде в житті його удача.
Він уміє працювати,-
Вчитись і відпочивати.
Хто здоровий – не сумує,
Над загадками мудрує.
Він сміливо в світ іде
Й за собою поведе.
Здоров’я побажаєш – щастя зустрінеш.
Доброго здоров’ячка! Здоров був! Здоровенькі бувайте!
Ідіть здорові!
8. Зустріч з Принцесою Харчування
- Я принцеса Харчування, старша дочка королеви Здоров’я.
Без їжі людина не може жити. Від того, яку їжу ви вживаєте,
залежить ваше здоров’я. Тому, щоб бути здоровим, потрібно
правильно харчуватись. А ще у мене є помічники. Це – вітаміни.
якщо ж вітамінів не вистачає – людина може захворіти.
9. Вітамін А.
Щоб гарний зір мати , вітамін А споживайте. Він є в абрикосах.
моркві, цибулі.
Вітамін В.
Вітамін В потрібен для розумової праці. Він є у м’ясі, яйцях,
печінці, гречаній крупі.
Вітамін С.
Я підвищую імунітет організму, сприяю росту. Багато мене у
овочах та фруктах. А найбільше мене у плодах смородини та
шипшини.
9. Гра "Корисно – шкідливо".
1. Можна переїдати --
2. Їсти треба 4 рази на день ++
3. Під час вживання їжі можна відволікатися --
4. Їжа повинна бути різноманітною ++
5. Їсти треба швидко, не пережовуючи їжу –
6. Сіль потрібна людині у великій кількості --
7. Кожен день вживайте газовану воду та чіпси --
10. Пісня "Смаколики"
V. Підсумок уроку
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває.