SlideShare a Scribd company logo
Сабақ тақырыбы «Түбіндеадам болатынбала»
Оқу мақсаттар Қожа бейнесі арқылы білімдерін кеңейтеді.
Шығарманың мазмұнынаша отырып, кейіпкердің іс-әрекетін талдайды.
Жазушы көтерген мәселелер арқылы түсініктерін тереңдетіп, жинақтап қорытады.
Оқудан күтілетін нәтижелер
(Табыс критерийлері)
Барлық оқушылар: Әңгіменің мазмұнынтүсініп, ой қорытады
Көпшілік оқушылар: Қожаны «Тәмпіш қара» әңгімесіндегі Шаншатаймен
салыстыраалады. Кейіпкерлерге жеке қырынан мінездеме беру
барысында адамгершілік құндылықтарды ашады.
Жекелеген оқушылар: Жеке көзқарастарынқазіргі өмірмен байланыстыраотырып,
өз білімдеріне баға береді.
САБАҚ БАРЫСЫ
Реттілігі
уақыты
Тапсырма Мұғалімнің іс-
әрекеттері
Оқушылардың іс-
әрекеттері
Оқудың тиімді
дағдылары
Бағалау
3 минут
6 минут
I.ҰЙЫМДАСТЫРУ
КЕЗЕҢІ:
СЕРГІТУ СӘТІ
II.ОСЫҒАН
ДЕЙІНГІ БІЛІМДІ
ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ
Көңіл күйлерін
сұрау
«Ақ» қол, «Көк»
қол, «Қызыл» қолды
көрсету
Үйге берілген
«Бақытты балалық
шақ»
тақырыбындағы ой
толғауды топта сағат
тілімен оқыттыру
Көңіл күйлерін айтады
«Ақ» қолда
амандасады, «Көк»
қолда бір-бірінің
арқасынан қағады,
«Қызыл» қолдақол
шапалақтайды
Әр топтан ең үздік
шығарманы «Автор
орындығына» отырып
оқиды
Ізеттілік, құрмет
көрсету
Бір-біріне деген
ыстықықыласы
Шығармашылыққа
баулу
Мұғалім
мадақтауы
«Жарайсыңдар!»
деп қошемет
көрсету
Мұғалім
мадақтауы
2 минут
III.БІЛІМДІ
ИГЕРУГЕ
ДАЙЫНДЫҚ
Оқушыларға сыни
сұрақтар қою
арқылы жаңа
Оқушылар жаңа
тақырыптың«Түбінде
адам болатынбала»
Бірлесіп жұмыс
жасау, өзара
қарым-қатынасқа
Топбасшысының
бағалауы
20 минут
КЕЗЕҢІ
IV.БІЛІМДІ
ИГЕРУ КЕЗЕҢІ
ТҮСІНУІН
ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ
сабақтың
тақырыбынашу
«Кубизм» әдісі
бойынша топтық
жұмыс:
1-топ – « Суреттеу»
2-топ –
«Салыстыру»
3-топ –
«Ойыңызбен
байланыстырыңыз»
4-топ – «Зерттеу»
екендігін айтады
Мәліметтермен
бөліседі, талдайды,
салыстырады, өз
ойларын
тұжырымдайды
түсу арқылы
үйрену
Зерттеу жұмысына,
өз ойларын
тұжырымдауға
баулу
Топбасшысының
бағалауы
8 минут V. САБАҚТЫ
БЕКІТУ КЕЗЕҢІ
Қожаға хат жазу Оқушылар Қожаға хат
жазып, ішкі
ойларымен бөліседі
Шығармашылыққа
баулу
Топтыңқошеметі
3 минут VI. БАҒАЛАУ «Бағалау парағы»
бойынша әр топтың
топ басшысынасөз
беру
Топбасшысы
оқушыларды қалай
бағалағандығы
жөнінде мәлімдейді
Оқушыларды
бірін-бірі әділ
бағалауға
дағдыландыру
Өзін-өзі бағалау
2 минут VII. РЕФЛЕКСИЯ «Сабақтан алған
әсерім» -өтілген
сабақ бойынша
оқушылардың
пікірін білу үшін
стикер тарату
Стикерге сабақтан
алған әсерлерін
жазады
Кері байланыс
1 минут VIII. ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
«Мен қандай
оқушымын...»
тақырыбынаой
толғау жазу
Ашық сабақтан көрініс

More Related Content

What's hot

Менің атым қожа
Менің атым қожаМенің атым қожа
Менің атым қожа
Айбек Қуандықұлы
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
oquzaman
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
nurlan93kz
 
753f
753f753f
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
nurlan93kz
 
112укцукукыы
112укцукукыы112укцукукыы
112укцукукыы
nurlan93kz
 
621а
621а621а
счч
сччсчч
Hjg
HjgHjg
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Айбек Қуандықұлы
 
ывв
ыввывв
йййй
йййййййй
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
Bilim All
 
сұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемосұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемо
Nurlan Abilhanov
 
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
Bilim All
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
85ewreew
85ewreew85ewreew
85ewreew
nurlan93kz
 
Df(2)fd
Df(2)fdDf(2)fd

What's hot (20)

Mugalf
MugalfMugalf
Mugalf
 
Менің атым қожа
Менің атым қожаМенің атым қожа
Менің атым қожа
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
 
753f
753f753f
753f
 
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
 
112укцукукыы
112укцукукыы112укцукукыы
112укцукукыы
 
621а
621а621а
621а
 
(1)3
  (1)3  (1)3
(1)3
 
счч
сччсчч
счч
 
Hjg
HjgHjg
Hjg
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
ывв
ыввывв
ывв
 
йййй
йййййййй
йййй
 
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
Бердібек Соқпақбаев "Менің атым - Қожа"
 
сұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемосұраулы сөйлемо
сұраулы сөйлемо
 
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
абай. қарасөз
 
85ewreew
85ewreew85ewreew
85ewreew
 
Df(2)fd
Df(2)fdDf(2)fd
Df(2)fd
 

Similar to ашық сабақ

16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt
Nurlan Abilhanov
 
400
400400
абишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосыабишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосы
almnbtzh
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
oquzaman
 
Adev
AdevAdev
пав
павпав
Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)
Nurlan Abilhanov
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровника
oquzaman
 
“Алғыс” М.Төрежанов
“Алғыс”  М.Төрежанов“Алғыс”  М.Төрежанов
“Алғыс” М.Төрежанов
Nurlan Abilhanov
 
Батылдық
БатылдықБатылдық
Батылдық
Erjan Beisenhojaev
 
ертегі әлемі
ертегі әлеміертегі әлемі
ертегі әлемі
Asem Sarsembayeva
 
456g
456g456g
Кітапханада
КітапханадаКітапханада
Кітапханада
Айбек Қуандықұлы
 
Qqq
QqqQqq
лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
Вспомогательный образовательный сайт
 
3223кеккекекууу
3223кеккекекууу3223кеккекекууу
3223кеккекекууу
nurlan93kz
 
Еңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктерЕңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктер
Айбек Қуандықұлы
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
nurlan93kz
 

Similar to ашық сабақ (20)

019 toptama site
019 toptama site019 toptama site
019 toptama site
 
16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt
 
400
400400
400
 
абишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосыабишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосы
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 
Adev
AdevAdev
Adev
 
пав
павпав
пав
 
Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровника
 
“Алғыс” М.Төрежанов
“Алғыс”  М.Төрежанов“Алғыс”  М.Төрежанов
“Алғыс” М.Төрежанов
 
Батылдық
БатылдықБатылдық
Батылдық
 
ертегі әлемі
ертегі әлеміертегі әлемі
ертегі әлемі
 
456g
456g456g
456g
 
Кітапханада
КітапханадаКітапханада
Кітапханада
 
Qqq
QqqQqq
Qqq
 
лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
 
3223кеккекекууу
3223кеккекекууу3223кеккекекууу
3223кеккекекууу
 
бөрік
бөрік бөрік
бөрік
 
Еңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктерЕңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктер
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
 

More from Asem Sarsembayeva

урок
урокурок
конспект урока
конспект урокаконспект урока
конспект урока
Asem Sarsembayeva
 
современные проблемы нравственно духовного воспитания
современные проблемы нравственно духовного воспитаниясовременные проблемы нравственно духовного воспитания
современные проблемы нравственно духовного воспитания
Asem Sarsembayeva
 
моя презентация
моя презентациямоя презентация
моя презентация
Asem Sarsembayeva
 
тіректен секіруге арналған жаттығулар
тіректен секіруге арналған жаттығулартіректен секіруге арналған жаттығулар
тіректен секіруге арналған жаттығулар
Asem Sarsembayeva
 
тренинг
тренингтренинг
тренинг
Asem Sarsembayeva
 
байырғы өлшем бірліктер
байырғы өлшем бірліктербайырғы өлшем бірліктер
байырғы өлшем бірліктер
Asem Sarsembayeva
 
чуковский
чуковскийчуковский
чуковский
Asem Sarsembayeva
 
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
Asem Sarsembayeva
 
красота души человека
красота души человекакрасота души человека
красота души человека
Asem Sarsembayeva
 
сауле зейтжановна
сауле  зейтжановнасауле  зейтжановна
сауле зейтжановна
Asem Sarsembayeva
 
сабак экология гульсара жумабаева
сабак экология  гульсара жумабаевасабак экология  гульсара жумабаева
сабак экология гульсара жумабаева
Asem Sarsembayeva
 
күз айжан кунакбаевна
күз айжан кунакбаевнакүз айжан кунакбаевна
күз айжан кунакбаевна
Asem Sarsembayeva
 
сабақ гульсара жубанышевна
сабақ  гульсара  жубанышевнасабақ  гульсара  жубанышевна
сабақ гульсара жубанышевна
Asem Sarsembayeva
 
ашык сабак айжан конакбаевна
ашык сабак  айжан  конакбаевнаашык сабак  айжан  конакбаевна
ашык сабак айжан конакбаевна
Asem Sarsembayeva
 
день учителя 29.09.17
день учителя   29.09.17день учителя   29.09.17
день учителя 29.09.17
Asem Sarsembayeva
 
шаяхметов б.е.
шаяхметов б.е.шаяхметов б.е.
шаяхметов б.е.
Asem Sarsembayeva
 
магрупова
магруповамагрупова
магрупова
Asem Sarsembayeva
 
тіл дамыту слайд
тіл дамыту слайдтіл дамыту слайд
тіл дамыту слайд
Asem Sarsembayeva
 
проект казахстан - родина моя
проект   казахстан - родина мояпроект   казахстан - родина моя
проект казахстан - родина моя
Asem Sarsembayeva
 

More from Asem Sarsembayeva (20)

урок
урокурок
урок
 
конспект урока
конспект урокаконспект урока
конспект урока
 
современные проблемы нравственно духовного воспитания
современные проблемы нравственно духовного воспитаниясовременные проблемы нравственно духовного воспитания
современные проблемы нравственно духовного воспитания
 
моя презентация
моя презентациямоя презентация
моя презентация
 
тіректен секіруге арналған жаттығулар
тіректен секіруге арналған жаттығулартіректен секіруге арналған жаттығулар
тіректен секіруге арналған жаттығулар
 
тренинг
тренингтренинг
тренинг
 
байырғы өлшем бірліктер
байырғы өлшем бірліктербайырғы өлшем бірліктер
байырғы өлшем бірліктер
 
чуковский
чуковскийчуковский
чуковский
 
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
 
красота души человека
красота души человекакрасота души человека
красота души человека
 
сауле зейтжановна
сауле  зейтжановнасауле  зейтжановна
сауле зейтжановна
 
сабак экология гульсара жумабаева
сабак экология  гульсара жумабаевасабак экология  гульсара жумабаева
сабак экология гульсара жумабаева
 
күз айжан кунакбаевна
күз айжан кунакбаевнакүз айжан кунакбаевна
күз айжан кунакбаевна
 
сабақ гульсара жубанышевна
сабақ  гульсара  жубанышевнасабақ  гульсара  жубанышевна
сабақ гульсара жубанышевна
 
ашык сабак айжан конакбаевна
ашык сабак  айжан  конакбаевнаашык сабак  айжан  конакбаевна
ашык сабак айжан конакбаевна
 
день учителя 29.09.17
день учителя   29.09.17день учителя   29.09.17
день учителя 29.09.17
 
шаяхметов б.е.
шаяхметов б.е.шаяхметов б.е.
шаяхметов б.е.
 
магрупова
магруповамагрупова
магрупова
 
тіл дамыту слайд
тіл дамыту слайдтіл дамыту слайд
тіл дамыту слайд
 
проект казахстан - родина моя
проект   казахстан - родина мояпроект   казахстан - родина моя
проект казахстан - родина моя
 

ашық сабақ

  • 1. Сабақ тақырыбы «Түбіндеадам болатынбала» Оқу мақсаттар Қожа бейнесі арқылы білімдерін кеңейтеді. Шығарманың мазмұнынаша отырып, кейіпкердің іс-әрекетін талдайды. Жазушы көтерген мәселелер арқылы түсініктерін тереңдетіп, жинақтап қорытады. Оқудан күтілетін нәтижелер (Табыс критерийлері) Барлық оқушылар: Әңгіменің мазмұнынтүсініп, ой қорытады Көпшілік оқушылар: Қожаны «Тәмпіш қара» әңгімесіндегі Шаншатаймен салыстыраалады. Кейіпкерлерге жеке қырынан мінездеме беру барысында адамгершілік құндылықтарды ашады. Жекелеген оқушылар: Жеке көзқарастарынқазіргі өмірмен байланыстыраотырып, өз білімдеріне баға береді. САБАҚ БАРЫСЫ Реттілігі уақыты Тапсырма Мұғалімнің іс- әрекеттері Оқушылардың іс- әрекеттері Оқудың тиімді дағдылары Бағалау 3 минут 6 минут I.ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ: СЕРГІТУ СӘТІ II.ОСЫҒАН ДЕЙІНГІ БІЛІМДІ ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ Көңіл күйлерін сұрау «Ақ» қол, «Көк» қол, «Қызыл» қолды көрсету Үйге берілген «Бақытты балалық шақ» тақырыбындағы ой толғауды топта сағат тілімен оқыттыру Көңіл күйлерін айтады «Ақ» қолда амандасады, «Көк» қолда бір-бірінің арқасынан қағады, «Қызыл» қолдақол шапалақтайды Әр топтан ең үздік шығарманы «Автор орындығына» отырып оқиды Ізеттілік, құрмет көрсету Бір-біріне деген ыстықықыласы Шығармашылыққа баулу Мұғалім мадақтауы «Жарайсыңдар!» деп қошемет көрсету Мұғалім мадақтауы 2 минут III.БІЛІМДІ ИГЕРУГЕ ДАЙЫНДЫҚ Оқушыларға сыни сұрақтар қою арқылы жаңа Оқушылар жаңа тақырыптың«Түбінде адам болатынбала» Бірлесіп жұмыс жасау, өзара қарым-қатынасқа Топбасшысының бағалауы
  • 2. 20 минут КЕЗЕҢІ IV.БІЛІМДІ ИГЕРУ КЕЗЕҢІ ТҮСІНУІН ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ сабақтың тақырыбынашу «Кубизм» әдісі бойынша топтық жұмыс: 1-топ – « Суреттеу» 2-топ – «Салыстыру» 3-топ – «Ойыңызбен байланыстырыңыз» 4-топ – «Зерттеу» екендігін айтады Мәліметтермен бөліседі, талдайды, салыстырады, өз ойларын тұжырымдайды түсу арқылы үйрену Зерттеу жұмысына, өз ойларын тұжырымдауға баулу Топбасшысының бағалауы 8 минут V. САБАҚТЫ БЕКІТУ КЕЗЕҢІ Қожаға хат жазу Оқушылар Қожаға хат жазып, ішкі ойларымен бөліседі Шығармашылыққа баулу Топтыңқошеметі 3 минут VI. БАҒАЛАУ «Бағалау парағы» бойынша әр топтың топ басшысынасөз беру Топбасшысы оқушыларды қалай бағалағандығы жөнінде мәлімдейді Оқушыларды бірін-бірі әділ бағалауға дағдыландыру Өзін-өзі бағалау 2 минут VII. РЕФЛЕКСИЯ «Сабақтан алған әсерім» -өтілген сабақ бойынша оқушылардың пікірін білу үшін стикер тарату Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады Кері байланыс 1 минут VIII. ҮЙГЕ ТАПСЫРМА «Мен қандай оқушымын...» тақырыбынаой толғау жазу