1. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою».
Створення виробів з плетіння
Мета:вчитидітей плетіння «косичкою» тастворюватиз плетіння різноманітні
іграшки; розвивати творчість, фантазію; виховувати естетику у художньо-
трудовій діяльності.
Обладнання: стрічки, шнур, іграшки з плетіння, смужки кольорового паперу,
клей, ножиці.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
З’ясовуємо підготовленість учнів до заняття (необхідні матеріали,
інструменти).
ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності
— Українцям притаманні такі риси, як господарська кмітливість,
винахідливість, уміння застосовувати навіть стару використану річ, не
викидаючи її на смітник. Сьогодні ми будемо виготовляти іграшки з
використаного матеріалу. Це капронові стрічки, шнурки, тасьми із старих
речей, які ви принесли з дому.
ІІІ. Актуалізація знань учнів
— Діти, хто з вас вже вміє плести «косичкою»?
Зараз Оксанка продемонструє нам усім, як вона, розділяючи волосся на три
частини, заплітає косичку.
— Ось чому спосіб плетіння у три стрічки чи вервечки називають
«косичкою». Учні, які вміють вже плести, допомагатимуть своїм
однокласникам. Плести косичку будемо парами: один — тримає, інший —
плете, а потім навпаки.
IV. Послідовність трудових дій
— Для плетіння візьміть стрічки (шнурки, тасьми),підрівняйте, складіть
разом і з одного кінця зав’яжіть вузлик (показ).
Учитель демонструє спосіб плетіння безпосередньо на капронових
стрічках, діти почергово закріплюють послідовність трудових дій.
— Переплетені стрічки (шнурки, тасьми) у кінці зав’язуємо вузликом.
А тепер із цих косичок будемо виготовляти іграшки. А які саме — ви зараз
відгадаєте.
В’ється вірьовка, на кінці — голівка. (Змія)
П’ять метеликів літають
І на квіточки сідають.
Прилетів ось ще один,
Сів на квіточку і він.
Полічимо швидко всіх,
2. Цих метеликів прудких. (5 + 1 = 6 метеликів)
Зловив Василько наш сім риб.
Одна з них в воду раптом — стриб!
Відповідайте, рибок скільки
Тепер зосталась у Василька? (7 – 1 = 6 рибок)
V. Самостійна робота учнів
1. Розгляд іграшок з плетінки.
2. Показ склеювання.
3. Повторення правил роботи з ножицями і клеєм.
4. Вибір способу виконання виробу.
5. Практична робота.
VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт
1. Розгадування кросворда.
Зліва направо написані слова, в яких пропущено по одній букві. Вставте
ці букви. Згоривниз прочитайтеслово-ключ. Визначте, якіназви предметів чи
явищ належать до живої природи, а які — до неживої.
2. Пропоную вдома виготовити за допомогою плетіння іграшки «Павучок»,
«Горобчик», «Равлик».
VII. Прибирання робочих місць
Ножиці, клей, залишки стрічок — у папку, обрізки — у визначене для сміття
місце.