Конспект
уроку виробничого навчання
Тема:
«Приготування страв та гарнірів з
макаронних виробів»
Розробила майстер в/н:
Стецик С.І.
2016 р.
Методичнарозробка уроку
Тема програми. «Приготуваннястраві гарнірів з макароннихвиробів».
Тема уроку.« Приготування страв і гарнірів з макароннихвиробів».
Мета уроку:
 навчальна:
- навчитиучнівпрофесійноготувати страви з макаронних виробів;
- навчитиучнів правильно організовуватиробочемісце;
- навчитидотримуватись правил санітарії та гігієни, технікибезпеки,
охоронипраці.
 виховна:
- формувативимогливість в оцінюваннісвоєїроботи;
- виховуватиестетичний смак;
- виховуватипочуттявідповідальноговідношення до своєїпраці.
 розвивальна:
- формувати вучнівпізнавальнемислення, інтерес до обраноїпрофесії;
- розвиватисамостійність, умінняорієнтуватися у виробничихумовах.
Тип уроку: урок формуванняумінь та навичок (виконаннякомплекснихробіт).
Місцепроведення:кухня –майстерня.
Вид урокувиконаннякомплекснихробіт.
Дидактичнезабезпечення:технологічнікарти, наочнізразкистрав у слайдах.
Матеріальнотехнічнезабезпечення: виробничістоли, електроплити, електрична вага,
розробнідошки, ножі, миски, лотки, виделки, посуд для подавання, продукти.
Наочнізасоби:Збірник рецептур, страв та кулінарнихвиробів, 1999р.;
Мультимедійнезабезпечення:комп’ютер, екран, проектор;
Міжпредметнізв'язки:технологіяприготуванняїжі з основами товарознавства,
устаткування, охоронапраці, санітарія та гігієна, хімія, математика, біологія.
Методинавчання :
словесні (розповідь, пояснення);
наочні (показ слайдів, показ майстраприйомівроботи, спостереженняучнів,
технологічнікарти);
практичні (самостійневиконанняприйомівучнями).
Формиорганізаціїнавчальноїдіяльностіучнів:індивідуальна,
групова.Перелікнавчально-виробничихробіт:подрібненням'яса,нарізка
овочів,формуваннянапівфабрикату;варіння,смаження та запікання;оформлення та
подаваннястрав.
План уроку
І. Організаційна робота.
1. 1 Перевіркаприсутніхучнів на занятті.
1.2 Перевіркасанітарного стану одягу, дотримання правил особистоїгігієни.
1.3 Перевірканаявностісировини.
ІІ. Вступнийінструктаж.
2.1 Повідомлення теми і мети уроку.
2.2 Пояснення характеру та призначення теми, порядок їївиконання.
2.3 Перевірказнаньучнями теоретичного матеріалу, міжпредметнізв’язки.
2.4 Поясненняновоїтеоретичноїнавчальноїінформації.
2.5 Ознайомленняучнів з матеріалами, інструментами і приладами,
яківпершебудутьзастосовуватись на уроці, та з правилами технікибезпеки при
роботі з ними.
2.6 Вивченняінструкційно – технологічноїдокументації.
2.7 Пояснення та показ способівраціональноїорганізаціїробочихмісць при
виконаннізавдань.
2.8 Демонструванняновихоперацій та прийомівтрудовоїдіяльності.
2.9 Інформаціящодотиповихпомилокта способиїхпопередження.
2.10 Повідомлення прокритеріїоцінюванняпрактичноїдіяльностіучнів
ІІІ. Поточнийінструктаж
3.1 Видачазавдань для самостійноїроботиучнів.
3.2 Поясненняпослідовностівиконаннязавдання.
3.3 Розподілучнів за робочимимісцями.
3.4 Індивідуальнийпоточнийінструктаж шляхом
проведенняцільовихобходівробочихмісцьучнів.
ІV. Заключнийінструктаж.
4.1 Аналізумінняучнівзастосовуватиновунавчальнуінформацію, щовивчалась на
уроці.
4.2 Аналіз причинпомилокучнів та застосуваннязасобівїхусунення.
4.3 Повідомлення таобґрунтуванняоцінок, отриманихучнями на уроці.
4.4 Аналіздотримання правил безпекипраці, організаціїробочихмісцьучнів.
4.5 Розглядвипадківнераціональноговикористання урочного часу.
4.6 Видачадомашньогозавдання.
Хід уроку
Організаційний момент
Доброго дня,учні.
Майстер в/н:
Прошу чергового учня доповісти про готовність бригад до уроку виробничого
навчання.
Черговий учень: доповідає про готовність учнів до уроку виробничого навчання (про
відсутніх, стан спецодягу, наявність технологічних та інструкційних карт, розрахунку
сировини).
Вступний інструктаж
Майстер в/н:
Тема сьогоднішнього уроку – «Приготування страв і гарнірів з макаронних
виробів».
Мета уроку в/н:
Сьогодніми звами повинні навчитися готувати нові (сучасні) страви з макаронних
виробів, так як прості страви і гарніри з макаронних виробів ви вже знаєте і вмієте
готувати з першого курсу. Також повинні правильно організувати своє робоче місце,
під час роботи дотримуватись правил особистої гігієни і санітарії, всіх вимог безпеки
праці, повинні вдосконалювати свої знання та вміння по приготуванні страв так, щоби
не знизити їх харчову цінність, правильно доводити страви до готовності, повинні
бережливо ставитись до обладнання, інвентаря, дотримуватись правил трудової
дисципліни, провести правильно бракераж страв, повинні прагнути досягти мети
сьогоднішнього уроку.
Отже, сьогодні ми з вами вчимося готувати страви з макаронних виробів. Само
слово «макарони» , на думку лінгвістів, походить від грецького «макар», що означає
«страва з ячмінного борошна». Макарони вважаються лідерами серед продуктів, які
містять складні вуглеводи, що досить швидко розщеплюються та створюють запаси
енергії. Недаремно часто в меню спортсменів пропонують макаронні вироби замість
протеїнів тваринного походження. Макарони з твердих сортів пшениці багаті
вітамінами В і рослинними білками. В них міститься вітамін F , який часто називають
«вітаміном молодості». Такі макарони насичені клітковиною, яка є відмінним
сорбентом, що допомагає виводити шлаки і токсини з організму.
Макарони – це борошняні вироби, які треба варити перед тим, як вживати в їжу.
Виготовляють їх з пшениці. Перші відомості про макарони були ще в четвертому
тисячолітті до нашої ери.
Сьогодні на уроці в/н ми навчимося готувати страви з італійських макаронів. До
Європи макаронні вироби колись завіз мандрівник Марко Поло. А вже самі італійці
створилицілу «макаронну поему». Втім, тут слово «макарони» не вживається; кажуть –
спагеті і паста.
Існує поширена помилка, що від макаронів товстіють. Але це не так. Макарони з
твердих сортів пшениці містять складні вуглеводи, які не впливають на збільшення
маси тіла. А, якщо виготовленні з іншої муки (наприклад яєчні), то калорійність їх
вища.
Італійські дієтологи вважають макаронипродуктами незамінними і корисними:по
– перше, ситно; по – друге, позбавлені крохмалю, на відміну від картоплі; по – третє,
вживаються без хліба. І ще поєднуються з багатьма вітамінізованими інгредієнтами:
зеленню, овочами, морепродуктами, м’ясом, часником.
Цікава інформація.
Світовий рекорд із виготовлення найдовших макаронів встановили в одному з
ресторанів Донецька. Працювали 10 кухарів. Година і 10 секунд роботи і справа
закінчена! Результат приголомшив усіх – 211 із половиною метрів становить довжина
української макаронини.
Майстер в/н:
Ще раз нагадую тему уроку в/н: Приготування страв з макаронних виробів.
Прошу пригадати правила з техніки безпеки і охорони праці, а також те, що ми
вже знаємо про страви і гарніри з макаронних виробів.
Учні: правила безпеки праці; підпис в журналі з техніки безпеки.
Груповий інструктаж.
Майстер в/н:
Для виконання сьогоднішнього завдання відводиться шість академічних годин.
1. Що таке макарони?
2. В якому цеху готують страви з макаронних виробів?
3. За температурою подавання до яких страв вони відносяться?
4. Назвати способи варіння макаронних виробів.
5. Від чого буде залежати харчова цінність страв з макаронних виробів?
6. Чи знаєте Ви в якому посуді подаються дані страви?
Сьогодні я хочу навчити Вас готувати страви з італійських макаронів. Назви їх
загадкові; звучать для нас незвично. На попередньому уроці Ви отримали завдання
готувати: тальятелле зі шпінатом і соусом, паста з броколі і помідорами, каннелоні з
м’ясним фаршом, м’ясна лазанья з грибами.
Ще раз прошу звернути увагу на назви страв. Так називаються італійські
макарони в залежності виду, форми.
Майстер в/н: Проведемо перевірку технологічних карт(учні відповідають на запитання
по карті – набір необхідних продуктів, страва одно порційна чи багатопорціційна … ).
Я бачу, що карти у Вас складені правильно, ще додатково є інструкційні карти.
Переходимо до виконання завдання.
Перед роботою потрібно правильно організувати своє робоче місце. Так як Ви
навчаєтесь на 3-му курсі, не варто мені про це розказувати, а Ви самі нагадаєте…
Майстер в/н:
А тепер я Вам розкажу та показу як приготувати ці страви, підійдіть ближче
(показ майстром практичних прийомів роботи…)
Технологія приготування, вимоги до якості, показ практичних прийомів роботи:
тальятелле зі шпінатом і соусом, паста з броколі та помідорами, каннелоні з м’ясним
фаршом, м’ясна лазанья з грибами.
Учень практично повторює прийоми приготування страви з коментарем.
Майстер в/н:
Слід звернути увагу на типові помилки, які можуть виникати під час
приготування цих страв:
- Макаронні вироби тверді або розварені(не дотримано тривалості варіння);
- Консистенція страви суха, несоковита(неправильно дотримувались технології
приготування соусів);
- Запечені страви не мають румяної кірочки(не дотримано температурного режиму
запікання);
- Запечені страви не зберігають форми(порушено технологічний процес
приготування).
Закріплення викладеного матеріалу.
Майстер в/н:
1. Як підготувати макаронні вироби?
2. На що звернути увагу при підготовці часнику?
3. Що зробити з овочами для «пасти»?
4. Як підготувати м'ясо для «канелоні»?
5. Яка особливість в приготуванні соусу «бешамель»?
6. Соус «болоньєз»?
7. Як складати(чергувати) шари для «лазаньї»?
Майстер в/н:
Робота буде оцінюватися за 12 - ти бальною шкалою по таких критеріях:
теоретичнізнання;
• санітарний стан спец. одягу;
• правильністьрозробкитехнологічноїкарти, інструкційноїкарти,
• технологічноїсхеми та розрахункусировини;
• правильністьорганізаціїробочогомісця;
• дотриманнявимогсанітарії та гігієни, вимогтехнікибезпеки;
• навчально – трудовадисципліна;
• правильністьведеннятехнологічногопроцесу;
• правильністьподаваннявиробів;
• зовнішнійвигляд і смаковіякості страви;
• прибиранняробочихмісць;
Обов’язково дотримуйтесь норми часу.
Поточний інструктаж.
Самостійнаробота учнів.
Під час поточного інструктажу майстер в/н проводить обхід робочих місць:
1. Перевірка правильності організації робочого місця.
2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів.
3. Перевірка правильності ведення технологічного процесу, дотримання правил
техніки безпеки.
4. Перевірка правильності ведення самоконтролю з боку учнів(провести бракераж
страв).
5. Перевірка правильності прибирання робочих місць.
Заключний інструктаж.
Майстер в/н:
Пригадаємо тему сьогоднішнього уроку в/н.
Учень:
Майстер в/н:
Проаналізувавши весь процес роботи, на маю думку, поставленої мети ми з вами
досягли. Тепер ви будете вміти готувати нові, сучасні страви з макаронних виробів.
Крім того ви навіть знаєте нові назви страв і зрозуміли, що слово «паста» має ще одне
значення(для кухарів означає назва макаронних виробів).
Сьогодні ви працювали старанно.
Я у вас не сумнівалась. Ви ж 3-й курс. Правильно організували робоче місце,
вмієте користуватись обладнанням, технологічною картою та знаєте, що це є документ
для кухаря. Також ви вдосконалювали свої вміння з техніки нарізування.
Ви молодці – дотримались бюджету часу.
Бракераж страв було проведено черговим учнем.
Це дуже відповідальний та важливий момент у формуванні професійних навичок.
З моєю допомогою ви дотримались всіх правил проведення бракеражу.
Аналізуючи роботу кожної бригади, були виявленні деякі помилки…
Майстер в/н:
Підсумки виконання робіт:(оголошення та обгрунтування оцінок).
Домашнє завдання…

відкритий урок

  • 1.
    Конспект уроку виробничого навчання Тема: «Приготуваннястрав та гарнірів з макаронних виробів» Розробила майстер в/н: Стецик С.І. 2016 р.
  • 2.
    Методичнарозробка уроку Тема програми.«Приготуваннястраві гарнірів з макароннихвиробів». Тема уроку.« Приготування страв і гарнірів з макароннихвиробів». Мета уроку:  навчальна: - навчитиучнівпрофесійноготувати страви з макаронних виробів; - навчитиучнів правильно організовуватиробочемісце; - навчитидотримуватись правил санітарії та гігієни, технікибезпеки, охоронипраці.  виховна: - формувативимогливість в оцінюваннісвоєїроботи; - виховуватиестетичний смак; - виховуватипочуттявідповідальноговідношення до своєїпраці.  розвивальна: - формувати вучнівпізнавальнемислення, інтерес до обраноїпрофесії; - розвиватисамостійність, умінняорієнтуватися у виробничихумовах. Тип уроку: урок формуванняумінь та навичок (виконаннякомплекснихробіт). Місцепроведення:кухня –майстерня. Вид урокувиконаннякомплекснихробіт. Дидактичнезабезпечення:технологічнікарти, наочнізразкистрав у слайдах. Матеріальнотехнічнезабезпечення: виробничістоли, електроплити, електрична вага, розробнідошки, ножі, миски, лотки, виделки, посуд для подавання, продукти. Наочнізасоби:Збірник рецептур, страв та кулінарнихвиробів, 1999р.; Мультимедійнезабезпечення:комп’ютер, екран, проектор; Міжпредметнізв'язки:технологіяприготуванняїжі з основами товарознавства, устаткування, охоронапраці, санітарія та гігієна, хімія, математика, біологія. Методинавчання : словесні (розповідь, пояснення); наочні (показ слайдів, показ майстраприйомівроботи, спостереженняучнів, технологічнікарти); практичні (самостійневиконанняприйомівучнями). Формиорганізаціїнавчальноїдіяльностіучнів:індивідуальна, групова.Перелікнавчально-виробничихробіт:подрібненням'яса,нарізка овочів,формуваннянапівфабрикату;варіння,смаження та запікання;оформлення та подаваннястрав.
  • 3.
    План уроку І. Організаційнаробота. 1. 1 Перевіркаприсутніхучнів на занятті. 1.2 Перевіркасанітарного стану одягу, дотримання правил особистоїгігієни. 1.3 Перевірканаявностісировини. ІІ. Вступнийінструктаж. 2.1 Повідомлення теми і мети уроку. 2.2 Пояснення характеру та призначення теми, порядок їївиконання. 2.3 Перевірказнаньучнями теоретичного матеріалу, міжпредметнізв’язки. 2.4 Поясненняновоїтеоретичноїнавчальноїінформації. 2.5 Ознайомленняучнів з матеріалами, інструментами і приладами, яківпершебудутьзастосовуватись на уроці, та з правилами технікибезпеки при роботі з ними. 2.6 Вивченняінструкційно – технологічноїдокументації. 2.7 Пояснення та показ способівраціональноїорганізаціїробочихмісць при виконаннізавдань. 2.8 Демонструванняновихоперацій та прийомівтрудовоїдіяльності. 2.9 Інформаціящодотиповихпомилокта способиїхпопередження. 2.10 Повідомлення прокритеріїоцінюванняпрактичноїдіяльностіучнів ІІІ. Поточнийінструктаж 3.1 Видачазавдань для самостійноїроботиучнів. 3.2 Поясненняпослідовностівиконаннязавдання. 3.3 Розподілучнів за робочимимісцями. 3.4 Індивідуальнийпоточнийінструктаж шляхом проведенняцільовихобходівробочихмісцьучнів. ІV. Заключнийінструктаж. 4.1 Аналізумінняучнівзастосовуватиновунавчальнуінформацію, щовивчалась на уроці. 4.2 Аналіз причинпомилокучнів та застосуваннязасобівїхусунення. 4.3 Повідомлення таобґрунтуванняоцінок, отриманихучнями на уроці. 4.4 Аналіздотримання правил безпекипраці, організаціїробочихмісцьучнів. 4.5 Розглядвипадківнераціональноговикористання урочного часу. 4.6 Видачадомашньогозавдання.
  • 4.
    Хід уроку Організаційний момент Доброгодня,учні. Майстер в/н: Прошу чергового учня доповісти про готовність бригад до уроку виробничого навчання. Черговий учень: доповідає про готовність учнів до уроку виробничого навчання (про відсутніх, стан спецодягу, наявність технологічних та інструкційних карт, розрахунку сировини). Вступний інструктаж Майстер в/н: Тема сьогоднішнього уроку – «Приготування страв і гарнірів з макаронних виробів». Мета уроку в/н: Сьогодніми звами повинні навчитися готувати нові (сучасні) страви з макаронних виробів, так як прості страви і гарніри з макаронних виробів ви вже знаєте і вмієте готувати з першого курсу. Також повинні правильно організувати своє робоче місце, під час роботи дотримуватись правил особистої гігієни і санітарії, всіх вимог безпеки праці, повинні вдосконалювати свої знання та вміння по приготуванні страв так, щоби не знизити їх харчову цінність, правильно доводити страви до готовності, повинні бережливо ставитись до обладнання, інвентаря, дотримуватись правил трудової дисципліни, провести правильно бракераж страв, повинні прагнути досягти мети сьогоднішнього уроку. Отже, сьогодні ми з вами вчимося готувати страви з макаронних виробів. Само слово «макарони» , на думку лінгвістів, походить від грецького «макар», що означає «страва з ячмінного борошна». Макарони вважаються лідерами серед продуктів, які містять складні вуглеводи, що досить швидко розщеплюються та створюють запаси енергії. Недаремно часто в меню спортсменів пропонують макаронні вироби замість протеїнів тваринного походження. Макарони з твердих сортів пшениці багаті вітамінами В і рослинними білками. В них міститься вітамін F , який часто називають «вітаміном молодості». Такі макарони насичені клітковиною, яка є відмінним сорбентом, що допомагає виводити шлаки і токсини з організму. Макарони – це борошняні вироби, які треба варити перед тим, як вживати в їжу. Виготовляють їх з пшениці. Перші відомості про макарони були ще в четвертому тисячолітті до нашої ери. Сьогодні на уроці в/н ми навчимося готувати страви з італійських макаронів. До Європи макаронні вироби колись завіз мандрівник Марко Поло. А вже самі італійці створилицілу «макаронну поему». Втім, тут слово «макарони» не вживається; кажуть – спагеті і паста. Існує поширена помилка, що від макаронів товстіють. Але це не так. Макарони з твердих сортів пшениці містять складні вуглеводи, які не впливають на збільшення маси тіла. А, якщо виготовленні з іншої муки (наприклад яєчні), то калорійність їх вища. Італійські дієтологи вважають макаронипродуктами незамінними і корисними:по – перше, ситно; по – друге, позбавлені крохмалю, на відміну від картоплі; по – третє,
  • 5.
    вживаються без хліба.І ще поєднуються з багатьма вітамінізованими інгредієнтами: зеленню, овочами, морепродуктами, м’ясом, часником. Цікава інформація. Світовий рекорд із виготовлення найдовших макаронів встановили в одному з ресторанів Донецька. Працювали 10 кухарів. Година і 10 секунд роботи і справа закінчена! Результат приголомшив усіх – 211 із половиною метрів становить довжина української макаронини. Майстер в/н: Ще раз нагадую тему уроку в/н: Приготування страв з макаронних виробів. Прошу пригадати правила з техніки безпеки і охорони праці, а також те, що ми вже знаємо про страви і гарніри з макаронних виробів. Учні: правила безпеки праці; підпис в журналі з техніки безпеки. Груповий інструктаж. Майстер в/н: Для виконання сьогоднішнього завдання відводиться шість академічних годин. 1. Що таке макарони? 2. В якому цеху готують страви з макаронних виробів? 3. За температурою подавання до яких страв вони відносяться? 4. Назвати способи варіння макаронних виробів. 5. Від чого буде залежати харчова цінність страв з макаронних виробів? 6. Чи знаєте Ви в якому посуді подаються дані страви? Сьогодні я хочу навчити Вас готувати страви з італійських макаронів. Назви їх загадкові; звучать для нас незвично. На попередньому уроці Ви отримали завдання готувати: тальятелле зі шпінатом і соусом, паста з броколі і помідорами, каннелоні з м’ясним фаршом, м’ясна лазанья з грибами. Ще раз прошу звернути увагу на назви страв. Так називаються італійські макарони в залежності виду, форми. Майстер в/н: Проведемо перевірку технологічних карт(учні відповідають на запитання по карті – набір необхідних продуктів, страва одно порційна чи багатопорціційна … ). Я бачу, що карти у Вас складені правильно, ще додатково є інструкційні карти. Переходимо до виконання завдання. Перед роботою потрібно правильно організувати своє робоче місце. Так як Ви навчаєтесь на 3-му курсі, не варто мені про це розказувати, а Ви самі нагадаєте… Майстер в/н: А тепер я Вам розкажу та показу як приготувати ці страви, підійдіть ближче (показ майстром практичних прийомів роботи…) Технологія приготування, вимоги до якості, показ практичних прийомів роботи: тальятелле зі шпінатом і соусом, паста з броколі та помідорами, каннелоні з м’ясним фаршом, м’ясна лазанья з грибами. Учень практично повторює прийоми приготування страви з коментарем.
  • 6.
    Майстер в/н: Слід звернутиувагу на типові помилки, які можуть виникати під час приготування цих страв: - Макаронні вироби тверді або розварені(не дотримано тривалості варіння); - Консистенція страви суха, несоковита(неправильно дотримувались технології приготування соусів); - Запечені страви не мають румяної кірочки(не дотримано температурного режиму запікання); - Запечені страви не зберігають форми(порушено технологічний процес приготування). Закріплення викладеного матеріалу. Майстер в/н: 1. Як підготувати макаронні вироби? 2. На що звернути увагу при підготовці часнику? 3. Що зробити з овочами для «пасти»? 4. Як підготувати м'ясо для «канелоні»? 5. Яка особливість в приготуванні соусу «бешамель»? 6. Соус «болоньєз»? 7. Як складати(чергувати) шари для «лазаньї»? Майстер в/н: Робота буде оцінюватися за 12 - ти бальною шкалою по таких критеріях: теоретичнізнання; • санітарний стан спец. одягу; • правильністьрозробкитехнологічноїкарти, інструкційноїкарти, • технологічноїсхеми та розрахункусировини; • правильністьорганізаціїробочогомісця; • дотриманнявимогсанітарії та гігієни, вимогтехнікибезпеки; • навчально – трудовадисципліна; • правильністьведеннятехнологічногопроцесу; • правильністьподаваннявиробів; • зовнішнійвигляд і смаковіякості страви; • прибиранняробочихмісць; Обов’язково дотримуйтесь норми часу.
  • 7.
    Поточний інструктаж. Самостійнаробота учнів. Підчас поточного інструктажу майстер в/н проводить обхід робочих місць: 1. Перевірка правильності організації робочого місця. 2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів. 3. Перевірка правильності ведення технологічного процесу, дотримання правил техніки безпеки. 4. Перевірка правильності ведення самоконтролю з боку учнів(провести бракераж страв). 5. Перевірка правильності прибирання робочих місць. Заключний інструктаж. Майстер в/н: Пригадаємо тему сьогоднішнього уроку в/н. Учень: Майстер в/н: Проаналізувавши весь процес роботи, на маю думку, поставленої мети ми з вами досягли. Тепер ви будете вміти готувати нові, сучасні страви з макаронних виробів. Крім того ви навіть знаєте нові назви страв і зрозуміли, що слово «паста» має ще одне значення(для кухарів означає назва макаронних виробів). Сьогодні ви працювали старанно. Я у вас не сумнівалась. Ви ж 3-й курс. Правильно організували робоче місце, вмієте користуватись обладнанням, технологічною картою та знаєте, що це є документ для кухаря. Також ви вдосконалювали свої вміння з техніки нарізування. Ви молодці – дотримались бюджету часу. Бракераж страв було проведено черговим учнем. Це дуже відповідальний та важливий момент у формуванні професійних навичок. З моєю допомогою ви дотримались всіх правил проведення бракеражу. Аналізуючи роботу кожної бригади, були виявленні деякі помилки… Майстер в/н: Підсумки виконання робіт:(оголошення та обгрунтування оцінок). Домашнє завдання…