SlideShare a Scribd company logo
ТЕМА: «Різноманітність тварин у природі.»
МЕТА: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні», «риби», «комахи»,
«черви», «молюски», «раки», «павуки»;
- розвивати вміння порівнювати, спостерігати;
- виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.
ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації різних тварин, малюнки дітей, таблиці.
ХІД УРОКУ
1 . Організація класу.
Вступне слово вчителя.
- Доброго дня, шановні діти, гості! Ми запрошуємо вас на урок.
Не урок , а справжнє свято,
Бо полинем у світи.
Мандруватимем завзято.
Юний друже, я і ти.
У поході будь уважним,
Добре думай, не спіши !
Знай , що вчитись завжди важко, Легше буде у житті!
2. Перевірка знань учнів.
1. Фронтальне опитування.
- Яку тему ми почали вивчати ? ( Тварини- частина живої природи. )
- Доведіть, що тварини належать до живої природи ? (Дихають, живляться,ростуть,
розмномножуються , вмирають.)
- Які особливості є у тварин ?
( Тварини переміщуються . Вони бігають,стрибають, повзають, літають, плавають.)
- Чим живляться тварини?
(Тварини живляться рослинами чи іншими тваринами.)
- Як люди використовують тварин?
( З тварин виготовляють ліки, вони дають хутро, шкіру, пір’я,є продуктами
харчування,прикрашають природу, є сировиною для промисловості, використ. у
господарстві.)
2.Розгадування кросворда «Тварини»
-Якщо ви скажете правильні відповіді на запитання кросворда,то отримаєте
назву нашого уроку. ( Тварини )
1. Смугаста кішка в лісі живе. ( Тигр)
2. Герой мультфільму « Ну, постривай!» ( Вовк)
3 . Голодна- мукає, сита- жує, всім дітям молоко дає. (Корова )
4. Дуже довга в неї шия,
Ще й смугаста, як змія.
Через це через паркан
Заглядає, наче кран. ( Жирафа )
5. Герой казки І. Франка «Фарбований …» ( Лис )
6. Хто у Африці живе,
Цілий день банан жує?
Дражнить всіх мале звірятко.
Хто це, діти? … ( Мавпенятко )
7. Зубатий приятель Чебурашки. ( Крокодил )
З.Перевірка творчих завдань.
1ряд.
- Які прислів’я про тварин ви знаєте?
• Вовків боятися – то в ліс не ходить.
• Кожна лисиця свій хвостик хвалить.
• Синиця пищить – зиму віщить.
• Ластівка день починає, соловейко кінчає.
• Зимою деньок – з комарів носок.
• Бджола мала, а й та працює.
2 ряд. -А які казки про тварин ви знаєте?
- "Дружні звірі", "Лисичка-сестричка і вовк-панібрат", "Пан Коцький", "Коза-
дереза", "Цап та баран", "Солом'яний бичок", "Хитрнй півень", "Гидке каченя".
3 ряд. - А які загадки про тварин підготували?
1. Вірно людям я служу,
Їм дерева стережу,
Дзьоб міцний і довгий маю,
Шкідників ним здобуваю (Дятел).
2. Зубасте, сірувате,
По полю гасає,
Телят і овець шукає (Вовк).
3. Мордочка вусата,
Шубка полосата,
Часто умивається,
З водою не знається (Кіт).
4. Влітку любить полювати,
А взимку в лігві спати (Ведмідь).
5. Я веселий звірок, плиг з ялинки на дубок (Білка).
3. Актуалізація опорних знань.
- А чи всі тварини однакові ?
- Які групи тварин вам відомі ? ( Робота по таблиці. )
( Звірі, птахи, комахи, риби. )
4. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ми знову помандруємо до царства тварин. Ознайомимось з їх
різноманітністю у природі, навчимось розрізняти за групами. А на допомогу
нам прийде комп’ютер. Будьте уважні!
5. Вивчення нового матеріалу.
1. Перегляд фільму « Різноманітність тварин у природі».
- На які групи вчені поділили тварин ?
- Яка найчисленніша група тварин ?
2. Робота в малих групах.
Клас ділиться на 6 груп. Кожна група вибирає капітана.Капітан підходить до столу
і виймає зі скриньки конверт.У конвертах- назви кожної групи.
Завдання для груп. Опрацювати відповідний текст у підручнику і підготувати
коротку доповідь за планом.
План
1. Назва групи тварин.
2. Наведи приклади.
3. Істотні ознаки цієї групи.
3. Доповідь кожної з малих груп.
1 група - « Комахи»
- Отже, комахи- це тварини, які мають 6 ніг ( 3 пари ).
2 група - « Риби»
Отже, риби – це тварини, які живуть у воді, а тіло їх вкрито лускою.
- Цікаво, що найбільшою рибою, яка живе у прісних водоймах України, вважається
сом. У 2 роки сом досягає довжини 50-60 см , а у 25 років важить
110 кг і має довжину тіла понад 3 м. У минулому вимиту і висушену шкіру
сома використовували замість скла, бо вона була прозорою і міцною.
3 група - « Земноводні»
Отже, земноводні – це тварини, які проводять деякий час у воді, а решту на суші.
А тіло вкрите м’якою, вологою шкірою.
Фізкультхвилинка
Раз,два - всі пірнають .
Три,чотири – виринають.
П'ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім - що є сили всі до берега поплили.
Дев'ять, десять - обтрусились і за парти опустились.
4 група - « Плазуни»
Отже, плазуни – це тварини,які тягнуть своє тіло по землі і вкрите сухими лусочками.
5 група - « Птахи»
Отже, тварини, тіло яких вкрите пір’ям, називають птахами.
А чи відомо вам, що найвищий птах в Україні – сірий журавель. Зріст його
досягає 1м 20 см.
Легенда про дятла
Я розповім легенду про дятла. Одного разу на Великдень чоловік пішов до лісу зрубати
дерево. Тільки він почав рубати , як до нього прийшов старий дід і сказав: „Не рубай
дерево. Іди до дому , у тебе буде достатньо грошей , щоб купити дрова й жити без
злиднів". Чоловік так і зробив. Жив він добре, але наступного року він подумав : „Піду до
того дерева, попрошу ще грошей". Прийшов чоловік до лісу і почав рубати дерево.
Тут і з'явився старий дід. Він зрозумів, що чоловіка до лісу привела жадібність. Тоді дідусь
мовив : „За твою жадібність перетворю тебе у птаха, стукай усе життя по деревах". Так і
з'явився птах дятел.
Сюжетно-рольова гра.
Змінилось життя тварин з приходом зими. Ось яку розмову вдалося підслухати між
сорокою та ведмедем. (Діалог )
-Ей, Ведмідь, спиш чи що?
- Хррр? Заснеш з такою …Чого тобі, скрекотуха ?
- Та ось не зрозумію я, чому тебе Ведмедем звати ? Ну, заєць - біляк, ну птиця - глухар - це
зрозуміло. А от Ведмідь ... Ну що таке Ведмідь ?
- Ох-хо-хо ? Безтолкова ти птиця. „Мед-відь" - значить той, що „мед куштує". Знаю, де мед
в лісі схований, тому і ведмідь. Зрозуміло ? Ох птиця, спокою не має. Тільки сон солодкий
почав снитися, ніби в лісі дуплисте дерево, а в дуплі мед. І ніхто про те не знає, один я.
Ведмідь, знаю. І, ніби-то... Прр.хрр?
6 група – « Звірі»
Висновок : Тварини, тіло яких вкрите шерстю, називають звірами. Вони вигодовують малят
молоком (це істотні ознаки звірів).
- Лось - це великий і могутній звір на високих ногах. Висота його -2м, довжина тіла - до 3 м,
маса - до 600 кг. Щороку у листопаді - грудні лось скидає роги. У квітні - травні вони
відростають . У лосих рогів немає. Лось - малорухлива тварина, але при потребі може
долати великі віддалі, легко стрибати і добре плавати.
Основна їжа лося влітку - молоді гілки і листя, взимку лосі живляться гілками, корою дерев
і кущів, лишайниками, мохами, що ростуть на стовбурах дерев.
Лось - цінний мисливський звір. Він дає смачне м'ясо і велику та міцну шкіру.
Вчитель. Окремими групами тварин є черви, молюски, раки, павуки.
6. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Гармошка».
- А тепер позмагаємось, хто більше назве тварин групи.
На листку написати назву певної тварини, зігнути листок і передати наступній
парті.Завдання для трьох рядів. Перемагає той ряд, який швидко і правильно
виконав завдання.
1 ряд – звірі
2 ряд – риби
3 ряд – птахи
2. – А зараз трішки важче завдання. Впізайте по звуку або по голосу тваринку.
- До якої групи належить ця тварина ?
1. Собака. 2. Дятел. 3. Ведмідь. 3. Осел. 4.Жаба. 5. Журавлі.
6. Слон. 7. Вівця. 8. Вовк. 9. Горобці. 10. Комар. 11. Коник. 12. Джміль.
3. Метод « Прес»
- Довести, або заперечити твердження:
« Я вважаю …»
« Тому, що …»
« Отже …»
Лось, білка – це комахи. Сонечко, коник – це звірі.
Жаба, тритон – це земноводні. Крокодил, гадюка – це риби.
Сорока, зозуля – це птахи. Щука, сом – це риби.
4. « Знайди зайве слово» Собака, їжак, кіт, горобець, лисиця.
Щука, карась, ведмідь, лящ.
7. Підсумок уроку.
- Ось і виконали ми з вами всі наші завдання.
- Діти, кожна людина вже змалечку повинна навчитися турбуватися про
природу. Треба завжди пам’ятати, що доля живих істот залежить від людини.
Тварини потребують дбайливого ставлення до себе і гостро відчувають
людську ласку і доброту.
- Яка група тварин вам найбільше сподобалась?
- Чому ви так вирішили ?
-Чи є у вас вдома тваринка?
- До якої групи належить?
Вчитель.
За відповіді ваші спасибі вам, діти.
Прийшов час урок завершити.
Сьогодні ми продовжили
Тваринний світ вивчати.
Як підсумок, можу
Одне лиш сказати:
Зробили багато -
Знання будете мати.
Повинні ви завжди
Урок цей пам 'ятати.
X. Домашнє завдання.
Опрацювати статті, підготувати розповідь про улюблену тварину.
.

More Related Content

What's hot

Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»
Таня Гирлаку
 
птахи1
птахи1птахи1
птахи1
ltasenko
 
Проект "Допоможи зимуючим птахам"
Проект "Допоможи зимуючим птахам"Проект "Допоможи зимуючим птахам"
Проект "Допоможи зимуючим птахам"Галина Кравченко
 
Дикі та свійські тварини. ІКТ
Дикі та свійські тварини. ІКТДикі та свійські тварини. ІКТ
Дикі та свійські тварини. ІКТ
Ковпитська ЗОШ
 
природа міш ліси
природа міш лісиприрода міш ліси
природа міш ліси
innapol
 
конкурс ремеза
конкурс ремезаконкурс ремеза
конкурс ремеза
lily_zbar
 
пташин рекорди
пташин  рекордипташин  рекорди
пташин рекордиinvisiblekid
 
матеріали на районний етап акції годівничка
матеріали на районний етап акції годівничкаматеріали на районний етап акції годівничка
матеріали на районний етап акції годівничкаvika86
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
Ковпитська ЗОШ
 
Конспект. Різноманітність птахів
Конспект. Різноманітність птахівКонспект. Різноманітність птахів
Конспект. Різноманітність птахів
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
природознавство 3 клас
природознавство 3 класприродознавство 3 клас
природознавство 3 клас
innapol
 
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організмиТварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Ковпитська ЗОШ
 
Екологічна мозаїка
Екологічна мозаїкаЕкологічна мозаїка
Екологічна мозаїкаryabich1976
 
Урок письма
Урок письмаУрок письма
Урок письма
Людмила Шведенко
 
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краюКонспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
тварини взимку
тварини взимкутварини взимку
тварини взимку
Людмила Шведенко
 
Екологічний турнір
Екологічний турнірЕкологічний турнір
Екологічний турнірryabich1976
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
Ковпитська ЗОШ
 
Конспект заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
Конспект  заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природиКонспект  заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
Конспект заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
навчально виховний проект наші друзі птахи
навчально виховний проект наші друзі птахинавчально виховний проект наші друзі птахи
навчально виховний проект наші друзі птахиschoolperem1984
 

What's hot (20)

Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»
 
птахи1
птахи1птахи1
птахи1
 
Проект "Допоможи зимуючим птахам"
Проект "Допоможи зимуючим птахам"Проект "Допоможи зимуючим птахам"
Проект "Допоможи зимуючим птахам"
 
Дикі та свійські тварини. ІКТ
Дикі та свійські тварини. ІКТДикі та свійські тварини. ІКТ
Дикі та свійські тварини. ІКТ
 
природа міш ліси
природа міш лісиприрода міш ліси
природа міш ліси
 
конкурс ремеза
конкурс ремезаконкурс ремеза
конкурс ремеза
 
пташин рекорди
пташин  рекордипташин  рекорди
пташин рекорди
 
матеріали на районний етап акції годівничка
матеріали на районний етап акції годівничкаматеріали на районний етап акції годівничка
матеріали на районний етап акції годівничка
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
 
Конспект. Різноманітність птахів
Конспект. Різноманітність птахівКонспект. Різноманітність птахів
Конспект. Різноманітність птахів
 
природознавство 3 клас
природознавство 3 класприродознавство 3 клас
природознавство 3 клас
 
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організмиТварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
 
Екологічна мозаїка
Екологічна мозаїкаЕкологічна мозаїка
Екологічна мозаїка
 
Урок письма
Урок письмаУрок письма
Урок письма
 
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краюКонспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
 
тварини взимку
тварини взимкутварини взимку
тварини взимку
 
Екологічний турнір
Екологічний турнірЕкологічний турнір
Екологічний турнір
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
 
Конспект заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
Конспект  заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природиКонспект  заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
Конспект заняття-тренінгу. Зимуючі птахи – невід’ємна частина природи
 
навчально виховний проект наші друзі птахи
навчально виховний проект наші друзі птахинавчально виховний проект наші друзі птахи
навчально виховний проект наші друзі птахи
 

Viewers also liked

досвід роботи. відкриті уроки
досвід роботи. відкриті урокидосвід роботи. відкриті уроки
досвід роботи. відкриті уроки
Светлана Ивановна Ковтун
 
Портфоліо
ПортфоліоПортфоліо
Відкритий урок з природознавства у 4 класі
Відкритий урок з природознавства у 4 класіВідкритий урок з природознавства у 4 класі
Відкритий урок з природознавства у 4 класі
Светлана Ивановна Ковтун
 
Урок української мови.
Урок української мови.Урок української мови.
Урок української мови.
Светлана Ивановна Ковтун
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Кросворд тварини
Кросворд твариниКросворд тварини
Кросворд тварини
Светлана Ивановна Ковтун
 
Кросворд тихий океан
Кросворд тихий океанКросворд тихий океан
Кросворд тихий океан
Светлана Ивановна Ковтун
 
Досвід роботи 2012 грицан л.в.
Досвід роботи 2012 грицан л.в.Досвід роботи 2012 грицан л.в.
Досвід роботи 2012 грицан л.в.
Светлана Ивановна Ковтун
 
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математикиВикористання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
Светлана Ивановна Ковтун
 
опыт работы грицан л.в.
опыт работы  грицан л.в.опыт работы  грицан л.в.
опыт работы грицан л.в.
Светлана Ивановна Ковтун
 
роботи моїх учнів
роботи моїх учнівроботи моїх учнів
роботи моїх учнів
Светлана Ивановна Ковтун
 

Viewers also liked (15)

досвід роботи. відкриті уроки
досвід роботи. відкриті урокидосвід роботи. відкриті уроки
досвід роботи. відкриті уроки
 
Портфоліо
ПортфоліоПортфоліо
Портфоліо
 
Відкритий урок з природознавства у 4 класі
Відкритий урок з природознавства у 4 класіВідкритий урок з природознавства у 4 класі
Відкритий урок з природознавства у 4 класі
 
Урок української мови.
Урок української мови.Урок української мови.
Урок української мови.
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Відкритий урок
 
Кросворд тварини
Кросворд твариниКросворд тварини
Кросворд тварини
 
Портфоліо
ПортфоліоПортфоліо
Портфоліо
 
Кросворд тихий океан
Кросворд тихий океанКросворд тихий океан
Кросворд тихий океан
 
Досвід роботи 2012 грицан л.в.
Досвід роботи 2012 грицан л.в.Досвід роботи 2012 грицан л.в.
Досвід роботи 2012 грицан л.в.
 
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математикиВикористання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
 
опыт работы грицан л.в.
опыт работы  грицан л.в.опыт работы  грицан л.в.
опыт работы грицан л.в.
 
Портфоліо
ПортфоліоПортфоліо
Портфоліо
 
Презентация порфоліо
Презентация порфоліоПрезентация порфоліо
Презентация порфоліо
 
роботи моїх учнів
роботи моїх учнівроботи моїх учнів
роботи моїх учнів
 
Презентація колективу
Презентація колективуПрезентація колективу
Презентація колективу
 

Similar to Урок природознавства.

Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Лидия Рудакова
 
підсумковий урок-гра.ppt
підсумковий урок-гра.pptпідсумковий урок-гра.ppt
підсумковий урок-гра.ppt
Репетитор Історія України
 
якими бувають тварини
 якими бувають тварини якими бувають тварини
якими бувають тварини
stepanyuk434
 
Konspekt shevchenko
Konspekt shevchenkoKonspekt shevchenko
Konspekt shevchenko
Victoria Klimchuk
 
Звірі навесні
Звірі навесніЗвірі навесні
Звірі навесні
val_26
 
імп 30 хвилин
імп   30 хвилинімп   30 хвилин
імп 30 хвилинryabich1976
 
проект
проектпроект
проект
Cshkilniy
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
Ковпитська ЗОШ
 
Різноманіття Тварин
Різноманіття ТваринРізноманіття Тварин
Різноманіття Тварин
Pasha Boyko
 
Урок 29
Урок 29Урок 29
Урок 29
Nila Luchkova
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
kreidaros1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
KnijekNet
 
Біологічний олімп
Біологічний олімпБіологічний олімп
Біологічний олімпYulia Karpenko
 
австралія. органічний світ
австралія. органічний світавстралія. органічний світ
австралія. органічний світ
vyglinska
 

Similar to Урок природознавства. (20)

179,23.docx
179,23.docx179,23.docx
179,23.docx
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
 
підсумковий урок-гра.ppt
підсумковий урок-гра.pptпідсумковий урок-гра.ppt
підсумковий урок-гра.ppt
 
якими бувають тварини
 якими бувають тварини якими бувають тварини
якими бувають тварини
 
Konspekt shevchenko
Konspekt shevchenkoKonspekt shevchenko
Konspekt shevchenko
 
100,23.docx
100,23.docx100,23.docx
100,23.docx
 
Звірі навесні
Звірі навесніЗвірі навесні
Звірі навесні
 
імп 30 хвилин
імп   30 хвилинімп   30 хвилин
імп 30 хвилин
 
проект
проектпроект
проект
 
звірі!!!!!
звірі!!!!!звірі!!!!!
звірі!!!!!
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
 
тварини
тваринитварини
тварини
 
Різноманіття Тварин
Різноманіття ТваринРізноманіття Тварин
Різноманіття Тварин
 
281,23.docx
281,23.docx281,23.docx
281,23.docx
 
Урок 29
Урок 29Урок 29
Урок 29
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
 
1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
 
Біологічний олімп
Біологічний олімпБіологічний олімп
Біологічний олімп
 
австралія. органічний світ
австралія. органічний світавстралія. органічний світ
австралія. органічний світ
 

More from Светлана Ивановна Ковтун

Штаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного вихованняШтаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного виховання
Светлана Ивановна Ковтун
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
Светлана Ивановна Ковтун
 
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстаттокарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
Светлана Ивановна Ковтун
 
Всі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл трудВсі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл труд
Светлана Ивановна Ковтун
 

More from Светлана Ивановна Ковтун (20)

1756872
17568721756872
1756872
 
Подорож країною Інтернет
Подорож країною ІнтернетПодорож країною Інтернет
Подорож країною Інтернет
 
Епідемія кору
Епідемія коруЕпідемія кору
Епідемія кору
 
Eпідемія кору
Eпідемія коруEпідемія кору
Eпідемія кору
 
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
 
Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017
 
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
 
Штаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного вихованняШтаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного виховання
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
 
урок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місцяурок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місця
 
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревиниурок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
 
урок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарстваурок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарства
 
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстаттокарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
 
Слюсарна справа
Слюсарна справаСлюсарна справа
Слюсарна справа
 
технологIя обробки деревини
технологIя обробки деревинитехнологIя обробки деревини
технологIя обробки деревини
 
Iнструменти
IнструментиIнструменти
Iнструменти
 
будова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстатабудова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстата
 
Урок
УрокУрок
Урок
 
Всі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл трудВсі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл труд
 
Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 

Урок природознавства.

  • 1. ТЕМА: «Різноманітність тварин у природі.» МЕТА: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні», «риби», «комахи», «черви», «молюски», «раки», «павуки»; - розвивати вміння порівнювати, спостерігати; - виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин. ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації різних тварин, малюнки дітей, таблиці. ХІД УРОКУ 1 . Організація класу. Вступне слово вчителя. - Доброго дня, шановні діти, гості! Ми запрошуємо вас на урок. Не урок , а справжнє свято, Бо полинем у світи. Мандруватимем завзято. Юний друже, я і ти. У поході будь уважним, Добре думай, не спіши ! Знай , що вчитись завжди важко, Легше буде у житті! 2. Перевірка знань учнів. 1. Фронтальне опитування. - Яку тему ми почали вивчати ? ( Тварини- частина живої природи. ) - Доведіть, що тварини належать до живої природи ? (Дихають, живляться,ростуть, розмномножуються , вмирають.) - Які особливості є у тварин ? ( Тварини переміщуються . Вони бігають,стрибають, повзають, літають, плавають.) - Чим живляться тварини? (Тварини живляться рослинами чи іншими тваринами.) - Як люди використовують тварин? ( З тварин виготовляють ліки, вони дають хутро, шкіру, пір’я,є продуктами харчування,прикрашають природу, є сировиною для промисловості, використ. у господарстві.) 2.Розгадування кросворда «Тварини» -Якщо ви скажете правильні відповіді на запитання кросворда,то отримаєте назву нашого уроку. ( Тварини ) 1. Смугаста кішка в лісі живе. ( Тигр)
  • 2. 2. Герой мультфільму « Ну, постривай!» ( Вовк) 3 . Голодна- мукає, сита- жує, всім дітям молоко дає. (Корова ) 4. Дуже довга в неї шия, Ще й смугаста, як змія. Через це через паркан Заглядає, наче кран. ( Жирафа ) 5. Герой казки І. Франка «Фарбований …» ( Лис ) 6. Хто у Африці живе, Цілий день банан жує? Дражнить всіх мале звірятко. Хто це, діти? … ( Мавпенятко ) 7. Зубатий приятель Чебурашки. ( Крокодил ) З.Перевірка творчих завдань. 1ряд. - Які прислів’я про тварин ви знаєте? • Вовків боятися – то в ліс не ходить. • Кожна лисиця свій хвостик хвалить. • Синиця пищить – зиму віщить. • Ластівка день починає, соловейко кінчає. • Зимою деньок – з комарів носок. • Бджола мала, а й та працює. 2 ряд. -А які казки про тварин ви знаєте? - "Дружні звірі", "Лисичка-сестричка і вовк-панібрат", "Пан Коцький", "Коза- дереза", "Цап та баран", "Солом'яний бичок", "Хитрнй півень", "Гидке каченя".
  • 3. 3 ряд. - А які загадки про тварин підготували? 1. Вірно людям я служу, Їм дерева стережу, Дзьоб міцний і довгий маю, Шкідників ним здобуваю (Дятел). 2. Зубасте, сірувате, По полю гасає, Телят і овець шукає (Вовк). 3. Мордочка вусата, Шубка полосата, Часто умивається, З водою не знається (Кіт). 4. Влітку любить полювати, А взимку в лігві спати (Ведмідь). 5. Я веселий звірок, плиг з ялинки на дубок (Білка). 3. Актуалізація опорних знань. - А чи всі тварини однакові ? - Які групи тварин вам відомі ? ( Робота по таблиці. ) ( Звірі, птахи, комахи, риби. ) 4. Повідомлення теми і завдань уроку. - Сьогодні ми знову помандруємо до царства тварин. Ознайомимось з їх різноманітністю у природі, навчимось розрізняти за групами. А на допомогу нам прийде комп’ютер. Будьте уважні! 5. Вивчення нового матеріалу. 1. Перегляд фільму « Різноманітність тварин у природі». - На які групи вчені поділили тварин ? - Яка найчисленніша група тварин ?
  • 4. 2. Робота в малих групах. Клас ділиться на 6 груп. Кожна група вибирає капітана.Капітан підходить до столу і виймає зі скриньки конверт.У конвертах- назви кожної групи. Завдання для груп. Опрацювати відповідний текст у підручнику і підготувати коротку доповідь за планом. План 1. Назва групи тварин. 2. Наведи приклади. 3. Істотні ознаки цієї групи. 3. Доповідь кожної з малих груп. 1 група - « Комахи» - Отже, комахи- це тварини, які мають 6 ніг ( 3 пари ). 2 група - « Риби» Отже, риби – це тварини, які живуть у воді, а тіло їх вкрито лускою. - Цікаво, що найбільшою рибою, яка живе у прісних водоймах України, вважається сом. У 2 роки сом досягає довжини 50-60 см , а у 25 років важить 110 кг і має довжину тіла понад 3 м. У минулому вимиту і висушену шкіру сома використовували замість скла, бо вона була прозорою і міцною. 3 група - « Земноводні» Отже, земноводні – це тварини, які проводять деякий час у воді, а решту на суші. А тіло вкрите м’якою, вологою шкірою. Фізкультхвилинка Раз,два - всі пірнають . Три,чотири – виринають. П'ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді. Сім, вісім - що є сили всі до берега поплили. Дев'ять, десять - обтрусились і за парти опустились. 4 група - « Плазуни»
  • 5. Отже, плазуни – це тварини,які тягнуть своє тіло по землі і вкрите сухими лусочками. 5 група - « Птахи» Отже, тварини, тіло яких вкрите пір’ям, називають птахами. А чи відомо вам, що найвищий птах в Україні – сірий журавель. Зріст його досягає 1м 20 см. Легенда про дятла Я розповім легенду про дятла. Одного разу на Великдень чоловік пішов до лісу зрубати дерево. Тільки він почав рубати , як до нього прийшов старий дід і сказав: „Не рубай дерево. Іди до дому , у тебе буде достатньо грошей , щоб купити дрова й жити без злиднів". Чоловік так і зробив. Жив він добре, але наступного року він подумав : „Піду до того дерева, попрошу ще грошей". Прийшов чоловік до лісу і почав рубати дерево. Тут і з'явився старий дід. Він зрозумів, що чоловіка до лісу привела жадібність. Тоді дідусь мовив : „За твою жадібність перетворю тебе у птаха, стукай усе життя по деревах". Так і з'явився птах дятел. Сюжетно-рольова гра. Змінилось життя тварин з приходом зими. Ось яку розмову вдалося підслухати між сорокою та ведмедем. (Діалог ) -Ей, Ведмідь, спиш чи що? - Хррр? Заснеш з такою …Чого тобі, скрекотуха ? - Та ось не зрозумію я, чому тебе Ведмедем звати ? Ну, заєць - біляк, ну птиця - глухар - це зрозуміло. А от Ведмідь ... Ну що таке Ведмідь ? - Ох-хо-хо ? Безтолкова ти птиця. „Мед-відь" - значить той, що „мед куштує". Знаю, де мед в лісі схований, тому і ведмідь. Зрозуміло ? Ох птиця, спокою не має. Тільки сон солодкий почав снитися, ніби в лісі дуплисте дерево, а в дуплі мед. І ніхто про те не знає, один я. Ведмідь, знаю. І, ніби-то... Прр.хрр? 6 група – « Звірі» Висновок : Тварини, тіло яких вкрите шерстю, називають звірами. Вони вигодовують малят молоком (це істотні ознаки звірів). - Лось - це великий і могутній звір на високих ногах. Висота його -2м, довжина тіла - до 3 м, маса - до 600 кг. Щороку у листопаді - грудні лось скидає роги. У квітні - травні вони відростають . У лосих рогів немає. Лось - малорухлива тварина, але при потребі може
  • 6. долати великі віддалі, легко стрибати і добре плавати. Основна їжа лося влітку - молоді гілки і листя, взимку лосі живляться гілками, корою дерев і кущів, лишайниками, мохами, що ростуть на стовбурах дерев. Лось - цінний мисливський звір. Він дає смачне м'ясо і велику та міцну шкіру. Вчитель. Окремими групами тварин є черви, молюски, раки, павуки. 6. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Гра «Гармошка». - А тепер позмагаємось, хто більше назве тварин групи. На листку написати назву певної тварини, зігнути листок і передати наступній парті.Завдання для трьох рядів. Перемагає той ряд, який швидко і правильно виконав завдання. 1 ряд – звірі 2 ряд – риби 3 ряд – птахи 2. – А зараз трішки важче завдання. Впізайте по звуку або по голосу тваринку. - До якої групи належить ця тварина ? 1. Собака. 2. Дятел. 3. Ведмідь. 3. Осел. 4.Жаба. 5. Журавлі. 6. Слон. 7. Вівця. 8. Вовк. 9. Горобці. 10. Комар. 11. Коник. 12. Джміль. 3. Метод « Прес» - Довести, або заперечити твердження: « Я вважаю …» « Тому, що …» « Отже …» Лось, білка – це комахи. Сонечко, коник – це звірі. Жаба, тритон – це земноводні. Крокодил, гадюка – це риби. Сорока, зозуля – це птахи. Щука, сом – це риби. 4. « Знайди зайве слово» Собака, їжак, кіт, горобець, лисиця. Щука, карась, ведмідь, лящ.
  • 7. 7. Підсумок уроку. - Ось і виконали ми з вами всі наші завдання. - Діти, кожна людина вже змалечку повинна навчитися турбуватися про природу. Треба завжди пам’ятати, що доля живих істот залежить від людини. Тварини потребують дбайливого ставлення до себе і гостро відчувають людську ласку і доброту. - Яка група тварин вам найбільше сподобалась? - Чому ви так вирішили ? -Чи є у вас вдома тваринка? - До якої групи належить? Вчитель. За відповіді ваші спасибі вам, діти. Прийшов час урок завершити. Сьогодні ми продовжили Тваринний світ вивчати. Як підсумок, можу Одне лиш сказати: Зробили багато - Знання будете мати. Повинні ви завжди Урок цей пам 'ятати. X. Домашнє завдання. Опрацювати статті, підготувати розповідь про улюблену тварину.
  • 8. .