SlideShare a Scribd company logo
Хімія. 11 клас
ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ВУГЛЕВОДНІВ ТА ЇХ ПЕРЕРОБКА
Тема уроку: Нафта. Склад, властивості нафти. Основні процеси
переробки: перегонка, крекінг. Застосування нафтопродуктів.
Детонаційна стійкість бензину.
Мета:
навчальна: ознайомитись з основними джерелами вуглеводнів та їх
переробкою; вивчити склад і властивості нафти, основні процеси переробки:
перегонка, крекінг; поглибити знання про використання нафтопродуктів.
розвивальна: розвивати уміння аналізувати зв'язок особливостей
будови та складу речовини із способами переробки та подальшого
використання нафтопродуктів; розвивати уміння аналізувати та робити
відповідні висновки; удосконалювати вміння дискутувати та аргументувати
своюдумку.
виховна: виховувати в учнів любов до предмету, емоційно ціннісне
ставлення до природи, виховувати почуття колективізму учнів, згуртованість
класу.
Обладнання й матеріали: мультимедійні презентації: «Історія
походження нафти», «Фізичні властивості нафти», «Перегонка нафти»,
«Застосування нафтопродуктів», «Забруднення навколишнього середовища
нафтопродуктами»; ватман; олівці; друковані заготовки для виготовлення
стінгазети.
Тип уроку: урок– прес-конференція;
Педагогічний інструментарій:
технології: проблемного навчання, інформаційна технологія, проектне
навчання;
методи: розповідь-пояснення, постановкапроблемнихзапитань.
прийоми: активізація уваги та мислення, формування висновків,
пізнання закономірностей.
Структура уроку
І. Організаційнийетап ………………………………………………………………1 хв
II. Мотивація навчальноїдіяльності………………………………………………3 хв
ІІІ. Зміст конференції………….…………………………..….…………………….30хв
ІV. Заключний етап (підведення підсумків)……………………….. …………..10хв
V. Домашнє завдання ……………………………………………………..………….1 хв
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня усім присутнім! Вітаємо Вас на нашій конференції,
присвяченій дуже актуальній та не менш цікавій темі: «Нафта – чорне
золото сьогодення».
На нашій конференції присутні: представники державної екологічної
інспекції України в Сумській області; інституту геології Київського
національного університету ім. Т. Г. Шевченка; інженери та хіміки-технологи
Кременчуцького НПЗ та працівники різних сфер виробництва в Україні.
Голова засідання – вчитель хімії Тростянецької СШ №3. Також на нашому
засіданні присутні представникиЗМІ.
Регламент роботинаступний, - працюємо за планом:
1) Історія походження вуглеводневої сировини – нафти;
2) Фізичні властивостіта хімічний склад нафти;
3) Основніпроцесипереробки:
3.1) Перегонка нафти
3.2) Різноманіття нафтопродуктів
3.3) Застосування нафтопродуктів;
4) Забруднення навколишнього середовищанафтопродуктами.
У ході нашого засідання прошу всіх учасників бути уважними,
основнімоменти занотовувати.
II. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Нафта - "Чорне золото".
Такий вираз відомо всім, його зміст - теж. Нафта воістину невичерпне
джерело для людини. Зараз наше життя настільки від неї залежить, що було б
страшно уявити її відсутність.
Американський вчений Ральф Лепп пише: "Я вважаю варварством
спалювання унікальногї спадщини Землі - вуглеводнів - у формі нафти і
природного газу. Спалювання цих молекулярних структур тільки для
отримання тепла слід вважати злочином".
Широко також відома фраза і Д.И.Менделеева "Топити піч нафтою
все одно, що топити її асигнаціями".(асигнації – паперові гроші, що були в
обігу за часів правління Катерини ІІ) Думаю, коментарі зайві.
Отож, бажаю нам плідно попрацювати та вивчити склад і властивості
нафти, основні процеси її переробки, а також поглибити знання про
використання нафтопродуктів.
Починаємо нашу роботу, до слова запрошуємо представників
інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.
Будь-ласка, тема вашого виступу:
Усачов Богдан Доброго дня усім присутнім! Мене звати ..П.І.П.., я
доцент інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г.
Шевченка. Я хочу розповісти про походження нафти.
Шимко Яна Мене звати ..П.І. П.., я колега …, завідувач кафедри
палеонтології.
Запитання:А якої теорії походження нафти дотримуєтеся ви?
Для виступу запрошуємо представників Кременчуцького НПЗ.
Бочарова Юля Я , ..П.І. П…,старший лаборант Кременчуцького НПЗ,
розповім вам провластивості і склад нафти.
Розповісти про основні процеси переробки нафти запршуємо
інженерів-технологів Кременчуцького НПЗ:
Усачов Богдан Мене звати …….Я головний інженер-технолог по
переробці нафти Кременчуцького НПЗ.
Прокопович Денис Моє ім’я … Я головний хімік-технолог
Кременчуцького НПЗ. Маю інформацію про різноманіття нафтопродуктів,
що одержують у процесі переробки нафти.
А про продукти перегонки нафти та їхнє застосування нам
розкажуть приватні підприємці, та працівники виробничихзаводів, які є
споживачамиданої сировини:
Босенко А. Бензин у великих кількостях використовують як авіаційне
й автомобільне пальне. Він складається звичайно з вуглеводнів, що містять у
молекулах у середньомувід 5 до 11 атомів Карбону.
Запитання: Скажіть будь-ласка за якою характеристикою бензин
класифікують на марки 76, 92, 93,95?
Чалий А. Лігроїн служить пальним для дизельних двигунів, а також
розчинником у лакофарбовій промисловості. Велику кількість його
переробляють на бензин.
Слабоспицький А. Гас застосовують як пальне для реактивних і
тракторних двигунів, а також для побутових потреб. Він складається з
вуглеводів, що містять у молекулах у середньому від 12 до 18 атомів
Карбону
Сасін Д. Солярове масло використовують як моторне пальне, а
мастила для змащення механізмів. Мазут, крім переробки на мастила і
бензин, використовують як котельне рідке пальне.
Савченко Н. Вазелін використовують у медицині. Він складається із
суміші рідких і твердих вуглеводнів.
Смєлік Д. Парафін застосовують для одержання вищих карбонових
кислот, для просочення деревини у виробництві сірників і олівців, для
виготовлення свічок, гуталіну і т. д. Він складається із суміші твердих
вуглеводнів.
Кулаєв М. Гудрон — нелетка темна маса, після часткового окиснення
його застосовують для одержання асфальту.
Детальніше про нафтопродукти та їх значення нам розповість
Експерт із застосування нафтопродуктів:
Красніков Андрій Доброго дня усім присутнім. Моє ім’я … Я -
експерт із застосування нафтопродуктів:
Запитання: скажіть будь-ласка, а які ви можете запропонувати
альтернативні джерела вуглеводневої сировини?
Свою проблему розкрити також хочуть представники державної
екологічної інспекції Українив Сумській області:
Чайкіна Ю. Багмет В. Колєснік Н. Доброго дня! Ми працівники
державної екологічної інспекції України в Сумській області. Розповімо вам
про забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами.
Запитання 2: Скажіть, а чи виконуються якісь дії для запобігання
забрудненню нафтою Світового океану?
Запитання 3: Скажіть будь-ласка, чи підвищується рівень
забруднення нашої області з роками, чи цьому якось запобігають?
Дякую всім за чудові виступи!
ІІІ. Заключний етап (спільнестворенняпроекту – стінгазети)
А зараз ми маємо підсумувати все вище сказане нами, і я пропоную
вам це зробитистворившиспільний проект – стінгазету!
ІV. Домашнє завдання
1) Опрацюватипараграф17 , с. 124 № 148, 149, 151*
2) Письмово охарактеризувати методи переробки нафти: крекінг та
риформінг.
3) *Виготовити схему будови коксової печі, та пояснити її принципдії.

More Related Content

Viewers also liked

щасливий випадок 7 клас
щасливий випадок 7 класщасливий випадок 7 клас
щасливий випадок 7 клас
Юля Лещишина
 
ікт в освітньому процесі
ікт в освітньому процесіікт в освітньому процесі
ікт в освітньому процесі
Юля Лещишина
 
мо класних керівників
мо класних керівниківмо класних керівників
мо класних керівників
Юля Лещишина
 
положення про динам групу
положення про динам групуположення про динам групу
положення про динам групу
Юля Лещишина
 
план засідання методичної ради
план засідання методичної радиплан засідання методичної ради
план засідання методичної ради
Юля Лещишина
 
положення про методичну раду
положення про методичну радуположення про методичну раду
положення про методичну раду
Юля Лещишина
 
положення про педраду
положення про педрадуположення про педраду
положення про педраду
Юля Лещишина
 
рекомендації з рв
рекомендації з рврекомендації з рв
рекомендації з рв
Юля Лещишина
 
протокол 1
протокол 1протокол 1
протокол 1
Юля Лещишина
 
Protokol
ProtokolProtokol
протокол 2
протокол 2протокол 2
протокол 2
Юля Лещишина
 
протокол 3
протокол 3протокол 3
протокол 3
Юля Лещишина
 
положення про шкільні предметні методичні об
положення про шкільні предметні методичні обположення про шкільні предметні методичні об
положення про шкільні предметні методичні об
Юля Лещишина
 
полження про вмк
полження про вмкполження про вмк
полження про вмк
Юля Лещишина
 
в.п. положення про шкільні предметні методичні об
в.п. положення про шкільні предметні методичні обв.п. положення про шкільні предметні методичні об
в.п. положення про шкільні предметні методичні об
Юля Лещишина
 
японія 16.02
японія 16.02японія 16.02
японія 16.02
Юля Лещишина
 
картки шулєшова
картки шулєшовакартки шулєшова
картки шулєшова
Юля Лещишина
 
урок 3
урок 3урок 3
хоменко людмила олександр¦вна
хоменко людмила олександр¦внахоменко людмила олександр¦вна
хоменко людмила олександр¦вна
Юля Лещишина
 

Viewers also liked (20)

щасливий випадок 7 клас
щасливий випадок 7 класщасливий випадок 7 клас
щасливий випадок 7 клас
 
ікт в освітньому процесі
ікт в освітньому процесіікт в освітньому процесі
ікт в освітньому процесі
 
мо класних керівників
мо класних керівниківмо класних керівників
мо класних керівників
 
положення про динам групу
положення про динам групуположення про динам групу
положення про динам групу
 
план засідання методичної ради
план засідання методичної радиплан засідання методичної ради
план засідання методичної ради
 
положення про методичну раду
положення про методичну радуположення про методичну раду
положення про методичну раду
 
положення про педраду
положення про педрадуположення про педраду
положення про педраду
 
рекомендації з рв
рекомендації з рврекомендації з рв
рекомендації з рв
 
протокол 1
протокол 1протокол 1
протокол 1
 
Protokol
ProtokolProtokol
Protokol
 
протокол 2
протокол 2протокол 2
протокол 2
 
протокол 3
протокол 3протокол 3
протокол 3
 
положення про шкільні предметні методичні об
положення про шкільні предметні методичні обположення про шкільні предметні методичні об
положення про шкільні предметні методичні об
 
полження про вмк
полження про вмкполження про вмк
полження про вмк
 
в.п. положення про шкільні предметні методичні об
в.п. положення про шкільні предметні методичні обв.п. положення про шкільні предметні методичні об
в.п. положення про шкільні предметні методичні об
 
02016 шмо
02016 шмо02016 шмо
02016 шмо
 
японія 16.02
японія 16.02японія 16.02
японія 16.02
 
картки шулєшова
картки шулєшовакартки шулєшова
картки шулєшова
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
хоменко людмила олександр¦вна
хоменко людмила олександр¦внахоменко людмила олександр¦вна
хоменко людмила олександр¦вна
 

Similar to нафта. склад для гостей копия

Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
sveta7940
 
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
Людмила Бобряк (Рапацкая)
 

Similar to нафта. склад для гостей копия (6)

{Bvbz
{Bvbz{Bvbz
{Bvbz
 
191
191191
191
 
35 osnovni vudu-pa
35 osnovni vudu-pa35 osnovni vudu-pa
35 osnovni vudu-pa
 
Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
Презентація:Основи:поняття, склад і назви, класифікація, використання.
 
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
Урок -суд "Природні джерела вуглеводнів"
 
Nafta
NaftaNafta
Nafta
 

More from Юля Лещишина

8 б
8 б8 б
мат обє
мат обємат обє
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
Юля Лещишина
 
тематика педрад
тематика педрадтематика педрад
тематика педрад
Юля Лещишина
 
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
Юля Лещишина
 
звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17
Юля Лещишина
 
виступ
виступвиступ
наш клас 2018
наш клас 2018наш клас 2018
наш клас 2018
Юля Лещишина
 
молодь проти насильства
молодь проти насильствамолодь проти насильства
молодь проти насильства
Юля Лещишина
 
конспект позакласного заходу
конспект позакласного заходуконспект позакласного заходу
конспект позакласного заходу
Юля Лещишина
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
Юля Лещишина
 
означення
означенняозначення
означення
Юля Лещишина
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
Юля Лещишина
 
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
Юля Лещишина
 
стаття
статтястаття
розв'язування рівнянь
розв'язування рівняньрозв'язування рівнянь
розв'язування рівнянь
Юля Лещишина
 
відношення і пропорції.
відношення і пропорції.відношення і пропорції.
відношення і пропорції.
Юля Лещишина
 
самостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчаннісамостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчанні
Юля Лещишина
 
подорож країною дружба
подорож країною дружбаподорож країною дружба
подорож країною дружба
Юля Лещишина
 
добро починається з тебе
добро починається з тебедобро починається з тебе
добро починається з тебе
Юля Лещишина
 

More from Юля Лещишина (20)

8 б
8 б8 б
8 б
 
мат обє
мат обємат обє
мат обє
 
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
 
тематика педрад
тематика педрадтематика педрад
тематика педрад
 
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
 
звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17
 
виступ
виступвиступ
виступ
 
наш клас 2018
наш клас 2018наш клас 2018
наш клас 2018
 
молодь проти насильства
молодь проти насильствамолодь проти насильства
молодь проти насильства
 
конспект позакласного заходу
конспект позакласного заходуконспект позакласного заходу
конспект позакласного заходу
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
 
означення
означенняозначення
означення
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
 
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
 
стаття
статтястаття
стаття
 
розв'язування рівнянь
розв'язування рівняньрозв'язування рівнянь
розв'язування рівнянь
 
відношення і пропорції.
відношення і пропорції.відношення і пропорції.
відношення і пропорції.
 
самостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчаннісамостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчанні
 
подорож країною дружба
подорож країною дружбаподорож країною дружба
подорож країною дружба
 
добро починається з тебе
добро починається з тебедобро починається з тебе
добро починається з тебе
 

нафта. склад для гостей копия

  • 1. Хімія. 11 клас ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ВУГЛЕВОДНІВ ТА ЇХ ПЕРЕРОБКА Тема уроку: Нафта. Склад, властивості нафти. Основні процеси переробки: перегонка, крекінг. Застосування нафтопродуктів. Детонаційна стійкість бензину. Мета: навчальна: ознайомитись з основними джерелами вуглеводнів та їх переробкою; вивчити склад і властивості нафти, основні процеси переробки: перегонка, крекінг; поглибити знання про використання нафтопродуктів. розвивальна: розвивати уміння аналізувати зв'язок особливостей будови та складу речовини із способами переробки та подальшого використання нафтопродуктів; розвивати уміння аналізувати та робити відповідні висновки; удосконалювати вміння дискутувати та аргументувати своюдумку. виховна: виховувати в учнів любов до предмету, емоційно ціннісне ставлення до природи, виховувати почуття колективізму учнів, згуртованість класу. Обладнання й матеріали: мультимедійні презентації: «Історія походження нафти», «Фізичні властивості нафти», «Перегонка нафти», «Застосування нафтопродуктів», «Забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами»; ватман; олівці; друковані заготовки для виготовлення стінгазети. Тип уроку: урок– прес-конференція; Педагогічний інструментарій: технології: проблемного навчання, інформаційна технологія, проектне навчання; методи: розповідь-пояснення, постановкапроблемнихзапитань. прийоми: активізація уваги та мислення, формування висновків, пізнання закономірностей.
  • 2. Структура уроку І. Організаційнийетап ………………………………………………………………1 хв II. Мотивація навчальноїдіяльності………………………………………………3 хв ІІІ. Зміст конференції………….…………………………..….…………………….30хв ІV. Заключний етап (підведення підсумків)……………………….. …………..10хв V. Домашнє завдання ……………………………………………………..………….1 хв Хід уроку І. Організаційний момент Доброго дня усім присутнім! Вітаємо Вас на нашій конференції, присвяченій дуже актуальній та не менш цікавій темі: «Нафта – чорне золото сьогодення». На нашій конференції присутні: представники державної екологічної інспекції України в Сумській області; інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка; інженери та хіміки-технологи Кременчуцького НПЗ та працівники різних сфер виробництва в Україні. Голова засідання – вчитель хімії Тростянецької СШ №3. Також на нашому засіданні присутні представникиЗМІ. Регламент роботинаступний, - працюємо за планом: 1) Історія походження вуглеводневої сировини – нафти; 2) Фізичні властивостіта хімічний склад нафти; 3) Основніпроцесипереробки: 3.1) Перегонка нафти 3.2) Різноманіття нафтопродуктів 3.3) Застосування нафтопродуктів; 4) Забруднення навколишнього середовищанафтопродуктами. У ході нашого засідання прошу всіх учасників бути уважними, основнімоменти занотовувати.
  • 3. II. Мотиваціянавчальноїдіяльності Нафта - "Чорне золото". Такий вираз відомо всім, його зміст - теж. Нафта воістину невичерпне джерело для людини. Зараз наше життя настільки від неї залежить, що було б страшно уявити її відсутність. Американський вчений Ральф Лепп пише: "Я вважаю варварством спалювання унікальногї спадщини Землі - вуглеводнів - у формі нафти і природного газу. Спалювання цих молекулярних структур тільки для отримання тепла слід вважати злочином". Широко також відома фраза і Д.И.Менделеева "Топити піч нафтою все одно, що топити її асигнаціями".(асигнації – паперові гроші, що були в обігу за часів правління Катерини ІІ) Думаю, коментарі зайві. Отож, бажаю нам плідно попрацювати та вивчити склад і властивості нафти, основні процеси її переробки, а також поглибити знання про використання нафтопродуктів. Починаємо нашу роботу, до слова запрошуємо представників інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Будь-ласка, тема вашого виступу: Усачов Богдан Доброго дня усім присутнім! Мене звати ..П.І.П.., я доцент інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Я хочу розповісти про походження нафти. Шимко Яна Мене звати ..П.І. П.., я колега …, завідувач кафедри палеонтології. Запитання:А якої теорії походження нафти дотримуєтеся ви? Для виступу запрошуємо представників Кременчуцького НПЗ. Бочарова Юля Я , ..П.І. П…,старший лаборант Кременчуцького НПЗ, розповім вам провластивості і склад нафти. Розповісти про основні процеси переробки нафти запршуємо інженерів-технологів Кременчуцького НПЗ: Усачов Богдан Мене звати …….Я головний інженер-технолог по переробці нафти Кременчуцького НПЗ. Прокопович Денис Моє ім’я … Я головний хімік-технолог Кременчуцького НПЗ. Маю інформацію про різноманіття нафтопродуктів, що одержують у процесі переробки нафти.
  • 4. А про продукти перегонки нафти та їхнє застосування нам розкажуть приватні підприємці, та працівники виробничихзаводів, які є споживачамиданої сировини: Босенко А. Бензин у великих кількостях використовують як авіаційне й автомобільне пальне. Він складається звичайно з вуглеводнів, що містять у молекулах у середньомувід 5 до 11 атомів Карбону. Запитання: Скажіть будь-ласка за якою характеристикою бензин класифікують на марки 76, 92, 93,95? Чалий А. Лігроїн служить пальним для дизельних двигунів, а також розчинником у лакофарбовій промисловості. Велику кількість його переробляють на бензин. Слабоспицький А. Гас застосовують як пальне для реактивних і тракторних двигунів, а також для побутових потреб. Він складається з вуглеводів, що містять у молекулах у середньому від 12 до 18 атомів Карбону Сасін Д. Солярове масло використовують як моторне пальне, а мастила для змащення механізмів. Мазут, крім переробки на мастила і бензин, використовують як котельне рідке пальне. Савченко Н. Вазелін використовують у медицині. Він складається із суміші рідких і твердих вуглеводнів. Смєлік Д. Парафін застосовують для одержання вищих карбонових кислот, для просочення деревини у виробництві сірників і олівців, для виготовлення свічок, гуталіну і т. д. Він складається із суміші твердих вуглеводнів. Кулаєв М. Гудрон — нелетка темна маса, після часткового окиснення його застосовують для одержання асфальту. Детальніше про нафтопродукти та їх значення нам розповість Експерт із застосування нафтопродуктів: Красніков Андрій Доброго дня усім присутнім. Моє ім’я … Я - експерт із застосування нафтопродуктів: Запитання: скажіть будь-ласка, а які ви можете запропонувати альтернативні джерела вуглеводневої сировини?
  • 5. Свою проблему розкрити також хочуть представники державної екологічної інспекції Українив Сумській області: Чайкіна Ю. Багмет В. Колєснік Н. Доброго дня! Ми працівники державної екологічної інспекції України в Сумській області. Розповімо вам про забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами. Запитання 2: Скажіть, а чи виконуються якісь дії для запобігання забрудненню нафтою Світового океану? Запитання 3: Скажіть будь-ласка, чи підвищується рівень забруднення нашої області з роками, чи цьому якось запобігають? Дякую всім за чудові виступи! ІІІ. Заключний етап (спільнестворенняпроекту – стінгазети) А зараз ми маємо підсумувати все вище сказане нами, і я пропоную вам це зробитистворившиспільний проект – стінгазету! ІV. Домашнє завдання 1) Опрацюватипараграф17 , с. 124 № 148, 149, 151* 2) Письмово охарактеризувати методи переробки нафти: крекінг та риформінг. 3) *Виготовити схему будови коксової печі, та пояснити її принципдії.