ЗАХИСТ УЧНІВСЬКИХ
ПРОЕКТІВ
МЕТА: сприяти формуванню осмислених систематичних знань про
життєвий і творчий шлях Т. Шевченка, всесвітній резонанс його
творчості, допомогти усвідомити світове значення його творчої
діяльності; розвивати навички проектно-дослідницької роботи, творчі
здібності, вміння самостійно працювати з різними джерелами інформації;
виховувати повагу до Т. Шевченка та його внесок у скарбницю української
поезії
Цілі.
Учні знатимуть: цікаві факти біографії Кобзаря, зміст, проблеми
творів інтимної лірики, про образи гетьманів , які зустрічаються у творах
Шевченка,яку малярську спадщину залишив поет, факти про
вшанування пам’яті генія українського народу
Учні вмітимуть: висловлювати власні міркування щодо проблем,
порушених у творах інтимної лірики, аналізувати мистецьку спадщину
Шевченка, а також образи гетьманів, яких зображує у своїх творах
Кобзар, усвідомлювати роль і значення творчості Т. Шевченка в Україні і
світі.
Ім’я уроку: Т. Шевченко – геній українського народу
Тип уроку: урок-презентація пошуково-дослідницьких
робіт
ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до творів Т. Шевченка,
відеопрезентації, буклети, публікації, репродукції з
картин Т. Шевченка, відео фрагменти фільму «Тарас
Шевченко», опорні мультимедійні схеми.
МЕТОДИ, ПРИЙОМИ І ФОРМИ РОБОТИ: гронування,
асоціювання «Незакінчене речення», робота в групах,
учнівські пошуково-дослідницькі роботи, перегляд
фрагмента фільму «Тарас Шевченко»
Не вмре повік твоє святе ім’я!
Йому, як сонцю, вічно пломеніти!
І буде пісня зроджена твоя,
Мов океан розбурханий гриміти
В. Гапріндашвілі
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап уроку
ІІ. Мотивація діяльності
ІІІ. Цілевизначення і планування
1.Представлення концепту теми, імені та епіграфа
уроку
2. Ознайомлення із цілями уроку, доповнення
власними.
Фрагмент уроку
IV. Основний зміст уроку
Методичний коментар
Представлення презентації вчителя «Через
віки з любов’ю»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
групи «Творча лабораторія»
«Лірика Шевченка крізь призму
кохання»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
групи«Мистецтвознавці»
«Живописна спадщина
Тараса Шевченка»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
групи «Істориків»
«Образи гетьманів у творах
Т. Шевченка»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
ГРУПИ «Літературознавці»
«Світова велич Тараса
Шевченка»
Літературно-меморіальний
музей Тараса Шевченка
 Розташований на
території
батьківської садиби
Тараса Григоровича
Шевченка, де він
проживав з 1815 по
1829 рік.
Адреса: Черкаська область, Звенигородський
район, село Шевченкове
V. Рефлексійно-оцінювальний етап.
•Коментування епіграфа
•Перегляд цілей, поставлених на початку уроку.
•Складіть есе (роздум): чи погоджуєтесь ви з висловом
«Шевченко – геній українського народу»
•«Незакінчене речення» : «Після цього уроку я
відчуваю…..розумію…..думаю…»
•Самооцінювання. Закінчіть речення:
• « Я сьогодні молодець, бо…»
•Оцінювання роботи груп (виступи членів журі,
аргументування оцінок)
VII. Домашнє завдання . Підготуватись до контрольної
роботи.

урок -захист учнівських проектів

  • 1.
  • 2.
    МЕТА: сприяти формуваннюосмислених систематичних знань про життєвий і творчий шлях Т. Шевченка, всесвітній резонанс його творчості, допомогти усвідомити світове значення його творчої діяльності; розвивати навички проектно-дослідницької роботи, творчі здібності, вміння самостійно працювати з різними джерелами інформації; виховувати повагу до Т. Шевченка та його внесок у скарбницю української поезії Цілі. Учні знатимуть: цікаві факти біографії Кобзаря, зміст, проблеми творів інтимної лірики, про образи гетьманів , які зустрічаються у творах Шевченка,яку малярську спадщину залишив поет, факти про вшанування пам’яті генія українського народу Учні вмітимуть: висловлювати власні міркування щодо проблем, порушених у творах інтимної лірики, аналізувати мистецьку спадщину Шевченка, а також образи гетьманів, яких зображує у своїх творах Кобзар, усвідомлювати роль і значення творчості Т. Шевченка в Україні і світі.
  • 3.
    Ім’я уроку: Т.Шевченко – геній українського народу Тип уроку: урок-презентація пошуково-дослідницьких робіт ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до творів Т. Шевченка, відеопрезентації, буклети, публікації, репродукції з картин Т. Шевченка, відео фрагменти фільму «Тарас Шевченко», опорні мультимедійні схеми. МЕТОДИ, ПРИЙОМИ І ФОРМИ РОБОТИ: гронування, асоціювання «Незакінчене речення», робота в групах, учнівські пошуково-дослідницькі роботи, перегляд фрагмента фільму «Тарас Шевченко»
  • 4.
    Не вмре повіктвоє святе ім’я! Йому, як сонцю, вічно пломеніти! І буде пісня зроджена твоя, Мов океан розбурханий гриміти В. Гапріндашвілі ХІД УРОКУ І. Організаційний етап уроку ІІ. Мотивація діяльності ІІІ. Цілевизначення і планування 1.Представлення концепту теми, імені та епіграфа уроку 2. Ознайомлення із цілями уроку, доповнення власними. Фрагмент уроку
  • 5.
    IV. Основний змістуроку Методичний коментар Представлення презентації вчителя «Через віки з любов’ю»
  • 6.
    ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ групи «Творчалабораторія» «Лірика Шевченка крізь призму кохання»
  • 7.
  • 8.
    ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ групи «Істориків» «Образигетьманів у творах Т. Шевченка»
  • 9.
    ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ ГРУПИ «Літературознавці» «Світовавелич Тараса Шевченка» Літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка  Розташований на території батьківської садиби Тараса Григоровича Шевченка, де він проживав з 1815 по 1829 рік. Адреса: Черкаська область, Звенигородський район, село Шевченкове
  • 10.
    V. Рефлексійно-оцінювальний етап. •Коментуванняепіграфа •Перегляд цілей, поставлених на початку уроку. •Складіть есе (роздум): чи погоджуєтесь ви з висловом «Шевченко – геній українського народу» •«Незакінчене речення» : «Після цього уроку я відчуваю…..розумію…..думаю…» •Самооцінювання. Закінчіть речення: • « Я сьогодні молодець, бо…» •Оцінювання роботи груп (виступи членів журі, аргументування оцінок) VII. Домашнє завдання . Підготуватись до контрольної роботи.