SlideShare a Scribd company logo
Відділ освіти Амвросіївської райдержадміністрації
Районний методичний кабінет

ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ –
ДОМІНАНТА
ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЇ ВЧИТЕЛЯ, ВИКЛАДАЧА
ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ
КРИТИЧНОГО ТА КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ
НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

Благодатнівська загальноосвітня школа
І – ІІІ ступенів
Амвросіївської районної ради Донецької
області
вчитель Скубченко Т.М.

Амвросіївський район
2014 рік
Рекомендовано педагогічною радою школи
(протокол № 2 від 26.12. 2013 року)
Укладач:
Скубченко Тетяна Миколаївна, вчитель першої кваліфікаційної категорії
Відповідальні за випуск:
Подлєсна О.М. – директор Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Красовська І.П. – заступник директора з виховної роботи Благодатнівської
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Рецензенти:
Г.В.Денисенко – завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти
Амвросіївської райдержадміністрації
Г.В. Чугуєва – методист районного методичного кабінету відділу освіти
Амвросіївської райдержадміністрації
Анотація роботи: в роботі представлена творча доробка вчителя, який
активно використовує ІКТ при викладанні свого предмету.
В матеріалах представлена розробка уроку та презентація до
нього, що ілюструє її педагогічну діяльність.

2
І Вступ
Кардинальні

зміни

сьогодення,

розвиток

науки,

техніки,

інформаційних технологій потребують від школи і вчителя нової філософії
виховання підростаючого покоління. Учень сучасної школи, який живе,
навчається і працюватиме в новому тисячолітті, повинен володіти певними
якостями, зокрема:
 самостійно набувати необхідні знання, вміло застосовуючи їх на
практиці для розв'язування назрілих проблем;
 критично мислити, уміти бачити труднощі і шукати шляхи їх
подолання;
 грамотно працювати з інформацією;
 бути комунікабельним, контактним у різних соціальних групах;
 самостійно працювати над розвитком власного інтелекту, культурного і
морального рівня.
І для мене, як для вчителя, стали важливими слова Сухомлинського:
«Немає дітей обдарованих і необдарованих, талановитих і звичайних.
Обдаровані, талановиті всі без винятку діти. Розпізнати, виявити,
розкрити, викохати, виплекати в кожному учневі його неповторноіндивідуальний талант - значить, підняти особистість на високий рівень
розквіту людської гідності».
Сучасне життя вимагає від людини неабияких знань. Зустрітися з
проблемами доведеться вже в недалекому майбутньому моїм учням.
Кожному доведеться вирішувати їх самотужки. Щоб вони стали під силу
кожному з них - на допомогу покликана цариця всіх наук - математика. Вона
дає все необхідне будь-якій людині, яка прагне досягнути серйозних успіхів в
оволодінні сучасних професій. Дасть можливість вирішити економічні
проблеми (придбати житло, взяти кредит, визначитися з витратами на
ремонт, порахувати відсотки…). Чи зуміють мої учні це зробити-дізнаємося
після уроку, девізом якого є слова: «Не кажи не можу, а кажи-навчуся».

3
ІІ Урок математики у 6 класі
Тема: Задачі економічного змісту.
Мета:
 формувати вміння застосовувати набуті знання і навички до
розв’язування задач економічного змісту;
 розвивати навички самостійності, винахідливості, логічного мислення,
самоконтролю, уваги;
 формувати економічну компетентність учнів;
 розширювати світогляд учнів;
 виховувати почуття колективізму, необхідності здобувати знання для
майбутньої професії, бути корисним для людей і Батьківщини.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів.
Форми роботи: групова, індивідуальна і колективна.
Обладнання: таблиці, картки, фішки для оцінювання трьох кольорів (зелений
– 2б, жовтий – 1б, червоний – 0б.), презентація.
Девіз уроку: “Не кажи не можу, а кажи - навчуся.
План уроку.
І. Організація навчальної діяльності.
1. Перевірка присутності учнів на уроці.
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Психологічна настанова на продуктивну працю.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Бесіда.
2. Повідомлення

теми,

мети,

очікуваних

результатів

та

девізу

уроку.
3. Презентація відношення і пропорції.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів за темою «Відношення і пропорції.»
1. Фронтальне усне опитування. Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
4
2. Усна математична розминка.
3. Розминка для очей.
ІV. Систематизація навчальних досягнень (вмінь і навичок).
1. Розв’язування задач (“Мозковий штурм”, «Математична карусель»,
робота в групах).
2. Самостійна робота.
VI. Домашнє завдання.
VII. Підсумок уроку.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності.
Щоб урок цікаво розпочати,
Загадку дам вам відгадати:
Наук цариця недосяжна,
Могутня, щедра і прекрасна
Блискуче розум розвиває,
Мислити правильно навчає.
Неперевершена її краса,
Чудова логіка струнка.
Ну, друзі, хто ж вона така?
Звичайно … (математика).
Сподіваюся, що на цьому уроці, нас чекає успіх, радість, усмішка, якщо
ми працюватимемо організовано і продуктивно.
Яке домашнє завдання вам було задане на сьогодні? …(№ 715, 718
перевірка за допомогою презентації)

5
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вміння розв’язувати текстові задачі – це показник рівня математичного
мислення. Таке вміння необхідне будь якій людині, яка прагне досягти
серйозних успіхів в оволодінні сучасних професій.
На уроці ми зупинимося на розв’язуванні задач економічного змісту:
- систематизуємо ваші знання пов’язані з поняттям відсотків,
- розв’яжемо основні задачі на відсотки,
- будемо застосовувати знання відсотків у різних життєвих
ситуаціях.
Мета нашого уроку:
- зрозуміти причини та сутність проблем з якими вам доведеться
зустрітися в недалекому майбутньому і навчитися знаходити
різні математичні моделі для вирішення економічних проблем.
Задача сьогоднішнього уроку – довести, що задачі економічного змісту
вам підкорилися.
А чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
(поява Марійки з мульфільма «Маша і ведмідь» вона просить про
допомогу навчити її розв’язувати задачі на відсотки)

6
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів за темою «Відношення і пропорції.»
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
Наш багаж - це знання, перевіримо їх:
 Відношенням називається…(частка від ділення або дріб)
 Відсотковим відношенням називається…( відношення двох чисел
виражене у відсотках)
 Пропорцією називається…(рівність двох відношень)
 Основна

властивість

пропорції…(добуток

крайніх

членів

дорівнює добутку середніх членів)


Щоб знайти невідомий середній член пропорції…(досить
добуток крайніх членів пропорції поділити на відомий середній
член пропорції)

 Щоб знайти невідомий крайній член пропорції…(досить добуток
середніх членів пропорції поділити на відомий крайній член
пропорції)
 Один відсоток – це…(сота частина числа)
 Як знайти 1% від числа …(поділити його на 100)
 Як знайти число за відомим його 1% …(помножити його на 100)
 Як перетворити відсотки у десятковий дріб …(поділити його на
100)
 Як перетворити десятковий дріб у відсотки …(помножити його
на 100)
 Як знайти відсоток від числа …(число помножити на відсоток)
 Як знайти число за його відсотком …(число поділити на
відсоток)
 Як знайти відсоткове відношення … (знайти відношення чисел і
помножити на 100)
Молодці! І Марійка нам дякує за допомогу. А зараз подивимося як ви усно
вмієте обчислювати задачі, використовуючи теоретичний матеріал.
7
Усна математична розминка
 Знайдіть названому відсотку відповідну кількість учнів
школи
100%

чверть учні школи

10%

всі учні школи

50%

десята частина учнів школи

25%

половина всіх учнів школи

 Знайдіть названому відсотку відповідний дріб
80%

3/4

45%

9/20

2/3

3/5

4/5

3/10

7/10

5/10

15%

1/4

55%

7/10

3/20

3/5

1/10

11/20

7/10

1/2

 Знайдіть 10% від числа:
120

- 12

500 - 50
321
5

- 32,1
- 0,5

 Знайдіть число, 50% якого дорівнюють…
8 - 16
25 – 50
74 – 148
 Виразіть у відсотках відношення
6:10

- 60%

7:20

- 35%

13:50

- 26%
8
 Розминка для очей

ІV. Систематизація навчальних досягнень (вмінь і навичок).
Розв’язування задач (“Мозковий штурм”, “Математична карусель”,
робота в групах).

Вибір житла
У вересні Маша підібрала гарний будиночок ведмедику, він коштував
90000 грн, але через місяць він подорожчав на
15%. Вони вирішили, що для них це дорого і
стали чекати зниження ціни. І у квітні вартість
будинку знизилась на 20 %. Скільки став
коштувати будинок у квітні?
Розв’язок:
І спосіб:
1) 90000 + 0,15 · 90000 = 90000+13500=103500 (грн.) – вартість будинку
після подорожчання на 15%
2) 103500 – 0,2 · 103500 = 103500 – 20700 = 82800 (грн.) – вартість
будинку у квітні місяці.
Відповідь: 82800 грн.
9
ІІ спосіб:
1) 90000 грн. – 100%
Х

грн. – 15%

Х=

подорожчав будинок

2) 90000 + 13500 = 103500 (грн.) – вартість будинку після подорожчання
на 15%
3) 103500 грн. – 100%
Х

грн. – 20%

Х=

– подешевшав будинок

4) 103500 – 20700 = 82800 (грн.) – вартість будинку у квітні місяці.
Відповідь: 82800 грн.
Кредит на житло
Маша з ведмедиком почали сперечатися в якому банку взяти кредит.
Маша пропонує в банку

«Лісова ягода» під 13%

річних на 5 років. А ведмедик стоїть на своєму, що
треба брати кредит у банку «Бачка меду» на 3 роки,
під 17% річних. Якому банку вони переплатять
менше грошей і на скільки?
Розв’язок:
1) 0,13 · 82800 грн. · 5 років = 10764 · 5 = 53820 грн. за 5 років заплатять
банку «Лісова ягода»;
2) 0,17 · 82800 грн. · 3 роки = 14076 · 3 = 42228 грн. за 3 роки заплатять
банку «Бочка меду»;
3) 53820 грн. – 42228 = 11592 грн.
Відповідь: Банку «Бочка меду» вони переплатять менше грошей на
11592 грн.
10
Витрати на ремонт
Для ремонту будинку треба 22000 грн. на фарбу треба 15% всіє
вартості ремонту, на шпалери – 20%, на меблі –
40%, а решту на побутову техніку. Допоможіть
Маші і ведмедику підрахувати скільки треба
окремо грошей на фарбу, шпалери, меблі та
побутову техніку?
Розв’язок:
1) 22000 грн. · 0,15 = 3300 грн. – на фарбу;
2) 22000 грн. · 0,2 = 4400 грн. – на шпалери;
3) 22000 грн. · 0,4 = 8800 грн. – на меблі;
4) 100% - (15% + 20% + 40%) = 25% - на побутову техніку
5) 22000 грн.· 0,25 = 5500 грн. – на побутову техніку.
Відповідь: 3300 грн., 4400 грн., 8800 грн., 5500 грн.
Самостійна робота .

Взаємоперевірка самостійної роботи.

11
VI. Домашнє завдання.
 § 19 – 20 стор. 127 – 137
 Високий рівень:


скласти 2 задачі економічного змісту.

 Достатній рівень:


№ 677 стор. 131, №720 стор. 139

 Середній рівень:
 680 стор. 131
VII. Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
 Сьогодні на уроці я дізнався …
 Сьогодні на у році ми навчилися…

Додаток 1
1. Завдання середнього рівня:
Площа поля 32 га. Засіяли 80% поля. Скільки гектарів засіяли?
І спосіб:
1) 80% - 0,8;
2) 32 · 0,8 = 25,6 га
ІІ спосіб:
1) 32 га. – 100%
Х га. – 80%
Відповідь: 25,6 га.
Маса вершків становить 21% маси молока. Скільки потрібно
взяти молока, щоб дістати 84 кг вершків?
12
І спосіб:
1) 21% - 0,21
2) 84 : 0,21 = 400 кг.
ІІ спосіб:
1) 84 кг – 21%
Х кг – 100%
2)

х=

Відповідь: 400 кг.
У 200 г розчину міститься 18 г цукру. Скільки відсотків цукру
міститься в розчині?
І спосіб:
1) 18:200·100% = 9%.
ІІ спосіб:
1) 200 г – 100%

2)

х=

18 г – х%
Відповідь: 9%
Додаток 2
2. Завдання достатнього рівня:
Площа поля 32 га. Засіяли 25,6 га поля. Скільки відсотків поля
ще треба засіяти?
1) 32 – 25,6 = 6,4 га – потрібно засіяти
2) 6,4:32·100% = 0,2 ·100% = 20%.
Відповідь: 20%
Маса вершків становить 21% маси молока. Яку масу знежиреного
молока отримаємо з 400 кг цільного?
1) 100% - 21% = 79% - відсоток знежиреного молока
2) 400 · 0,79 = 316 кг.
Відповідь: 316 кг.
13
У 200 г розчину міститься 18 г цукру. Скільки відсотків води
міститься в розчині?
1) 200 г – 18 г = 182 г – води в розчині.
2) 182 :200 · 100% = 0,91 · 100% 91%
Відповідь: 91%.
Додаток 3
3. Завдання високого рівня:
Число зменшили на 20%. На скільки відсотків необхідно
збільшити одержане число, щоб знову дістати задане?
1) Нехай задане число – х
2) х – 0,2х = 0,8х – число зменшене на 20%
3) 0,2х:0,8х = 0,25 – 25%
Відповідь: на 25%
Число збільшили на 25%. Наскільки відсотків необхідно
зменшити одержане число, щоб знову дістати задане?
1) Нехай задане число – х
2) х + 0,25х = 1,25х – число збільшене на 25%
3) 0,2х :1,25х = 0,2 – 20%
Відповідь: на 20%
Висновок
На уроці діти розширили свій світогляд, показали свою винахідливість
і застосовували логічне мислення, сформували економічну компетентність,
яка так необхідна у сучасному житті. Розв’язування задач економічного
змісту дасть можливість дітям у майбутньому застосовувати на практиці( на
ниві буденного життя) набуті знання і навички. На уроці я намагалася
показати те, що тільки озброєна знаннями людина може приносити користь
собі, людям і Батьківщині.

14
ЗМІСТ

Вступ …………………………………………………………………………..3
Урок математики у 6 класі……………………………………………………4
Додатки …………………………………………………………………….…12
Висновок……………………………………………………………………....14

15
Навчально-методичне видання
Скубченко Тетяна Миколаївна

ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ –
ДОМІНАНТА
ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЇ ВЧИТЕЛЯ, ВИКЛАДАЧА
ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ
КРИТИЧНОГО ТА КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ
НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

16

More Related Content

What's hot

нетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематикинетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематики
Наташа Иванякова
 
10 алг нелін_проф_2010_укр
10 алг нелін_проф_2010_укр10 алг нелін_проф_2010_укр
10 алг нелін_проф_2010_укр
Aira_Roo
 
Algebra 10-klas-nelin-2018
Algebra 10-klas-nelin-2018Algebra 10-klas-nelin-2018
Algebra 10-klas-nelin-2018
kreidaros1
 
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеняРозв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
school11_dp
 
3 математика
3 математика3 математика
3 математика
Irina Shlyahetskaya
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
Максим Павленко
 
alg_10_merzlyak_ak
alg_10_merzlyak_akalg_10_merzlyak_ak
alg_10_merzlyak_ak
Гергель Ольга
 
математика на 12 балів захар
математика на 12 балів захарматематика на 12 балів захар
математика на 12 балів захар111Irina111
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
7
77
7
77
Математика 1 клас
Математика 1 класМатематика 1 клас
Математика 1 класyanaanya
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)urvlan
 
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
Електронні книги Ранок
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
sveta7940
 
розробка теми.
розробка теми.розробка теми.
розробка теми.
Татьяна Чабала
 
Континуум інтегрованого навчання
Континуум інтегрованого навчанняКонтинуум інтегрованого навчання
Континуум інтегрованого навчання
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

нетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематикинетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематики
 
10 алг нелін_проф_2010_укр
10 алг нелін_проф_2010_укр10 алг нелін_проф_2010_укр
10 алг нелін_проф_2010_укр
 
Algebra 10-klas-nelin-2018
Algebra 10-klas-nelin-2018Algebra 10-klas-nelin-2018
Algebra 10-klas-nelin-2018
 
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеняРозв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
 
3 математика
3 математика3 математика
3 математика
 
1
11
1
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
 
alg_10_merzlyak_ak
alg_10_merzlyak_akalg_10_merzlyak_ak
alg_10_merzlyak_ak
 
математика на 12 балів захар
математика на 12 балів захарматематика на 12 балів захар
математика на 12 балів захар
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
7
77
7
 
7
77
7
 
Математика 1 клас
Математика 1 класМатематика 1 клас
Математика 1 клас
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
 
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
Скворцова С. О. "Дидактично-методичні орієнтири щодо реалізації змісту навчан...
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
 
1
11
1
 
розробка теми.
розробка теми.розробка теми.
розробка теми.
 
Континуум інтегрованого навчання
Континуум інтегрованого навчанняКонтинуум інтегрованого навчання
Континуум інтегрованого навчання
 

Viewers also liked

тема 3. розвиток критичного креативного мислення
тема 3. розвиток критичного креативного мисленнятема 3. розвиток критичного креативного мислення
тема 3. розвиток критичного креативного мисленняnatalia0803
 
Розвиток критичного мислення молодших школярів
Розвиток критичного мислення молодших школярівРозвиток критичного мислення молодших школярів
Розвиток критичного мислення молодших школярів
vira2015
 
урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класpr1nc1k
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мисленняcotyara
 
критичне мислення. бондажевський
критичне мислення. бондажевськийкритичне мислення. бондажевський
критичне мислення. бондажевський
petr111957
 
Презентація "Критичне мислення"
Презентація "Критичне мислення"Презентація "Критичне мислення"
Презентація "Критичне мислення"Masha1212
 
технологія розвитку критичного мислення
технологія розвитку критичного мисленнятехнологія розвитку критичного мислення
технологія розвитку критичного мисленняolexkush
 
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
maklicey
 

Viewers also liked (8)

тема 3. розвиток критичного креативного мислення
тема 3. розвиток критичного креативного мисленнятема 3. розвиток критичного креативного мислення
тема 3. розвиток критичного креативного мислення
 
Розвиток критичного мислення молодших школярів
Розвиток критичного мислення молодших школярівРозвиток критичного мислення молодших школярів
Розвиток критичного мислення молодших школярів
 
урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 клас
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мислення
 
критичне мислення. бондажевський
критичне мислення. бондажевськийкритичне мислення. бондажевський
критичне мислення. бондажевський
 
Презентація "Критичне мислення"
Презентація "Критичне мислення"Презентація "Критичне мислення"
Презентація "Критичне мислення"
 
технологія розвитку критичного мислення
технологія розвитку критичного мисленнятехнологія розвитку критичного мислення
технологія розвитку критичного мислення
 
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
Застосування методів критичного мислення в початковій школі на уроках українс...
 

Similar to технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.скубченко т.м.

відсоткові розрахунки
відсоткові розрахункивідсоткові розрахунки
відсоткові розрахунки
orestznak
 
509,23.pdf
509,23.pdf509,23.pdf
509,23.pdf
ssuser838e441
 
урок відсоткові розрахунки
урок  відсоткові розрахункиурок  відсоткові розрахунки
урок відсоткові розрахунки
Общеобразовательная школа
 
1досвид
1досвид1досвид
1досвид
fesirina
 
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
sveta7940
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
sveta7940
 
Доповідь на круглому столі з економіки
Доповідь на круглому столі з економікиДоповідь на круглому столі з економіки
Доповідь на круглому столі з економіки
Alexander Kostyuk
 
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
розвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класахрозвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класах
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
Nata Благій
 
Таран Т.І.
Таран Т.І.Таран Т.І.
Таран Т.І.Tamara Emec
 
держстан педрада
держстан педрададержстан педрада
держстан педрада
bymbarishka
 
Kompetent pidchid matematyka
Kompetent pidchid matematykaKompetent pidchid matematyka
Kompetent pidchid matematyka
Galyna Bobrecka
 
Я і Україна в ХХІ столітті
Я і Україна в ХХІ століттіЯ і Україна в ХХІ столітті
Я і Україна в ХХІ століттіTamara Emec
 
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас" Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Електронні книги Ранок
 
Алгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 ЗахарійченкоАлгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 Захарійченко
ZHOIPPO
 
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцької
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцькоїЗ досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцької
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцькоїTamara Emec
 
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
nazarenko-lv
 
проект математичне моделювання
проект математичне моделюванняпроект математичне моделювання
проект математичне моделювання
Olexandr Lazarets
 

Similar to технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.скубченко т.м. (20)

відсоткові розрахунки
відсоткові розрахункивідсоткові розрахунки
відсоткові розрахунки
 
110,2
110,2110,2
110,2
 
509,23.pdf
509,23.pdf509,23.pdf
509,23.pdf
 
урок відсоткові розрахунки
урок  відсоткові розрахункиурок  відсоткові розрахунки
урок відсоткові розрахунки
 
1досвид
1досвид1досвид
1досвид
 
відсотки
відсоткивідсотки
відсотки
 
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
Креативне навчання (формування та розвиток інтелектуально-творчого потенціалу...
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
Доповідь на круглому столі з економіки
Доповідь на круглому столі з економікиДоповідь на круглому столі з економіки
Доповідь на круглому столі з економіки
 
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
розвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класахрозвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класах
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
 
Таран Т.І.
Таран Т.І.Таран Т.І.
Таран Т.І.
 
держстан педрада
держстан педрададержстан педрада
держстан педрада
 
Kompetent pidchid matematyka
Kompetent pidchid matematykaKompetent pidchid matematyka
Kompetent pidchid matematyka
 
Я і Україна в ХХІ столітті
Я і Україна в ХХІ століттіЯ і Україна в ХХІ столітті
Я і Україна в ХХІ столітті
 
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас" Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
 
Алгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 ЗахарійченкоАлгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 Захарійченко
 
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцької
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцькоїЗ досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцької
З досвіду роботи вчителя математики та інформатики березоволуцької
 
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
Моделювання як важлива умова забезпечення розуміння молодшими школярами логік...
 
202
202202
202
 
проект математичне моделювання
проект математичне моделюванняпроект математичне моделювання
проект математичне моделювання
 

More from tatyana6221310

сценарий урока
сценарий урокасценарий урока
сценарий урока
tatyana6221310
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
tatyana6221310
 
през матем
през матемпрез матем
през матем
tatyana6221310
 
применение икт, использование эор и цор на уроках географии
применение икт, использование эор и цор на уроках географииприменение икт, использование эор и цор на уроках географии
применение икт, использование эор и цор на уроках географии
tatyana6221310
 
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
tatyana6221310
 
урок технологии 11 класс лыга л.а.
урок технологии 11 класс лыга л.а.урок технологии 11 класс лыга л.а.
урок технологии 11 класс лыга л.а.
tatyana6221310
 
данко
данкоданко
данко
tatyana6221310
 
презентация с.т.аксаков аленький цветочек
презентация с.т.аксаков аленький цветочекпрезентация с.т.аксаков аленький цветочек
презентация с.т.аксаков аленький цветочек
tatyana6221310
 
аленький цветочек. урок критического мышления.
аленький цветочек. урок критического мышления.аленький цветочек. урок критического мышления.
аленький цветочек. урок критического мышления.
tatyana6221310
 
тетрадь
тетрадьтетрадь
тетрадь
tatyana6221310
 
данко
данкоданко
данко
tatyana6221310
 
древний рим
древний римдревний рим
древний рим
tatyana6221310
 
древний рим
древний римдревний рим
древний рим
tatyana6221310
 
развёрнутый план конспект урока
развёрнутый план конспект урокаразвёрнутый план конспект урока
развёрнутый план конспект урока
tatyana6221310
 
презентация к уроку
презентация к урокупрезентация к уроку
презентация к уроку
tatyana6221310
 
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школаанонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
tatyana6221310
 
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школаанонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
tatyana6221310
 
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
tatyana6221310
 
4а помним славный день победы
4а помним славный день победы4а помним славный день победы
4а помним славный день победы
tatyana6221310
 
3 б урок мужества
3 б урок мужества3 б урок мужества
3 б урок мужества
tatyana6221310
 

More from tatyana6221310 (20)

сценарий урока
сценарий урокасценарий урока
сценарий урока
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
през матем
през матемпрез матем
през матем
 
применение икт, использование эор и цор на уроках географии
применение икт, использование эор и цор на уроках географииприменение икт, использование эор и цор на уроках географии
применение икт, использование эор и цор на уроках географии
 
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
использование икт на уроках географии благоучитель лыга г.в.
 
урок технологии 11 класс лыга л.а.
урок технологии 11 класс лыга л.а.урок технологии 11 класс лыга л.а.
урок технологии 11 класс лыга л.а.
 
данко
данкоданко
данко
 
презентация с.т.аксаков аленький цветочек
презентация с.т.аксаков аленький цветочекпрезентация с.т.аксаков аленький цветочек
презентация с.т.аксаков аленький цветочек
 
аленький цветочек. урок критического мышления.
аленький цветочек. урок критического мышления.аленький цветочек. урок критического мышления.
аленький цветочек. урок критического мышления.
 
тетрадь
тетрадьтетрадь
тетрадь
 
данко
данкоданко
данко
 
древний рим
древний римдревний рим
древний рим
 
древний рим
древний римдревний рим
древний рим
 
развёрнутый план конспект урока
развёрнутый план конспект урокаразвёрнутый план конспект урока
развёрнутый план конспект урока
 
презентация к уроку
презентация к урокупрезентация к уроку
презентация к уроку
 
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школаанонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
 
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школаанонс  виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
анонс виртуальной выставки учебная деятельность моу благодатновская школа
 
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
7б куницки н.г. памяти павших будьте достойны
 
4а помним славный день победы
4а помним славный день победы4а помним славный день победы
4а помним славный день победы
 
3 б урок мужества
3 б урок мужества3 б урок мужества
3 б урок мужества
 

технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.скубченко т.м.

  • 1. Відділ освіти Амвросіївської райдержадміністрації Районний методичний кабінет ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ – ДОМІНАНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЇ ВЧИТЕЛЯ, ВИКЛАДАЧА ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО ТА КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ Благодатнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Амвросіївської районної ради Донецької області вчитель Скубченко Т.М. Амвросіївський район 2014 рік
  • 2. Рекомендовано педагогічною радою школи (протокол № 2 від 26.12. 2013 року) Укладач: Скубченко Тетяна Миколаївна, вчитель першої кваліфікаційної категорії Відповідальні за випуск: Подлєсна О.М. – директор Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красовська І.П. – заступник директора з виховної роботи Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рецензенти: Г.В.Денисенко – завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Амвросіївської райдержадміністрації Г.В. Чугуєва – методист районного методичного кабінету відділу освіти Амвросіївської райдержадміністрації Анотація роботи: в роботі представлена творча доробка вчителя, який активно використовує ІКТ при викладанні свого предмету. В матеріалах представлена розробка уроку та презентація до нього, що ілюструє її педагогічну діяльність. 2
  • 3. І Вступ Кардинальні зміни сьогодення, розвиток науки, техніки, інформаційних технологій потребують від школи і вчителя нової філософії виховання підростаючого покоління. Учень сучасної школи, який живе, навчається і працюватиме в новому тисячолітті, повинен володіти певними якостями, зокрема:  самостійно набувати необхідні знання, вміло застосовуючи їх на практиці для розв'язування назрілих проблем;  критично мислити, уміти бачити труднощі і шукати шляхи їх подолання;  грамотно працювати з інформацією;  бути комунікабельним, контактним у різних соціальних групах;  самостійно працювати над розвитком власного інтелекту, культурного і морального рівня. І для мене, як для вчителя, стали важливими слова Сухомлинського: «Немає дітей обдарованих і необдарованих, талановитих і звичайних. Обдаровані, талановиті всі без винятку діти. Розпізнати, виявити, розкрити, викохати, виплекати в кожному учневі його неповторноіндивідуальний талант - значить, підняти особистість на високий рівень розквіту людської гідності». Сучасне життя вимагає від людини неабияких знань. Зустрітися з проблемами доведеться вже в недалекому майбутньому моїм учням. Кожному доведеться вирішувати їх самотужки. Щоб вони стали під силу кожному з них - на допомогу покликана цариця всіх наук - математика. Вона дає все необхідне будь-якій людині, яка прагне досягнути серйозних успіхів в оволодінні сучасних професій. Дасть можливість вирішити економічні проблеми (придбати житло, взяти кредит, визначитися з витратами на ремонт, порахувати відсотки…). Чи зуміють мої учні це зробити-дізнаємося після уроку, девізом якого є слова: «Не кажи не можу, а кажи-навчуся». 3
  • 4. ІІ Урок математики у 6 класі Тема: Задачі економічного змісту. Мета:  формувати вміння застосовувати набуті знання і навички до розв’язування задач економічного змісту;  розвивати навички самостійності, винахідливості, логічного мислення, самоконтролю, уваги;  формувати економічну компетентність учнів;  розширювати світогляд учнів;  виховувати почуття колективізму, необхідності здобувати знання для майбутньої професії, бути корисним для людей і Батьківщини. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів. Форми роботи: групова, індивідуальна і колективна. Обладнання: таблиці, картки, фішки для оцінювання трьох кольорів (зелений – 2б, жовтий – 1б, червоний – 0б.), презентація. Девіз уроку: “Не кажи не можу, а кажи - навчуся. План уроку. І. Організація навчальної діяльності. 1. Перевірка присутності учнів на уроці. 2. Перевірка домашнього завдання. 3. Психологічна настанова на продуктивну працю. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Бесіда. 2. Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів та девізу уроку. 3. Презентація відношення і пропорції. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів за темою «Відношення і пропорції.» 1. Фронтальне усне опитування. Інтерактивна вправа “Мікрофон”. 4
  • 5. 2. Усна математична розминка. 3. Розминка для очей. ІV. Систематизація навчальних досягнень (вмінь і навичок). 1. Розв’язування задач (“Мозковий штурм”, «Математична карусель», робота в групах). 2. Самостійна робота. VI. Домашнє завдання. VII. Підсумок уроку. Хід уроку І. Організація навчальної діяльності. Щоб урок цікаво розпочати, Загадку дам вам відгадати: Наук цариця недосяжна, Могутня, щедра і прекрасна Блискуче розум розвиває, Мислити правильно навчає. Неперевершена її краса, Чудова логіка струнка. Ну, друзі, хто ж вона така? Звичайно … (математика). Сподіваюся, що на цьому уроці, нас чекає успіх, радість, усмішка, якщо ми працюватимемо організовано і продуктивно. Яке домашнє завдання вам було задане на сьогодні? …(№ 715, 718 перевірка за допомогою презентації) 5
  • 6. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Вміння розв’язувати текстові задачі – це показник рівня математичного мислення. Таке вміння необхідне будь якій людині, яка прагне досягти серйозних успіхів в оволодінні сучасних професій. На уроці ми зупинимося на розв’язуванні задач економічного змісту: - систематизуємо ваші знання пов’язані з поняттям відсотків, - розв’яжемо основні задачі на відсотки, - будемо застосовувати знання відсотків у різних життєвих ситуаціях. Мета нашого уроку: - зрозуміти причини та сутність проблем з якими вам доведеться зустрітися в недалекому майбутньому і навчитися знаходити різні математичні моделі для вирішення економічних проблем. Задача сьогоднішнього уроку – довести, що задачі економічного змісту вам підкорилися. А чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (поява Марійки з мульфільма «Маша і ведмідь» вона просить про допомогу навчити її розв’язувати задачі на відсотки) 6
  • 7. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів за темою «Відношення і пропорції.» Інтерактивна вправа “Мікрофон”. Наш багаж - це знання, перевіримо їх:  Відношенням називається…(частка від ділення або дріб)  Відсотковим відношенням називається…( відношення двох чисел виражене у відсотках)  Пропорцією називається…(рівність двох відношень)  Основна властивість пропорції…(добуток крайніх членів дорівнює добутку середніх членів)  Щоб знайти невідомий середній член пропорції…(досить добуток крайніх членів пропорції поділити на відомий середній член пропорції)  Щоб знайти невідомий крайній член пропорції…(досить добуток середніх членів пропорції поділити на відомий крайній член пропорції)  Один відсоток – це…(сота частина числа)  Як знайти 1% від числа …(поділити його на 100)  Як знайти число за відомим його 1% …(помножити його на 100)  Як перетворити відсотки у десятковий дріб …(поділити його на 100)  Як перетворити десятковий дріб у відсотки …(помножити його на 100)  Як знайти відсоток від числа …(число помножити на відсоток)  Як знайти число за його відсотком …(число поділити на відсоток)  Як знайти відсоткове відношення … (знайти відношення чисел і помножити на 100) Молодці! І Марійка нам дякує за допомогу. А зараз подивимося як ви усно вмієте обчислювати задачі, використовуючи теоретичний матеріал. 7
  • 8. Усна математична розминка  Знайдіть названому відсотку відповідну кількість учнів школи 100% чверть учні школи 10% всі учні школи 50% десята частина учнів школи 25% половина всіх учнів школи  Знайдіть названому відсотку відповідний дріб 80% 3/4 45% 9/20 2/3 3/5 4/5 3/10 7/10 5/10 15% 1/4 55% 7/10 3/20 3/5 1/10 11/20 7/10 1/2  Знайдіть 10% від числа: 120 - 12 500 - 50 321 5 - 32,1 - 0,5  Знайдіть число, 50% якого дорівнюють… 8 - 16 25 – 50 74 – 148  Виразіть у відсотках відношення 6:10 - 60% 7:20 - 35% 13:50 - 26% 8
  • 9.  Розминка для очей ІV. Систематизація навчальних досягнень (вмінь і навичок). Розв’язування задач (“Мозковий штурм”, “Математична карусель”, робота в групах). Вибір житла У вересні Маша підібрала гарний будиночок ведмедику, він коштував 90000 грн, але через місяць він подорожчав на 15%. Вони вирішили, що для них це дорого і стали чекати зниження ціни. І у квітні вартість будинку знизилась на 20 %. Скільки став коштувати будинок у квітні? Розв’язок: І спосіб: 1) 90000 + 0,15 · 90000 = 90000+13500=103500 (грн.) – вартість будинку після подорожчання на 15% 2) 103500 – 0,2 · 103500 = 103500 – 20700 = 82800 (грн.) – вартість будинку у квітні місяці. Відповідь: 82800 грн. 9
  • 10. ІІ спосіб: 1) 90000 грн. – 100% Х грн. – 15% Х= подорожчав будинок 2) 90000 + 13500 = 103500 (грн.) – вартість будинку після подорожчання на 15% 3) 103500 грн. – 100% Х грн. – 20% Х= – подешевшав будинок 4) 103500 – 20700 = 82800 (грн.) – вартість будинку у квітні місяці. Відповідь: 82800 грн. Кредит на житло Маша з ведмедиком почали сперечатися в якому банку взяти кредит. Маша пропонує в банку «Лісова ягода» під 13% річних на 5 років. А ведмедик стоїть на своєму, що треба брати кредит у банку «Бачка меду» на 3 роки, під 17% річних. Якому банку вони переплатять менше грошей і на скільки? Розв’язок: 1) 0,13 · 82800 грн. · 5 років = 10764 · 5 = 53820 грн. за 5 років заплатять банку «Лісова ягода»; 2) 0,17 · 82800 грн. · 3 роки = 14076 · 3 = 42228 грн. за 3 роки заплатять банку «Бочка меду»; 3) 53820 грн. – 42228 = 11592 грн. Відповідь: Банку «Бочка меду» вони переплатять менше грошей на 11592 грн. 10
  • 11. Витрати на ремонт Для ремонту будинку треба 22000 грн. на фарбу треба 15% всіє вартості ремонту, на шпалери – 20%, на меблі – 40%, а решту на побутову техніку. Допоможіть Маші і ведмедику підрахувати скільки треба окремо грошей на фарбу, шпалери, меблі та побутову техніку? Розв’язок: 1) 22000 грн. · 0,15 = 3300 грн. – на фарбу; 2) 22000 грн. · 0,2 = 4400 грн. – на шпалери; 3) 22000 грн. · 0,4 = 8800 грн. – на меблі; 4) 100% - (15% + 20% + 40%) = 25% - на побутову техніку 5) 22000 грн.· 0,25 = 5500 грн. – на побутову техніку. Відповідь: 3300 грн., 4400 грн., 8800 грн., 5500 грн. Самостійна робота . Взаємоперевірка самостійної роботи. 11
  • 12. VI. Домашнє завдання.  § 19 – 20 стор. 127 – 137  Високий рівень:  скласти 2 задачі економічного змісту.  Достатній рівень:  № 677 стор. 131, №720 стор. 139  Середній рівень:  680 стор. 131 VII. Підсумок уроку. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»  Сьогодні на уроці я дізнався …  Сьогодні на у році ми навчилися… Додаток 1 1. Завдання середнього рівня: Площа поля 32 га. Засіяли 80% поля. Скільки гектарів засіяли? І спосіб: 1) 80% - 0,8; 2) 32 · 0,8 = 25,6 га ІІ спосіб: 1) 32 га. – 100% Х га. – 80% Відповідь: 25,6 га. Маса вершків становить 21% маси молока. Скільки потрібно взяти молока, щоб дістати 84 кг вершків? 12
  • 13. І спосіб: 1) 21% - 0,21 2) 84 : 0,21 = 400 кг. ІІ спосіб: 1) 84 кг – 21% Х кг – 100% 2) х= Відповідь: 400 кг. У 200 г розчину міститься 18 г цукру. Скільки відсотків цукру міститься в розчині? І спосіб: 1) 18:200·100% = 9%. ІІ спосіб: 1) 200 г – 100% 2) х= 18 г – х% Відповідь: 9% Додаток 2 2. Завдання достатнього рівня: Площа поля 32 га. Засіяли 25,6 га поля. Скільки відсотків поля ще треба засіяти? 1) 32 – 25,6 = 6,4 га – потрібно засіяти 2) 6,4:32·100% = 0,2 ·100% = 20%. Відповідь: 20% Маса вершків становить 21% маси молока. Яку масу знежиреного молока отримаємо з 400 кг цільного? 1) 100% - 21% = 79% - відсоток знежиреного молока 2) 400 · 0,79 = 316 кг. Відповідь: 316 кг. 13
  • 14. У 200 г розчину міститься 18 г цукру. Скільки відсотків води міститься в розчині? 1) 200 г – 18 г = 182 г – води в розчині. 2) 182 :200 · 100% = 0,91 · 100% 91% Відповідь: 91%. Додаток 3 3. Завдання високого рівня: Число зменшили на 20%. На скільки відсотків необхідно збільшити одержане число, щоб знову дістати задане? 1) Нехай задане число – х 2) х – 0,2х = 0,8х – число зменшене на 20% 3) 0,2х:0,8х = 0,25 – 25% Відповідь: на 25% Число збільшили на 25%. Наскільки відсотків необхідно зменшити одержане число, щоб знову дістати задане? 1) Нехай задане число – х 2) х + 0,25х = 1,25х – число збільшене на 25% 3) 0,2х :1,25х = 0,2 – 20% Відповідь: на 20% Висновок На уроці діти розширили свій світогляд, показали свою винахідливість і застосовували логічне мислення, сформували економічну компетентність, яка так необхідна у сучасному житті. Розв’язування задач економічного змісту дасть можливість дітям у майбутньому застосовувати на практиці( на ниві буденного життя) набуті знання і навички. На уроці я намагалася показати те, що тільки озброєна знаннями людина може приносити користь собі, людям і Батьківщині. 14
  • 15. ЗМІСТ Вступ …………………………………………………………………………..3 Урок математики у 6 класі……………………………………………………4 Додатки …………………………………………………………………….…12 Висновок……………………………………………………………………....14 15
  • 16. Навчально-методичне видання Скубченко Тетяна Миколаївна ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ – ДОМІНАНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЇ ВЧИТЕЛЯ, ВИКЛАДАЧА ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО ТА КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ 16