SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………                    Hari : Ahad                  Tarikh : 5/8/2012
Mata              PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit)
pelajaran/        TAHUN 1 BESTARI 2
                  TAHUN 1 BESTARI 4
Kelas             TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk       Sains Fizikal ( 2 minggu)

                  Tajuk:
                  Mata untuk melihat
Masa
Standard     5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna
Pembelajaran
Objektif     5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan                   .
Pembelajaran .     deria penglihatan.
                  5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning, ungu,
                  .     dan jingga.
                  5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan
                  5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Aktiviti              o Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan
                         deria penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran.
Band yang
                     o   2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk
dinilai                  asas . dan saiz objek
B1D5E1               o   3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan
B2D5E1
                         warna,bentuk dan saiz dalam kehidupan
B3D4E1
B5D5E1
                     o  4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan
                        tentang kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan
                        bunyi dalam kehidupan
EMK               Keushawanan dan ict

Bahan Bantu Buku teks, latihan
Mengajar
(BBM)
Pengayaan/   Latihan , dan nota ringkas
Pemulihan
Penilaian        • B1D5E1
Pengajaran       • B2D5E1
dan              • B3D4E1
Pembelajaran     • B5D5E1
Refleksi dan       Semua pelajar mampu mengenalpasti bahagian tubuh badan dan deria
Impak                        penglihatan, bau, rasa, sentuhan dan pengelihatan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………                 Hari : Ahad                     Tarikh : 5/8/2012
Mata pelajaran/   PENDIDIKAN JASMANI/ PENDIDIKAN KESIHATAN KESIHATAN ( 1 jam/30 minit)
                     • TAHUN 1 BESTARI 1
Kelas                • TAHUN 1 BESTARI 2
                     • TAHUN 1 BESTARI 3
                     • TAHUN 1 BESTARI 4
                     • TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk       Kesihatan mental, Emosi dan Sosial

                  Tajuk:
                  Penggurusan Mental dan Emosi
Masa
Standard          2.2 Menunjuk cara meluahkan perasaan yang sesuai mengikut situasi

Pembelajaran
Objektif          2.2.1 Menunjuk cara meluahkan perasaan yang sesuai mengikut situasi.
                  2.2.2 Menyuarakan keperluan dan kehendak diri dengan cara yang betul.
Pembelajaran
Aktiviti          1.   Meluahkan perasaan mengikut situasi dan kepada individu-individu yang sesuai.
                  2.   Menyuarakan dan membezakan antara kehendak dan keperluan
                  3.   Menyatakan asas keperluan emosi
EMK               Keushawanan Dan Ict

Bahan Bantu       Aktiviti:
                  -Bercerita ‘kisah Rosli’
Mengajar (BBM)
                  Bersoaljawab – kisah Rosli tentang perasaan terhadap sekolah dan kawan-kawan.
Pengayaan/        Aktiviti:
                  -Bercerita
Pemulihan
                  Bersoaljawab – perasaan terhadap sekolah dan kawan-kawan.


Penilaian         B3D4E1
                  B5D3E1
Pengajaran dan
                  B3D4E2
Pembelajaran
Refleksi dan
Impak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………              Hari : Isnin          Tarikh : 6/8/2012
Mata           PENDIDIKAN JASMANI ( 60 minit)
pelajaran/     TAHUN 1 BESTARI 2
               TAHUN 1 BESTARI 4
Kelas          TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk
Masa
Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran
Aktiviti

Band yang
dinilai

B1D5E1
B2D5E1
B3D4E1
B5D5E1
EMK
Bahan Bantu
Mengajar
(BBM)
Pengayaan/
Pemulihan
Penilaian
Pengajaran
dan
Pembelajaran
Refleksi dan
Impak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………                   Hari : selasa                Tarikh : 7/8/2012
Mata              PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit)
pelajaran/        TAHUN 1 BESTARI 2
                  TAHUN 1 BESTARI 4
Kelas             TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk       Sains Fizikal ( 2 minggu)

                  Tajuk:
                  Mata untuk melihat
Masa
Standard     5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna
Pembelajaran
Objektif     5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan        .      .
Pembelajaran deria penglihatan.
                  5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning,
                  ungu, dan jingga.
                  5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan
                  5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Aktiviti          1. Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria
                      penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran.
Band yang
                   2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk
dinilai            asas dan saiz objek

B1D5E1             3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan warna,bentuk
B2D5E1             dan saiz dalam kehidupan
B3D4E1
B5D5E1
                  4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan tentang
                  kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan bunyi dalam
                  kehidupan
EMK               Keushawanan dan ict

Bahan Bantu       Buku teks, latihan
Mengajar
(BBM)
Pengayaan/        Latihan , dan nota ringkas
Pemulihan
Penilaian         B1D5E1
Pengajaran        B2D5E1
                  B3D4E1
dan               B5D5E1
Pembelajaran
Refleksi dan
Impak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………                     Hari : Rabu                Tarikh : 8/8/2012
Mata              PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit)
pelajaran/        TAHUN 1 BESTARI 2
                  TAHUN 1 BESTARI 4
Kelas             TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk       Sains Fizikal ( 2 minggu)

                  Tajuk:
                  Mata untuk melihat
Masa
Standard     5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna
Pembelajaran
Objektif     5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan            .      .
Pembelajaran deria penglihatan.
                  5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning, ungu,
                  dan jingga.
                  5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan
                  5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Aktiviti          1. Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria
                      penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran.
Band yang
                   2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk asas .
dinilai            dan saiz objek

B1D5E1             3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan warna,bentuk
B2D5E1             dan saiz dalam kehidupan
B3D4E1
B5D5E1
                  4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan tentang
                  kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan bunyi dalam
                  kehidupan
EMK               Keushawanan dan ict

Bahan Bantu       Buku teks, latihan
Mengajar
(BBM)
Pengayaan/        Latihan , dan nota ringkas
Pemulihan
Penilaian         B1D5E1
Pengajaran        B2D5E1
                  B3D4E1
dan               B5D5E1
Pembelajaran
Refleksi dan
Impak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu:……………             Hari : khamis           Tarikh : 9/8/2012
Mata           PENDIDIKAN JASMANI ( 60 minit )
pelajaran/     TAHUN 1 BESTARI 2
               TAHUN 1 BESTARI 4
Kelas          TAHUN 1 BESTARI 5
Tema/ Tajuk
Masa
Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran
Aktiviti

Band yang
dinilai

B1D5E1
B2D5E1
B3D4E1
B5D5E1
EMK
Bahan Bantu
Mengajar
(BBM)
Pengayaan/
Pemulihan
Penilaian
Pengajaran
dan
Pembelajaran
Refleksi dan
Impak

More Related Content

Viewers also liked

Akta dan undang undang kanak2
Akta dan undang undang kanak2Akta dan undang undang kanak2
Akta dan undang undang kanak2Munirah Ismail
 
Penderaan kanak kanak
Penderaan kanak kanakPenderaan kanak kanak
Penderaan kanak kanakArra Asri
 
Latihan bunyi haiwan
Latihan bunyi haiwanLatihan bunyi haiwan
Latihan bunyi haiwanGoh Hooi Ling
 
Presentation nama haiwan
Presentation nama haiwanPresentation nama haiwan
Presentation nama haiwanGoh Hooi Ling
 
Latihan cara bergerak haiwan
Latihan cara bergerak haiwanLatihan cara bergerak haiwan
Latihan cara bergerak haiwanGoh Hooi Ling
 
RPH SAINS TAHUN 2
RPH SAINS TAHUN 2RPH SAINS TAHUN 2
RPH SAINS TAHUN 2sanchao
 
Borang pengurusan grafik
Borang pengurusan grafikBorang pengurusan grafik
Borang pengurusan grafikGoh Hooi Ling
 
Cara haiwan bergerak
Cara haiwan bergerakCara haiwan bergerak
Cara haiwan bergerakGoh Hooi Ling
 
Contoh rph thn 2
Contoh rph thn 2Contoh rph thn 2
Contoh rph thn 2hasmad
 
Aktiviti kumpulan pandakan nama
Aktiviti kumpulan pandakan namaAktiviti kumpulan pandakan nama
Aktiviti kumpulan pandakan namaGoh Hooi Ling
 
Contoh RPH DST Tahun 2
Contoh RPH DST Tahun 2Contoh RPH DST Tahun 2
Contoh RPH DST Tahun 2lieyarayyan
 
Aktiviti kumpulan buat perbezaan
Aktiviti kumpulan buat perbezaanAktiviti kumpulan buat perbezaan
Aktiviti kumpulan buat perbezaanGoh Hooi Ling
 
Bahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwanBahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwanGoh Hooi Ling
 
Set induksi sibut babi
Set induksi sibut babiSet induksi sibut babi
Set induksi sibut babiGoh Hooi Ling
 

Viewers also liked (20)

Akta dan undang undang kanak2
Akta dan undang undang kanak2Akta dan undang undang kanak2
Akta dan undang undang kanak2
 
Penderaan kanak kanak
Penderaan kanak kanakPenderaan kanak kanak
Penderaan kanak kanak
 
Latihan nama haiwan
Latihan  nama haiwanLatihan  nama haiwan
Latihan nama haiwan
 
Latihan bunyi haiwan
Latihan bunyi haiwanLatihan bunyi haiwan
Latihan bunyi haiwan
 
Presentation nama haiwan
Presentation nama haiwanPresentation nama haiwan
Presentation nama haiwan
 
Latihan cara bergerak haiwan
Latihan cara bergerak haiwanLatihan cara bergerak haiwan
Latihan cara bergerak haiwan
 
Haiwan bunyi
Haiwan bunyiHaiwan bunyi
Haiwan bunyi
 
Langkah 1
Langkah 1Langkah 1
Langkah 1
 
Teliga slide
Teliga slideTeliga slide
Teliga slide
 
RPH SAINS TAHUN 2
RPH SAINS TAHUN 2RPH SAINS TAHUN 2
RPH SAINS TAHUN 2
 
Borang pengurusan grafik
Borang pengurusan grafikBorang pengurusan grafik
Borang pengurusan grafik
 
Rph 1
Rph 1Rph 1
Rph 1
 
Cara haiwan bergerak
Cara haiwan bergerakCara haiwan bergerak
Cara haiwan bergerak
 
Contoh rph thn 2
Contoh rph thn 2Contoh rph thn 2
Contoh rph thn 2
 
Aktiviti kumpulan pandakan nama
Aktiviti kumpulan pandakan namaAktiviti kumpulan pandakan nama
Aktiviti kumpulan pandakan nama
 
Contoh RPH DST Tahun 2
Contoh RPH DST Tahun 2Contoh RPH DST Tahun 2
Contoh RPH DST Tahun 2
 
Aktiviti kumpulan buat perbezaan
Aktiviti kumpulan buat perbezaanAktiviti kumpulan buat perbezaan
Aktiviti kumpulan buat perbezaan
 
Latihan
LatihanLatihan
Latihan
 
Bahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwanBahagian badan haiwan
Bahagian badan haiwan
 
Set induksi sibut babi
Set induksi sibut babiSet induksi sibut babi
Set induksi sibut babi
 

Similar to Rancangan pelajaran harian sains kssr baru

6.11 standard prestasi dunia sains teknologi kssr tahun 1
6.11 standard prestasi dunia sains  teknologi kssr tahun 16.11 standard prestasi dunia sains  teknologi kssr tahun 1
6.11 standard prestasi dunia sains teknologi kssr tahun 1ssy801
 
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015Azirahas Ojhaz
 
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdf
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdfDOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdf
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdfRodiyudinKhamis
 
Rancangan mengajar harian
Rancangan mengajar harianRancangan mengajar harian
Rancangan mengajar harianRokiah Mohamad
 
contoh Rph pedagogi bermain
contoh Rph pedagogi bermaincontoh Rph pedagogi bermain
contoh Rph pedagogi bermainRohana Hamid
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membacaNur Zetty
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membacaNur Zetty
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membacaNur Zetty
 
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_16.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1Peri Jamli
 
Rpt dst tahun satu 2013 sk
Rpt dst tahun satu 2013 skRpt dst tahun satu 2013 sk
Rpt dst tahun satu 2013 skZuliaty Ismail
 
RPH KOKO Minggu 10.docx
RPH KOKO Minggu 10.docxRPH KOKO Minggu 10.docx
RPH KOKO Minggu 10.docxNanaAlina
 
Taklimat pbs
Taklimat pbsTaklimat pbs
Taklimat pbsazriesa
 

Similar to Rancangan pelajaran harian sains kssr baru (20)

6.11 standard prestasi dunia sains teknologi kssr tahun 1
6.11 standard prestasi dunia sains  teknologi kssr tahun 16.11 standard prestasi dunia sains  teknologi kssr tahun 1
6.11 standard prestasi dunia sains teknologi kssr tahun 1
 
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015
Rpt kssr sains tahun 3 sk 2015
 
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdf
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdfDOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdf
DOKUMEN PENJAJARAN KSPK.pdf
 
Rpt kssr sn th4
Rpt kssr sn th4Rpt kssr sn th4
Rpt kssr sn th4
 
Rancangan mengajar harian
Rancangan mengajar harianRancangan mengajar harian
Rancangan mengajar harian
 
contoh Rph pedagogi bermain
contoh Rph pedagogi bermaincontoh Rph pedagogi bermain
contoh Rph pedagogi bermain
 
Sains kssr
Sains kssrSains kssr
Sains kssr
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membaca
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membaca
 
Assgment membaca
Assgment membacaAssgment membaca
Assgment membaca
 
Minggu 2 tema diri saya
Minggu 2   tema diri sayaMinggu 2   tema diri saya
Minggu 2 tema diri saya
 
rpt dst 1 2015
rpt dst 1 2015rpt dst 1 2015
rpt dst 1 2015
 
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_16.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1
6.11 standard prestasi_sains_kssr_tahun_1
 
Pemetaan snt4
Pemetaan snt4Pemetaan snt4
Pemetaan snt4
 
Rpt dst tahun satu 2013 sk
Rpt dst tahun satu 2013 skRpt dst tahun satu 2013 sk
Rpt dst tahun satu 2013 sk
 
RPH KOKO Minggu 10.docx
RPH KOKO Minggu 10.docxRPH KOKO Minggu 10.docx
RPH KOKO Minggu 10.docx
 
Sains kssr
Sains kssrSains kssr
Sains kssr
 
Rrph tp baru
Rrph tp baruRrph tp baru
Rrph tp baru
 
RPH
RPHRPH
RPH
 
Taklimat pbs
Taklimat pbsTaklimat pbs
Taklimat pbs
 

More from muhammad

Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docx
Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docxTaklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docx
Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docxmuhammad
 
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukan
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukanBurnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukan
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukanmuhammad
 
tesis gejala ponteng
tesis gejala pontengtesis gejala ponteng
tesis gejala pontengmuhammad
 
Soalan pend jasmani tahun 1
Soalan pend jasmani tahun 1Soalan pend jasmani tahun 1
Soalan pend jasmani tahun 1muhammad
 
Soalan pk tahun 1
Soalan pk tahun 1Soalan pk tahun 1
Soalan pk tahun 1muhammad
 
Ansur maju biomekenikal dalam sukan
Ansur maju biomekenikal dalam sukanAnsur maju biomekenikal dalam sukan
Ansur maju biomekenikal dalam sukanmuhammad
 
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologi
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologiHbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologi
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologimuhammad
 
Borang soal-selidik (2)
Borang soal-selidik (2)Borang soal-selidik (2)
Borang soal-selidik (2)muhammad
 
Refleksi bina-insan-guru-2014
Refleksi bina-insan-guru-2014Refleksi bina-insan-guru-2014
Refleksi bina-insan-guru-2014muhammad
 
teisis : berkaitan add
teisis : berkaitan addteisis : berkaitan add
teisis : berkaitan addmuhammad
 
tesis : add bab 2
tesis : add bab 2tesis : add bab 2
tesis : add bab 2muhammad
 
teisi : tentang ADD Bab 1
teisi : tentang ADD Bab 1teisi : tentang ADD Bab 1
teisi : tentang ADD Bab 1muhammad
 
Tesis : beban tugas guru
Tesis : beban tugas guruTesis : beban tugas guru
Tesis : beban tugas gurumuhammad
 
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...muhammad
 
HBAE2203 MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalam
HBAE2203  MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalamHBAE2203  MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalam
HBAE2203 MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalammuhammad
 
HBPE3103 KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluar
HBPE3103  KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluarHBPE3103  KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluar
HBPE3103 KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluarmuhammad
 
Tesis gejala ponteng
Tesis gejala pontengTesis gejala ponteng
Tesis gejala pontengmuhammad
 
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMP
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMPETIKA PROFASIONALOUMM3203SMP
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMPmuhammad
 
tugasan 3038 Ust zaleha
tugasan 3038 Ust zalehatugasan 3038 Ust zaleha
tugasan 3038 Ust zalehamuhammad
 

More from muhammad (20)

Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docx
Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docxTaklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docx
Taklimat pengurus kejohanan memanah mssk.docx
 
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukan
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukanBurnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukan
Burnoutv hbpe4203psikologi dan sosiologi sukan
 
tesis gejala ponteng
tesis gejala pontengtesis gejala ponteng
tesis gejala ponteng
 
Soalan pend jasmani tahun 1
Soalan pend jasmani tahun 1Soalan pend jasmani tahun 1
Soalan pend jasmani tahun 1
 
Soalan pk tahun 1
Soalan pk tahun 1Soalan pk tahun 1
Soalan pk tahun 1
 
Ansur maju biomekenikal dalam sukan
Ansur maju biomekenikal dalam sukanAnsur maju biomekenikal dalam sukan
Ansur maju biomekenikal dalam sukan
 
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologi
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologiHbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologi
Hbpe4303 pengenalan anatomi dan fisiologi
 
Fekah 1
Fekah 1Fekah 1
Fekah 1
 
Borang soal-selidik (2)
Borang soal-selidik (2)Borang soal-selidik (2)
Borang soal-selidik (2)
 
Refleksi bina-insan-guru-2014
Refleksi bina-insan-guru-2014Refleksi bina-insan-guru-2014
Refleksi bina-insan-guru-2014
 
teisis : berkaitan add
teisis : berkaitan addteisis : berkaitan add
teisis : berkaitan add
 
tesis : add bab 2
tesis : add bab 2tesis : add bab 2
tesis : add bab 2
 
teisi : tentang ADD Bab 1
teisi : tentang ADD Bab 1teisi : tentang ADD Bab 1
teisi : tentang ADD Bab 1
 
Tesis : beban tugas guru
Tesis : beban tugas guruTesis : beban tugas guru
Tesis : beban tugas guru
 
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...
Tesis : Penglibatan ibu bapa dalam membantu pelaksanaan program kemahiran ber...
 
HBAE2203 MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalam
HBAE2203  MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalamHBAE2203  MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalam
HBAE2203 MEMBENTUK DAN MEMBUAT BINAANSeni sept dalam
 
HBPE3103 KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluar
HBPE3103  KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluarHBPE3103  KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluar
HBPE3103 KEGIATAN PROFESIONAL (PERMAINAN)Pj sept dalamluar
 
Tesis gejala ponteng
Tesis gejala pontengTesis gejala ponteng
Tesis gejala ponteng
 
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMP
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMPETIKA PROFASIONALOUMM3203SMP
ETIKA PROFASIONALOUMM3203SMP
 
tugasan 3038 Ust zaleha
tugasan 3038 Ust zalehatugasan 3038 Ust zaleha
tugasan 3038 Ust zaleha
 

Rancangan pelajaran harian sains kssr baru

  • 1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : Ahad Tarikh : 5/8/2012 Mata PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit) pelajaran/ TAHUN 1 BESTARI 2 TAHUN 1 BESTARI 4 Kelas TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Sains Fizikal ( 2 minggu) Tajuk: Mata untuk melihat Masa Standard 5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna Pembelajaran Objektif 5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan . Pembelajaran . deria penglihatan. 5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning, ungu, . dan jingga. 5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan 5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan Aktiviti o Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran. Band yang o 2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk dinilai asas . dan saiz objek B1D5E1 o 3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan B2D5E1 warna,bentuk dan saiz dalam kehidupan B3D4E1 B5D5E1 o 4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan tentang kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan bunyi dalam kehidupan EMK Keushawanan dan ict Bahan Bantu Buku teks, latihan Mengajar (BBM) Pengayaan/ Latihan , dan nota ringkas Pemulihan Penilaian • B1D5E1 Pengajaran • B2D5E1 dan • B3D4E1 Pembelajaran • B5D5E1 Refleksi dan Semua pelajar mampu mengenalpasti bahagian tubuh badan dan deria Impak penglihatan, bau, rasa, sentuhan dan pengelihatan
  • 2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : Ahad Tarikh : 5/8/2012 Mata pelajaran/ PENDIDIKAN JASMANI/ PENDIDIKAN KESIHATAN KESIHATAN ( 1 jam/30 minit) • TAHUN 1 BESTARI 1 Kelas • TAHUN 1 BESTARI 2 • TAHUN 1 BESTARI 3 • TAHUN 1 BESTARI 4 • TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Kesihatan mental, Emosi dan Sosial Tajuk: Penggurusan Mental dan Emosi Masa Standard 2.2 Menunjuk cara meluahkan perasaan yang sesuai mengikut situasi Pembelajaran Objektif 2.2.1 Menunjuk cara meluahkan perasaan yang sesuai mengikut situasi. 2.2.2 Menyuarakan keperluan dan kehendak diri dengan cara yang betul. Pembelajaran Aktiviti 1. Meluahkan perasaan mengikut situasi dan kepada individu-individu yang sesuai. 2. Menyuarakan dan membezakan antara kehendak dan keperluan 3. Menyatakan asas keperluan emosi EMK Keushawanan Dan Ict Bahan Bantu Aktiviti: -Bercerita ‘kisah Rosli’ Mengajar (BBM) Bersoaljawab – kisah Rosli tentang perasaan terhadap sekolah dan kawan-kawan. Pengayaan/ Aktiviti: -Bercerita Pemulihan Bersoaljawab – perasaan terhadap sekolah dan kawan-kawan. Penilaian B3D4E1 B5D3E1 Pengajaran dan B3D4E2 Pembelajaran Refleksi dan Impak
  • 3. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : Isnin Tarikh : 6/8/2012 Mata PENDIDIKAN JASMANI ( 60 minit) pelajaran/ TAHUN 1 BESTARI 2 TAHUN 1 BESTARI 4 Kelas TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Masa Standard Pembelajaran Objektif Pembelajaran Aktiviti Band yang dinilai B1D5E1 B2D5E1 B3D4E1 B5D5E1 EMK Bahan Bantu Mengajar (BBM) Pengayaan/ Pemulihan Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi dan Impak
  • 4. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : selasa Tarikh : 7/8/2012 Mata PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit) pelajaran/ TAHUN 1 BESTARI 2 TAHUN 1 BESTARI 4 Kelas TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Sains Fizikal ( 2 minggu) Tajuk: Mata untuk melihat Masa Standard 5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna Pembelajaran Objektif 5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan . . Pembelajaran deria penglihatan. 5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning, ungu, dan jingga. 5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan 5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan Aktiviti 1. Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran. Band yang 2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk dinilai asas dan saiz objek B1D5E1 3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan warna,bentuk B2D5E1 dan saiz dalam kehidupan B3D4E1 B5D5E1 4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan tentang kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan bunyi dalam kehidupan EMK Keushawanan dan ict Bahan Bantu Buku teks, latihan Mengajar (BBM) Pengayaan/ Latihan , dan nota ringkas Pemulihan Penilaian B1D5E1 Pengajaran B2D5E1 B3D4E1 dan B5D5E1 Pembelajaran Refleksi dan Impak
  • 5. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : Rabu Tarikh : 8/8/2012 Mata PENDIDIKAN SAINS ( 30 minit) pelajaran/ TAHUN 1 BESTARI 2 TAHUN 1 BESTARI 4 Kelas TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Sains Fizikal ( 2 minggu) Tajuk: Mata untuk melihat Masa Standard 5.1 Mengaplikasikan pengetahuan tentang pelbagai warna Pembelajaran Objektif 5.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan . . Pembelajaran deria penglihatan. 5.1.2 Mengenal pasti warna iaitu hitam, putih, biru, merah, hijau, kuning, ungu, dan jingga. 5.1.3 Menaakul kepentingan warna dalam kehidupan secara lisan 5.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan Aktiviti 1. Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria penglihatan,bau,rasa,sentuh dan pendengaran. Band yang 2. Menggunakan deria penglihatan untuk mengenal pasti warna,bentuk asas . dinilai dan saiz objek B1D5E1 3. Menggunakan deria penglihatan untuk menaakul kepentingan warna,bentuk B2D5E1 dan saiz dalam kehidupan B3D4E1 B5D5E1 4. Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran,TMK, penulisan atau lisan tentang kepentingan warna, pelbagai bentuk,saiz,bau,rasa,ciri bahan dan bunyi dalam kehidupan EMK Keushawanan dan ict Bahan Bantu Buku teks, latihan Mengajar (BBM) Pengayaan/ Latihan , dan nota ringkas Pemulihan Penilaian B1D5E1 Pengajaran B2D5E1 B3D4E1 dan B5D5E1 Pembelajaran Refleksi dan Impak
  • 6. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu:…………… Hari : khamis Tarikh : 9/8/2012 Mata PENDIDIKAN JASMANI ( 60 minit ) pelajaran/ TAHUN 1 BESTARI 2 TAHUN 1 BESTARI 4 Kelas TAHUN 1 BESTARI 5 Tema/ Tajuk Masa Standard Pembelajaran Objektif Pembelajaran Aktiviti Band yang dinilai B1D5E1 B2D5E1 B3D4E1 B5D5E1 EMK Bahan Bantu Mengajar (BBM) Pengayaan/ Pemulihan Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi dan Impak