Урок №6. Комп’ютерно-орієнтовані засоби планування, виконання і прогнозування результатів навчальної, дослідницької і практичної діяльності. Практична робота №2. Інструктаж з БЖД
Lesson # 6. computer based tools for planning, executing and forecasting learning, research and practice outcomes.
1. Урок №6 _____________________ І група
_____________________ ІІ група
Тема. Комп’ютерно-орієнтовані засоби планування, виконання і прогнозування
результатів навчальної, дослідницької і практичної діяльності. Практична робота №2.
Інструктаж з БЖД
Мета:
навчальна: сформувати уявлення про Комп’ютерно-орієнтовані засоби планування,
виконання і прогнозування результатів навчальної, дослідницької і практичної
діяльності;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння
узагальнювати; розвиток гнучкості мислення, предметної уваги;
виховна: виховувати інформаційну культуру, виховання уміння працювати в групі;
формування позитивного ставлення до навчання.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет,
підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, офісні програми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Здійснення планування і прогнозування в організаціях, містах, регіонах і на рівні держави
сьогодні неможливо без сучасних інформаційних технологій. При цьому першорядне значення
приділяється моніторингу факторних показників (регуляторів), їх аналізу з урахуванням впливу на
цільовий індикатор, прогнозом можливих змін регуляторів, умов розвитку об'єкта управління,
оцінці альтернативнихваріантів рішення при виборі найбільш ефективних варіантів.
Сучасні інформаційні технології дозволяють формувати моделі керованих систем з
урахуванням не тільки значень вхідних ретроспективних даних, по і з урахуванням структури
взаємодії цих даних в конкретному економічному процесі. При цьому існує можливість
варіантного моделювання з урахуванням нелінійних взаємозв'язків, "відбудовування" від шумових
ефектів, оперативного уточнення сформованої моделі керованого процесу при доповненні
необхідною інформацією.
Технологіями, обслуговуючими процеси прогнозування і планування, є комп'ютерні
технології, засновані на принципі візуально-інтуїтивного витягу корисної інформації (ВІ-
технології). ВІ-технології дозволяють проаналізувати величезний обсяг інформації, представити їх
в наочному графічному вигляді і відстежити динаміку зміни параметрів. Одна з переваг даної
технології - швидкість сприйняття даних при їх візуальної інтерпретації. По-друге, в процесі
колективної роботи замість довгого вивчення кожним членом групи об'ємного матеріалу
можливий груповий аналіз в режимі конференції або мозкового штурму.
Інший інформаційною технологією, використовуваної в плануванні і прогнозуванні, є
автоматизована інформаційна система (АІС) управління суспільними фінансами країни, регіону,
муніципального освіти, яка покликана забезпечити органи державної влади або місцевого
2. самоврядування засобами інформаційної, інструментальної та аналітичної підтримки завдань
підготовки і прийняття рішень при управлінні фінансово-бюджетною політикою. Їх впровадження
дозволяє організувати колективну роботу фахівців в рамках бюджетного процесу на основі
єдиного інформаційного простору, упорядкувати і автоматизувати облікову та експертно-
аналітичну діяльність фахівців відомств при управлінні бюджетами відповідних рівнів,
забезпечити контроль формування та виконання бюджетів, доступність інформації про бюджетний
процес для населення і бізнесу , підвищити якість прийнятих рішень за рахунок використання
сучасних інструментів збору та аналізу даних, моделювання і прогнозування бюджетних
показників.
Застосування АІС для вирішення завдань планування та прогнозування бюджету дозволяє
впорядкувати діяльність органів державної влади / місцевого самоврядування на всіх стадіях
формування проекту бюджету, при цьому вся початкова інформація та результати планування і
прогнозування бюджету накопичуються в єдиному сховищі даних, що дозволяє забезпечити
узгодженість і несуперечність бюджету. Вимоги чинного законодавства чітко регламентують
бюджетний процес, безпосередньо визначають основні напрямки застосування АІС при
плануванні і прогнозуванні бюджету: підготовка реєстру видаткових зобов'язань, формування
обгрунтувань бюджетних асигнувань, прогнозування доходів бюджету, планування видатків
бюджету, планування джерел фінансування дефіциту бюджету, здійснення розрахунків на етапі
міжбюджетного регулювання , підготовка бюджетного розпису.
Сучасні засоби інструментальної підтримки управління суспільними фінансами надають
можливість перспективного фінансового планування па середньострокову перспективу,
розрахунку показників бюджету у відповідності з різними алгоритмами і вихідними даними, у
тому числі забезпечують можливість застосування інструментів бюджетування, орієнтованого на
результат. Практика показує, що використання сучасних інструментальних засобів для планування
і прогнозування бюджету суттєво спрощує процедури контролю виконання регламенту
бюджетного планування. Особливістю деяких рішень з управління суспільними фінансами є
наявність потужного сучасного інструментарію моделювання і прогнозування бюджетних
показників, що істотно підвищує якість і обгрунтованість прийнятих рішень при підготовці
проекту бюджету. Такі системи пропонують користувачам широкий спектр математичних методів
та інструментів для побудови складних економіко-математичних моделей бюджетних процесів і
виконання необмеженого числа різноманітних розрахунків при різних сценарнихумовах.
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
Вправа 1
Google Календар
Створіть за допомогою сервісу Google Календар власний календар Дати народження з
датами народження ваших подруг, друзів і однокласників.
Надайте їм доступ до створеного календаря. Позначте в календарі дати народження всіх
своїх друзів.
Запропонуйте друзям створити список бажань (wish list): які подарунки вони б хотіли
отримати на свій день народження.
Перегляньте ваш календар на мобільному телефоні.
Вправа 2
Додайте запис на дошку Padlet, в якому поділіться своєю мрією.
padlet.com/nikfizik86/m33n9tb9ueb8
Вправа 3.
3. Знайомство з графічним калькулятором GeoGebra
https://www.geogebra.org/
Побудуйте графіки
y = sin x,
y = 2 sin x,
y = sin 2x.
Знайдіть точки перетинуграфіків функцій. Знайдіть координати точок перетину з осями
координат.
VI. Підсумки уроку
Фронтальне опитування
1. Чому важливо в інформаційному суспільстві правильно управляти часом?
2. Які є способи управління часом?
3. Що означає – планувати власну діяльність? Наведіть приклади сервісів для планування.
4. Які інструменти для дослідження можна використати онлайн?
Рефлексія
1. Під час уроку я
дізнався…
зрозумів…
навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав (-ла) труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
VІІ. Домашнє завдання
Підручник § 6 ст. 59-71
VІІІ. Оцінювання роботи учнів