Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...Nikolay Shaygorodskiy
Урок №5. Навчання в Інтернеті. Професії майбутнього – аналіз тенденцій на ринку праці. Роль інформаційних технологій в роботі сучасного працівника. Інструктаж з БЖД
Освітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти ІІ ступеня (5-9 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
Освітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти ІІ ступеня (5-9 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
Освітня програма комунального закладу »Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» загальної середньої освіти І ступеня (1-4 класи) на 2021 - 2022 навчальний рік
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
1. Урок №8 8 клас 1 група ________________
2 група ________________
3 група ________________
Тема: Практична робота №3. «Архівування та розархівування даних»
Інструктаж з БЖД
Мета:
Навчальна: Ввести поняття стиснення даних та програм архіваторів.
Навчити учнів користуватися архіватором WinRar.
Виховна: Виховувати інформаційну грамотність та культуру.
Розвиваюча: Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.
Обладнання: Комп’ютер зі встановленою ОС, програма WinRAR,
заготовка таблиці, заготовка файлів для архівації.
Тип уроку: Урок закріплення набутих знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
- перевірка наявності учнів;
- перевірка виконання домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Що таке інформація?
2. Які види інформації вам відомі?
3. Як подається інформація в ПК?
4. Що таке об’єм інформації?
ІІІ. Практична частина:
Завдання 1. На диску D створити папку з власним прізвищем.
Завдання 2. В папку «до архівації»:
1. Скопіювати вміст папки «Архів» (Диск D)
Завдання 3. У зошиті створити табличку, яка наведена нижче:
Назва
папки
Об’єм
папки з
файлами
до
архівації
Об’єм
папки з
файлами
після
архівації
(метод
RAR)
Ступінь
стиснення
%
Об’єм
папки з
файлами
після
архівації
(метод
ZIP)
Ступінь
стиснення
%
Текст
Графіка
Звук
Відео
Різне
Записати до таблиці у зошит початковий об’єм папок з файлами до
архівації.
2. Завдання 4. Запустити програму - архіватор WinRar та заархівувати
папки способом rar. Записати до таблички об’єм інформації папок з файлами
архівації способом rar.
Завдання 5. Заархівувати папки способом zip. Записати до таблички
об’єм інформації папок з файлами архівації способом zip.
Завдання 6. Визначити ступінь стиснення даних різними способами за
формулою:
Ступінь стиснення =
Об’єм до архівації – Об’єм після архівації
Об’єм до архівації
∙ 100%
Завдання 7. Порівняти, який з цих способів архівації кращий і для яких
типів файлів. Висновки записати до зошита.
ІV. Підведення підсумків уроку:
Контрольні питання.
1. Що таке архівація та стиснення даних?
2. Назвіть методи стиснення без втрат.
3. Коли застосовується архівація даних? Назвіть відомі вам архівні
формати.
4. Які визнаєте програми – архіватори?
5. Що таке багатотомний архів?
6. Опишіть дії архівації даних програмою- архіватором WinRar.
V. Домашнє завдання:
Письмово відповісти на контрольні запитання, опрацювати конспект
уроку.