План-конспект уроку №__
Дата:______________
Предмет: Інформатика
Вчитель: Животова Оксана Михайлівна – вчитель фізики та
інформатики Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6
Тема: Сортування, пошук і фільтрація даних.
Мета:
навчальна: формувати навички створення бази даних;
розвивальна: розвивати творче та логічне мислення дітей, вміння
застосовувати знання на практиці;
виховна: виховувати у дітей старанність і почуття поваги до власних
смаків та уподобань.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання: дошка, комп’ютер, презентація, проектор, картки для роботи в
групах, інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті.
Програмне забезпечення: Microsoft Access.
Хід уроку.
I. Організаційний момент (2 хв.)
Учитель заходить до класу, вітається до учнів, оголошує тему і мету уроку.
II. Перевірка домашнього завдання (3 хв.)
Тестування в середовищі Test W2.
III.Мотивація навчальної діяльності (5 хв.)
При створенні чи роботі з таблицями БД, що містять велику кількість
записів, часто виникає потреба знайти інформацію тільки для певного об’єкта. З
метою спрощення пошуку та впорядкування певних записів у СУБД Access
реалізовані команди сортування та фільтрування інформації – Сортировка,
Фильтр по выделенному, Расширенный фильтр.
IV. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція) (20 хв.)
План вивчення теми
1. Сортування даних:
за зростанням;
2.
за спаданням.
2.Фільтрація даних:
фільтр по виділеному;
розширений фільтр.
З метою простого відбору даних у таблиці, їх можна упорядковувати та
фільтрувати. Упорядковувати дані можна у режимі таблиці за зростанням або
за спаданням. Для цього використовуються кнопки Панели инструментов
або команда Записи/ Сортировка. Розрізняють сортування за зростанням і
за спаданням. Наприклад, на малюнку відображені записи відсортовані в
алфавітному порядку:
Фільтрація – виведення на екран лише тих записів, які задовольняють
певну умову. Відфільтровані дані з’являються на екрані у вигляді таблиці.
Існують такі види фільтрів:
1. Фильтр по выделенному – використовується, якщо потрібно
відфільтрувати дані за одним полем таблиці.
Для його застосування слід виконати дії:
Виділити у полі відбору один із записів, який нас цікавить;
Виконати команду Записи/ Фильтр/ Фильтр по выделенному або
натиснути кнопку на Панели инструментов -
Наприклад, на малюнку відображені записи про учнів за датою народження:
3.
2. Расширенный фильтр– використовується, якщо потрібно
відфільтрувати дані за кількома полями таблиці.
Для його застосування слід виконати дії:
Виконати команду Записи/ Фильтр/ Расширенный фильтр або
натиснути кнопку на Панели инструментов -
На екрані з’явиться список полів таблиці та порожня структура фільтра
Перетягнути поля відбору у рядок Поле структури;
Заповнити рядок Условия отбора;
4.
Виконати команду Фильтр/Применить фильтр або натиснути кнопку на
Панели инструментов.
Щоб скасувати будь-який фільтр, необхідно виконати команду Записи/
Удалить фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов -
V.Засвоєння нових знань і вмінь (10 хв.)
Гра “Так-ні”
Фільтр призначений для вибору даних відповідно до умов.
При створенні фільтру, користувач сам може задавати умови
відбору.
Основне призначення фільтрів – подання даних у зручному вигляді.
Розрізняють фільтрування за зростанням, за спаданням та за
випаданням.
Расширений фільтр – використовується, якщо потрібно
відфільтрувати дані за кількома полями таблиці.
Завдання 1. Відкрийте базу даних “Успішність”
Відсортуйте записи в алфавітному порядку.
Відфільтруйте її таким чином, щоб відображалася інформація про
учнів, які мають 11 балів з хімії.
Виведіть на екран інформацію про учнів, прізвище яких починається
літерою “С” .
5.
Для звітності провиконану роботу, необхідну інформацію
законспектуйте до зошита.
VI. Підведення підсумків уроку (2 хв.)
Гра «Ти – мені, я - тобі».
VII. Постановка домашнього завдання (3 хв.):
Теоретичний матеріал
Конспект, ст. 178-186 пункт 19.1, 19.2, 19.5 [3]
Практична робота
Рівень А (до 8 балів) Рівень Б (9-11 балів)
стор. 175 відповіді на запитання
та заповнити таблицю.
Завдання «на випередження»
на тему: «Для чого
використовують звіти в
СУБД?»
6.
Для звітності провиконану роботу, необхідну інформацію
законспектуйте до зошита.
VI. Підведення підсумків уроку (2 хв.)
Гра «Ти – мені, я - тобі».
VII. Постановка домашнього завдання (3 хв.):
Теоретичний матеріал
Конспект, ст. 178-186 пункт 19.1, 19.2, 19.5 [3]
Практична робота
Рівень А (до 8 балів) Рівень Б (9-11 балів)
стор. 175 відповіді на запитання
та заповнити таблицю.
Завдання «на випередження»
на тему: «Для чого
використовують звіти в
СУБД?»