SlideShare a Scribd company logo
Мұғалім:
Байкадамова Гулсим Сейткалиевна
№264 мектеп-лице264 мектеп-лиценіңбастауыш сынып мұғалімі. Қызылорда қаласы.
Қазақстан Республикасы
2 сынып
Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Түйе мен тышқан . (Монғол ертегісі)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушыларды халық ауыз әдебиеті – халық
шығармаларының түрлерімен таныстыру. Ертегі түрлерімен
таныстыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ұлттық әдебиет негіздері туралы білімдерін
дамыту.Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу.
Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау
шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұлттық құндылықтар негізінде ұлтжандылыққа
тәрбиелеу..Ел егемендігін, ұлттық рәміздерін қастарлеуге
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы..
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік:
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Ертегінің түсінігін айту.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Оқулықпен жұмыс
Жұмбақ шешіп көрейік.
Кезікті бір жануар, Мысықтан бұл қорқады,
Үстінде екі тауы бар. Бұдан піл қорқады.
Оқулықтан ертегіні мәнерлеп оқу.
Тізбектей оқу.
Сөздікпен жұмыс. Жан тапсыру, мүрдем кету.
Сергіту сәті.
Сұрақ-жауап.
- Түйе неге жыл атына ие бола алмады?
- Мақтанудың жағымсыз қылық екенін байқадың ба?
- Нақыл сөзді аяқта.
- Бойыңа сенбе, ойыңа сен.
Суретпен жұмыс.
Суретке зер сал. Жыл аттарынан не артық екенін айт.
Қандай ертегілер
білесің?
– Қандай жануарлар көріп тұрсың?
- Олардың қайсысы жыл атына ие болды?
- Өзің қай жыл атауында туылдың?
Дәптермен жұмыс.
Балықтың суретін салып, денесіне жыл атауын ретімен жазып шығамыз.
- Ертегіні сахналап көрсетуге дайындық.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

More Related Content

What's hot

сабақтың
 сабақтың сабақтың
сабақтың
nurlan93kz
 
алмаш 20143ж ақтау
алмаш 20143ж ақтауалмаш 20143ж ақтау
алмаш 20143ж ақтау
Nurlan Abilhanov
 

What's hot (20)

Хамзина А.Ж.
Хамзина А.Ж.Хамзина А.Ж.
Хамзина А.Ж.
 
сабақ көшедегі үйлер
сабақ    көшедегі үйлерсабақ    көшедегі үйлер
сабақ көшедегі үйлер
 
963укцкуцкуц
963укцкуцкуц963укцкуцкуц
963укцкуцкуц
 
тугельбасова самал торебаевна
тугельбасова самал торебаевнатугельбасова самал торебаевна
тугельбасова самал торебаевна
 
Ормандағы оқиға
Ормандағы оқиғаОрмандағы оқиға
Ормандағы оқиға
 
Тәуелсіз елге – білімді ұрпақ
Тәуелсіз елге – білімді ұрпақТәуелсіз елге – білімді ұрпақ
Тәуелсіз елге – білімді ұрпақ
 
564вв
564вв564вв
564вв
 
22ұқұққ
22ұқұққ22ұқұққ
22ұқұққ
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
 
сабақтың
 сабақтың сабақтың
сабақтың
 
624d
624d624d
624d
 
Кеш
КешКеш
Кеш
 
Еңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктерЕңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктер
 
7546
75467546
7546
 
Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуы
 
999кукеуе
999кукеуе999кукеуе
999кукеуе
 
алмаш 20143ж ақтау
алмаш 20143ж ақтауалмаш 20143ж ақтау
алмаш 20143ж ақтау
 
циркте ашық сабақ (1)
циркте ашық сабақ (1)циркте ашық сабақ (1)
циркте ашық сабақ (1)
 
Gabitg
GabitgGabitg
Gabitg
 

Viewers also liked

практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
Кызгалдак Наурзалиева
 

Viewers also liked (12)

303ллоршгршг
303ллоршгршг303ллоршгршг
303ллоршгршг
 
7wewwew
7wewwew7wewwew
7wewwew
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd
 
7999в
7999в7999в
7999в
 
2017ЦЙЦВЦЙУЦ
2017ЦЙЦВЦЙУЦ2017ЦЙЦВЦЙУЦ
2017ЦЙЦВЦЙУЦ
 
Азизов Б.С. — Оң жүрек артериясының биоабсорбциялық скафолд имплантациясынан ...
Азизов Б.С. — Оң жүрек артериясының биоабсорбциялық скафолд имплантациясынан ...Азизов Б.С. — Оң жүрек артериясының биоабсорбциялық скафолд имплантациясынан ...
Азизов Б.С. — Оң жүрек артериясының биоабсорбциялық скафолд имплантациясынан ...
 
CvcvcRTRETRERRRRRRRRRRRRTR
CvcvcRTRETRERRRRRRRRRRRRTRCvcvcRTRETRERRRRRRRRRRRRTR
CvcvcRTRETRERRRRRRRRRRRRTR
 
5445rtretrtersss
5445rtretrtersss5445rtretrtersss
5445rtretrtersss
 
дизайн табигаты
дизайн табигатыдизайн табигаты
дизайн табигаты
 
практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
практикалық жұмыс «сапалық және мәтінді есептер шығару»
 
2552ewewewewwwww
2552ewewewewwwww2552ewewewewwwww
2552ewewewewwwww
 
Дененің қозғалу бағытында әрекет ететін күштің жұмысы. қуат.
Дененің  қозғалу бағытында  әрекет  ететін күштің жұмысы. қуат.Дененің  қозғалу бағытында  әрекет  ететін күштің жұмысы. қуат.
Дененің қозғалу бағытында әрекет ететін күштің жұмысы. қуат.
 

Similar to 54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee

2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
Serjan Kasen
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
Serjan Kasen
 

Similar to 54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee (20)

йййй
йййййййй
йййй
 
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf dfddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf df
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
т сау кесер. бес¦к жыры. ашы__ саба__ 2 сынып
т  сау кесер. бес¦к жыры. ашы__ саба__ 2 сыныпт  сау кесер. бес¦к жыры. ашы__ саба__ 2 сынып
т сау кесер. бес¦к жыры. ашы__ саба__ 2 сынып
 
анарбай нургул
анарбай нургуланарбай нургул
анарбай нургул
 
жақсылық жасай білейік
жақсылық жасай білейікжақсылық жасай білейік
жақсылық жасай білейік
 
Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1Мұғалімнің портфолиосы #1
Мұғалімнің портфолиосы #1
 
пав
павпав
пав
 
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
 
искакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтарискакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтар
 
623
623623
623
 
ашық сабақ 4кл уразова и.а
ашық сабақ 4кл уразова и.аашық сабақ 4кл уразова и.а
ашық сабақ 4кл уразова и.а
 
жақсылық к.авторлық бағдарлама
жақсылық к.авторлық бағдарламажақсылық к.авторлық бағдарлама
жақсылық к.авторлық бағдарлама
 
88
8888
88
 
ашық сабақ мақта қыз
ашық сабақ мақта қызашық сабақ мақта қыз
ашық сабақ мақта қыз
 
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
 
урок уразова и.а
урок уразова и.аурок уразова и.а
урок уразова и.а
 
мұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктерімұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктері
 

More from nurlan93kz

More from nurlan93kz (20)

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
2055sddsadsd
2055sddsadsd2055sddsadsd
2055sddsadsd
 
2053xczcxc
2053xczcxc2053xczcxc
2053xczcxc
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
2051fdfdfd
2051fdfdfd2051fdfdfd
2051fdfdfd
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadas
 
2048dfsfdsf
2048dfsfdsf2048dfsfdsf
2048dfsfdsf
 
2047dsdsdsd
2047dsdsdsd2047dsdsdsd
2047dsdsdsd
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
 
2045erwerer
2045erwerer2045erwerer
2045erwerer
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуц
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюд
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывы
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц
 
2019УКУКУ
2019УКУКУ2019УКУКУ
2019УКУКУ
 
2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФ2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФ
 

54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee

  • 1. Мұғалім: Байкадамова Гулсим Сейткалиевна №264 мектеп-лице264 мектеп-лиценіңбастауыш сынып мұғалімі. Қызылорда қаласы. Қазақстан Республикасы 2 сынып Ана тілі Сабақтың тақырыбы: Түйе мен тышқан . (Монғол ертегісі) Сабақтың мақсаты: Білімділік Оқушыларды халық ауыз әдебиеті – халық шығармаларының түрлерімен таныстыру. Ертегі түрлерімен таныстыру. Дамытушылық: Оқушылардың ұлттық әдебиет негіздері туралы білімдерін дамыту.Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды ұлттық құндылықтар негізінде ұлтжандылыққа тәрбиелеу..Ел егемендігін, ұлттық рәміздерін қастарлеуге тәрбиелеу. Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.. Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын. Көрнекілік: Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу. ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау. Үй тапсырмасымен жұмыс: Ертегінің түсінігін айту. Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
  • 2. Жаңа сабақ. Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Оқулықпен жұмыс Жұмбақ шешіп көрейік. Кезікті бір жануар, Мысықтан бұл қорқады, Үстінде екі тауы бар. Бұдан піл қорқады. Оқулықтан ертегіні мәнерлеп оқу. Тізбектей оқу. Сөздікпен жұмыс. Жан тапсыру, мүрдем кету. Сергіту сәті. Сұрақ-жауап. - Түйе неге жыл атына ие бола алмады? - Мақтанудың жағымсыз қылық екенін байқадың ба? - Нақыл сөзді аяқта. - Бойыңа сенбе, ойыңа сен. Суретпен жұмыс. Суретке зер сал. Жыл аттарынан не артық екенін айт. Қандай ертегілер білесің?
  • 3. – Қандай жануарлар көріп тұрсың? - Олардың қайсысы жыл атына ие болды? - Өзің қай жыл атауында туылдың? Дәптермен жұмыс. Балықтың суретін салып, денесіне жыл атауын ретімен жазып шығамыз. - Ертегіні сахналап көрсетуге дайындық. Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау. Үйге тапсырма: Түсінік айтуға дайындалу. Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.