1)Сабақтың тақырыбы:Су еріткіш. Судаеритінжәне ерімейтінзаттар. Судың
маңызы.
Сабақтың мақсаты: Судың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы
түсіндіру. Судың манызы туралы дүниетанымдардынкеңейту.
Сабақтың дамытушылығы: Оқушылардың ойлау,ойқозғау, зерттеу, іздену
қабілетін дамыту, сөзқорынмолайту, жүйелітүрдежеткізе білуге
дағдыландыру.
Сабақтың тәрбиелілігі: Экологиялықтәрбие беру, және де табиғат ананы
қорғап аялауға тәрбиелеу.
Сабақ әдісі: Түсіндірме, сұрақжауап, тәжірбие жасау.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Сабақ көрнекілігі: стакансу, қантқұм, саз, карта, мақал-мателдер.
Сабақ барысы: I Ұйымдастыру, Оқушыларды түгелдеу.
Ой қозғау: Су туралы нақыл сөздер айту
Сулы жер-нулы жер,
Су-тіршілік көзі.
Судың да сұрауы бар,
Бұлақкөрсен көзін аш,
Сөз атасы құлақ,
Су атасы-бұлақ.
II. Балалар, менсендергежұмбақжасырайын. Осы жұмбақарқылы сабақ
тақырыбынанықтаймыз.
1, Жылт-жылтетеді, жылғаларменөтеді.? (су)
2, Қылышпеншауып турайалмайды, бір шайқап қалып жинай алмайды. ?
(су)
Міне өткеен сабағымызда өткенсудың қасиетіне тоқтап өтейік.
2) Сұйық иісі жоқ жұғады
Судың қасиеті
Су еріткіш түссіз мөлдір
III. Балалар олайболсасудың еріткіш қасиетіне тоқтаймыз.
Бұны білу үшінбіздер тәжірбие жасап көрейік.
I топ. Суға қант салып тәжірбие жасау
II топ. Суға тұз салып тәжірбие жасау.
III топ. Суға сөз салыптәжірбие жасау.
Судың түсіөзгердігердіме?
Енді осы суға салынған нәрселер не істеді?
Судың дәміөзгердіме?- онда су еріткіш.
2086ваывауа
2086ваывауа
2086ваывауа

2086ваывауа

  • 1.
    1)Сабақтың тақырыбы:Су еріткіш.Судаеритінжәне ерімейтінзаттар. Судың маңызы. Сабақтың мақсаты: Судың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы түсіндіру. Судың манызы туралы дүниетанымдардынкеңейту. Сабақтың дамытушылығы: Оқушылардың ойлау,ойқозғау, зерттеу, іздену қабілетін дамыту, сөзқорынмолайту, жүйелітүрдежеткізе білуге дағдыландыру. Сабақтың тәрбиелілігі: Экологиялықтәрбие беру, және де табиғат ананы қорғап аялауға тәрбиелеу. Сабақ әдісі: Түсіндірме, сұрақжауап, тәжірбие жасау. Сабақ түрі: Аралас сабақ. Сабақ көрнекілігі: стакансу, қантқұм, саз, карта, мақал-мателдер. Сабақ барысы: I Ұйымдастыру, Оқушыларды түгелдеу. Ой қозғау: Су туралы нақыл сөздер айту Сулы жер-нулы жер, Су-тіршілік көзі. Судың да сұрауы бар, Бұлақкөрсен көзін аш, Сөз атасы құлақ, Су атасы-бұлақ. II. Балалар, менсендергежұмбақжасырайын. Осы жұмбақарқылы сабақ тақырыбынанықтаймыз. 1, Жылт-жылтетеді, жылғаларменөтеді.? (су) 2, Қылышпеншауып турайалмайды, бір шайқап қалып жинай алмайды. ? (су)
  • 2.
    Міне өткеен сабағымыздаөткенсудың қасиетіне тоқтап өтейік. 2) Сұйық иісі жоқ жұғады Судың қасиеті Су еріткіш түссіз мөлдір III. Балалар олайболсасудың еріткіш қасиетіне тоқтаймыз. Бұны білу үшінбіздер тәжірбие жасап көрейік. I топ. Суға қант салып тәжірбие жасау II топ. Суға тұз салып тәжірбие жасау. III топ. Суға сөз салыптәжірбие жасау. Судың түсіөзгердігердіме? Енді осы суға салынған нәрселер не істеді? Судың дәміөзгердіме?- онда су еріткіш.