Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

"Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами"

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 10 Ad

"Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами"

Download to read offline

Шановні батьки! Аби зрозуміти, з чим вам доведеться працювати, пропонуємо вам ознайомитися із презентацією нашої логопедичної служби.

Шановні батьки! Аби зрозуміти, з чим вам доведеться працювати, пропонуємо вам ознайомитися із презентацією нашої логопедичної служби.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to "Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами" (20)

Advertisement

More from paginec (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

"Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами"

  1. 1. Тижневий онлайн-марафон «Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами» ЗДО «Центр Пагінець» Рівне – 2020 р.
  2. 2. Кінезіологія — це наука про розвиток головного мозку через рух. Це своєрідна «гімнастика мозку». Основна мета кінезіології: розвиток міжпівкульної взаємодії та синхронізація роботи півкуль головного мозку, що сприяє активізації розумової діяльності.
  3. 3. Півкулі головного мозку людини відповідають за певні функції: Права півкуля головного мозку — гуманітарна, образна, творча — відповідає за тіло, координацію рухів, просторове і кінестетичне сприйняття. Ліва півкуля головного мозку — математична, знакова, мовленнєва, логічна, аналітична — відповідає за сприйняття слухової інформації, постановку мети і побудову програм. Для того, щоб творчо осмислити будь- яку проблему, необхідна взаємодія і синхронізація між двома півкулями головного мозку. Кожна з них є не дзеркальним відображенням іншої, а необхідним доповненням.
  4. 4. Розвиток інтелекту дитини з особливими освітніми потребами безпосередньо залежить від сформованості півкуль головного мозку та їхньої взаємодії. Будь-які дії рук або ніг спочатку імпульсами проходять через мозок, адже обидві півкулі головного мозку можуть ефективно розвиватися через спеціальні дії — кінезіологічні вправи.
  5. 5. Актуальність кінезіології: Під впливом кінезіологічих тренувань міжпівкульної взаємодії формується єдність мозку щодо діяльності двох його півкуль, тісно пов'язаних між собою системою нервових волокон (мозолисте тіло, міжпівкульні зв'язки). Доведено: щоб діти краще вчилися, їм необхідно більше рухатися. Розвиток мовлення та інтелектуальних здібностей пов'язані з дрібною моторикою пальців: якщо дитині зв'язати пальці, вона навчатися буде в десятки разів повільніше. Крім того, сучасні методики навчання говорять про те, що нову інформацію легше зрозуміти й запам'ятати, впливаючи на різні канали сприймання: зір, слух, тактильні відчуття, смак, дотик і рух.
  6. 6. Завдання кінезіології:  розвиток міжпівкульної взаємодії;  синхронізація роботи півкуль головного мозку;  розвиток дрібної моторики;  розвиток інтелекту;  розвиток здібностей;  розвиток пам’яті, уваги, сприймання, мислення;  розвиток мовлення, мовленнєвого дихання.
  7. 7. Алгоритм проведення кінезіологічних вправ:  Вправи проводять щоденно у доброзичливій атмосфері, стоячи або сидячи за столом.  Перед початком заняття дати дитині випити води.  Час проведення — 3–5 хвилин, у цілому це може становити до 25–30 хвилин на день.  Діти мають точно виконувати рухи і вправи.  Починати вправи слід від простого до складного.  Вправа виконується спочатку правою рукою, потім лівою, потім двома руками разом. Якщо дитина з особливими освітніми потребами невпевнено виконує вправи, дорослий допомає їй.  Дитина виконує вправи разом з дорослим, потім самостійно по пам'яті.
  8. 8. Для поступового ускладнення вправ можна :  прискорювати темп виконання;  виконувати вправи з легко прикушеним язиком і заплющеними очима;  додавати до рухів рук рухи очей і мовленнєвий супровід;  долучати дихальні вправи і метод візуалізації (картинки-схеми). Завдяки рухальним вправам пальців відбувається компенсація лівої півкулі і активізація міжпівкульної взаємодії, що сприяє дитячій стресостійкості до навчання та розвитку вцілому.
  9. 9. Дякуємо за увагу! Шановні батьки, пропонуємо Вам приєднатися до нашого марафону: щодня дивіться відеофрагменти виконання вправ. Вчіться, розвивайтеся, працюйте разом з нами!!! З повагою, вчителі- логопеди ЗДО «Центр Пагінець».

×