Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Центр практичного життя "Вчимося бути самостійними"

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 15 Ad

Центр практичного життя "Вчимося бути самостійними"

Download to read offline

Зазвичай, батьки приділяють особливу увагу навчальним здібностям дитини, забуваючи про застосування цих знань у повсякденному житті. Пропонуємо ознайомитись, як це завдання вирішують педагоги групи №9 "Пролісок" разом з дітьми.

Зазвичай, батьки приділяють особливу увагу навчальним здібностям дитини, забуваючи про застосування цих знань у повсякденному житті. Пропонуємо ознайомитись, як це завдання вирішують педагоги групи №9 "Пролісок" разом з дітьми.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Similar to Центр практичного життя "Вчимося бути самостійними" (20)

More from paginec (20)

Advertisement

Recently uploaded (20)

Центр практичного життя "Вчимося бути самостійними"

  1. 1. “ДИТИНА БАГАТО ЧОГО НЕ РОБИТЬ НЕ ТОМУ, ЩО НЕ МОЖЕ, А ТОМУ, ЩО НЕ ЗНАЄ, ЯК ТРЕБА РОБИТИ ТЕ ЧИ ІНШЕ. НЕМОЖЛИВО УЯВИТИ, СКІЛЬКИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ДЛЯ СЕБЕ МАЛЕНЬКІ ДІТИ, ЯКЩО ЛИШЕНЬ ДЛЯ НИХ БУДУТЬ СТВОРЕНІ ВІДПОВІДНІ УМОВИ”. МАРІЯ МОНТЕССОРІ САМЕ З ЦІЄЮ МЕТОЮ В НАШІЙ ГРУПІ СТВОРЕНІ МАКСИМАЛЬНІ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГАРМОНІЙНОЇ ОСОБИСТОСТІ З ЯКОСТЯМИ ЩАСЛИВОЇ ТА УСПІШНОЇ ДИТИНИ ТА ДЛЯ УСПІШНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МАЛЮКІВ.
  2. 2. КУРС НАВЧАЛЬНОЇ МОНТЕССОРІ-ПРОГРАМИ “НАВИЧКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ” — ЦЕ СИСТЕМА ВПРАВ, ТІСНО ПОВ’ЯЗАНА З РЕАЛЬНИМ ЖИТТЯМ, ЯКА ДОПОМАГАЄ ДИТИНІ НАВЧИТИСЯ ВОЛОДІТИ СОБОЮ ТА ВІЛЬНО ОРІЄНТУВАТИСЯ У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ, ФОРМУВАТИ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА АДАПТУВАТИСЯ ДО УМОВ ГРУПИ. МАРІЯ МОНТЕССОРІ ОБ’ЄДНАЛА ВСІ ВПРАВИ ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ У ШІСТЬ РОЗДІЛІВ. 1. ВПРАВИ, ЩО ГОТУЮТЬ ДИТИНУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ГРУПІ; 2. ВПРАВИ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ МАЛЮКОВІ НАВЧИТИСЯ АНАЛІЗУВАТИ ТА КОНТРОЛЮВАТИ СВОЇ РУХИ; 3. НАВИЧКИ САМООБСЛУГОВУВАННЯ; 4. ТУРБОТА ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ; 5. ВПРАВИ З ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ; 6. “МИСТЕЦТВО”.
  3. 3. ДО ПЕРШОГО РОЗДІЛУ НАЛЕЖАТЬ ВПРАВИ, ЩО ГОТУЮТЬ ДИТИНУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ГРУПІ. ДІТИ ВЧАТЬСЯ ВІТАТИСЯ, ПРИГОЩАТИ ІНШОГО, ПЕРЕНОСИТИ ПРЕДМЕТИ ПО КІМНАТІ, ЗВЕРТАТИСЯ ДО ДОРОСЛОГО, КОЛИ ТОЙ РОЗМОВЛЯЄ, СІДАТИ Й ВСТАВАТИ З-ЗА СТОЛУ, ПЕРЕСТАВЛЯТИ СТІЛЕЦЬ.
  4. 4. ВПРАВИ ДРУГОГО РОЗДІЛУ ДОПОМАГАЮТЬ МАЛЮКОВІ НАВЧИТИСЯ АНАЛІЗУВАТИ ТА КОНТРОЛЮВАТИ СВОЇ РУХИ. ПЕРЕСИПАННЯ РУКОЮ КВАСОЛІ З МИСОЧКИ У МИСОЧКУ АБО ПЕРЕКЛАДАННЯ М’ЯКИХ КУЛЬОК ЗА ДОПОМОГОЮ ПІНЦЕТА, ПЕРЕЛИВАННЯ ВОДИ З КУХЛЯ В ІНШИЙ ПОСУД, РОБОТА З ПРИЩЕПКАМИ, НАНИЗУВАННЯ, ЗГОРТАННЯ СЕРВЕТОК ТА ВПРАВЛЯННЯ У ВІДКРУЧУВАННІ КРИШОК — УСІ ЦІ ВПРАВИ СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ КООРДИНАЦІЇ РУХІВ, МУСКУЛАТУРИ ТА ОКОМІРУ.
  5. 5. Під час роботи з матеріалами третього розділу діти набувають навички самообслуговування. Така праця формує у малюка почуття власної гідності й незалежність. У розвивальному середовищі Монтессорі-групи є все для того, аби діти навчилися застібати одяг та чистити взуття, прати, прасувати й накривати на стіл, користуватися туалетом і дотримуватися правил особистої гігієни.
  6. 6. ТУРБОТА ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ — ЧЕТВЕРТИЙ РОЗДІЛ КУРСУ ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ.
  7. 7. У П’ЯТОМУ РОЗДІЛІ КУРСУ МАРІЯ МОНТЕССОРІ ПРОПОНУВАЛА СВОЇМ ВИХОВАНЦЯМ ВПРАВИ З ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ.
  8. 8. ШОСТИЙ РОЗДІЛ КУРСУ ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ НАЗИВАЄТЬСЯ “МИСТЕЦТВО”. НА ЙОГО МАТЕРІАЛАХ ДИТИНА ВЧИТЬСЯ ЗГИНАТИ ПАПІР, ГОСТРИТИ ОЛІВЦІ, КОРИСТУВАТИСЯ НОЖИЦЯМИ, ДІРКОПРОБИВАЧЕМ ТА СТЕПЛЕРОМ, НАКЛЕЮВАТИ, ШИТИ, ЗМІШУВАТИ КОЛЬОРИ ТОЩО.
  9. 9. ЧИМ КОРИСНІ ВПРАВИ З ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ У РЕЗУЛЬТАТІ ВИКОНАННЯ ВПРАВ КУРСУ МОНТЕССОРІ-ПРОГРАМИ “НАВИЧКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ” У ДІТЕЙ ПОСТУПОВО ФОРМУЄТЬСЯ ПОЧУТТЯ ВЛАСНОЇ ГІДНОСТІ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ. ЗІ ЗРОСТАННЯМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ЗРОСТАЄ ЇХНЯ ВПЕВНЕНІСТЬ У СВОЇХ СИЛАХ. ПРАЦЮЮЧИ З ПЕВНИМИ ДИДАКТИЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ, ДІТИ ВЧАТЬСЯ ДБАТИ ПРО ДОВКІЛЛЯ, ПРО ПРИМІЩЕННЯ, В ЯКОМУ ПЕРЕБУВАЮТЬ, ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ В СУСПІЛЬСТВІ. МАРІЯ МОНТЕССОРІ ВВАЖАЛА, ЩО ВПРАВИ ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ — ЦЕ ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВСЬОГО ТІЛА ДИТИНИ, МЕТА ЯКОЇ — ПОЛЕГШИТИ НОРМАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЧНИХ РУХІВ.
  10. 10. ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ РОБОТИ У КУТОЧКАХ ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ *РОЗВИТОК М’ЯЗІВ ДІТЕЙ, ВДОСКОНАЛЕННЯ ВЕЛИКОЇ ТА ДРІБНОЇ МОТОРИКИ, КООРДИНАЦІЇ РУХІВ. *ФОРМУВАННЯ ЗВИЧКИ ВИКОНУВАТИ ДРІБНІ ОПЕРАЦІЇ У ПЕВНІЙ ПОСЛІДОВНОСТІ. *ФОРМУВАННЯ ВМІННЯ ДОГЛЯДАТИ ЗА СОБОЮ, СВОЇМИ РЕЧАМИ ТА НАВКОЛИШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ. *ТРЕНУВАННЯ ПАЛЬЦІВ РУК ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО КОРИСТУВАННЯ ОЛІВЦЕМ, РУЧКОЮ. *ФОРМУВАННЯ ВМІННЯ КООРДИНУВАТИ РУХИ, КОНЦЕНТРУВАТИ УВАГУ. *ФОРМУВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ, ВПЕВНЕНОСТІ У СВОЇХ СИЛАХ. *РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ. *РОЗВИТОК СПРИТНОСТІ Й АКУРАТНОСТІ.

×