1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : SELASA TARIKH : 2.01.2018
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP
TAHAP
TAHAP
TAHUN / MASA 6 UM - 12.20 hingga 1.20 petang (60 minit)
TEMA ISTIMEWA KELUARGAKU
TAJUK Sayangi Keluarga
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
dapat:
1. Mendengar, memahami dan menyebut jenis ayat
dan ragam ayat dengan struktur binaan ayat yang
betul dan tepat.
KRITERIA KEJAYAAN Murid menyebut empat jenis ayat yang dituturkan dengan
intonasi yang betul.
STANDARD
PEMBELAJARAN:
1.2.6
AKTIVITI : 1. Mendengar satu arahan dan memberi respons
terhadap arahan yang diberikan oleh guru.
2. Mendengar dua dialog yang berbeza daripada rakan.
3. Memberi respons terhadap empat jenis ayat dalam
dialog yang berbeza dan ragam ayat secara lisan
dengan struktur binaan ayat yang betul.
4. Melafazkan empat jenis ayat dengan intonasi yang
betul dan sebutan yang jelas serta ragam ayat dengan
struktur binaan ayat yang betul.
5. Aktiviti kumpulan : Berdialog berdasarkan situasi yang
diberikan menggunakan empat jenis ayat dan ragam
ayat.
6. Menyatakan dua cara murid menghargai bakat
Istimew a ahli keluarga. ( KBAT )
7. Pengukuhan – Membina empat jenis ayat
berdasarkan gambar tunggal.
8. Pemulihan – Menyalin empat jenis ayat dan ragam
ayat dengan betul dan kemas.
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
BBB 1. Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif
pembelajaran pada hari ini dan ______ tidak
mencapai objektif pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /
2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : SELASA TARIKH : 02.01.2018
MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat Dan Komunikasi
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/ Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
(PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 1
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHUN / MASA 6 UM - 9.00 hingga 10.00 pagi (60 minit)
TEMA
TAJUK PENGATURCARAAN (Minggu 1)
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat:
Menyatakan kegunaan aturcara Komputer dalam
perkakasan harian.
Membuat perkaitan antara langkah-langkah
aktiviti harian dengan satu set arahan dalam atur
cara komputer.
KRITERIA
KEJAYAAN
Murid membuat perkaitan antara langkah-langkah
aktiviti harian dengan satu set arahan dalam atur cara
komputer
STANDARD
PEMBELAJARAN:
SP : 1.1, 1.2
AKTIVITI : 1. Aktiviti drama/ main peranan
2. Murid dipilih untuk melakonkan watak yang
berikut:
Watak utama (Anak)
Watak kedua (Ibu)
Mesin basuh
Televisyen
3. Guru menyediakan contoh situasi dan dialog yang
sesuai berdasarkan watak yang disediakan
4. Murid yang telah dikenalpasti melakonkan watak
dalam situasi tersebut
5. Setelah selesai lakonan, murid dikehendaki
memberikan pengajaran / moral daripada cerita
tersebut.
6. Dalam kumpulan, murid membincangkan kesan
jika tiada atur cara komputer di dalam perkakasan
harian yang terdapat dalam lakonan tadi.
7. 7. Murid menulis kesan jika tiada atur cara
komputer dalam perkakasan harian atas kertas
pelekat dan tampal di atas kad manila di papan
kenyataan.
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
1 lembaran kerja.
BBB 2. Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif pembelajaran pada
hari ini dan ______ tidak mencapai objektif pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan sebelum
waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /
4. MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat Dan Komunikasi
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
(PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 1
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHUN / MASA 4 USM - 10.20 hingga 11.20 pagi (60 minit)
TEMA
TAJUK Dunia Komputer
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat:
1. Menyatakan maksud komputer
2. Mengenal dan menyenarai jenis komputer.
KRITERIA
KEJAYAAN
Murid menyenaraikan 4 jenis komputer.
STANDARD
PEMBELAJARAN:
1.1 , 1.2
AKTIVITI : 1. Murid mengenalpasti maksud komputer dan
menyenaraikan jenis-jenis komputer melalui
perbincangan dengan rakan kumpulan dibawah
bimbingan guru.
2. Murid menjalankan aktiviti 1 dan aktiviti 2 (
modul TMK ) dalam kumpulan.
3. Aktiviti perbincangan/ pembentangan
4. Murid diberi pengukuhan dengan menjawab
soalan secara individu ( penilaian 1dalam modul
TMK )
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
1 lembaran kerja.
BBB 1. Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif
pembelajaran pada hari ini dan ______ tidak
mencapai objektif pembelajaran
______ orangakan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /
5. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 2 HARI : ISNIN TARIKH : 8 JAN 2018
7.30 - 8.00 PERHIMPUNAN
Nyanyian NEGARAKU, N. SELANGOR, Lagu Sekolah
Bacaan Ikrar & Doa
Ucapan Guru Bertugas
Ucapan Guru Besar/Penolong Kanan
Murid beratur masuk ke kelas