Rangkuman dokumen tersebut adalah:
1) Dokumen tersebut merupakan rancangan pelajaran harian untuk empat mata pelajaran yang meliputi bahasa melayu, muzik, teknologi maklumat dan komunikasi, serta pendidikan moral.
Aksi Nyata Disiplin Positif Keyakinan Kelas untuk SMK
M1 19 jumaat
1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 01 HARI : JUMAAT TARIKH : 04. 01. 2019
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 1
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHAP 4
TAHAP 5
TAHAP 6
TAHUN / MASA 4 USM - 7.30 hingga 8.30 pagi(60 minit)
TEMA AKTIVITI KELUARGA
TAJUK Diariku
UNIT 1
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
dapat:
1. Menulis ayat dalam perenggan berdasrkan
catatan dengan kemas dan betul.
KRITERIA KEJAYAAN Menulis ayat dalam perenggan dengan kemas
dan betul.
STANDARD
KANDUNGAN
3.2
STANDARD
PEMBELAJARAN:
3.2.6
AKTIVITI : 1. Induksi set – soal jawab
2. Membaca catatan
3. Murid mendengar penerangan guru
tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
4. Murid menjawab soalan pemahaman.
5. Latihan dalam buku tulis.
6. Refleksi
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
BBB 1. Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif
pembelajaran pada hari ini dan ______ tidak
mencapai objektif pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /
Murid tidak hadir :
2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 01 HARI : JUMAAT TARIKH : 04. 01. 2019
MATA PELAJARAN MUZIK
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
(PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 1
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHAP 4
TAHAP 5
TAHAP 6
TAHUN / MASA 3 UM - 09.00 hingga 09.30 pagi (30 minit)
TEMA
Pengalaman Muzikal
TAJUK Nyanyian
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
dapat:
1. Menyanyi lagu mengikut tempo.
KRITERIA
KEJAYAAN
Menyanyi mengikut tempo.
STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoire.
STANDARD
PEMBELAJARAN:
1.1.4 Bernyanyi solfa do, re, mi , fa , so, la, ti, do’.
- menyanyikan solfa dalam pelbagai corak irama
AKTIVITI : 1. Mengajuk pic.
2. Bernyanyi dengan sebutan dan pic yang
betul.
3. Bernyanyi dengan sebutan, pic dan dinamik
lembut (p) atau sederhana lembut (mp )
atau, kuat (f ) atau sederhana kuat (mf) yang
betul.
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
1 lembaran kerja.
BBB 2. Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif
pembelajaran pada hari ini dan ______ tidak
mencapai objektif pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan
kerana _______________________________________
KEHADIRAN : /
3. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 01 HARI : JUMAAT TARIKH : 04.01. 2019
MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat Dan Komunikasi
STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-
THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi
Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan P engayaan
Pengukguhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
(PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 1
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHAP 4
TAHAP 5
TAHAP 6
TAHUN / MASA 6 USM - 9.30 hingga 10.50 pagi (60 minit)
TEMA PENGATURCARAAN
TAJUK Kegunaan AturCara Komputer (Minggu 1)kumpulan A
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
dapat:
2. Menyatakan kegunaan atur cara komputer
dalam perkakasan harian.
3. Menyusun semula baris-baris arahan untuk
menyelesaikan sesuatu masalah atau tugasan.
KRITERIA
KEJAYAAN
1. Menyatakan urutan bagi aktiviti harian dan
proses kerja dalam satu alatan digital
STANDARD
PEMBELAJARAN:
SP : 1.1
AKTIVITI : 1. Murid diterangkan kegunaan atur cara komputer
dalam perkakasan harian seperti contoh dalam buku
teks.
2. Murid memberi contoh beberapa perkakasan harian
yang mempunyai atur cara komputer seperti telefon
pintar, mesin pembuat kopi digital dan lain-lain.
3. Murid diterangkan maksud atur cara kompter dan
kegunaannya.
4. Murid dijelaskan fungsi kalkulator benam dalam
kalkulator digital untuk menerima input, memproses
dan mengeluarkan output mengikut tetapan dengan
tepat.
5. Murid dibimbing mencari maklumat tambahan
berkaitan dengan cip mikro pengawal melalui internet
dan mencatat dalam lembaran kerja. (KBAT)
6. Murid membentangkan hasil carian mereka dalam
bentuk peta i-think dalam kad manila.(PAK21)
7. Murid menyiapkan lembaran kerja dan membuat
rumusan pelajaran hari ini.
LATIHAN/KUANTITI
KERJA
1 lembaran kerja.
BBB Buku teks
REFLEKSI
______ orang telah mencapai objektif pembelajaran
pada hari ini dan ______ tidak mencapai objektif
pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /
4. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 01 HARI : JUMAAT TARIKH : 04. 01. 2019
MATA
PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL STRATEGI PdPc
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan Masalah
Penggunaan Teknologi
Amali / Hands on/Ujikaji
Bimbingan Berfokus Individu /
Kumpulan
Pembelajaran berasaskan Projek
Perbincangan
Lain-lain (Nyatakan):
AKTIVITI MURID
Perbincangan Kumpulan
Perbincangan Think Pare Share
Pembentangan dan GalleryWalk
Susun dan Kembang Idea (i-THINK)
x Stay, y Stray
Deklamasi Sajak/Nyanyian/Lakonan
Latihan Berfokus – Penyelesaian
Masalah
Traffic Light
Lain-lain (Nyatakan)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Catatan KBAT:
GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan Pengayaan
Pengukuhan Latih tubi
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
TAHAP PENGUASAAN MURID
TAHAP 2
TAHAP 3
TAHAP 4
TAHAP 5
TAHAP 6
TAHUN / MASA 4 UM/USM – 10.50 hingga 11.50 pagi (60 minit)
TEMA
TAJUK Kenali amalan ibadat dan kepercayaan jiran
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
dapat:
1. Menyatakan amalan ibadat dan
kepercayaan jiran.
2. Nyatakan cara menghormati amalan ibadat
dan kepercayaan jiran.
KRITERIA
KEJAYAAN Menyatakan 2 amalan ibadat jiran
STANDARD
PEMBELAJARAN:
1.1.1, 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4
AKTIVITI : 1. Konsep buku teks 1
2. Murid membaca dan memahami perbualan
3. Murid mendengar penerangan guru tentang
isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
4. Sesi soal jawab bersama guru ' Konsep
menghormati amalan ibadat dan
kepercayaan jiran.
5. Murid mendengar guru membuat
kesimpulan tentang isi pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi
oleh guru.
LATIHAN/KUANTI
TI KERJA
1 lembaran kerja.
BBB Rakaman audio lagu tahun 3, LCD ,lirik lagu
REFLEKSI ______ orang telah mencapai objektif
pembelajaran pada hari ini dan ______ tidak
mencapai objektif pembelajaran
______ orang akan diberi latihan pemulihan
sebelum waktu pelajaran akan datang.
PdPc diajar oleh guru ganti
PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana
_______________________________________
KEHADIRAN : /