SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
ავტორი სსიპ ქალაქ ბათუმის #6 ფიზიკა-მათემატიკის საჯარო სკოლის
რუსული ენისა და ლიტერის მასწავლებელი მაყვალა მამულაძე
დრო
გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის
მთავარი თემა
თემა: развлечения и увлечения.
Работа над :
Аудированием («Чем занимается Зука», задание 1)
Чтением ( задания 1, 2)
Грамматикой(винительный падеж),
Письмом (Пишем в рабочейтетрадизадания 2,3.);
01.02.
სწავლების
საფეხური
მე–8 კლასი, საბაზო საფეხური
მოსწავლეთა
პროფილი
კლასში 26 მოსწავლეა. ჯგუფში - 13.
გაკვეთილის
მიზნები და
მისაღწევი შედეგები
უცხ.ს.II.7. მოსწავლე ფლობს ხმამაღალი კითხვის უნარს.
უცხ.ს.II.13. მოსწავლეს შეუძლია წაიკითხოს და გაიგოს
თხრობითი ტექსტი (ცხოვრებისეული ისტორია, მოგონება,
დღიური).
უცხ.ს.II.15. მოსწავლეს შეუძლია განსაზღვროს კითხვის მიზანი
და შესაბამისად გამოიყენოს კითხვის სხვადასხვა ტექნიკა
(გაცნობითი, შესწავლითი, ძიებითი).
ა) მიმართავს გაცნობითი კითხვის ტექნიკას ზოგადი შინაარსის
გასაგებად;
ბ) მიმართავს შესწავლითი კითხვის ტექნიკას ტექსტის
დამუშავების მიზნით;
გ) მიმართავს ძიებითი კითხვის ტექნიკას ტექსტში კონკრეტული
ინფორმაციის მოსაძიებლად.
უცხ.ს.II.34. მოსწავლეს შეუძლია მიმართოს სხვადასხვა ხერხს
ლექსიკური მარაგის განსამტკიცებლად და გასამდიდრებლად.
უცხ.ს.II.35. მოსწავლეს შეუძლია გამოიყენოს სტრატეგიები
გრამატიკის ათვისების გასაადვილებლად.
უცხ.ს.II.36. მოსწავლეს შეუძლია თანაკლასელებთან,
მასწავლებელთან, მეწყვილესთან თანამშრომლობა შედეგების
გაუმჯობესების მიზნით.
მოსალოდნელი
შედეგები
Ученики могут :
1. Рассказать выученныйтекст.
2. Прослушать текст, понять его содержание и ответитьна вопросы.
3. Определить значение новых слов в контексте.
4. Правильно использовать моделии конструкциис винительным
падежом.
5. Правильно дополнить мини-диалогии записатьих в рабочую
тетрадь.
6. Правильно соединить части предложенийи записатьих в
рабочую тетрадь.
გაკვეთილის
მსვლელობა/საკლას
ო მენეჯმენტი
 მისალმება; აღრიცხვა;– 3 წ.
 ვამოწმებ სახლში შესრულებულ საშინაო დავალებას: ученики
рассказывают «Рождественскую ёлку», задания 2,3 в рабочей
тетради .
1. Сообщение темы и цели урока.
Слушание: Чемзанимается Зука.
- задание 1. (обводимкружкомправильные ответы).
- догадайся! Значениеслов ОБОЖАЮ, НЕНАВИЖУ. –
конструкции с винительнымпадежом(глагол+инфинитив+ сущ)
Обожаю (что делть?) слушать (что?) музыку.
Ненавижу (что делать?) есть (что?) кашу.
2. Пишемв рабочей тетрадизадание 2.
3. Дополняют мини-диалоги, используя обожаю +инфинитив;
ненавижу+ инфинитив.
4. Правильно соединяют части предложения и пишут их в
раб.тетрадь (задание 3)
 საშინაო დავალება: в раб.тетради задания 4,5.
3 წ.
10 წ.
10 წ.
5 წ.
15 წ.
2 წ.
შეფასების
კრიტერიუმები Соблюдение интонации, ударения. Правильное
произношение.
2 балла
Использованиепроработанных грамматических
конструкций
3 балла
Связная речь 5 баллов
სასწავლო მასალა
და ტექნიკური
რესურსები
სახეოლმძღვანელო, დაფა, ცარცი, რვეული, კალამი.

More Related Content

What's hot

ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2Khatuna Bedenashvili
 
რუსული ანბანის შესწავლა (1)
რუსული ანბანის შესწავლა (1)რუსული ანბანის შესწავლა (1)
რუსული ანბანის შესწავლა (1)belanika
 
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმა
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმაინდივიდუალური სასწავლო გეგმა
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმაKhatuna Bedenashvili
 
ხათუნას გაკვეთილი
ხათუნას გაკვეთილიხათუნას გაკვეთილი
ხათუნას გაკვეთილიmziaegiashvili
 
презентация урока мамуладзе маквалы
презентация урока мамуладзе маквалыпрезентация урока мамуладзе маквалы
презентация урока мамуладзе маквалыMakvala Mamuladze
 
ეკას გაკვ.გეგმა
ეკას გაკვ.გეგმაეკას გაკვ.გეგმა
ეკას გაკვ.გეგმაmziaegiashvili
 
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიკარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიmziaegiashvili
 
ისგ დახურვის ანგ. 2012
ისგ დახურვის ანგ. 2012ისგ დახურვის ანგ. 2012
ისგ დახურვის ანგ. 2012mziaegiashvili
 
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)Maia Siradze
 
ისგ დახურვის ანგ. 2013
ისგ დახურვის ანგ. 2013ისგ დახურვის ანგ. 2013
ისგ დახურვის ანგ. 2013mziaegiashvili
 

What's hot (16)

10 კლ.თემატური
10 კლ.თემატური10 კლ.თემატური
10 კლ.თემატური
 
Samodelo gakvetili
Samodelo gakvetiliSamodelo gakvetili
Samodelo gakvetili
 
ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2
 
რუსული ანბანის შესწავლა (1)
რუსული ანბანის შესწავლა (1)რუსული ანბანის შესწავლა (1)
რუსული ანბანის შესწავლა (1)
 
уроки 4 8- 1
уроки 4 8- 1уроки 4 8- 1
уроки 4 8- 1
 
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმა
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმაინდივიდუალური სასწავლო გეგმა
ინდივიდუალური სასწავლო გეგმა
 
Maias gakv.gegma
Maias gakv.gegmaMaias gakv.gegma
Maias gakv.gegma
 
ხათუნას გაკვეთილი
ხათუნას გაკვეთილიხათუნას გაკვეთილი
ხათუნას გაკვეთილი
 
презентация урока мамуладзе маквалы
презентация урока мамуладзе маквалыпрезентация урока мамуладзе маквалы
презентация урока мамуладзе маквалы
 
ეკას გაკვ.გეგმა
ეკას გაკვ.გეგმაეკას გაკვ.გეგმა
ეკას გაკვ.გეგმა
 
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიკარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
 
ისგ 2012 2013
ისგ 2012 2013ისგ 2012 2013
ისგ 2012 2013
 
ისგ დახურვის ანგ. 2012
ისგ დახურვის ანგ. 2012ისგ დახურვის ანგ. 2012
ისგ დახურვის ანგ. 2012
 
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)
Vi კლასში ჩატარებული პრეზენტაციის ანგარიში (რუსული)
 
12კლ.თემატური
12კლ.თემატური12კლ.თემატური
12კლ.თემატური
 
ისგ დახურვის ანგ. 2013
ისგ დახურვის ანგ. 2013ისგ დახურვის ანგ. 2013
ისგ დახურვის ანგ. 2013
 

Viewers also liked

გაკვეთილის გეგმა (1)
გაკვეთილის გეგმა (1)გაკვეთილის გეგმა (1)
გაკვეთილის გეგმა (1)Mil Milena
 
თამრიკოს გაკვეთილი
თამრიკოს გაკვეთილითამრიკოს გაკვეთილი
თამრიკოს გაკვეთილიtamarbaqradze
 
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაMakvala Mamuladze
 
გაკვეთილის გეგმები
გაკვეთილის გეგმებიგაკვეთილის გეგმები
გაკვეთილის გეგმებიnino mania
 
შეფასების სქემები
შეფასების სქემებიშეფასების სქემები
შეფასების სქემებიJimsheleishvili Laura
 
გამარჯვებული გაკვეთილები
გამარჯვებული გაკვეთილებიგამარჯვებული გაკვეთილები
გამარჯვებული გაკვეთილებიniniko71
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაlikako
 
მოძრაობის ზმნები
მოძრაობის ზმნებიმოძრაობის ზმნები
მოძრაობის ზმნებიMakvala Mamuladze
 
2015 2016კათედრის ანგარიში
2015 2016კათედრის ანგარიში2015 2016კათედრის ანგარიში
2015 2016კათედრის ანგარიშიMakvala Mamuladze
 
Prezentaciis Rubrika
Prezentaciis RubrikaPrezentaciis Rubrika
Prezentaciis Rubrikatamarbaqradze
 
Людвиг ван Бетховен
Людвиг ван БетховенЛюдвиг ван Бетховен
Людвиг ван БетховенLiana Alavidze
 
Singular Culture deck v1.0
Singular Culture deck v1.0Singular Culture deck v1.0
Singular Culture deck v1.0Singular
 
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკა
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკაპრეზენტაციის შეფასების რუბრიკა
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკაninobidzinashvili
 
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.lomadze70
 
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირი
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირიგაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირი
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირიOlgha Bochorishvili
 

Viewers also liked (20)

გაკვეთილის გეგმა (1)
გაკვეთილის გეგმა (1)გაკვეთილის გეგმა (1)
გაკვეთილის გეგმა (1)
 
1- 12 уроки
1- 12 уроки1- 12 уроки
1- 12 уроки
 
თამრიკოს გაკვეთილი
თამრიკოს გაკვეთილითამრიკოს გაკვეთილი
თამრიკოს გაკვეთილი
 
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ისტორია-რუსული ენის ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
 
X klasis presentacia
X klasis presentaciaX klasis presentacia
X klasis presentacia
 
Vizitkvrachu
VizitkvrachuVizitkvrachu
Vizitkvrachu
 
გაკვეთილის გეგმები
გაკვეთილის გეგმებიგაკვეთილის გეგმები
გაკვეთილის გეგმები
 
შეფასების სქემები
შეფასების სქემებიშეფასების სქემები
შეფასების სქემები
 
გამარჯვებული გაკვეთილები
გამარჯვებული გაკვეთილებიგამარჯვებული გაკვეთილები
გამარჯვებული გაკვეთილები
 
გაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმაგაკვეთილის+გეგმა
გაკვეთილის+გეგმა
 
მოძრაობის ზმნები
მოძრაობის ზმნებიმოძრაობის ზმნები
მოძრაობის ზმნები
 
2015 2016კათედრის ანგარიში
2015 2016კათედრის ანგარიში2015 2016კათედრის ანგარიში
2015 2016კათედრის ანგარიში
 
Prezentaciis Rubrika
Prezentaciis RubrikaPrezentaciis Rubrika
Prezentaciis Rubrika
 
რეფლექსია
რეფლექსიარეფლექსია
რეფლექსია
 
Людвиг ван Бетховен
Людвиг ван БетховенЛюдвиг ван Бетховен
Людвиг ван Бетховен
 
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“  გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
 
Singular Culture deck v1.0
Singular Culture deck v1.0Singular Culture deck v1.0
Singular Culture deck v1.0
 
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკა
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკაპრეზენტაციის შეფასების რუბრიკა
პრეზენტაციის შეფასების რუბრიკა
 
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა.
 
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირი
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირიგაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირი
გაკვეთილის გეგმის ძირითადი კომპონენტები და მათ შორის ურთიერთკავშირი
 

More from Makvala Mamuladze

составь слово по первой букве
составь слово по первой буквесоставь слово по первой букве
составь слово по первой буквеMakvala Mamuladze
 
გაზეთის რეფლექსია
გაზეთის რეფლექსიაგაზეთის რეფლექსია
გაზეთის რეფლექსიაMakvala Mamuladze
 
Prezentacia hamleti ნატო საბაშვილი
Prezentacia hamleti  ნატო საბაშვილიPrezentacia hamleti  ნატო საბაშვილი
Prezentacia hamleti ნატო საბაშვილიMakvala Mamuladze
 
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)მეტრო (მოძრაობის ზმნები)
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)Makvala Mamuladze
 
შედარების სქემა
შედარების სქემაშედარების სქემა
შედარების სქემაMakvala Mamuladze
 
ფილმის ანალიზის ფურცელი
ფილმის ანალიზის ფურცელიფილმის ანალიზის ფურცელი
ფილმის ანალიზის ფურცელიMakvala Mamuladze
 
თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება
 თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება
თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებაMakvala Mamuladze
 
в лесу родилась ёлочка
в лесу родилась ёлочкав лесу родилась ёлочка
в лесу родилась ёлочкаMakvala Mamuladze
 
Assessment plan checklist (2) (1)
Assessment plan checklist (2) (1)Assessment plan checklist (2) (1)
Assessment plan checklist (2) (1)Makvala Mamuladze
 

More from Makvala Mamuladze (20)

составь слово по первой букве
составь слово по первой буквесоставь слово по первой букве
составь слово по первой букве
 
Hamlet
HamletHamlet
Hamlet
 
გაზეთის რეფლექსია
გაზეთის რეფლექსიაგაზეთის რეფლექსია
გაზეთის რეფლექსია
 
Prezentacia hamleti ნატო საბაშვილი
Prezentacia hamleti  ნატო საბაშვილიPrezentacia hamleti  ნატო საბაშვილი
Prezentacia hamleti ნატო საბაშვილი
 
Nino va salomidze
Nino va salomidzeNino va salomidze
Nino va salomidze
 
კვირეული
კვირეულიკვირეული
კვირეული
 
Gegma tamashis
Gegma tamashisGegma tamashis
Gegma tamashis
 
The lion and the rabbit
The lion and the rabbitThe lion and the rabbit
The lion and the rabbit
 
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)მეტრო (მოძრაობის ზმნები)
მეტრო (მოძრაობის ზმნები)
 
შედარების სქემა
შედარების სქემაშედარების სქემა
შედარების სქემა
 
ფილმის ანალიზის ფურცელი
ფილმის ანალიზის ფურცელიფილმის ანალიზის ფურცელი
ფილმის ანალიზის ფურცელი
 
თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება
 თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება
თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენება
 
дни недели
дни неделидни недели
дни недели
 
в лесу родилась ёлочка
в лесу родилась ёлочкав лесу родилась ёлочка
в лесу родилась ёлочка
 
Essentials 10 f2f_notebook
Essentials 10 f2f_notebookEssentials 10 f2f_notebook
Essentials 10 f2f_notebook
 
Transporting files
Transporting filesTransporting files
Transporting files
 
Gardner blooms matrix
Gardner blooms matrixGardner blooms matrix
Gardner blooms matrix
 
Gardner blooms matrix
Gardner blooms matrixGardner blooms matrix
Gardner blooms matrix
 
21st century skills (1)
21st century skills (1)21st century skills (1)
21st century skills (1)
 
Assessment plan checklist (2) (1)
Assessment plan checklist (2) (1)Assessment plan checklist (2) (1)
Assessment plan checklist (2) (1)
 

урок 1. развлечения и увлечения

  • 1. ავტორი სსიპ ქალაქ ბათუმის #6 ფიზიკა-მათემატიკის საჯარო სკოლის რუსული ენისა და ლიტერის მასწავლებელი მაყვალა მამულაძე დრო გაკვეთილის გეგმა გაკვეთილის მთავარი თემა თემა: развлечения и увлечения. Работа над : Аудированием («Чем занимается Зука», задание 1) Чтением ( задания 1, 2) Грамматикой(винительный падеж), Письмом (Пишем в рабочейтетрадизадания 2,3.); 01.02. სწავლების საფეხური მე–8 კლასი, საბაზო საფეხური მოსწავლეთა პროფილი კლასში 26 მოსწავლეა. ჯგუფში - 13. გაკვეთილის მიზნები და მისაღწევი შედეგები უცხ.ს.II.7. მოსწავლე ფლობს ხმამაღალი კითხვის უნარს. უცხ.ს.II.13. მოსწავლეს შეუძლია წაიკითხოს და გაიგოს თხრობითი ტექსტი (ცხოვრებისეული ისტორია, მოგონება, დღიური). უცხ.ს.II.15. მოსწავლეს შეუძლია განსაზღვროს კითხვის მიზანი და შესაბამისად გამოიყენოს კითხვის სხვადასხვა ტექნიკა (გაცნობითი, შესწავლითი, ძიებითი). ა) მიმართავს გაცნობითი კითხვის ტექნიკას ზოგადი შინაარსის გასაგებად; ბ) მიმართავს შესწავლითი კითხვის ტექნიკას ტექსტის დამუშავების მიზნით; გ) მიმართავს ძიებითი კითხვის ტექნიკას ტექსტში კონკრეტული ინფორმაციის მოსაძიებლად. უცხ.ს.II.34. მოსწავლეს შეუძლია მიმართოს სხვადასხვა ხერხს ლექსიკური მარაგის განსამტკიცებლად და გასამდიდრებლად. უცხ.ს.II.35. მოსწავლეს შეუძლია გამოიყენოს სტრატეგიები გრამატიკის ათვისების გასაადვილებლად. უცხ.ს.II.36. მოსწავლეს შეუძლია თანაკლასელებთან, მასწავლებელთან, მეწყვილესთან თანამშრომლობა შედეგების გაუმჯობესების მიზნით. მოსალოდნელი შედეგები Ученики могут : 1. Рассказать выученныйтекст. 2. Прослушать текст, понять его содержание и ответитьна вопросы. 3. Определить значение новых слов в контексте. 4. Правильно использовать моделии конструкциис винительным падежом. 5. Правильно дополнить мини-диалогии записатьих в рабочую тетрадь. 6. Правильно соединить части предложенийи записатьих в рабочую тетрадь.
  • 2. გაკვეთილის მსვლელობა/საკლას ო მენეჯმენტი  მისალმება; აღრიცხვა;– 3 წ.  ვამოწმებ სახლში შესრულებულ საშინაო დავალებას: ученики рассказывают «Рождественскую ёлку», задания 2,3 в рабочей тетради . 1. Сообщение темы и цели урока. Слушание: Чемзанимается Зука. - задание 1. (обводимкружкомправильные ответы). - догадайся! Значениеслов ОБОЖАЮ, НЕНАВИЖУ. – конструкции с винительнымпадежом(глагол+инфинитив+ сущ) Обожаю (что делть?) слушать (что?) музыку. Ненавижу (что делать?) есть (что?) кашу. 2. Пишемв рабочей тетрадизадание 2. 3. Дополняют мини-диалоги, используя обожаю +инфинитив; ненавижу+ инфинитив. 4. Правильно соединяют части предложения и пишут их в раб.тетрадь (задание 3)  საშინაო დავალება: в раб.тетради задания 4,5. 3 წ. 10 წ. 10 წ. 5 წ. 15 წ. 2 წ. შეფასების კრიტერიუმები Соблюдение интонации, ударения. Правильное произношение. 2 балла Использованиепроработанных грамматических конструкций 3 балла Связная речь 5 баллов სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები სახეოლმძღვანელო, დაფა, ცარცი, რვეული, კალამი.