1. Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Я люблю математику та Кіровоградщину.
Підготувала
Дордюк Олена Андріївна,
вчитель математики,
спеціаліст першої категорії
м. Знам’янка
2014
2. Тема: «Я люблю математику і Кіровоградщину»
Мета: ознайомити учнів з символікою, культурними та історичними пам’ятками рідного краю; розвивати пам'ять, увагу, вміння гарно презентувати самостійно знайдений матеріал,формувати у школярів ціннісне ставлення до Батьківщини, виховувати любов до рідного краю,розвивати позитивні риси особистості,логічне мислення та пам'ять,вміння працювати за зразком і вказівками вчителя ,виховувати цікавість,прагнення до знань.
Мій край чудовий -Кіровоградщина,
тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина.
Чарівна пісня солов'я.
Хід уроку
1. Нервово - психічна підготовка до уроку.
– Погляньте у вікно.
– Яка пора року?
– Який місяць?
– Яке природне явище спостерігаєте (сніг, туман, дощ, сонячна погода)?
2. Організаційний момент.
3. Актуалізація опорних знань.
– Діти, давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим _______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну _______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______ (гілками),
Та й ми співаємо _______ (пісні) –
Змагається він з нами!
– Діти, яку землю ми називаємо рідною?
– Яку назву має наша мала Батьківщина?
– Молодці! Рідний край – це, дійсно, наша велика Батьківщина – Україна, це, Кіровоградська область, Край хліборобів. Усе це – КІРОВОГРАДЩИНА.
В цьому році нашій Кіровоградській області , виповнюється 75 років.
3. В світі є краї багаті,
Та дорожчий той, де в хаті
Слухав ти пісні матусі,
Де зостались кращі друзі,
Де спинався ти на ноги,
I куди тебе дороги
Знов ведуть, немов до Рима,
Де душа твоя незримо
Вже давно перебуває,-
Кращих бо країв немає…
Для одних то – сиві гори,
Для онаких – синє море,
А для нас, синів козацьких,-
Спів степів Кіровоградських.
4. Розв’язування вправ (усно).
400+60 = 100+90=
500+50 = 700+20 =
800+20 = 600+40 =
Запишіть наступне і попереднє число:
…745 , … …,356,…
…,867, … …,578,…
5. Мотивація навчальної діяльності.
Виконання завдань за картками:
1. Виконати додавання:
1 234 + 5 678 + 3 222 =
4 567 + 1 654 + 2 432 =
4 516 + 2 321 +1 568 =
2. Порівняти числа:
4 234…3 234 5 432…2 231
8 789…7 001 1 564…1 567
5 000…8 999 7 000 …9 999
3. Розкладіть на розрядні доданки:
4 789 = 4 000+700+80+9
4. 8 456 = 7 568 =
5 892 = 1 234 =
2 679 = 5 674=
4. Виконайте віднімання:
5 567 - 3 400 = 3 300 - 1 235 = 6 456 - 324 =
6 567 - 5 032 = 4 509 - 2 432 = 9 987 – 6 543 =
7 708 – 3 212 = 6 050 – 5 0 38= 9 765 – 2 345 =
5. Обчислити:
5 670 + 4 342 =
4 653 + 3 542 =
1 345 + 5 432 =
2 987 + 5 333 =
5 643 + 1 432 =
6. Бесіда на знання символіки.
Кожна країна, область, місто село обов’язково має свою символіку.
Символ – це умовне позначення якогось предмета, поняття, чи явища. Зараз ми познайомимось з прапором Кіровоградської області. Хто знає, що символізують кольори на прапорі?
Прапор являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, яке складається з двох вертикальних рівновеликих смуг малинового і жовтого кольору. У центрі малинової смуги - жовтий орел (основний елемент герба області).
Це герб Кіровоградської області. Що на ньому зображено?
Опис: У червоному щиті золотий степовий (скіфський) орел із повернутою вправо головою; над щитом прямокутна синя хоругва з жовтимтризубом, оздоблена по периметру жовтою лиштвою й охоплена декоративними гілками; обабіч щит,
5. обрамований золотим колоссям, знизу — дубовим листям, перевитими синьою стрічкою, закріпленою знизу золотим сувоєм, на стрічці подано золотими літерами девіз: «З добром до людей».
7. Фізкультхвилинка.
8. Заочна подорож в Кіровоградський дендропарк.
Дендропарк у Кіровограді - одне з найпопулярніших місць відпочинку городян. Парк площею 45 га створено в 1958 р. В 1972 році парк був віднесений до категорії парків-пам'яток. У 2001 р. паркову зону, що прийшла з часом в запустіння, почали відроджувати: відтворили зелену зону, побудували дитячі майданчики, реставрували атракціони та поставили нові - зараз їх у парку 40. У 2008 році кіровоградський дендропарк визнаний кращим парком в Україні. Справжня його родзинка - 100 тис. тюльпанів, які розцвітають в кінці квітня. А в 2009 р. в парку було висаджено алею туй на честь 70-річчя Кіровоградської області. На території парку розважальна зона з 44 атракціонами. Круглий рік відвідувачів пригощає чаєм величезний самовар.
9. Колективна робота.
1.Кросворд «Кіровоград».
1. Кущ, який є символом,України.
2. Область, яка межує з Кіровоградською на заході.
3. Районний центр на півдні області.
4. Найбільша річка України, що протікає на півночі області.
5. Письменник і державний діяч, ім’я якого носить Кіровоградський державний педагогічний університет.
6. Центр видобутку бурого вугілля в області.
7. Найбільше родовище Європи цієї нерудної копалини знаходиться в Заваллі.
8. Ця лікарська рослина від багатьох хвороб, але за своєю назвою вона вбиває звірів.
9. Хутір, який є пам’яткою культури, бо тут жив І.К. Тобілевич.
10. Географічний центр України.
6. 1.
К
а
л
и
н
а
2.
В
і
н
н
и
ц
ь
к
а
3.
Б
о
б
р
и
н
е
ц
ь
4.
Д
н
і
п
р
о
5.
в
и
н
н
и
ч
е
н
к
о
6.
о
л
е
к
с
а
н
д
р
і
я
7.
г
р
а
ф
і
т
8.
з
в
і
р
о
б
і
й
9.
Н
а
д
і
я
10.
Д
о
б
р
о
в
е
л
и
ч
к
і
в
к
а
2.Вправа «Добери слова».
К – креативна, культурна
І – історична, інформаційна
Р – розумна, розвинена
О - освічена
В – відома, весела, волелюбна
О – оптимістична, освітянська
Г – гостинна, гарна, геніальна
Р – родинна, радісна
А - аналітична
Д – духовна, душевна, добра
Щи – щира
Н - найрідніша, натхненна
А – аграрна.
10. Підсумок уроку:
– Любімо свій край рідний, цінуймо те, що над нами мирне небо, що мова наша українська бринить у серцях людей, що маємо прекрасну, незалежну державу і живемо в чудовім краю.
11. Домашнє завдання
Завдання 149 (1, 2 ст) ст.32.